forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2015)

mateusz1234 - Nie 04 Sty, 2015
Temat postu: Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2015)
Witam Was serdecznie,

Poszukuje aparatu kompaktowego bądź też bezlusterkowca (chyba, że macie jakieś inne propozycje - rozważę każdą) w kwocie do 1500zł.
Zastosowanie: wyjazdy wakacyjne, koncerty klubowe, pociągi, dworce - więc można powiedzieć, że uniwersalne zastosowanie.
Prosiłbym Was o jakieś propozycje dla mnie.

Mam jeszcze jedno pytanie od siebie. Ponieważ polecano mi aparat Sony A5000.
W związku z tym moje pytanie - który aparat będzie lepszy - A3000 czy A5000. Pytam, ponieważ w jednym ze sklepów jest ciekawa promocja na A3000. I czym te aparaty różnią od siebie?

Rafal_Czwa - Nie 04 Sty, 2015

Proszę pomóżcie mi dokonać właściwego wyboru kompaktu. Szukałem aparatu do 2000 zł ale przegrzebałem kilka tematów i wydaje mi się, że warto odrobinę dopłacić i wybrać między dwoma poniżśzymi modelami które są aktualnie w cenie ok. 2 150 zł.

Sony DSC-RX100 II czy FUJI X30 ?

Witam,
Jestem osobą która pstryka zdjęcia amatorsko. Zdjęcia wykonuję tylko i wyłącznie w trybie automatycznym ewentualnie korzystając z ustawień tematycznych. Od kilku lat jestem użytkownikiem Canona PowerShot S5 IS z którego ogólnie jestem/byłem bardzo zadowolony ale aktualnie oczekuję już czegoś więcej od jakości zdjęć oraz filmów (niestety 640x480, 30 kl./sek. to już zdecydowanie niewystarczająca jakość). Pobudką do zainwestowania w nowy sprzęt jest fakt, że w niedługim czasie będę tatą ;)

Przeznaczenie aparatu: zdjęcia wakacyjne (również robienie zdjęć panoramicznych), imprezy rodzinne, aktywne wypady plenerowe, filmy w jakości Full HD no i oczywiście za jakiś czas robienie zdjęć bobasowi więc przydałaby się dobra stabilizacja.

Oczywiście jeżeli uważacie, że lepszy będzie jeszcze inny model to piszcie śmiało ale tego budżetu 2 150 już przekroczyć nie mogę.

dcs - Nie 04 Sty, 2015

Canon G7x
Rafal_Czwa - Nie 04 Sty, 2015

Bardzo ciekawy aparat ale jeśli możesz to napisz jakieś uzasadnienie abym wiedział pod jakim względem przewyższa tamte modele. Szkoda tylko, że jego aktualna cena jest na obecną chwilę dla nie zbyt wysoko bo ok 2 450zł. Ale gdyby się wstrzymał z zakupem jakieś 3-4 miesiące to może cena jeszcze by zeszła do ok. 2100zł.

[ Dodano: Nie 04 Sty, 2015 20:31 ]
A jeżeli miałbyś jednak wybierać między wymienionymi przeze mnie dwoma modelami to który byś wybrał ?

dcs - Nie 04 Sty, 2015

Rafal_Czwa, skąd jesteś?

Przeczytaj testy.
Tu i na dpreview.

[ Dodano: Nie 04 Sty, 2015 20:51 ]
http://www.dpreview.com/r...693282700112685

http://m.dpreview.com/reviews/canon-powershot-g7-x

Rafal_Czwa - Nie 04 Sty, 2015

A jakie znaczenie przy wyborze aparatu ma to skąd jestem ? Częstochowa ;)

Czytałem testy a w zasadzie test jest tylko Sony RX 100 I i II bo testu Fuji X30 nie mogłem znaleźć (przynajmniej na optyczne.pl bo czytałem oczywiście w innych miejscach) jest tylko opis modelu itp. W sumie to nawet zastanawiam się czy dla amatora takiego jak ja warto dopłacać 500 aby zakupić model RX 100 II ponieważ chyba aż tak drastycznie się nie różni od I przynajmniej dla amatora. Dołożona stopka, czy WiFi są rzeczami z których raczej bym nie korzystał.

Pytam Was ponieważ jestem kompletnym amatorem i nie wiem który z aparatów będzie dla mnie lepszy.

dcs - Nie 04 Sty, 2015

Elbląg http://allegro.pl/canon-g...d=1#tabsContent
komor - Nie 04 Sty, 2015

Rafal_Czwa napisał/a:
testu Fuji X30 nie mogłem znaleźć (przynajmniej na optyczne.pl bo czytałem oczywiście w innych miejscach)

Coś mi w kościach strzyka, że niebawem będzie test, może Hijax skrobnie słówko jak wypada w porównaniu do Sony i Canonów.

dcs - Nie 04 Sty, 2015

Na dpreview obrazki z Fujifilm X30 wyglądają kiepsko.
Rafal_Czwa - Nie 04 Sty, 2015

Teraz rozumiem dlaczego pytałeś skąd jestem ;) Cena rzeczywiście jakby promocyjna bo aż ok. 700 zł niższa niż sklepowa i biorąc pod uwagę, że niby tylko był uruchomiony do sprawdzenia to cena na tyle niska że aż podejrzana, ale może jestem zbyt mało ufny.

Poproszę jeszcze na odpowiedź na dwa poniższe pytania:

1. Zastanawiam się czy dla amatora takiego jak ja warto dopłacać 500zł aby zakupić model RX 100 II ponieważ chyba aż tak drastycznie się nie różni od I generacji przynajmniej dla amatora ?

2. Jeżeli miałbyś wybierać dla mnie między aparatem Sony RX100 I/II vs FUJI X30 to który z nich byś wybrał ?

dcs - Nie 04 Sty, 2015

Oj nie wiem.

