forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Już sam nie wiem co wybrać...

szymski - Pon 14 Kwi, 2008
Temat postu: Już sam nie wiem co wybrać...
Od jakiegoś czasu interesuje się aparatem Fuji f100fd, czekam, aż wejdzie do sprzedaży, jestem zdecydowany, a właściwie byłem do wczoraj...
Klikając już chyba tysięczny raz po forach zacząłem się zastanawiać nad Canonem G9... Spodobał mi się, aczkolwiek przy wyborze ważny jest dla mnie też rozmiar. Dodam, że od kilku lat mam Sony DSC-W1, jako pierwszy cyfrowy aparat, no i stwierdziłem, że czas na zmianę na coś nowszego, lepszego... no i co teraz...
Co robić kurczę..., co robić?

mnich - Pon 14 Kwi, 2008

...Napisać do czego Ci ten aparat, ile możesz wydać a my Ci odpiszemy jaki i dlaczego właśnie Canon :wink:
szymski - Pon 14 Kwi, 2008

mnich napisał/a:
...my Ci odpiszemy jaki i dlaczego właśnie Canon :wink:

Dobre :)
nie powiem, że cena nie gra roli, ale G9 jest w zasięgu. Do czego... zabrzmi to głupio, ale do wszystkiego!!! :D a tek poważnie to samo wciskanie jednego guzika już mi nie wystarczy, więc przymierzam się do prób i eksperymentów manualnych w miarę nowoczesnym i przyzwoitym sprzętem. (to chyba sam już sobie odpowiedziałem w kwestii f100fd :mrgreen: )

mnich - Pon 14 Kwi, 2008

W takim razie Canon G9 będzie najlepszym wyjściem.

[ Dodano: Pon 14 Kwi, 2008 ]
Ale ciekawą opcją jest też lustrzanka Canon 400 D - po zwrocie kasy przez Canona wyniesię cie to niewiele drozej niż Canon G9. Ale nie to żebym namawiał do wchodzenia w ten sport. Poprostu przedstaiam opcje do wyboru :)

szymski - Pon 14 Kwi, 2008

mnich napisał/a:
W takim razie Canon G9 będzie najlepszym wyjściem.

[ Dodano: Pon 14 Kwi, 2008 ]
Ale ciekawą opcją jest też lustrzanka Canon 400 D - po zwrocie kasy przez Canona wyniesię cie to niewiele drozej niż Canon G9. Ale nie to żebym namawiał do wchodzenia w ten sport. Poprostu przedstaiam opcje do wyboru :)

Nie, nie..., lustrzanka w moich rękach się nie sprawdzi :) a poza tym te gabaryty...

mnich - Pon 14 Kwi, 2008

Skoro wiesz czego chcesz dpreview.com test
szymski - Pon 14 Kwi, 2008

szkoda tylko, że nie ma szerokiego kąta... :sad:

[ Dodano: Sro 16 Kwi, 2008 ]
A czy możecie mi polecić cos małego, kompakt, z pełnym manualem, zależy mi na wielkości, bo miałem już w ręce G9 no i fajny..., podoba mi się..., ale do kieszeni to on niestety nie wejdzie... a szkoda...
Czy Leica d-lux 3 jest godna uwagi? Czy jest tym samym co Panasonic dmc-lx 2, z wszystkimi swoimi wadami i zaletami?
A może coś innego zaproponujecie!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group