forum.optyczne.pl

Propozycje - Testy dronów

szlicnykotek - Wto 29 Gru, 2015

Coraz bardziej popularne stają się drony z naprawdę dużymi możliwościami,
przydatne dla fotografów czy videografów.

Wielu podziękowałoby za test dronów takich firm jak JDI czy 3DRobotics,
to nie są tanie urządzenia, więc test pod kątem stabilności lotu, zasięgu
i czasu pracy na baterii w różnych warunkach z pewnością wielu zainteresuje.
Oczywiście możliwości fotograficzne i video, współpraca z innymi urządzeniami,
możliwości dołączonego oprogramowania są równie istotne.

W sieci jest sporo testów tanich urządzeń tego rodzaju,
niestety w większości to tylko zabawki.

Arek - Wto 29 Gru, 2015

szlicnykotek, no ale chyba to nie ten dział :)
szlicnykotek - Wto 29 Gru, 2015

Wpisałem w szukajkę "koncert życzeń" a tam nie było widać działu,
potem po prostu kliknąłem na link i przewinąłem do dołu, bo zwykle
tam można pisać ;) . Teraz widzę błąd ale przenieść nie mogę,
może zrobić to jakiś WS Administrator ?

TS - Wto 29 Gru, 2015

Dla mnie drony (wiem, off-top - prośba o ew. przeniesienie) to nie jest sprzęt fotooptyczny, ale urządzenie latające. Kamerę/aparat można podczepić też do samolotu czy śmigłowca.

Nie ma tu na portalu na razie zbyt wielu osób znających dobrze temat. Zobaczcie jak mało dostałem odpowiedzi na moje konkretne pytania (a testującemu taki sprzętu zadałbym ich dużo więcej):
http://www.optyczne.pl//?news=9188#komentarze

szlicnykotek - Wto 29 Gru, 2015

wiele z nich jest sprzedawanych z kamerami albo ma je wbudowane... więc są to urządzenia fotolatające ;)
komor - Czw 31 Gru, 2015

Wydzieliłem do osobnego temat w Propozycjach.
Wojmistrz - Czw 31 Gru, 2015

szlicnykotek, a znasz chociaż jednego poważnego drona, który by miał wbudowaną kamerę? Zabawkami szkoda się zajmować, a nawet taki DJI Inspire ma podwieszoną, wymienną kamerę, którą możesz sobie kupić i używać oddzielnie. Zamiast kupić całego drona, możesz kupić ręcznego gimbala X3 z kamerą FC350.
szlicnykotek - Czw 31 Gru, 2015

Znam.
Wojmistrz - Czw 31 Gru, 2015

To podaj model.
szlicnykotek - Czw 31 Gru, 2015

Nie.
chester - Czw 31 Gru, 2015

Równie dobrze można testować tu samochody - którym wygodniej/ szybciej/ taniej dostanę się na sesję zdjęciową. Może nie przesadzajmy?
szlicnykotek - Czw 31 Gru, 2015

Nie zgadzam się, to już zupełnie inne rzeczy.
To jakim samochodem jeździsz nie ma bezpośredniego wpływu na to jakie robisz zdjęcia.
Oczywiście można łączyć wpływ na zdrowie psychiczne jazdy małym Fiatem
a np. Astonem Martinem z fotografowaniem, ale to by była przesada, bo to nie jest bezpośredni wpływ.
Natomiast dron ma bezpośredni wpływ, nawet bardziej niż np. statyw,
którego wpływu na fotografowanie nie można zanegować.