Ludzie niemających kasy (a święta byly) biorą różne rzeczy (sugerowane przez lombard/komis) na raty żeby dostać gotówkę. -choć ten to nie wiem czy z Polski może prezent.

kanati - Sob 17 Sty, 2015

Witam, szukam dla siebie kompakcika. Przeczytałam już wiele recenzji, tematów, ale nadal mam mętlik. Moje wymagania do aparatu:
- wygodny do trzymania w łapce, często przemierzam góry i chciałabym by ładnie uwieczniał moje podróże i był "przyjacielem", a nie ciężarem podczas takich podróży,
- fotografowaniu zwierząt i dzieci, więc musi być szybki
- mógł pracować w różnych warunkach (także w ciemnych miejscach, w pomieszczeniach itd)
- ładnie "rozmazywał" (jak na kompakt) inne obiekty (lubię portretować oraz zajmuję się hobbystycznie "foceniem" bezdomnych psów do ogłoszeń),
- nagrywał filmy w miarę dobrej jakości (nie zależy mi na HD, ale jednak by jakość była zadowalająca),
- jestem wyczulona na szumy... ;)
- był wszechstronny, lekki, wygodny i dość intuicyjny - lubię uczyć się, poznawać nowy sprzęt, ale jednak jestem dość "łamagą" jeśli chodzi o techniczne sprawy i trudniejszych rzeczy mogę nie pojąć, na razie mimo czytania wiele rzeczy jest dla mnie czarną magią. Dlatego szukam coś, co pozwoli mi się rozwinąć, ale nie jest na tyle trudny i mocno zaawansowany, że mogłabym nie dać sobie rady.

Totalnie NIE zależy mi na zoomie.
Priorytetami dla mnie jest fotografia dzieci i zwierząt,natomiast dobrej jakości filmy czy fotografia krajobrazowa to taki byłby dla mnie miły dodatek, bo to lubię i ciągle noszę aparat ze sobą.

Cena - do 2000zł.

Do tej pory fotografowałam 8letnim aparcikiem, totalnie przestarzałym, wolnym i od dawna przestawał mi wystarczać (zresztą kupiony za psie grosze), dwa razy w łapce miałam Canonik mojego Taty, też nie jakaś rewelacja, ale podoba mi się jego intuicyjność i w porównaniu z moim był cudem techniki, mimo to nie radzi się w trudniejszych warunkach. Jednak na dłuższą metę nie widzę takiego Canona u mnie, chciałabym coś, co starczy mi na parę lat, usatysfakcjonuje i będzie trafem w 10.

Swego czasu celowałam w lustrzankę (ach ta moda i reklama), ale przemyślałam sprawę i chcę coś wszechstronnego, mniejszego i coś, co posłuży mi parę lat, bez ciągłego inwestowania w sprzęt. Kompakcik może być wprowadzeniem do świata fotografii i szczerze mówiąc, trochę na to liczę ;) .

W tej chwili na razie skłaniałabym się ku Olku XZ-2, ale w sumie nie wiem czy dobrze celuję. Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam.

Dicentra - Sob 21 Lut, 2015

Będę wdzięczna za radę w wyborze kompaktu do 2000zł,
zależy mi na:
- jasnym obiektywie
- geotagowaniu
- trwałej konstrukcji
-jeśli da radę to aby aparat miał rozsądne wymiary :wink:
Pozdrawiam!

TomPL2 - Pon 23 Lut, 2015

Chyba nie ma "małego" kompaktu spełniającego powyższe wymagania. No bo czy np. Nikon P7700/7800 (Opcjonalnie moduł GPS GP-1) jest wystarczająco mały i lekki? :wink:
Może Canon PowerShot S110...

Borneq - Pią 13 Mar, 2015

Sony DSC-HX400V.
GPS i bardzo dobra stabilizacja obrazu

Chris62 - Czw 23 Kwi, 2015

TomPL2 napisał/a:
To nie kwestia JPG czy RAW. To kwestia umiejętności wykorzystania możliwości LX7.
Natomiast nie wiem, jak jest w trybach automatycznych - a to może być dla ciebie interesujące. Tu musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto używał obu aparatów a przede wszystkim stwierdziłby, jak sobie radzi LX7 w trybach iA i P.


Używanie trybów automatycznych w LX7 to profanacja :mrgreen:

Ale są i to nawet bardzo dobre bo...edytowalne.
Można wpłynąć na GO nasycenie korekcję ekspozycji.
Wszystko jest opisane w instrukcji - inteligentny tryb Auto.
Poza tym sceny są dobrze skonfigurowane - krajobraz, HDR można po tych ww korektach śmiało używać.
Ponadto są tzw. tryby kreatywne.
Jest tez opcja zdjęć 3D ostatnio mnie zainteresowała bo zakupiłem okulary 3D i znowu jest zabawa:)

Generalnie wciąż bardzo dobry aparat zarówno do zdjęć jak i do filmowania -i obecnie cenowo bardziej przystępny.

Stuknęło mojemu już 2 latka które przepracował bezawaryjnie tysiące fotek i kilkadziesiąt filmów. Jest to aparat który zawsze będzie miał zastosowanie nawet kiedy ma się inny lepszy.
Niedawno do drukarni poszło z mojego LXa zdjęcie na plakat - efekt idealny.

Pozostaje tylko polecać.

alicja1995 - Sob 25 Kwi, 2015

Chris62 masz rację ja też polecam, miałam Lumixa TZ-3 kupiłam go 2006 zrobiłam tysiące fotek i filmów i nigdy mnie nie zawiódł, padł 3 mies temu jakoś , bateria i body działają do dziś, tylko matryca :cry:
Chris62 - Wto 05 Maj, 2015

alicja1995 napisał/a:
Chris62 masz rację ja też polecam, miałam Lumixa TZ-3 kupiłam go 2006 zrobiłam tysiące fotek i filmów i nigdy mnie nie zawiódł, padł 3 mies temu jakoś , bateria i body działają do dziś, tylko matryca :cry:

To długo wytrzymał - w 2004 kupiłem Canona A60 i matryca padła po dwóch latach....
Ponoć Canon wymieniał je gratis ale wtedy już nie było sensu naprawiać aparatu 2 MP z kiepskim szkłem które aberrowało gorzej niż megazoomy a dot ego przepuszczał kurz na matrycę i zdjęcia z wakacji miałem wszystkie z takimi paskudnymi czarnymi smugami na niebie.
Jakiś nieudany ten aparat był.

urukhar - Pon 11 Maj, 2015
Temat postu: Kompakt do 2000 PLN
Na wstępie chciałbym serdecznie przywitać wszystkich forumowiczów.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc przy wyborze kompaktowego aparatu fotograficznego.

