forum.optyczne.pl

Opinie i uwagi - testy lornetek

ptasiarz - Wto 08 Sie, 2006
Temat postu: testy lornetek
Może jestem upierdliwy ale w tescie doctera 10*50 wkradł się mały błąd, wg. producenta (dane ze strony www) lornetka waży ponad 1300g. a nie nieco ponad 1000 ,dla części osób może to mieć jakiś wpływ na ocenę tego sprzętu.Przy okazji chciałbym wtrącić mała sugestię; oceniając powiększenie rzeczywiste 10-tek przyznajecie maksymalną ocenę 3 pkt. lornetkom z pow. ok. 9.5-9,7 ,moim zdaniem nie zasługują na wiecej niż 1pkt.,producenci zawyżając ten parametr świadomie wprowadzają klienta w błąd (dzięki temu łatwiej uzyskuja duże pole widzenia i lepszą transmisje),tym bardziej że są na rynku lornetki z nietypowym powiększeniem 8,5 9,5 czy 10,5.
Szkoda że w testach nie znalazły się najnowsze produkty zeiss'a : conquest 10*50 i 8*50 oraz victory8*56 t fl i 10*56 t fl (nie ma ich też w ogólnym spisie!!!) i opowiedniki testowanego już sprzętu z nieco wyższej półki jak np. vixen 10*50 z serii ultima czy celestron 10*50 ultima dx. 8 8)

Arek - Wto 08 Sie, 2006

Waga Doctera poprawiona. Dzięki za wyłapanie usterki. Zeissów Conquestów 50 mm nie było jeszcze na rynku, gdy robiliśmy test 10x50. Ultimy 10x50 ani Fotoclassic ani DO nam nie sprowadziły. Nie wszystko zależy od nas...

Powiększenie oceniamy z dokładnością na poziomie 0.2-0.3x. Nie możemy więc odejmować
punktów lornetkom, dla których uzyskujemy wynik 9.7x bow granicach błędu jest ono zgodne ze specyfikacjami.

Arek

ptasiarz - Czw 10 Sie, 2006

Jakoś nie zwróciłem uwagi na dokładność pomiaru rzeczywistego powiększenia, w tej sytuacji odejmowanie punktów reczywiście byłoby błędem, pisałem też o lornetce vixen ultima 10*50 która nie znalazła się w teście i chyba się nigdy nie znajdzie bo to sprzęt wirtualny - istnieje tylko na stronie głównej producenta ,nie ma go żaden z międzynarodowych dystrybutorów, sprwawdzałem na stronach www od USA po Koreę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group