Wojmistrz - Czw 31 Gru, 2015

szlicnykotek napisał/a:
Nie.
Nie, bo faktycznie nie znasz żadnego, czy jesteś dzieckiem, które się przekomarza z innymi dla zabawy? Sorry, ale filmuję i fotografuję na zawodach dronów, do tego sam latam, składam i mam własne w domu, dlatego chciałbym, abyś odświeżył mi pamięć, o jakim modelu drona zapomniałem? Ja nie zaprzeczam istnienia, tylko nawet z zainteresowania zapytałem wujka Google i pokazał kilka tanich zabawek, ale nic co by się nadawało do pracy.
Przy samodzielnie składanych dronach, na przykład tych wyścigowych, kamera i nadajnik to moduły kupowane oddzielnie, z resztą w przewadze to Sony. Jak najbardziej popierał bym taki dział, kiedy nazywał by się i "Kamery do dronów", a nie "Testy dronów".

szlicnykotek - Czw 31 Gru, 2015

tak, a ja w wolnym czasie nikluję żarowe żarówki i sprzedaje je jako bibeloty na jednym z portali,
jak się tak na tym znasz to powinieneś wiedzieć, bo jest to jedna z kilku według mnie marek
na które warto zwracać uwagę, nie napisałem, bo jak ktoś nawet nie przeszukał stron choćby
jednego dużego sklepu udając zainteresowanie tematem to nie mamy o czym rozmawiać.

Wojmistrz - Czw 31 Gru, 2015

I nadal tylko ogólniki i ogólniki. Doczekamy się konkretów, nim temat będzie miał 20 stron?
kojut - Pią 01 Sty, 2016

https://www.youtube.com/watch?v=DjM3OPGtrg4
Wojmistrz - Pią 01 Sty, 2016

kojut, +1 :P
szlicnykotek - Pią 01 Sty, 2016

kojut napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=DjM3OPGtrg4


Dowcipy można podzielić z grubsza na śmieszne i nieśmieszne,
jednak jak się okazuje są też dowcipy nieadekwatne.

chester - Pią 01 Sty, 2016

Niektóre posty na forum też tak można określić.
szlicnykotek - Sob 02 Sty, 2016

no właśnie..

dodam, że adekwatne nazwy producentów wypisałem w pierwszym poście,
tylko dwie bo efekty ich pracy widziałem, i uważam za godne uwagi.

Wojmistrz - Sob 02 Sty, 2016

szlicnykotek napisał/a:
dodam, że adekwatne nazwy producentów wypisałem w pierwszym poście,
tylko dwie bo efekty ich pracy widziałem, i uważam za godne uwagi.
Co to za firma JDI? Nie znam takiego producenta dronów, bo jeśli chodziło ci o DJI, to już opisałem jak sprawa wygląda. Co do oferty 3DRobotics, też nie znam dronów ze specjalną kamerą TYLKO dla nich, tam podłączasz to co dasz radę i tyle.
MM - Sob 02 Sty, 2016

Wszystko o czym tutaj piszecie to dla mnie takie droniątka a nie drony. Dron to powinien kilka godzin powisieć w powietrzu a poprowadzić "wzrokiem" samochód na autostradzie :razz:
Testy dronów to raczej nie ten portal. Testy zabawek do kupienia w sklepach to takie testowanie gadżetów dla dorosłych.

T.B. - Sob 02 Sty, 2016

Droniątko, droniunio:
https://youtu.be/OmE0m-5RVNg
Lata tylko 25 minut, a wojsko chce to mieć. Dziwne :???:

szlicnykotek - Sob 02 Sty, 2016

MM napisał/a:
Dron to powinien kilka godzin powisieć w powietrzu a poprowadzić "wzrokiem" samochód na autostradzie


Są drony które mogą latać kilka miesięcy, gdzieś czytałem - a może śniłem - o takim spryciarzu, który miałby lądować tylko na serwis,
poza tym miałby być w pełni elektryczny i ładować się ogniwami fotowoltanicznymi latając raz na jakiś czas nad chmury.

Miałem na myśli drony dedykowane do fotografii czy filmowania.
Test pod kątem ich przydatności i użyteczności dla fotografa/filmowca na tym portalu jest jak najbardziej uzasadniony.

MM - Nie 03 Sty, 2016

Zanim na tym portalu opracują naukowe metody testowania (wyjątkowe i niepowtarzalne oczywiście) to ja będę już wąchał kwiatki od strony korzeni. Tutaj można liczyć co najwyżej na tzw. pierwsze wrażenia. Tylko takowe lepiej zrobić sobie samemu.