Główne przeznaczenie i cechy poszukiwanego aparatu:

- wątek, w którym piszę określa to jasno ale dla formalności - ma to być kompakt (zmiana obiektywów nie wchodzi w grę)
- Jeśli chodzi o cenę to limit bliżej 1500 PLN a 2000 PLN jest granicą nieprzekraczalną.
- Aparat ma być uniwersalnym pstrykadłem do codziennych zastosowań. Obecnie głównym jego przeznaczeniem będzie fotografowanie oraz filmowanie mojej nowo narodzonej latorośli (tak więc sceny dość dynamiczne i ulotne), ale nie chcę ograniczyć się do stałoogniskowego obiektywu. Na pewno używany będzie również do fotografowania poza pomieszczeniami i dalszych perspektyw (ale preferowany jest jaśniejszy obiektyw niż duży zoom)

Tak w skrócie wygląda zastosowanie aparatu. W czasie przekopywania się przez ten i inne portale zarysowało się dwóch kandydatów w zakładanym przedziale cenowym:

1. Canon G7X
2. Fujifilm x30

Oczywistym pytaniem jest, który z nich jest lepszy do powyższych zastosowań, ale oprócz tego mam bardziej konkretne zapytania do użytkowników poszczególnych modeli.

1. Canon w teście na „Optyczne.pl” ma bardzo długi odstęp pomiędzy kolejnymi zdjęciami 1.54s inny test wskazywał na zdecydowanie mniejsze odstępy rzędu 0,9s. I tu pojawia się pierwsze pytanie do użytkowników tego aparatu – Czy długie odstępy pomiędzy kolejnymi zdjęciami są mocno odczuwalne w czasie użytkowania?
2. Druga kwestia dotyczy aparatu Fujifilm X30. Wydaje mi się, jakby przykładowe zdjęcia jakie oglądałem (i to nie te z tego portalu) robione były w czasie pochmurnej i dodatkowo mglistej pogody. Chodzi mi o to że kolory są jakby przytłumione a dodatkowo przy robieniu zdjęć w otwartej przestrzeni wszystko co znajduje się w dużej odległości (na przykład na horyzoncie) jest zamglone. Na miniaturkach w teście rzuca się właśnie to że obraz jest jakby przez szybę (ktoś już o tym pisał), ale na początku zrzuciłem to na karb sposobu testowania (robienie na najmniejszym wyostrzeniu gdzie w porównaniu z innymi aparatami które już na tym etapie ostrzą zdjęcie zdecydowanie mocniej niż x30 na najbardziej wyostrzonym – np. G16) ale po zobaczeniu zdjęć przykładowych ta sytuacja się powtarza.. I tu pada pytanie czy ten aparat tak ma czy można to skorygować odpowiednimi nastawami.

Jeśli są inne aparaty, które lepiej spełnią moje założenia również bardzo proszę o informację z krótkim opisem co jest ich zaletą a co wadą.

Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne odpowiedzi.

dcs - Pon 11 Maj, 2015

tu masz dobrze czasy pomierzone http://www.imaging-resour...on-g1x-iiA6.HTM
ale Performance G7X jeszcze nie ma http://www.imaging-resour.../canon-g7xA.HTM

albo tu http://www.ephotozine.com...ll-review-26239

urukhar - Nie 24 Maj, 2015

DCS - bardzo dziękuję.

G7X - odpada. Byłem w sklepie i faktycznie odstęp pomiędzy kolejnymi zdjęciami w porównaniu z Fujifilm jest bardzo duży. Niestety dla mnie dyskwalifikuje to ten aparat.

Pozostał X30 i zaczynam zastanawiać się nad Sony RX100.

Soniak10 - Nie 24 Maj, 2015

urukhar napisał/a:
Pozostał X30 i zaczynam zastanawiać się nad Sony RX100.

To rozsądna alternatywa. Ze swej strony sugerowałbym jeszcze takie (dla porównania umieściłem też X30):
http://www.optyczne.pl/po...=1764&add3=1870
:roll:
Myślę, że każdy z nich da ci satysfakcję.

Kattka - Pon 25 Maj, 2015

Witam.
Szukam pomocy w doborze aparatu fotograficznego do 2000 tyś zł. Ogólnie nie jestem profesjonalistką w robieniu zdjęć, ale uwielbiam je robić, biegam za dzieciakami namiętnie i zależy mi na dobrej jakości. Obecnie posiadam starego Sony alfa 200 ale czas na zmianę. Najpierw w planach była lustrzanka, ale ich gabaryty uniemożliwiają zabranie ich wszędzie co kończy tym, że więcej leży w szufladzie. Potem myślałam o cyfrowym z wymienną optyką ale tu znowu aby mieć daleki zoom trzeba wymieniać obiektywy. Czy możecie mi doradzić coś fajnego w tej cenie. Są opinie, że Sony jest dobry, oglądałam ostatnio Fuji i też mnie zainteresował. Sama nie wiem co wybrać. Dodam, że kompletnie nie znam się na tych wszystkich oznaczeniach i jest to dla mnie czarna magia i że jestem typowym specjalistą od robienia zdjęć w "auto" :roll: Proszę o pomoc :grin:

Co powiecie o Fuji XS1?

Wojmistrz - Pon 25 Maj, 2015

Kattka, myślę, że za 2mln zł możesz kupić sobie każdy aparat :P
X-S1 to fajny aparat i też kawał maszyny, ale pomyśl czy nie sprzedać A200 i dołożyć np do Lumixa FZ1000.

Kattka - Pon 25 Maj, 2015

Wojmistrz, a możesz rzucić jakieś przykłady. Firmy jakie polecasz. Na co zwracać uwagę w tych wszystkich oznaczeniach. Weź pod uwagę, że musi on nadążyć za moimi biegającymi dziećmi :shock:
Wojmistrz - Pon 25 Maj, 2015

Kattka, zaproponowałem Lumixa FZ1000. Lumix to handlowa nazwa cyfrowych aparatów fotograficznych firmy Panasonic, a dokładna nazwa to przykładowo Panasonic Lumix DMC-FZ1000EB, bo ostatnie dwie literki mogą być inne.
Za biegającymi dziećmi nadąży nawet smartfon, o ile znajdziesz dla niego odpowiednio dużo światła. Zanim kupisz aparat, powinnaś odrobić lekcje z teorii na temat przysłona/czas/czułość. Jeśli ją odrobisz, będziesz wiedziała znacznie więcej na temat tego co chcesz, bo "Auto", to najlepiej mieć skrzynię biegów w mieście :) Nikt ci nie każe od razu używać trybu manualnego, ale przy fotografii dzieci zbawienny jest tryb preselekcji czasu, kiedy ustawisz sobie np 1/200s i dzieciak powinien być całkiem ładnie zatrzymany na zdjęciu.

