forum.optyczne.pl

Wspólne plenery fotograficzne - Rydzyna 2015 - VIII Zlot Czytelników Optyczne.pl

Arek - Nie 26 Lip, 2015
Temat postu: Rydzyna 2015 - VIII Zlot Czytelników Optyczne.pl
Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami i zachęcamy do wrzucania swoich zdjęć.

Arek

maziek - Nie 26 Lip, 2015

Moje wrażenie jest takie, że mi szkoda, że znów nie jestem :( .
Wujek_Pstrykacz - Nie 26 Lip, 2015

maziek, Ty trąbo, co z Tobą :razz:
Arek - Nie 26 Lip, 2015

Z trzech muszkieterów z 5go Zlotu został tylko Wujek. tomalxxx miał przerwę ale w Rydzynie był. A maziek wagaruje :)
maziek - Nie 26 Lip, 2015

Koledzy, a kopią leżącego... ;) .
Wujek_Pstrykacz - Nie 26 Lip, 2015

Wujek resztkami sił na zlot przybył, nie odpuszcza :razz:
bhpchmiel - Nie 26 Lip, 2015

maziek, dołączam do Ciebie - chciałem, ale nie mogłem :zalamany: Nawet pomimo ostrzeżeń Witkota, że w Ostravie spuści mi manto za absencję :lol:
Arek - Nie 26 Lip, 2015

Co się odwlecze :)
T.B. - Nie 26 Lip, 2015

Impreza imponująca. I ja tam byłem, wodę i wino piłem.
Wody mnóstwo, bo dopiero dzisiaj - czyli w dzień wyjazdu - pogoda zrobiła się dla białych ludzi. Osobiście poznałem Dyrekcję, Redakcję, oraz Wujka Pstrykacza, Fatmana i Witkota. Wszyscy to przeżyli (w sensie, że żyją - nie, że doznali jakichś przeżyć).
To jeśli chodzi o aktywnych uczestników forum. Poza tym - w ramach integracji w restauracji - zawsze można było zamienić parę słów z kimś fajnym. Na przykład z przedstawicielem Sigmy, albo z bardzo miłymi tatą i córką z Terspola, których pozdrawiam, jeśli to przeczytają.
A jeśli już o rodzinnych zespołach mowa, to bardzo dobrze, że przyjechał na przykład dziadek z wnuczkiem, obaj fotografujący, którzy prawdopodobnie nie udzielają się na forum, ale przeczytali o ciekawej imprezie. Trochę gorzej, że aktywiści forum byli tylko bardzo mało licznym dodatkiem.

Reszta potem.


PS
Wujek, dlaczego resztkami sił? Nie wyglądało na to.

[ Dodano: Nie 26 Lip, 2015 22:48 ]
Właśnie przeczytałem, że nie powinienem był publikować zdjęć modelek.
A zdjęcia uczestników zlotu (gdy nie są oni "tłumem"), albo prowadzących warsztaty na przykład - można tutaj pokazywać, czy też nie?

Arek - Pon 27 Lip, 2015

T.B. napisał/a:
A zdjęcia uczestników zlotu (gdy nie są oni "tłumem")


Nigdy nie było to problemem. Nie sądzę żeby było tym razem.

maziek - Pon 27 Lip, 2015

Signum temporis. Na pierwszym (pierwszych?) zlotach były zdjęcia grupowe i każdy miał fiszkę z imieniem i nazwiskiem... W ciągu paru lat takie głębokie zmiany w świadomości (nie mam na myśli świadomości optycznych, tylko świat).
komor - Pon 27 Lip, 2015

Zloty cieszą się takim powodzeniem, że Robert spokojnie w regulaminie może dopisać, że uczestniczyć w zlocie mogą tylko osoby, które akceptują publikację wizerunku na forum. ;)
Wujek_Pstrykacz - Pon 27 Lip, 2015

Myślę, że tradycyjnie nikt się nie oburzy na publikację jego wizerunku w tym temacie. Jedynie mistrz Tomek wspominał o publikacji zdjęć modelek po akceptacji przez nie. :razz:
otofoto - Pon 27 Lip, 2015

Tymczasem na znanym portalu społecznościowym, po kryptonimem Zamek Rydzyna, już ukazały się zdjęcia mało znanego producenta :lol: sprzętu studyjnego na Q.