Co do zainteresowania wojska to często jest tak w służbach, że widzi się potrzebę posiadania czegoś fajnego. Tylko często kasy na to nie starcza i wtedy szuka się zamienników z myślą o wypracowaniu metod, taktyki użycia lub zwyczajnie sprawdzeniu czy coś podobnego może się do czegokolwiek przydać.

Mam ten sam problem u siebie bo decydenci w tej konkretnej dziedzinie to kompletni dyletanci i co się człowiek musi nagadać, nawybijać dziwnych pomysłów z głowy, natłumaczyć.... Za dużo filmów sie niektórzy naoglądali i myślą, że dron z marketu potrafi wszystko jak np. termowizja oglądająca wnętrze pokoju przez betonowe ściany.... :mrgreen:

T.B. - Nie 03 Sty, 2016

Wszystko prawda, ale jeśli chodzi o Black Hornet Nano, to trudno nazywać go zamiennikiem czegokolwiek (jeśli dobrze zrozumiałem zdanie o zamiennikach):
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Hornet_Nano

A ja podając jego przykład miałem na mysli to, że nie zawsze chodzi o to, jaki wielki - czasem chodzi o to, jaki sprytny.

MM - Nie 03 Sty, 2016

Jako człowiek interesujący się techniką wojskową od zawsze to dopiszę tyle.
Projekty micro dronów są przerabianie w wojsku od kilku lat. Drony wielkości owadów mają być wykorzystane na poziomie indywidualnego żołnierza głównie do walki w mieście, a konkretnie w budynkach. Fajna sprawa także dla chłopaków z AT. Pomysł ma już kilka ładnych lat, ciekawe jak tam postępuje realizacja.

dcs - Nie 03 Sty, 2016

Znaleźli by też, za naszą kasę, zastosowanie dla takich wielkości bakterii które mógłbyś nieświadomie zassać z wdychanym powietrzem.
Co oni biorą?

-No tak. Wciągają władzę.
To bardzo uzależniające.

komor - Nie 03 Sty, 2016

MM napisał/a:
Pomysł ma już kilka ładnych lat, ciekawe jak tam postępuje realizacja.

Realizację masz opisaną w zalinkowanym powyżej haśle z Wikipedii. Niestety nie po rosyjsku. :)

dcs, http://www.theplaidzebra....ly-ill-patient/

enforces - Pon 25 Sty, 2016

Cytat:
W sieci jest sporo testów tanich urządzeń tego rodzaju,
niestety w większości to tylko zabawki.


każdy dron ma jakieś zadanie. Niektóre są do zabawy, jedne dla dzieci, inne dla większych dzieci i inne dla nas. Inne do filmowania, inne do akrobacji, inne do ścigania.

Ja swoją przygodę zaczynam od jakiegoś pół roku z dronem Xblitz. Raczej służy mi jako zabawka do rekreacji niż do filmowania czy coś w tym rodzaju. Nie chciałem inwestować w nic większego bo nie wiem czy będzie mnie to interesować za miesiąc.

Wojmistrz - Pon 25 Sty, 2016

enforces, ale to wszystko nadal są zabawki, niezależnie czy dla nastolatków (nie wiem jak w Polsce, ale w UK latanie dozwolone jest od 14 lat) czy dla dorosłych. Drony do fotografii i filmowania to nieco inne konstrukcje niż wspomniane zabawki. Powinny wykazywać się odpowiednim ustabilizowaniem, udźwigiem, rozszerzoną kontrolą i zabezpieczeniami.
szlicnykotek - Pon 25 Sty, 2016

tak, bo oni kupują w sklepach, na które można wejść będąc tylko i wyłącznie rezydentem bądź obywatelem UK
Są różne drony, tanie i drogie, ale za 5-6 tys. zł. można kupić coś z czego filmy będą wyglądać conajmniej dobrze, np. 3drobotics robi takie drony..
latają bardzo stabilnie, dość długo mogą być w powietrzu bez ładowania i mają niezły dołączony soft do manewrowania nimi, można sobie zaplanować trajektorię lotu bardzo dokładnie
dzięki czemu można uniknąć takich wypadków