Kattka - Pon 25 Maj, 2015

No nic, dzięki. FZ1000 przekracza znacznie mój budżet. Poczekam, może ktoś inny pomoże.
Wojmistrz - Pon 25 Maj, 2015

Widziałem za 2.5k zł, dlatego pisałem o sprzedaży A200.
komor - Pon 25 Maj, 2015

Wojmistrz napisał/a:
Za biegającymi dziećmi nadąży nawet smartfon

Dość odważna teoria, moim zdaniem. :)

Wojmistrz - Pon 25 Maj, 2015

komor, wyciąłeś kontekst. Smartfony nie potrafią robić z czasami np 1/1000?
TomPL2 - Wto 26 Maj, 2015

Pogodzić jakość i zoom trudno, ale może Olympus Stylus 1 da radę. Cena aktualnie tylko nieco przekracza 2000...
komor - Wto 26 Maj, 2015

Wojmistrz, raczej chodzi o łapanie ostrości, nie o czas. Pomimo większej głębi bywa to problemem, kiedy krzaki w tle masz super-ostre, a dziecko z przodu lekko zblurowane.
Jar - Wto 26 Maj, 2015

Kattka, w Twoim budżecie zmieści się swobodnie Nikon Coolpix P7800. Jeśli go nagniesz o ok. 300zł (a może mniej, bo na rynek wchodzi następca), to do dyspozycji masz jeszcze Olympus Stylus-1. Oba to aparaty z relatywnie sporym zoomem (odpowiednik 28-200mm i 28-300mm dla formatu małoobrazkowego), za to z większą niż u ultrazoomów matrycą 1/1.7" i z jasnym obiektywem. Wspomniany tu FZ1000 (który uznałaś za zbyt drogi) góruje nad nimi wielkością matrycy (1") i zakresem zoom-a, ale to jedyny taki aparat na rynku. Nie licząc (też b. drogiego) Sony RX10, który ma zoom jak ten Nikon P7800, a matrycę jak ten FZ1000. Pozostałe kompakty z większymi matrycami (1/1.7", 2/3", 1", 4/3) mają bardzo mały zoom (niewielki zakres ogniskowych), który nie sięga na "długim" końcu dalej niż odpowiednik 100-140mm dla małego obrazka, wiec nie da się nimi robić dużych zbliżeń. Z kolei typowe ultrazoomy z zoomem po kilkadziesiąt x maja malutkie matryce 1/2.3" i zwykle ciemne obiektywy, w tej ostatniej kategorii jedynym lub jednym z nielicznych wyjątków jest Panasonic FZ200. Generalnie te ultrazoomy nie są synonimem jakości, więc skoro odpada FZ1000, to bym radził tamte dwa jak wyżej (P7800, Stylus-1). Tu masz porównanie, razem z pozostałymi omówionymi, dla przykładu:
http://www.optyczne.pl/po...=1799&add4=1602
Pozdrawiam
-J.

Kattka - Sro 27 Maj, 2015

Jar dziękuję bardzo za odpowiedź :grin:
tomala0707 - Pon 08 Cze, 2015
Temat postu: Bardzo dobry kompakt - porównanie + propozycja ekspertów
Witam poszukuję aparatu kompaktowego na który pragnę przekazać max 2000 zł . Aparat ma służyć do robienia zdjęć na imprezach , wczasach , wycieczkach rowerowych oraz mojej małej latającej pociechy córeczki . Czyli ogólnie rzecz biorąc nie najłatwiejsze warunki do robienia zdjęć. Podkreślam że jestem amatorem w robieniu zdjęć ale chcę właśnie teraz rozpocząć przygodę z aparatami i zaczynam się uczyć wykorzystywać wszystkich opcji oraz ustawień aparatu do jak najdoskonalszych zdjęć , ujęć .
Zastanawiałem się nad compactami :
-Fuji x30
-sony rx 100II
- Olympus Stylus 1
- nikon coolpix A ( widziałem że bardzo dobre zdjęcia ale największy minus to brak zooma )
nie wymagam zooma strasznie dużego ale jakiś właśnie nie wielki do zbliżenia szczegółów by się przydał
i ostatnio mi ktoś zaproponował - Canona G7X ( ale słyszałem że ma długi czas między kolejnymi zdjęciami który daję się odczuć )
W jednym z sklepów do stałem jeszcze propozycje Panasonic Lumix DMC-GM1 a nic na jego temat nie wiem a słyszałem że panasonic dobra firma w aparatach ??
Proszę o wypowiedź ekspertów porady oraz osób użytkujących dane modele compactów albo innych modelów wartych uwagi ???

tomala0707 - Pon 08 Cze, 2015
Temat postu: Bardzo dobry kompakt - porównanie + propozycja ekspertów
Witam poszukuję aparatu kompaktowego na który pragnę przekazać max 2000 zł . Aparat ma służyć do robienia zdjęć na imprezach , wczasach , wycieczkach rowerowych oraz mojej małej latającej pociechy córeczki . Czyli ogólnie rzecz biorąc nie najłatwiejsze warunki do robienia zdjęć. Podkreślam że jestem amatorem w robieniu zdjęć ale chcę właśnie teraz rozpocząć przygodę z aparatami i zaczynam się uczyć wykorzystywać wszystkich opcji oraz ustawień aparatu do jak najdoskonalszych zdjęć , ujęć .
Zastanawiałem się nad compactami :
-Fuji x30
-sony rx 100II
- Olympus Stylus 1
- nikon coolpix A ( widziałem że bardzo dobre zdjęcia ale największy minus to brak zooma )
nie wymagam zooma strasznie dużego ale jakiś właśnie nie wielki do zbliżenia szczegółów by się przydał
i ostatnio mi ktoś zaproponował - Canona G7X ( ale słyszałem że ma długi czas między kolejnymi zdjęciami który daję się odczuć )
W jednym z sklepów do stałem jeszcze propozycje Panasonic Lumix DMC-GM1 a nic na jego temat nie wiem a słyszałem że panasonic dobra firma w aparatach ??
Proszę o wypowiedź ekspertów porady oraz osób użytkujących dane modele compactów albo innych modelów wartych uwagi ???

dcs - Pon 08 Cze, 2015

G7x ma nieszczególny AF,
Canon G1x II i Nikon P7800 -też.

