forum.optyczne.pl

Warsztat foto, literatura, teoria, art - Pytanie o filtr nałożony na zdjęcie.

Born2Be3 - Nie 22 Lis, 2015
Temat postu: Pytanie o filtr nałożony na zdjęcie.
Czy ktoś z Was jest w stanie odpowiedź jaki filtr został nałożony na zdjęcia zamieszczone niżej?




Wojmistrz - Nie 22 Lis, 2015

Ślepy chyba jestem, ale nie widzę zwłaszcza na górnym jakiegoś efektu filtra, w ostateczności balans bieli, zabawę kanałami i winietę. Na dolnym widzę za to dość nienaturalną flarę.
Born2Be3 - Nie 22 Lis, 2015

chodzi mi o ten nałożony odcień a'la żółty, czy ma jakąś nazwę jako filtr czy musiałbym to robić ręcznie w PS?
tores - Nie 22 Lis, 2015

to może być "efekt lat '60", lub sądząc z przekłamania kolorów po wprowadzeniu słabej dominanty "red". Biały nie jest biały a lekko różowy
Born2Be3 - Nie 22 Lis, 2015

a może vintage?
Wojmistrz - Pon 23 Lis, 2015

Wsadziłem fotki do PS'a i zmniejszyłem tylko delikatnie temperaturę z 50 na 43. Wygląda absolutnie zwyczajnie.
Tutejszyn - Pon 23 Lis, 2015

Wojmistrz napisał/a:
Ślepy chyba jestem, ale nie widzę zwłaszcza na górnym jakiegoś efektu filtra, w ostateczności balans bieli, zabawę kanałami i winietę. Na dolnym widzę za to dość nienaturalną flarę.
Na tym polega tajemnica dobrego retuszu. Większość zmian wprowadzana jest tylko troszeczkę, dlatego dla wielu efekt jest niezauważalny.
Tutaj zastosowano efekt filmowy, obecny na większości, jak nie na wszystkich filmach oglądanych obecnie w kinach. Efekt nie jest mocny i nie kłuje po oczach, ale wyraźnie zmienia klimat. Technika uzyskania wcale nie jest banalna, a polega na nałożeniu na cienie i jasności barw dopełniających. Barwy dopełniające to leżące na przeciw siebie barwy na kole barw, których zestaw ludzie odbierają jako bardzo ładny i przyjemny dla oka... na przykład niebieskości i czerwienie podczas zachodu słońca.
Tutaj mapą gradientu nałożono na cienie jakiś odcień niebieskiego, a na jasności jakiś odcień pomarańczowego i zmieszano na warstwach mapę ze zdjęciem.

Born2Be3 - Pon 23 Lis, 2015

ściągnąłem sobie gotowe akcje "Essentials Workflow Collection" Połączenie akcji vintage z glow daje szybki i praktycznie identyczny efekt.
matys - Wto 24 Lis, 2015

U mnie włączenie efektu o nazwie "........ lips" daje niemalże identyczny wynik.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group