forum.optyczne.pl

Wspólne plenery fotograficzne - Fotomisja Islandia - marzec 2015

Monastor - Pon 23 Mar, 2015
Temat postu: Fotomisja Islandia - marzec 2015
Z błogosławieństwem Naczelnego mam przyjemność otworzyć wątek dla pierwszej fotomisji na Islandii.

1.


2.


3.

Arek - Sro 25 Mar, 2015

No to ode mnie kilka widoczków na szybko.
Arek - Sro 25 Mar, 2015

I jeszcze zorza.
ophiuchus - Sro 25 Mar, 2015

Ogromnie lubię takie klimaty. Świetne zdjęcia Panowie :)
Wojmistrz - Sro 25 Mar, 2015

Fajne tam macie widoczki, troszkę zazdroszczę :) ... a może bardziej niż troszkę :P
Monastor - Sro 25 Mar, 2015

Moje spojrzenia na miejsce ze zdjęcia nr 5

13. (prawy, górny róg 5)


14. (mewy na plaży po drugiej stronie klifu)

hijax_pl - Czw 26 Mar, 2015

Monastor, mewy pierwsza klasa. Gratki :)
Arek - Czw 26 Mar, 2015

Na Islandii lodu nie brakuje, więc teraz trochę lodu...
bassotronic - Czw 26 Mar, 2015

Jak dla mnie 18. bomba !
komor - Czw 26 Mar, 2015

Super miejsce, super widoki.
Arek - Czw 26 Mar, 2015

To jeszcze trochę zórz z nocy 17/18 marca. Spektakl zaczął się jeszcze na zupełnie jasnym niebie!
komor - Czw 26 Mar, 2015

Czy osobnik na prawym skraju zdjęcia nr 26 modli się czy rozprostowuje kości? :)
maziek - Czw 26 Mar, 2015

A to nie figura Jezusa?
Arek - Czw 26 Mar, 2015

Swoją drogą on tam długo stał. Bo czas ekspozycji to 10 sekund :)
Arek - Czw 26 Mar, 2015

To jeszcze coś z zaćmienia :)
Monastor - Czw 26 Mar, 2015

Arek, plama słoneczna w kształcie mewy kapitalna :)

Minimalistycznych krajobrazów ciąg dalszy.

29.


30.


31.

Arek - Czw 26 Mar, 2015

Monastor, mam jeszcze Ciebie :)
Monastor - Czw 26 Mar, 2015

Arek, a myślałem, że nic piękniejszego od islandzkich pejzaży się nie trafi :)
Arek - Czw 26 Mar, 2015

I jeszcze islandzkie halo.
Monastor - Czw 26 Mar, 2015

Arek, przepięknie wyszło. Mam też fotkę ale muszę popracować nad obróbką bo nawet nie widać tego wewnętrznego pierścienia.

Strasznie szeroko, co to za kąt? No i skąd robione względem nasypu? Jak próbowałem zrobić takie ujęcie to po lewej w kadr wchodziła mi droga.

Arek - Czw 26 Mar, 2015

Nikkor 20 mm. Po prawej stronie drogi. Nasyp tuż za kadrem.
ophiuchus - Czw 26 Mar, 2015

Na następną jadę :D
Arek - Czw 26 Mar, 2015

W 2026 pas zaćmienia całkowitego przechodzi przez zachodnią Islandię. To może być gratka.

Choć jak znam życie turyści wtedy zadepczą tę wyspę. To będzie sierpień więc wciąż sezon wysoki...

Arek - Czw 26 Mar, 2015

To jeszcze kilka szerokich ode mnie.
FalconPL - Pią 27 Mar, 2015

No ja was kręcę... na wyprawie to niby wszyscy jpgi z puszki robili, a te obrazki jak oglądałem to aż mi się lightroom na drugim monitorze zawiesił :)

Na razie nie mam zdjęć, bo trochę odchorowałem ostatni dzień, więc tylko jedno żebyście wiedzieli że żyję :)

Arek - Sob 28 Mar, 2015

Ja naprawdę robiłem tylko JPGi. Żadnego RAW-a nie zrobiłem na wyprawie.

Jeszcze pokażę zaćmienie.

P.S. Falcon - komentarz do Twojego zdjęcia bezcenny :)

Monastor - Sob 28 Mar, 2015

Arek, 40 - pierwsza klasa. Jakościowo o niebo lepsze od moich.