Wybieraj między dwoma pierwszymi.
X30 ma wizjer i ręczne zoomowanie, więc...
lepiej obejrzyj je osobiście.

komor - Pon 08 Cze, 2015

tomala0707, scaliłem już Twoje pytanie do istniejącego wątku na ten sam temat, niepotrzebnie ponownie założyłeś nowy wątek o tej samej treści.
tomala0707 - Wto 09 Cze, 2015

A który bardziej Fuji czy Sony ??? albo może jakaś propozycja ???
dcs - Wto 09 Cze, 2015

Fajniejszym aparatem jest Fuji,
ale jak ci się zdjęcia z niego nie będą podobać?
http://www.dpreview.com/r...006859594977381 np. oddanie koloru czerwonego na co narzekała KasiaZapytuje http://forum.optyczne.pl/...ghlight=#472119 i ostrość zdjęć z X30...

majek_01 - Nie 21 Cze, 2015
Temat postu: Kompakt
Witam. Od około dwóch miesięcy rozglądam się i czytam o różnych aparatach kompaktowych, jednakże czym więcej czytam tym jestem głupszy..

Mam wielką prośbę z uwagi, iż sprzedałem lustrzankę potrzebuję kupić tym razem aparat kompaktowy, który będzie miał mi służył przez minimum kilka. W tej chwili do robienia zdjęć małemu ruchliwemu dziecku w domu i w plenerze, a w dalszej perspektywie na wakacje i krajobrazy.

Maksymalna cena za jaką planuję dokonać zakupu to ok. 2000zł.
Rozglądałem się i już prawie byłem na zakupie kilku aparatów, jednakże zawsze przeczytałem lub usłyszałem coś od sprzedawców co spowodowało że w dalszym ciągu nie mam żadnego.

Co powiecie m.in. o aparatach:
FUJIFILM X30
Canon PowerShot G16
Panasonic Lumix DMC-LX7

lub innego którym będzie można robić ładne zdjęcia nawet przy słabszym oświetleniu i/lub ruchliwym dziecku :)

Sunders - Nie 21 Cze, 2015

majek_01 napisał/a:
lub innego którym będzie można robić ładne zdjęcia nawet przy słabszym oświetleniu i/lub ruchliwym dziecku


Canon PowerShot G7 X :smile:

dcs - Nie 21 Cze, 2015

Sunders, nie za powolny?
Sunders - Nie 21 Cze, 2015

majek_01 napisał/a:
Co powiecie m.in. o aparatach:
FUJIFILM X30
Canon PowerShot G16
Panasonic Lumix DMC-LX7


A z podanych oczywiście Fuji X30.

majek_01 przetestuj G7 X oraz X30 i sam zdecyduj :smile:

dcs - Nie 21 Cze, 2015

No.

[ Dodano: Nie 21 Cze, 2015 13:30 ]
Ze stoperem.
http://www.imaging-resour.../fuji-x30A6.HTM
http://www.imaging-resour...sonic-lx7A6.HTM
http://www.imaging-resour...canon-g7xA6.HTM
http://www.imaging-resour...-rx100-iiA6.HTM

majek_01 - Nie 21 Cze, 2015

dsc który z proponowanych wcześniej aparatów byś wybrał do codziennego użytkowania, tj. robienia zdjęć dzieciom i na wakacje/krajobrazy:

Fujifilm x30
Fujifilm XQ2
Sony DSC-RX100 II
Sony DSC-HX60V

Wojmistrz - Wto 23 Cze, 2015

Sony DSC-RX100 II
Sunders - Wto 23 Cze, 2015

Fujifilm x30 :smile:
dcs - Wto 23 Cze, 2015

Wybrałbym X30.
lukmal - Sro 24 Cze, 2015

Witam,
Na początku chciałem się przywitać, to mój pierwszy post na forum.
Teraz pytanie:
Jestem totalnym amatorem i potrzebuję aparatu który mi będzie służył przede wszystkim w podróży jak i podczas przyjęć i spotkań z przyjaciółmi. Im więcej czytam tam mam większy mętlik w głowie. Szukam aparatu do 2 tyś i zastanawiam się między Fujifilm X30 a Coolpix 7800. Liczy się dla mnie przed wszystkim jakość zdjęcia a w następnej kolejności zoom. Chciałbym również zrobić zdjęcie przy słabym oświetleniu (wieczór, bardzo słabe światło w pomieszczeniu) Najbardziej chyba jestem przekonany do Nikona bo jednak ten zoom jest trochę większy i zawsze się może przydać. Więc pomiędzy tymi dwoma który? A może jeszcze coś innego??
pozdrawiam

dcs - Czw 25 Cze, 2015

lukmal,
Nie masz smartfona?

TomPL2 - Czw 25 Cze, 2015

dsc,
Żeby wieczorem zadzwonić po fotografa z dobrym aparatem?

kobal66 - Pią 26 Cze, 2015

Witam, bardzo was proszę o pomoc w wyborze sprzętu, do tej pory użytkowałem:
Kodak DX7590 - RIP
Kodak Z981 - już dogorywa :(
Zdjęcia głownie: turystyczne góry/plaża/ zabytki również nocne/wieczorne i oczywiście domowo/imprezowe.
Poprzednie sprzęty miały fajny zoom ale zdjęcia w kiepskim oświetleniu były masakryczne więc chciałby tu mieć kompromis.
Budżet to max 2 000 zł ale wolał bym mniej :) .

dcs - Pią 26 Cze, 2015

http://www.optyczne.pl/25...s_Stylus_1.html

http://www.optyczne.pl/25...lpix_P7800.html

kobal66 - Pią 26 Cze, 2015

Olimpus stylus 1: bardzo fajny, cena, obawiam się tej klapki zakrywającej obiektyw automatycznej wygląda na niezbyt trwałą, szkoda ze brak mu HDR :(

Nikon Coolpix P7800: niemal idealny, minusem jest niemal 2s zwłoka pomiędzy fotami wiem że będzie mnie to wkur..., brak HDR - narazie faworyt.