P.S. Swoje jeszcze dopieszczam, wkrótce :cool:

Tutejszyn - Pon 27 Lip, 2015

jesteście braćmi?
Arek - Pon 27 Lip, 2015

Wszyscy łysi są braćmi :) To jedna wielka rodzina :) Robert już tam jest, a ja aspiruję...
Wojmistrz - Pon 27 Lip, 2015

Kiedy jakieś fotki dacie? :D
Arek - Pon 27 Lip, 2015

Szymon obrabia. Pewnie z setka będzie.
Wujek_Pstrykacz - Pon 27 Lip, 2015

Zdjęć ma co niemiara, ale czy wszystkie się nadają do publikacji :wink:
Grafkapafka - Pon 27 Lip, 2015

Na wstępie mojej wypowiedzi.... cóż krótko, było super, szkoda, że się skończyło :(
Odnośnie umieszczania zdjęć uczestników - jak nie godzi to w dobre imię uczestnika, nie sądzę, żeby było to problem, jednakże część sesji miało charakter prywatny, a nie wszystkie osoby postronne pytały się - czy mogą w nich uczestniczyć i wykonywać zdjęcia. Nie ma problemu, jak został zachowany dobry smak, wtedy każdy będzie zadowolony :) Tak więc zaczynam - modelka wyraziła zgodę na publikację tych ujęć :) )))) - możliwość testowania sprzętu jest the best :D
1.

2.

Arek - Pon 27 Lip, 2015

Warto dodać, że oprócz profesjonalnych modelek przywiezionych przez fotografów, nie mniej profesjonalnie (co widać powyżej) pozowały modelki-uczestniczki :)
Wojmistrz - Pon 27 Lip, 2015

No to super. Czekam na więcej fotek :)
Arek - Pon 27 Lip, 2015

http://www.optyczne.pl/index.php?art=437

Tutaj jest ponad 200. Szymon dał radę :)

Wujek_Pstrykacz - Pon 27 Lip, 2015

Nie ma mnie na grupowych, obowiązki przeszkodziły :neutral: :razz:
Arek - Pon 27 Lip, 2015

Ale na jednym widać, że zdjęcia robiłeś :)
witkot - Pon 27 Lip, 2015

Witam.
Wreszcie trochę czasu by coś napisać.
Na wstępie wielkie podziękowania dla całej redakcji za super imprezę.
To zaszczyt spotkać tak fają grupę ludzi którzy potrafią wspólnie dzielić się swoją pasją.
Cieszę się że wreszcie udało mi się z wami spotkać.Sympatyczna atmosfera,super warsztaty,piękne widoki to tylko kilka z powodów że na długo zapamiętam czas spędzony z wami.
Pozdrawiam wszystkich uczestników.

ps.fotki później

Wujek_Pstrykacz - Wto 28 Lip, 2015

Dokładnie, na jednej się załapałem. Zloty to właśnie ta radość, że można się spotkać, wypić szklankę piwa i pogadać. Wtedy dopiero ludzie się poznają, a nie anonimowa dykusja poprzez forum :razz:
witkot - Wto 28 Lip, 2015

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Zloty to właśnie ta radość, że można się spotkać, wypić szklankę piwa i pogadać. Wtedy dopiero ludzie się poznają, a nie anonimowa dykusja poprzez forum :razz:

Wujek-dokładnie tak jak mówisz.Może pierwsze godziny były trudne :oops: ale im zlot i wieczorne spotkania były dłuższe tym łatwiej było nawiązać wspólny temat :wink:

Arek - Wto 28 Lip, 2015

witkot, bo trzeba było na identyfikatorze boldem walnąć witkot, to byśmy sami podeszli i zagadali :)
sz.starczewski - Wto 28 Lip, 2015

Zdjęcia zgłoszone do konkursu przez uczestników. Pierwsze 15 to zdjęcia nagrodzone (w kolejności od najlepszego).

