forum.optyczne.pl

Teleskopy, lunety i celowniki optyczne - Wymiana glowicy pod lunete

Creon - Sob 26 Gru, 2015
Temat postu: Wymiana glowicy pod lunete
Witam.
Planuje zmianę głowicy pod lunetę. Aktualnie użytkuje manfrotto 501hdv, która została mi jeszcze po fotografowaniu. Zalezy mi na nie dużej masie. Budżet do 1000zł, luneta 80mm.
Zastanawiam sie nad GITZO GH1720FQR. Czy ktoś używał takiej głowicy? Moze ktoś poleci coś innego i dobrego? Oglądałem frotke 500ah ale bardzo słabe wrażenie na mnie zrobiła. Na necie znalazłem Vanguard PH-123V i PH-114v, nie znam jakości ich sprzętu.

kimek27 - Nie 27 Gru, 2015

Manfrotto 128RC, Benro S2, Giottos VH-6011
astromak - Sro 13 Sty, 2016

a myślałeś nad montażem wielofunkcyjnym sky-watchera z GOTO?astrokrak.pl/-montaże-paralaktyczne/923-montaż-wieolfunkcyjny-sky-watcher-statyw.html
Arek - Sro 13 Sty, 2016

Sam mam lunetę 80mm i pod nią nie zdecydowałbym się na tak lekkie i małe głowice jak część wymienianych w tym wątku. Używam tej: http://www.6x7.com.pl/g2380-fluide-2d-head.html
Creon - Sob 16 Sty, 2016

Po rozmowie z bardzo dobrym sprzedawca w pewnym sklepie zdecydowaem sie na Gitzo GH2720FQR, ta sama konstrukacja glowicy co podawalem w pierwszym poscie ale wieksza nosnosc ma bo do 6kg i wazy ok 0,7kg(po rozbudowaniu ewentualnie o digi, na mniejszej nie bylo by juz pracy). Na chwile obecna bylem z nia raz tylko w terenie ale glowica bardzo przypadla mi do gustu, a dokladnie system gdzie jednym pokretlem blokuje sie jednoczesnie poziom i pion. :grin:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group