Czy ma ktoś jeszcze jakieś propozycje

dcs - Pią 26 Cze, 2015

http://www.optyczne.pl/24...erShot_G16.html

http://www.dpreview.com/a...ra-roundup-2014

kobal66 - Pią 26 Cze, 2015

a co powiecie na: Sony Cyber-shot DSC-HX90
TomPL2 - Pon 29 Cze, 2015

Że to zupełnie inna półka, której jedyna zaleta jest duży zoom :wink:
Joanna Maria - Nie 12 Lip, 2015

Wczoraj, po 10- letnim użytkowaniu wyzionęła ducha moja Minolta Z6. Tym samym zaczęłam rozglądać się za następcą i proszę Was o pomoc w wyborze. Kryteria wyboru:
- aparat służy mi głównie do robienia zdjęć w czasie wyjazdów z czego ok. 70-80% to wyjazdy stricte górskie (głównie fotografia krajobrazowa i przyrodnicza),
- robię zdjęcia głownie w trybie manualnym lub preselekcji przysłony, nie korzystam prawie w ogóle z programów i z auto,
- zależy mi na: możliwości uzyskaniu fajnej głębi ostrości, dobrym trybie makro i możliwie dużych możliwościach ustawień manualnych,
- nie ma dla mnie żadnego znaczenia: zoom i jakość filmów,
- musi mieć wizjer, zależy mi też na ruchomym wyświetlaczu LCD
- chciałabym, żeby aparat miał możliwość zapisu do RAW, użycia filtrów, podpięcia zewnętrznej lampy.

Z różnych względów super byłoby także, gdyby był zasilany z akumulatorków AA, ale z tego co widzę, tendencje na rynku są teraz chyba inne:/ więc nie uznaję tego za warunek konieczny.

No i zgodnie z tytułem wątku, chciałabym się zmieścić w budżecie 2000,00 zł. Myślałam też o bezlusterkowcu, ale mam świadomość, że choć lubię się czasem trochę pobawić fotografią, to i tak nie będę potem inwestowała w dodatkowe obiektywy itp. Poza tym jednak wizjer jest dla mnie sprawą kluczową, a ten w przypadku bezlusterkowców praktycznie nie jest dostępny w niższych modelach.

Z wstępnego przejrzenia ofert rzuciło mi się w oczy:
http://www.cyfrowe.pl/apa...ix-hs50exr.html
http://www.cyfrowe.pl/apa...finepix-s1.html
http://www.cyfrowe.pl/apa...-dmc-fz200.html
http://www.cyfrowe.pl/apa...z72-czarny.html

Co sądzicie o powyższych i co byście radzili?

Jar - Nie 12 Lip, 2015

Osobiście -żadnego z tych wymienionych. Też jestem fotografującym turystą, jak Ty.
Zobacz te 3 (a właściwie 2):
http://www.optyczne.pl/po...=1801&add2=1988
Pierwszy z nich mieści się w Twoim budżecie, drugi nieznacznie go przekracza. Różnią się głownie zakresem zooma, oba mają wizjer i dość jasny obiektyw. Nie są też zbyt wielkie i ciężkie. Za to matryce większe niż w tych ultraazoomach z Twojej listy. Oba mają duża liczbę nastaw dostępną bezpośrednio na korpusie bez grzebania w menu (np. korekta ekspozycji w P7800), co łatwo docenisz w trybie A.
Pozdrawiam
-J.

Joanna Maria - Nie 12 Lip, 2015

Dzięki za podpowiedzi.
W międzyczasie byłam w sklepie oglądać to, co wyszukałam wcześniej w internecie i też już wiem, że żaden z podanych wcześniej przeze mnie nie wchodzi w grę... Są po prostu za duże, głównie z powodu ogromnego zooma, którego zupełnie nie potrzebuję i nigdy nie użyję.

WojciechW - Nie 12 Lip, 2015

Popieram kol. Jar. Swego czasu poleciłem p7800 swemu koledze, który ma go już prawie dwa lata i jest zadowolony. Myślałem też o kupieniu go samemu, na miejsce wysłużonego G9, ale w końcu zdecydowałem się na mały bezlusterkowiec E-PM2. Jako aparat na wycieczki mały bezlusterkowiec jest całkiem OK, a żonglowanie optyką jest w nim znacznie łatwiejsze niż w lustrzance, ale rzeczywiście czasem lepiej ograniczyć się do kompaktu, zwłaszcza takiego z zoomem ok 8x.

Mam awersje do baterii AA z czasów gdy używałem swojego pierwszego aparatu cyfrowego HP (945 jeżeli nie przekręcam numeru). Miałem wtedy straszne kłopoty z bateriami, być może wynikające z tego, że potrzebne były jakieś specjalne Kodaka. Później używałem czterech aparatów z dedykowanymi akumulatorami będąc bardzo zadowolonym, że nie są to żadne paluszki. Ale do każdego posiadam zapasową baterię, choć czasem jest to tylko tańszy zamiennik, który w praktyce mało ustępuje oryginalnemu akumulatorowi.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

TomPL2 - Wto 14 Lip, 2015

A może jednak bezlusterkowiec z wizjerem: http://www.optyczne.pl/24...Wst%C4%99p.html
Jakość na pewno przyzwoita, tylko czy nie za duży?

WojciechW - Wto 14 Lip, 2015

Niestety wizjer, a niestety również wyświetlacz jest słabą stroną A3000. Mój VF1 ma przeszło sześciokrotnie więcej pikseli. I to naprawdę się widzi, bo obraz w wizjerze jest tak samo dobry jak w pryzmacie pentagonalnym, a nawet trochę jaśniejszy,

Serdecznie pozdrawiam.

WojciechW

proba1 - Pią 24 Lip, 2015

Witam,

do tej pory byłem szczęśliwym posiadaczem Canona sx 210. Teraz jednak przymierzam się do zakupu czegoś nowszego. Aparat głównie jest wykorzystywany do robienia zdjęć na wycieczkach w dzień i w nocy, zależy mi również na szybkości działania. Istotną rzeczą jest również to żeby był poręczny tak żeby można było go bez problemu nosić w saszetce na biodrach. Przydałoby się również żeby miał również wizjer, niestety od patrzenia w ekran strasznie bolą czy a w czasie wycieczek pstrykam do 300 zdjęć dziennie. Zoom nie musi być jakiś niesamowicie duż . Pierwotnie nastawiony byłem na zakup Panasonic Lumix tz70 jednak nie jestem do końca przekonany czy to dobry wybór, zwłaszcza jeżeli chodzi o jakoś zdjęć w tym tych nocnych, chociaż ma pochlebne opinie w testach internetowych na ogół Pytanie zatem brzmi co polecacie tak do 2000zł?

Dziękuje i pozdrawiam.

