forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Statywy Opticam Pro 6604g/6606g

marksss01 - Pią 28 Mar, 2008
Temat postu: Statywy Opticam Pro 6604g/6606g
Poszukuję statywu pod lunetę Celestron Ultima 65, mogę na niego wydać mniej więcej 300 - 350 zł. Dzisiaj w sklepie fotograficznym męczyłem dwa, wspomniane w temacie, statywy: Opticam Pro 6604g oraz Opticam Pro 6606g (6606g różni się nieco grubszymi nóżkami, czyli to chyba plus? ;) ). Generalnie statywy te zrobiły na mnie pozytywne wrażenie, jednak zastanawiam się czy w tej cenie to jest dobry wybór i czy ta firma jest warta uwagi? Dodatkowo jestem też ciekawy czy jest możliwe uzyskanie obrazu praktycznie bez żadnych drgań podczas patrzenia przez lunetę przy większych powiększeniach (30x, 40x itd.). Jeśli w ogóle nie dotykałem do lunety, to obraz był idealnie ostry, zero poruszeń czy jakiś drgań, ale wiadomo, że przy różnych powiększeniach czasami trzeba dotknąć okiem do gumowej nasadki nałożonej na okular czy też przy zmienianiu powiększenia/ustawianiu ostrości i wtedy obraz już drgał. Zastanawiam się czy przy tych czynnościach jakiś solidny statyw zapewni w zasadzie nieporuszony obraz, czy jest to po prostu niemożliwe? Będę wdzięczny za każdą poradę :) .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group