41. Wrak C-47 Skytrain, preludium śnieżycy, która nas od niego przegoniła


42. Widok na zbocze góry tuż przy hotelu nieopodal Borgarnes, w którym spędziliśmy ostatnie dwie noce.

Arek - Sob 28 Mar, 2015

42 genialne!
Monastor - Sob 28 Mar, 2015

Arek strzelone z okna auta. Musiałem występlować parę gałęzi, które akurat się nasunęły. Poszedłem tam potem piechotą ale światło już takie nie było.
szpajder - Sob 28 Mar, 2015

Parę zórz na rozgrzewkę.
Arek - Sob 28 Mar, 2015

Świetnie z tą latarnią!
szpajder - Nie 29 Mar, 2015

Arek już zapodał słuszną porcję lodu, więc teraz dla odmiany trochę wody w stanie ciekłym.
Jar - Nie 29 Mar, 2015

Fotki miodzio, prosimy o więcej. Co ciekawe, dla mnie np. się nie nudzą nawet te ze znanych mi dobrze miejscówek. Inne ujęcie, światło -poezja.
Arku, skąd jest nr 35?
Pozdrawiam
-J.

Arek - Nie 29 Mar, 2015

Jar, z Dyrhólaey. Tylko robiłem zdjęcie w drugą stronę niż zwykle robią wszyscy :)
Monastor - Nie 29 Mar, 2015

szpajder, bardzo fajnie skadrowane z tą latarnią ale zdaje się odrobinkę zaszumione. Jakie to ISO?
szpajder - Nie 29 Mar, 2015

Monastor napisał/a:
szpajder, bardzo fajnie skadrowane z tą latarnią ale zdaje się odrobinkę zaszumione. Jakie to ISO?


Skoro tylko odrobinkę, to chyba nie ma tragedii? ;-)

ISO 1600, w ogóle nieodszumione, szkoda mi było zorzę niszczyć.

[ Dodano: Nie 29 Mar, 2015 23:54 ]
Dziś kilka widoczków niepowiązanych tematycznie.

[ Dodano: Nie 29 Mar, 2015 23:57 ]
I jeszcze trochę lodu na deser.

Jar - Pon 30 Mar, 2015

Arek napisał/a:
z Dyrhólaey. Tylko robiłem zdjęcie w drugą stronę niż zwykle robią wszyscy :)

Dzięki! Za Chiny nie mogłem poznać, a ten pagór na ostatnim planie wyglądał podejrzanie znajomo. Sprawdziłem z mapą, ale jednak nie to co myślałem. Choć chyba go widziałem i tak... Nawiasem mówiąc nazywa się Petursey, czyli tak jak wyspa, nie góra. Pewnie te 1000 lat temu nie leżał jeszcze na stałym lądzie, sadząc z otoczenia na zdjęciu i mapie.
Pozdrawiam
-J.

Arek - Pon 30 Mar, 2015

szpajder, wybuch gejzera bardzo fajny. Świetne ujęcie z tymi fotografami. Ja ich kasowałem, a Ty ich kreatywnie wykorzystałeś :)
szpajder - Pon 30 Mar, 2015

Arek napisał/a:
szpajder, wybuch gejzera bardzo fajny. Świetne ujęcie z tymi fotografami. Ja ich kasowałem, a Ty ich kreatywnie wykorzystałeś :)


Dzięki :) Kadry bez ludzików też mam, ale czegoś im brakuje, nie widać skali zjawiska ;) Podobnie z lodowcami i wodospadami.

W dzisiejszym odcinku awifauna islandzka.

T.B. - Pon 30 Mar, 2015

To z bryłą lodu, ciurkającą wodą i kręgami na wodzie - super wypatrzone!
(Szpajder niestety nie numeruje zdjęć.)

szpajder - Pon 30 Mar, 2015

T.B. napisał/a:
To z bryłą lodu, ciurkającą wodą i kręgami na wodzie - super wypatrzone!
(Szpajder niestety nie numeruje zdjęć.)


Dzięki. Szpajder się kaja i obiecuje poprawę. :oops:

[ Dodano: Wto 31 Mar, 2015 19:18 ]
Czysta abstrakcja.

FalconPL - Sob 04 Kwi, 2015

Jeśli kogoś interesuje jak nie wyglądało zaćmienie...