3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.


17.


Pozostałe zdjęcia. Ich kolejność wynika z nazwy pliku.

18.


19.


20.


21.


22.


23.


24.


25.


26.


27.


28.


29.


30.


31.


32.


33.


34.


35.


36.


37.


38.


39.


40.


41.


42.


43.


44.


45.


46.


47.


48.


49.


50.


51.


52.


53.


54.


55.


56.


57.


58.


59.


60.


61.

Arek - Wto 28 Lip, 2015

Modelka ze zdjęcia nr 40 wzorowa :)
komor - Wto 28 Lip, 2015

Na 53. jak rozumiem miejscowa żulernia po tym, jak już zabrała uczestnikom sprzęt? ;)

Arek napisał/a:
Modelka ze zdjęcia nr 40 wzorowa

Bosonogie mają od razu na wejściu +1. ;)

Z tych zdjęć poza podium najbardziej misię 18, 21. Z nagrodzonych 4. dla mnie super.

moronica - Wto 28 Lip, 2015

pierwsze pod kreska podoba mi sie duzo bardziej niz ostatnie i przedostatnie nagrodzone ;)
witkot - Wto 28 Lip, 2015

Arek napisał/a:
witkot, bo trzeba było na identyfikatorze boldem walnąć witkot, to byśmy sami podeszli i zagadali :)


Arek dobrze jest jak jest :smile: :smile:
Czasem warto poznać ludzi z ich prawdziwej strony bez wcześniejszych własnych znaków rozpoznawczych :wink: Dlatego tym bardziej byłem mile zaskoczony (nick lub imię -wybrałem to drugie :wink: )
Fajne było.

Sporo dobrych zdjęć bez "pudła"
Na wielki plus 18,21 ( Rysiek- przyznaj się które twoje :?: )
Reszta też niczego sobie.

filorp - Wto 28 Lip, 2015

A według mnie niejaki Grafkapafka zagioł wszystkich - nie focił z modelkami które przygotowywane były przez 2 godziny, nie focił w przepięknym i drogim pomieszczeniu a i tak wykonał najbardziej poruszające i nastrojowe fotografie jakie do tej pory sie tutaj pojawiły. Szacun!!!
Arek - Wto 28 Lip, 2015

filorp napisał/a:
Grafkapafka zagioł
zagięła
filorp - Wto 28 Lip, 2015

Jeśli nie zagiął tylko zagięła to rozumiem dlaczego zajęła poślednie miejsce - polski szowinizm!
Arek - Wto 28 Lip, 2015

Piszesz poważnie?
filorp - Wto 28 Lip, 2015

O tym, że zrobiła najlepsze zdjęcia tak! Nie uważasz? No może na 19 przydałaby sie korekta szyji i szczęki ale welon jest rozbrajający!!! I klasyczne tip toesy!
remute - Wto 28 Lip, 2015

ZagiOł - zagiął, zagięła.

Tu jest pies pogrzebany.

Arek - Wto 28 Lip, 2015

Po pierwsze, nie wiem czy Grafkapafka zrobiła zdjęcie nr 19. Zrobiła zdjęcia nr 1 i 2, ale do konkursu można było zgłosić tylko jedno.

Po drugie, nie było mnie w jury.

Po trzecie, zdjęcie 19 też mi się podoba i gdybym był w jury optowałbym za tym, żeby było wyżej.

