forum.optyczne.pl

Warsztat foto, literatura, teoria, art - Jaki program poza PS do wyostrzania

tores - Nie 18 Paź, 2015
Temat postu: Jaki program poza PS do wyostrzania
Jaki program (najchętniej freedownload) pozwoli na obróbkę foto , głównie z korekcją ostrości.
Arek - Nie 18 Paź, 2015

GIMP
Wojmistrz - Nie 18 Paź, 2015

tores, chcesz tylko wyostrzać zdjęcia? Co to za zdjęcia, .jpg w aparatu czy może robisz w jakimś formacie .raw? W jakim systemie operacyjnym pracujesz?
Do wyostrzania można użyć prawie wszystkiego, z Google Picasa włącznie.

tores - Pon 19 Paź, 2015

Zwykle przenoszę bezpośrednio z karty do "magazynu" na dysk zewnetrzny, bez jakiejkolwiek korekty. Ale czasem przed przeniesieniem wymagają np.wyprostowania i właśnie głownie likwidacji "rąsi". JPG-i,XP.Piccase przerabiałem ale strasznie zaśmieca dysk. Kopia kopii kopii.Pomijając że rozsypuje , ADC See jest przyjazny ale nie ma wszystkiego.
T.B. - Pon 19 Paź, 2015

Jest jeszcze IrfanView, bardzo dobry, którego używam od dawna, ale od jakiegoś czasu tylko do "zadań specjalnych".
Na co dzień używam FastStone - ma więcej niż IrfanView, na przykład krzywe, odszumianie, czy wyostrzanie USM (oprócz zwykłego) - który też jest bardzo prosty i przyjemny w użytkowaniu.
GIMPa używam wtedy, gdy chce mi się bawić w "prawie" fotoszopa :smile:
Jest jeszcze taki paint.net - i niech Cię nie zmyli nazwa, bo instaluje się go na komputerze. Mydło i powidło, ale czasem szukam w nim efektów specjalnych.

Marlut - Pon 19 Paź, 2015

IrfanView jest bardzo fajny do podstawowej obróbki
tores - Pon 19 Paź, 2015

I chyba na nim poprzestanę .Miałem w PC-cie przed "reinstalacją" Chyba łatwo sobie przypomnę. Dzięki za podpowiedź.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group