forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - Lampa do 40D

igorax - Sro 09 Kwi, 2008
Temat postu: Lampa do 40D
Postanowiłem kupić sobie jakąś lampę z średniego zasięgu cenowego do zdjęć typu "u cioci na imieninach"... a tak poważnie nie potrzebuję sprzętu do zdjęć ślubnych, chrzcin itd itp, bo raczej tym się nie zajmuję. W studio mam stacjonarki i tam mi nic nie brakuje.
Jednak czasami robie zdjęcia poza pracownią portrety, wnętrza, obiekty i czasami przydałaby mi się jakaś lampa, bo odczuwam minusy nie posiadania zewnętrznej.
Przeszukałem trochę oferty i wybrałem takie pozycje:

Sigma EF-530 DG ST -Canon 430EX - METZ 48 AF-1

Jeżeli możecie wyraźcie swoje opinie na ten temat, ewentualnie doradźcie coś sensownego.

Dzięki

goltar - Sro 09 Kwi, 2008

TU masz porównanie Sigmy EF-530 DG ST do Canona 430EX. Na temat METZ-a nie mogę nic powiedzieć.
igorax - Sro 09 Kwi, 2008

dzięki. goltar
Dingo - Czw 10 Kwi, 2008

igorax, moim zdaniem sensowny będzie wybór lampy Canon 430EX.

Po pierwsze do opisywanych przez Ciebie zastosowań będzie to model wystarczający, a po drugie ceny lamp Canona ostatnio zauważalnie spadły, więc ewentualny argument cenowy na korzyść Sigmy czy Metza uległ mocnemu osłabieniu ;)

430EX jest poza tym lepsza niż np. 420EX (chociażby pod względem funkcjonalności). Żeby jednak nie było, że "każda myszka swój ogonek chwali": używam zestawu 580EXII, 550EX, 420EX.... no i 540EZ ;)

MichalP - Sro 30 Kwi, 2008

Tak po prawdzie Canon 430 i Metz 48 są dostępne w bardzo zbliżonej cenie. I tu pytanie. Co lepiej się sprawdzi?

Canon odrobinę słabszy, ale może np bardziej funkcjonalny od Metza (np szybkość ładowania flasha, czy możliwości ustawień)

Ktoś coś wie na ten temat?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group