Po czwarte, trochę szacunku dla jury by się przydało. To, że mają oni gust inny niż Twój, nie znaczy, że można ich wyzywać od "polskich szowinistów". Takimi epitetami wystawiasz wizytówkę sobie, a nie im.
Tym bardziej, że jak spojrzysz na listę nagrodzonych to kobiet tam zdecydowanie nie brakuje (np. 2 miejsce).

sz.starczewski - Wto 28 Lip, 2015

Asystowałem częściowo w obradach jury i mogę zapewnić, że oceniane były zdjęcia, bez zwracania uwagi, czy zrobione przez kobietę, czy mężczyznę.
T.B. - Wto 28 Lip, 2015

A mnie zdjęcie 19. wcale się nie podoba. Właściwie, to żadne mi się nie podoba oprócz 58. Tak - 58. to jest to. Esencja i kwintesencja fotografii. To skandal, że zdjęcie 58. nie zajęło pierwszego miejsca. Korupcja i nepotyzm połączone z szowinizmem. I ta jeszcze - hańba. No.
ninja_bunny - Wto 28 Lip, 2015

T.B., zaintrygowałeś mnie. Zupełnie na serio to napisałeś?
sz.starczewski - Wto 28 Lip, 2015

Dorzucam jeszcze parę pstryków, które nie trafiły do relacji.

62


63


64


65


66


67


68


69


70


71


72


73


74


75

witkot - Wto 28 Lip, 2015

Oj panie redaktorze ładne wstawki.
Prosimy jeszcze.
Moje dalej na etapie rozwoju :grin:

ps.Ryszardo-ach... pięknie wam razem.... :grin:

T.B. - Wto 28 Lip, 2015

Trudno coś dodać do fotorelacji Szymona, jakość też onieśmiela - ale spróbuję dorzucić małe co nieco.

To paradne wejście od strony parku jest teraz wejściem kuchennym.

76.

77.

78.

79.

80.

witkot - Wto 28 Lip, 2015

T.B dzięki- a już myślałem, że mnie nie było na tym zlocie :mrgreen: :mrgreen:
Grafkapafka - Wto 28 Lip, 2015

Arek napisał/a:
Po pierwsze, nie wiem czy Grafkapafka zrobiła zdjęcie nr 19. Zrobiła zdjęcia nr 1 i 2, ale do konkursu można było zgłosić tylko jedno.

Po drugie, nie było mnie w jury.

Po trzecie, zdjęcie 19 też mi się podoba i gdybym był w jury optowałbym za tym, żeby było wyżej.

Po czwarte, trochę szacunku dla jury by się przydało. To, że mają oni gust inny niż Twój, nie znaczy, że można ich wyzywać od "polskich szowinistów". Takimi epitetami wystawiasz wizytówkę sobie, a nie im.
Tym bardziej, że jak spojrzysz na listę nagrodzonych to kobiet tam zdecydowanie nie brakuje (np. 2 miejsce).

Zdjęcie 19. wykonałam ja - to prawda :) Nie mam żalu do Jury o to, że nie zajęłam żadnego miejsca, bo inne fotografie też były naprawdę fajne, a już w ogóle nigdy nie dyskutuję o gustach oglądających, bo to jest pojęcie bardzo względne. W tamtym roku zajęłam 4 miejsce i było fajnie, a teraz było fajnie, że w ogóle udało mi się przyjechać :) I tak dziękuję za miłe opinie o moich fotografiach :) - świetnie, że wzbudzam emocje - czyli idę w dobrym kierunku :)
Tak więc jeszcze jedno z Białą Damą - w sumie pomysł powstał po przeczytaniu historii zamku i jego legend :)
81.

82. Z pewnej sesji, przy której asystowałam - pomysł modelki ze zdjęcia ;) - ja tylko pstrykłam :D

Wujek_Pstrykacz - Sro 29 Lip, 2015

Zedytowałem numerki fot w poprzednim poście, nie wiem skąd koleżanka wzięła te 40 i 41. :razz:
Grafkapafka - Sro 29 Lip, 2015

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Zedytowałem numerki fot w poprzednim poście, nie wiem skąd koleżanka wzięła te 40 i 41. :razz:


No ja normalka nie mam pojęcia :mrgreen:

Wujek_Pstrykacz - Sro 29 Lip, 2015

Fotki świetne, numerki mało ważne, zawsze można poprawić. Ja nie mam nic ze zlotu bo mi RAWów z 7d II nie otwiera nic na kompie :razz:
Grafkapafka - Sro 29 Lip, 2015

Miałam tak, jak testowałam 7, jak weszła - soft dopiero po pewnym czasie się pojawił :)
T.B. - Sro 29 Lip, 2015

witkot, patrząc na zdjęcie grupowe, to połowy uczestników nie było na zlocie :smile:

83. Na posterunku.

84. To zdjęcie na ekranie, to tylko na użytek publikacji. Naprawdę, to oglądaliśmy filmy o paniach skąpo odzianych :???:

85. Ktoś musi słuchać, żeby skupiać się nad aparatem mógł ktoś. :smile:

86. Bardzo aktywna uczestniczka zlotu - ale dlaczego fotografuje czyjś nos? :wink:

87. Ilu odkryć i wynalazków musiała dokonać ludzkość, żeby przejść od dagerotypu do grupowego selfie...

Grafkapafka - Sro 29 Lip, 2015

Teraz troszkę z innej beczki, w piątek wybraliśmy się nad Stawy Mielickie, w sumie pierwszy raz w życiu - jakieś 50 km od zlotu. Niestety - słońce tylko na moment wychyliło się zza chmur. Miejscówka nieznana, w plecaku dwie wypożyczone portretówki 135 i 85 (swojego sprzętu nie brałam), ze statywem nie ma gdzie się rozłożyć, ale... widok był po prostu nieziemski - już wiem, gdzie moja grupa będzie w przyszłym roku plener jesienny organizować :D
88.

Wujek_Pstrykacz - Czw 30 Lip, 2015

88. - piękny zachodzik, warto było wycieczkę zrobić :grin:
Grafkapafka - Czw 30 Lip, 2015

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
88. - piękny zachodzik, warto było wycieczkę zrobić :grin:


Ciężko uwierzyć, ale to był wschód słońca, za chwilę zresztą wlazło ono pod chmury.

Wujek_Pstrykacz - Czw 30 Lip, 2015

Chciało Wam się wstawać :razz:
Mnie bardziej rajcowały zachody słońca :wink:

Grafkapafka - Czw 30 Lip, 2015

Na zachód to już nie było komu prowadzić ;)
Wujek_Pstrykacz - Czw 30 Lip, 2015

No to na następnym zlocie muszę się z Wami zakolegować, będziecie bodźcem do rannego wstawania, a popołudniu ja będę prowadził :razz:
Grafkapafka - Czw 30 Lip, 2015

O o o o to jest myśl :)
89.

90.

T.B. - Czw 30 Lip, 2015

Tak przy okazji - Stawy Milickie, Milicz :)

A ja, oprócz zdjęć - chciałbym podzielić się wrażeniami wywiezionymi ze zlotu.

Fotografowanie modelek (zawodowych, jak sądzę).
To wyjątkowa przyjemność, która przytrafiła mi się po raz pierwszy w życiu i jeszcze w tym życiu. Nie oszukujmy się - nikogo spośród krewnych i znajomych nie zmuszę do tak długiego i cierpliwego pozowania, połączonego ze spełnianiem moich życzeń typu stań, idź, połóż się, noga do tyłu, ręka do góry, ... Poza tym - co chyba jest najważniejsze - łatwo zauważyć na zrobionych zdjęciach (ja łatwo zauważam), że z pozowaniem jest tak, jak ze śpiewaniem:
"Pozować każdy może,
trochę lepiej, lub trochę gorzej,
ale nie oto chodzi,
jak co komu wychodzi.
Czasami człowiek musi,
inaczej się udusi,
uuu."
No cóż. Czasem jednak o to chodzi, jak co komu wychodzi :)

Przy okazji przekonałem się, ponieważ zrobiłem kilka zdjęć bez oświetlenia, ile dobrego robi nawet taka jedna lampa w plenerze.