Przyglądając się dokładniej można zobaczyć przelatującego ISS, którego początkowo nie zauważyłem a ukazał się dopiero po delikatnej korekcie w Lightromie 6 :)

Arek - Sob 04 Kwi, 2015

FalconPL, piękne nawiązanie do zaćmienia nad Monument Valley :)
FalconPL - Sob 04 Kwi, 2015

A tak przy okazji. Czy warunki w atmosferze na Islandii i w stanach były aż tak bardzo różne? Jak sobie teraz otworzyłem, zdjęcia to ze stanów miałem piękne okrągłe słoneczka, o równym brzegu, a te Islandzkie 1:1 to wyglądają jakby brzegi rdza wyżarła.

Czy to raczej ja coś skopałem na Islandii?

[ Dodano: Sob 04 Kwi, 2015 23:31 ]
Tak z kronikarskiego obowiązku - Słońce w Kenni też mam wyraźne (pomimo ISO ustawionego omyłkowo na 1600!). A może to moja pognieciona baderka na Islandii?

Monastor - Nie 05 Kwi, 2015

FalconPL, czy zaćmienia w USA nie fotografowaliście z wysokości paru tysięcy metrów nad poziomem morza? Na Islandii byliśmy przecież dosłownie tuż nad brzegiem oceanu.
lcf - Nie 05 Kwi, 2015

szpajder fajne ujęcia, szczególnie mi się spodobały Gejzer Strokkur i Fulmar :) .
Arek - Nie 05 Kwi, 2015

Tak jak pisze Monastor. Nowy Meksyk, Arizona, Nevada to jedne z najlepszych na Ziemi miejsc do obserwacji astronomicznych właśnie ze względu na stabilność atmosfery. Dodatkowo do tego dochodzi wysokość około 2000 m.n.p.m. Stąd obraz Słońca praktycznie idealny nawet na horyzoncie. Klimat morski to dla odmiany najgorsze warunki do obserwacji astronomicznych, co doskonale widać na zdjęciach.
FalconPL - Nie 05 Kwi, 2015

Rozumiem, czyli mogę przyjąć, że moje słoneczko mieści się w normie tego co można było uzyskać.

Zastanawiam się teraz, jak tu przygotować się do następnego zaćmienia, żeby jednak przygotować bardziej naturalną sklejkę. Zastanawiałem się nad potrójnym naświetleniem: z folią, ND1000 + jako tło zdjęcie z końcowej fazy, ale jednak przed fazą maksymalną dla uzyskania niskiego światła.

Tylko do tego trzeba by się ustawić w miejscu gdzie zaćmienie jest widoczne tuż po wschodzie słońca, żeby to było nisko nad ziemią. Myślę że robienie astro wycelowaną w zenit 500ką już mnie tak nie bawi.

Także - chłopaki, czekam na informację, że za rok jedziemy na Sumatrę!

Arek - Pon 20 Kwi, 2015

I jeszcze relacja:
http://fotomisje.optyczne...zec%202015.html

Ninencja - Sro 22 Kwi, 2015

Czegoś mi tu jednak w tej relacji brakuje....:) ; na pewno, znając mnie, domyślacie się, czego..Czy wiecie, że koniki islandzkie nie tylko są miłe, ale też bardzo zdolne, świetnie się je układa i, dodatkowo, jako jedyne na swiecie znaja piaty- zupelnie obcy innym rasom koni- rodzaj chodu tzw. tölt.
Uściski dla wszystkich

Arek - Sro 22 Kwi, 2015

Czekaliśmy na te zdjęcia :)
edmun - Pią 18 Sie, 2017

Przejrzałem zdjęcia i aż mi wstyd do ręki brać aparat :(
Arek - wstydziłbyś się tak w zakłopotanie wszystkich wprawiać. I jeszcze "to tylko jpgi, żadnych rawów".
Ehhh... :wink:

Arek - Pią 18 Sie, 2017

Ale odgrzebałeś staroć :)

My już po kolejnej Fotomisji na Islandię. Fotki i relacja tutaj:
http://www.optyczne.pl/index.php?art=572

A tutaj film: https://www.youtube.com/watch?v=WoNlsZya-a8

Teraz planujemy kolejną, najprawdopodobniej w pierwszej połowie kwietnia 2018 roku. Zapraszamy.

edmun - Pią 18 Sie, 2017

Oj. Nie spojrzałem na daty. Zajrzałem do działu i jakoś tak trafiło, że mnie ten temat zainteresował.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group