Jar - Pon 27 Lip, 2015

Jak poniżej 2000zł i zoom nie musi być koszmarnie wielki, to Nikon Coolpix P7800. Jeśli przekroczysz budżet o 300zł, to możesz mieć w zasadzie to samo tylko z większym zoomem, czyli Olympus Stylus-1
Pozdrawiam
-J.
P.S. Znikam zaraz na 3 tygodnie, więc nie odpowiadam na pytania :) ))

Markowo - Czw 20 Sie, 2015
Temat postu: Czym zastąpić R1?
Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy w wyborze aparatu gdyż mój dotychczasowy SONY DSC-R1 uległ uszkodzeniu – spadł obiektywem na kostkę brukową. Po upadku przez pierwszy tydzień wakacji jeszcze działał ale później stracił „ostrość”. Tak mu niestety zostało i nasza pięcioletnia przygoda się skończyła :sad: . Ale do rzeczy. Potrzebuję aparatu który przede wszystkim poradzi sobie w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Mam 3 dzieci które ciągnie do gry w piłkę, pływania, tańca czy też aktorstwa (na szczęście nie wszystkich do wszystkiego). Chciałbym móc im robić dobre zdjęcia w różnych warunkach. Z R1 bywało różnie – pewnie to kwestia doświadczenia i odpowiednich ustawień - mi jednak ciężko szło robienie fajnych zdjęć w ruchu w dość ciemnych pomieszczeniach. Za to na otwartej przestrzeni robił zdjęcia przecudowne. Ponieważ dość dużo podróżujemy ważne też żeby aparat robił fajne zdjęcia w terenie.
Chciałbym coś podobnego do R1 ale z jaśniejszym obiektywem. Jednak im więcej czytam tym mniej wiem. Niestety. Nie zależy mi na wizjerze bo mało go używałem. Stopki do zewnętrznej lamy błyskowej też nie potrzebuję - w starym R1 użyłem jej może z 5 razy. Zoom fajnie jak by był co najmniej 4-5x (nie zawsze da się siedzieć w pierwszych rzędach). Z tego samego powodu ważne jest też żeby miał uchylny ekran. Nie musi być on dotykowy. Wi Fi też nie jest potrzebne. Dopuszczam kupno używanego aparatu – tak jak było z R1, jednak preferuję nowy sprzęt. Myślę o kompaktu w cenie około 2 000,0 zł. Czytając fora, testy, opinie wybrałem Sony RX100 II, Canon Power Shot G7X lub Fuji X30. A może mając na uwadze wypadek z R1 warto poszukać czegoś prostego w obsłudze z wymienną optyką? Proszę o pomoc i opinie.

Sunders - Czw 20 Sie, 2015

Markowo napisał/a:
A może mając na uwadze wypadek z R1 warto poszukać czegoś prostego w obsłudze z wymienną optyką?


Olympus PEN E-PL5 + 14-42 II.

Markowo - Sob 22 Sie, 2015

Olympus PEN E-PL5 + 14-42 II.[/quote]

Znalazłem tego Olympusa w zestawie z obiektywami 14-42 mm + 40-150 mm. Martwi mnie jednak f3.5-5.6 dla proponowanego obiektywu. W R1 miałem f2.8-4.8 i ze zdjęciami wewnątrz różnie było. Wymienione kompakty mają zdecydowanie jaśniejsze obiektywy. Wiadomo, można bawić się ustawieniami ale nie zawsze jest na to czas.

Sunders - Sob 22 Sie, 2015

Przy takim nastawieniu wziąłbym Canona G7X albo jeśli to możliwe dołożył do Sony RX100 III.
Markowo - Sob 22 Sie, 2015

Sunders napisał/a:
Przy takim nastawieniu wziąłbym Canona G7X albo jeśli to możliwe dołożył do Sony RX100 III.


No właśnie nastawienie coraz bardziej mi się zmienia. Poczytałem trochę o bezlusterkowcach i lustrzankach i coraz bardziej przekonuję się do wydania ok. 2000 zł na dobry aparat (jeśli chodzi oczywiście o ten poziom cenowy) z jako takim obiektywem a po jakimś czasie dokupić lepsze obiektywy. Tylko pytanie w jaką firmę iść? Przy jakich aparatach najlepiej dobierać obiektywy za rozsądne pieniądze?

heeros - Sob 22 Sie, 2015

Obecnie posiadam kompakt sony hx300 (50xzoom) i planuje go sprzedać, gdyż mam także bezlusterkowca Olka E-M10. Pytanie czy gdybym chciał zainwestować w sprzęt ze średniej wielkości zoomem, dość jasnym obiektywem, może dotykowym ekranem to czy jakieś typy byście mi polecili za rozsądną cenę? Z drugiej strony myślę aby np zamiast podręcznego kompaktu zainwestować w jeszcze jedno sensowne "szkło" do Olka. Z góry dzięki. Robie sporo sesji, głównie plenerowych, ale równie sporo relacji koncertowych, co automatycznie sugeruje jasne szkła, dobry AF. Z wstępnego rozeznania i przeglądania wątków mam na uwadze takie typy aparatów : jak CanonPowershot G7X, Panas LX100, FZ1000 (choc tutaj sporo powtarza się uwaga o nie do końca sprawnym AF) a może większy zoom Olympus Stylus SP-100EE. Czy byc może zupełnie jeszcze jakiś inny typ możecie polecić? Który z pośród nich byłby największym jakościowo skokiem w stosunku do hx300? Z góry dzięki za podpowiedzi. :)
marcin0218 - Nie 17 Sty, 2016

Witam. Szukam kompaktu w cene jak w temacie dla żony. Żonka ma lustrzanke eos 500 i amatorsko robi fotki. Ale chcialaby cos malego do torebki. Mały ale wariat :) by robil naprawd eladne zdjecia przedewszystjim raw by moc w przyszlosci je obrabiac. Z tego co wiem to raw zapisuje wiecej szczegolow. Czytajem o fujifilm x30. Jasna w miare orzeslona 2.0 - 2.8. Przy zblizeniu 28-112 mm. Ale dnotowano w nim bardzo duza dystorsje szerokiego kata w zapisywaniu do raw. Cokolwiek to znaczy... Czy ktos moze cos doradzic. Moze byc troche drozej jak zajdzie potrzeba.
Wojmistrz - Nie 17 Sty, 2016

Dystorsję to ma układ optyczny, a zapis do RAW dość skutecznie potrafi ją skorygować przy obróbce. Pomyśl nad dozbieraniem do LX100 :)
WojciechW - Nie 17 Sty, 2016