c.d.być może n. :)

Arek - Czw 30 Lip, 2015

T.B., zgadza się. Dobra modelka robi różnicę.
fatman - Czw 30 Lip, 2015

witkot napisał/a:
Sporo dobrych zdjęć bez "pudła"
Na wielki plus 18,21 ( Rysiek- przyznaj się które twoje :?: )


Moje - 56 :wink:
Agnieszki - 18

witkot - Pią 31 Lip, 2015

No jak się ma takiego nauczyciela to nie dziw :shock: :wink:
Z tym 56 to na serio :mrgreen: :mrgreen: :?:
Gdzie ty chodziłeś :?:

fatman - Pią 31 Lip, 2015

witkot napisał/a:
No jak się ma takiego nauczyciela to nie dziw :shock: :wink:
Z tym 56 to na serio :mrgreen: :mrgreen: :?:
Gdzie ty chodziłeś :?:


To było na ulicy.
W Rydzynie. Przed sklepem taka wystawka :mrgreen:

T.B. - Pią 31 Lip, 2015

fatman napisał/a:
Moje - 56

Ciekawe, co by na to powiedział Zyga Freud :???:

Arek - Pią 31 Lip, 2015

fatman, jak sama nazwa wskazuje, nosi duże rozmiary ;)
fatman - Sob 01 Sie, 2015

Arek, he, he... Po prostu wykład pana Jacka mnie zainspirował. :mrgreen:
Te piękne zdjęcia z kolorowych indyjskich targów i innych wschodnich bazarów :mrgreen: :mrgreen:

T.B. - Sob 01 Sie, 2015

Zaproszenie Mistrza Jacka i Mistrza Tomka jednocześnie, to był strzał w dziesiątkę. Dzięki temu ktoś, kto pierwszy raz, nie wyjechał z jedynym słusznym przekonaniem, że "prawdziwy fotograf wygląda tak".

Jacek Bonecki i Tomek Tomkowiak różnią się wszystkim. Kto był lub zna, ten wie - a kto nie był, niech żałuje. Można jednak wymienić cechy, które ich łączą. Obaj są wybitnymi fotografami. Jeden i drugi dużo w życiu widział, a tacy ludzie zawsze mają coś ciekawego do powiedzenia. Żadnego z nich nie da się wtłoczyć w żadne ramki, a głosiciele jedynych słusznych opinii nie znajdą u nich poparcia. Jacek Bonecki uczy - i to na własnym przykładzie - że warunkiem zrobienia dobrego zdjęcia nie jest posiadanie fulfrejma, albo jasnej stałki. Że ostrość nie jest Świętym Graalem fotografii. I tak dalej, i tak dalej. Kiedy przed Tomkiem Tomkowiakiem zacząłem się tłumaczyć, że powinienem był założyć dłuższy obiektyw ale wiecie rozumiecie, powiedział mi, że jest OK, że on wcale nie zawsze portrety robi tak zwaną portretówką.

Drogą kupna nabyłem książkę Jacka Boneckiego "Fotograf w podróży", a dzięki przebłyskowi pomyślunku i uprzejmości jego menedżerki, która za mnie biegała w tej sprawie, mam w książce własnoręczną i specjalnie dla mnie dedykację autora :smile:

Arek - Sob 01 Sie, 2015

Mi się w prezentacjach Jacka podoba to, że niezależnie od tego czy ma się w torbie 16mm czy 500mm, reportaż można robić wszystkim. I że ogólniki i frazesy typu "jeśli Twoje zdjęcie jest złe, to znaczy że nie byłeś dostatecznie blisko" są tylko ogólnikami i frazesami. Na jego zdjęciach fotografia wymyka się z ramek, w które wiele osób stara się ją zamknąć.
T.B. - Sob 01 Sie, 2015

Mieliśmy też bardzo ciekawy wykład z geofizyki. Nic nie zrozumiałem :mrgreen:

Na szczęście prowadzący robił przerwy na pokazywanie zdjęć i filmów przyrodniczych. Zdjęcia były bardzo ładne i ciekawe, ale filmy bardziej trzymały w napięciu, bo było widać różne ciała - niebieskich tylko nie widziałem. Przeważał kolor czekoladowy :cool:

91.

