forum.optyczne.pl

Teleskopy, lunety i celowniki optyczne - Test głowicy Sky Watcher Star Adventurer

Arek - Pią 07 Sie, 2015
Temat postu: Test głowicy Sky Watcher Star Adventurer
Zapraszamy wszystkich do lektury testu urządzenia Sky Watcher Star Adventurer czyli mobilnej głowicy przeznaczonej do astrofotografii i filmów time-lapse.

http://www.optyczne.pl/in...opu&test_tel=22

Arek

cumulus - Sro 02 Wrz, 2015

Dobry test.
Arek myślisz że to będzie godny następca EQ 3-2? Swojego używam głównie właśnie do wyjazdów pod ciemne niebo z Canonem. Jednak nie jest on idealny. Musiałem wycentrować w nim lunetkę biegunową i jej mocowanie by była dokładnie w osi montażu, bo to co było fabrycznie to wołało o pomstę do nieba.

Podejrzewam że Sky Watcher Star Adventurer będzie mieć dużo lepsze prowadzenie.

[ Dodano: Sro 09 Wrz, 2015 12:34 ]
Może ktoś inny mógłby mi doradzić w tej kwestii.

goornik - Sro 14 Paź, 2015

EQ3-2 to trochę nie ta klasa. Tu zrezugnowano zupełnie z osi deklinacji na rzecz bardzo precyzyjneg prowadzenia w osi godzinnej. Jakość wykonania i poręczność też zdecydowanie na "+" dla Adventurera
wirtualny - Wto 10 Lis, 2015

A miał ktoś okazję korzystać z tego? Oczywiście oprócz autora artykułu :)
Arek - Sro 11 Lis, 2015

Ja bawiłem się tym ostatnio podczas przelotu planetoidy 2015 TB145 i jestem zachwycony.
Posadziłem samą tylko głowicę na głowicy 3D Manfrotto 410 z mikroruchami. Ustawienie na biegun zajęło mi dosłownie minutę - potrzebowałem wiedzieć tylko, że Polarną trzeba wstawić w kółko na linii Polarna-Kochab.
To wystarczyło, aby robić idealne i ani trochę nieporuszone ekspozycje 2 minutowe przy ogniskowej 85 mm.

Monastor - Wto 24 Lis, 2015

Nieźle schodzi, u Delty na stronie info, że czas oczekiwania nawet ponad miesiąc.
Arek - Wto 24 Lis, 2015

Dokładnie. Jak ciepłe buleczki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group