Chodzi o to, że większość nowszych aparatów automatycznie koryguje dystorsję obiektywów przy zapisie JPG-ów, a w przypadku RAW koryguje się ją samemu przy obróbce. Ta ostatnia może być za to znacznie efektywniejsza i prowadzona z mniejszą stratą jakości obrazu niż w przypadku jpg-ów.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

marcin0218 - Nie 17 Sty, 2016

Okej to wybierając między Panasonic LX100 a Sony RX100 Mk III, co byście wybrali? I dlaczego? Cena bardzo zbliżona
TomPL2 - Pon 18 Sty, 2016

Do torebki to jednak Sony :cool:
A te RAW to żona umie obrabiać czy kolega? Czy to tak może kiedyś, ktoś...

marcin0218 - Pon 18 Sty, 2016

Tak żona potrafi obrabiać. Tak jak pisalem ma lustrzanke ale czesto chcialaby miec cos w torebce bardzo dobrego by nie nosic ze soba lustra.
TomPL2 - Pon 18 Sty, 2016

No to musi sama wybrać, czy woli coś bardzo dobrego, ale cięższego (LX100) czy lżejszego ale "tylko" dobrego (RX100) :cool:
marcin0218 - Pon 18 Sty, 2016

Co do rozmiaru to Panasonic tez bedzie ok. Szkoda ze niema ruchomego ekranu ale obejrzlaem pare zachodnich recenzji i rozumiem, że brać lx100 :) ))

[ Dodano: Nie 31 Sty, 2016 10:21 ]
Jeszcze jedno pytanie. Czy kupowac tego panasonica lx100 i pozbyc sie canon eos500 czy moze inwestowac w tego eosa nadal a konkretnie obiektywy? Bo poki co mamy tylko kitowski o min jasnosci 3.5

jacabad - Sob 12 Mar, 2016

Szukałem małej małpki dla zony z jasnym świtałem do pomieszczeń żeby mogła robić fotki dzieciakom i kupiłem Canona G7X fotki rewelacja mogę smiało go polecić , nie opłaca sie przepłacać jak dla mnie za Sony RX100 trzeciej generacji którego cena jest kosmiczna tu Sony przesadziło , drugi aparat kupiłem ojcu ale starszy model Panasonic LX7 tez z bardzo jasnym swiatłem , fotki tez rewelacja jak na starszy aparat i którego też mogę śmiało polecić. Teraz mam dylemat ponieważ sam posiadam bezlusterkowy Sony Nex 3N z obiektywem standardowym 16-50 mm switało 3.5 do 5.6 i też bym chciał sobie sprawić jesniejsze swiatło do pomieszczen i tu pytanie czy zmienić objektyw na jaśniejszy czy wymienic cały aparat choc ten nie jest przeładowany pikselami i nie daje najgorszych zdjęć , co myslicie sprzedać i kupić cos lepszego czy zostawić. Myślałem nad Panasonic LX100 tylko ta ogniskowa 24-75mm troche mizerna może jakiś nowszy bezlusterkowy sam nie wiem doradzicie ?
Belfast123 - Sro 06 Kwi, 2016
Temat postu: Kompakt zaawansowany, czy bezpusterkowiec?
Do tej pory robiłem zdjęcia tak zwanym "głupkiem". Teraz chcę się przerzucić na coś dla troche mądrzejrzych użytkowników. Zastanawiam się na tym zaawansowanym kompaktem Sony http://www.cyfrowe.pl/apa...-dsc-hx90v.html . Czy może lepszym wyjściem będzie kupno bezlusterkowca? Tutaj z kolei podoba mi się ten Olympus z obiektywami 14-42 II R i ob. 40-150 R http://kup-najtaniej.pl/p...-pen-e-pl6.html . Nie wiem, czy bezlusterkowca są bardziej skomplikowane w obsłudze niż tradycyjne zaawansowane kompakty? Czy lepszy jest Sony, czy może Olympus?
magnolia78651@w - Czw 07 Kwi, 2016

Witam ekspertów od fotografii!
Mam do Was pytanie jaki kupić aparat cyfrowy do 1500 zł?Jestem amatorem i nie znam się na fotografii.Dotychczas użytkuję Panasonic LZ 5,którym robię fotki głównie w trybie auto i w programach tematycznych.Teraz czas na coś lepszego.
Moje wymagania są następujące:
-ładne,ostre zdjęcia,
-fotografia dzieci w ruchu,w domu i na dworze,
-imprezy rodzinne,wesela,śluby (trudne warunki oświetleniowe)
- uroczystości szkolne,
-możliwość kręcenia filmów full hd,
-zoom by się przydał ( na uroczystości szkolne),
- łatwy w obsłudze (żebym ogarnęła menu).
-podoba mi się też efekt rozmycia na zdjęciu

Doradzano mi w sklepie Panasonic FZ 200 ze względu na zoom i stałe światło albo Sony RX 100 ze względu na jasny obiektyw.
Proszę Was bardzo o pomoc i poradę.

TomPL2 - Czw 07 Kwi, 2016

Na początek przeczytaj uważnie ten wątek:
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=29095
No dobra, jak już masz Panasa to może: LX7 (bardzo dobra jakość zdjęć ale mały zoom) albo LF1 (mniej dobra jakość ale większy zoom) :)

ddmys - Pią 16 Wrz, 2016

Witam.
Szukam aparatu do 2tyś zł , jestem amator wiec zdjęcia będą pstrykane 90% na trybie automatycznym.
Zastanawiam się nad:
- Fujifilm Finepix X30
- Canon PowerShot G9 X
- Sony Cyber-shot DSC-RX100
Który z nich wypada najlepiej? a może polecicie coś ciekawszego?
Dziękuję za odpowiedz

Sunders - Nie 16 Paź, 2016

Z wymienionych Fujifilm Finepix X30
molly666 - Sob 17 Mar, 2018

Witam. Prowadząc biuro nieruchomości potrzebujemy czegoś szerokokątnego co umożliwi fotografowanie wnętrz w całej okazałości. Podejrzewam, że jako laicy nie wyciągniemy nawet 30% funkcji dobrej lustrzanki tak więc zwracam się do Was drodzy fanatycy fotografii :) Czy robienie zdjec GoPro 6 Black 4K ma jakiś sens czy lepiej zdecydować się na coś innego? Bardzo proszę o zrozumienie, bo nie wiem do kogo się zwrócić – myslę, że jest to dobre miejsce.
Pozdrawiam,
ŁK


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group