Arek - Nie 02 Sie, 2015

T.B., złośliwiec :)
T.B. - Nie 02 Sie, 2015

Ojtam, ojtam :smile:
Przy moim swobodnym podejściu do programu zlotu, ten punkt był obowiązkowy. Bardzo podobało się też mojej żonie, która miała jeszcze bardziej swobodne podejście do tych fachowo-branżowych prezentacji. Żałuję tylko, że na prezentacji Jacka Boneckiego zapomniałem o istnieniu telefonu w mojej kieszeni i nie ściągnąłem jej szybko na salę (żony, nie kieszeni).

witkot - Sro 05 Sie, 2015

Gorąco pozdrawiam wszystkich uczestników zlotu.
Jeszcze raz za wszystko dziękuję.

92.Sympatyczna para. :wink:

93.No i znowu ktoś we mnie celował

94.Z niższej perspektywy będzie lepiej :?:

95.Pierwszy rzut oka na modelki :wink:

96.Nasza pani modelka w wersji B%W

97.Każde miejsce na rozmowy było dobre :razz:

98.Tak robi się nagrodzone zdjęcia. :wink:

99.1/50 iso 4000 z ręki

100.Chwila zamyślenia

101.Z telefonem też można :wink:

102.Staw był ulubionym miejscem fotografowania. :grin:

103.Taki mały na takim dużym statywie-to musi być stabilizacja :lol:

104.Wspólne posiłki-miło było.

105.Redaktor Szymon ciągle na kogoś polował :grin:

106.Wykład pana Tomka

107.Tym razem 1/80 iso 500

108.Podobno to ulubiony filtr pewnego pana -pozdrawiam

109 Pożegnanie z Rydzyną


Pozdrawiam

T.B. - Czw 06 Sie, 2015

Witkot, no wreszcie :)
Szkoda, że uczestnicy tak nie kwapią się do dzielenia się obrazkami, że o wrażeniach nie wspomnę. Każdy zobaczył przecież coś innego, swojego i ciekawego.
Dla mnie 106.Wykład pana Tomka - rewelacja :cool:

Betelgeuse - Wto 11 Sie, 2015

@Witkot, a jaki to filtr i obiektyw na zdjeciu 108 jeśli można zapytać?
witkot - Wto 11 Sie, 2015

To z Olympusa M5mark ll
Jeden z filtrów artystycznych tzw.dramatyczna tonacja.
Obiektyw 7-14/2.8
Miałem zestaw na parę godzin w łapkach i zauroczył mnie.

Betelgeuse - Sro 12 Sie, 2015

Dzięki :) Fajnie wyszło
Arek - Sro 12 Sie, 2015

witkot napisał/a:
Jeden z filtrów artystycznych tzw.dramatyczna tonacja.


Ulubiony filtr mojego brata :) Robi na nim wszystko :)

T.B. - Sro 12 Sie, 2015

Za to Wujek Pstrykacz bez filtra wygląda tak :cool:

110.

maziek - Czw 13 Sie, 2015

Z dotychczasowych obserwacji to Wujek filtruje na okrągło ;) .
Wujek_Pstrykacz - Pią 14 Sie, 2015

Aleś mnie uwiecznił, te czerwone odbicia urody mi nie dodają :razz:
T.B. - Pią 14 Sie, 2015

Iiii...tam, kto by tam patrzył na takie szczegóły jak czerwone odbicia od jakiegoś parasola reklamującego jakąś wodę zdrojową - z Tychów, czy skądś tam.
Całokształt się liczy :smile:

Preskaler - Pią 14 Sie, 2015

Czerwień teraz nie w modzie. Jakoś tak ludzie mają na nią uczulenie. :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group