forum.optyczne.pl

Aparaty analogowe - Aparat analogowy nikona.

Lukasz580 - Nie 22 Lis, 2015
Temat postu: Aparat analogowy nikona.
Dobry wieczór. Poszukuje aparatu który nie będzie ograniczał mnie w wyborze współczesnych obiektywów. Nikon f100 obsługuje obiektywy bez silnika AF jAK z silnikiem i firm trzecich, natomiast nie wiem jak to jest z nikonem F80. Czy nikon F80 dużo ustępuje nikonowi F100? Czy wersja 80 od 80s rożni się tylko tylną ścianką?
piotrmm - Pią 27 Lis, 2015

Sam interesuję się tym tematem, więc chętnie podłącze się do pytania.
Preskaler - Pon 30 Lis, 2015

Widzę, że jakoś nikt się nie kwapi w niesieniu pomocy w temacie, więc może ja, niezupełnie dotyczącym go ale jednak w jakiś sposób związanym z nim.
Pod tym względem najlepsze są aparaty Canona. Wiem bo używam. Mam kilka starych obiektywów z mocowaniem EF i dobrze współpracują one z nowymi aparatami . Tak z EF jak i EF-s. Oczywiście nie są symbolem szybkości i doskonałej jakości ale radzą sobie jakoś choć to produkty sprzed 30 lat. Zupełne starocie z mocowaniem FF nie nadają się już do tego. W drugą stronę a więc stary aparat analogowy Canona z mocowaniem EF też powinien współpracować z nowymi obiektywami z tym mocowaniem. Nie będzie jrdnak (chyba?) możliwa praca z obiektywami Ef-s bo one wchodzą gfłębiej do korpusu i lustro może zostać uszkodzone (jeśli w ogóle da się je zakręcić). Pomijam kwestię olbrzymiej winiety w postaci zupełnie czarnych rogów a właściwie obrazu w postaci kolistej z rozmytymi brzegami na czarnym tle.
Tak więc namawiam kogoś, kto chce wykorzystywać nowe obiektywy do starych aparatów namawiam do wyboru systemu Canona. Również dobrze radzi on sobie z analogowymi obiektywami z mocowaniem M 42 i Pentacon Six. Wiem o tym bo często je używam.

bic44 - Czw 03 Gru, 2015

Kupiłem kilka miesięcy temu ładnego F80 z gripem (4x AA i spokój z zasilaniem) za circa 150zł i jestem bardzo zadowolony, nowe szkła działają znakomicie, starsze na śrubokręt również. Na minus brak pomiaru ze staruszkami (np M42), lekkie lepienie gum (ponoć typowe) i plastikowa obudowa - jest dzięki niej bardzo lekki, co raz jest wadą, a raz zaletą. W porównaniu do F4 jest przepaść pod względem budowy, wagi (chociaż z 80tką lepiej mi się pracuje i szkoda, że nie ma porównywalnego maleństwa w cyfrze od N). Z F100 nie pracowałem, rozważałem zakup, ale cena chyba zbyt wysoka (chociaż i tak znośna na tle cyfrowych body). Może kiedyś zmienię na F5, chociaż to bardzo odległa perspektywa. Generalnie brać, nie zastanawiać się, jak nie podejdzie to odsprzedać bez straty i testować co innego (tyczy się właściwie każdego wymienionego modelu).

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group