Wojmistrz - Pon 25 Sty, 2016

Podaj model.
szlicnykotek - Wto 26 Sty, 2016

Nie.
Wojmistrz - Wto 26 Sty, 2016

Czyli jak zwykle, ogólniki tak, konkrety nie. Co ty robisz na tym forum? Nudzisz się?
szlicnykotek - Wto 26 Sty, 2016

wejdź sobie na stronę, tam sobie znajdziesz,
nie muszę wszystkiego podawać Ci na tacy, bo niby czemu ?
poza tym nadmiernie rozleniwisz się od tego.

Arek - Wto 26 Sty, 2016

Luz, panowie.
Wojmistrz - Wto 26 Sty, 2016

szlicnykotek, wchodzę, szukam i faktycznie modeli brak, bo już pisaliśmy o zabawkach, że tych pod uwagę nie bierzemy.
Arek, przydało by się, by kolega szlicnykotek, przestał pisać ogólnikami i siać zamęt. To kolejny temat bez konkretów z jego strony, przez co marnuje czas innych użytkowników, np mój.

szlicnykotek - Wto 26 Sty, 2016

Według Ciebie zabawki, według mnie użyteczne w pewnym zakresie narzędzia.


Wojmistrz napisał/a:
Co ty robisz na tym forum? Nudzisz się?


Arek, to użytkownik Wojmistrz "zaczął" :roll: , a ja już na pierwszych stronach wątku
sugerowałem, że nie zamierzam nikomu pisać jaki dron jest najlepszy i jedyny właściwy do filmowania itp.
każdy niech dobierze sobie względem oczekiwań. Po rozbudowanym teście będzie łatwiej.

Wojmistrz - Wto 26 Sty, 2016

Nikt nie prosił ciebie o informację, który dron jest najlepszy, tylko o wskazanie modeli których tak bronisz, jako te, które miały by być użytecznym sprzętem filmujący. Ty założyłeś ten temat, więc powinieneś wiedzieć, testu których dronów oczekujesz.
szlicnykotek - Sro 27 Sty, 2016

Wojmistrz napisał/a:
Nikt nie prosił ciebie o informację, który dron jest najlepszy, tylko o wskazanie modeli których tak bronisz, jako te, które miały by być użytecznym sprzętem filmujący. Ty założyłeś ten temat, więc powinieneś wiedzieć, testu których dronów oczekujesz.


Masz już odpowiedź na we wcześniejszych moich postach, nie wiem co jest trudne
w tym do zrozumienia.

Jeśli potrzebujesz drona który umożliwia montaż np. C5dmkIII bez obaw,
to nie wiem czy je mogę polecić, ale jakość z nowych gopro czy kamer przez
nich montowanych jest do większości
zastosowań wystarczająca.

Wojmistrz - Sro 27 Sty, 2016

szlicnykotek, nie potrzeba mi 5D czy GoPro, ale pisałeś o dronach, które rzekomo świetnie nadają się do filmowania i mają wbudowaną kamerę. Z miłą chęcią kupił bym takiego drona zwłaszcza, jeśli byłby tańszy i mniejszy/łatwiejszy do przewożenia. Nie wymagam 4K, wystarczy mi dobrze ustabilizowane FullHD, najlepiej ze stałym w miarę wysokim bitrate, a nie AVCHD, dlatego bez żadnych złośliwości chciałbym rozszerzyć moją wiedzę o takich dronach, dlatego proszę o konkretne modele.
enforces - Nie 07 Lut, 2016

Wojmistrz napisał/a:
enforces, ale to wszystko nadal są zabawki, niezależnie czy dla nastolatków (nie wiem jak w Polsce, ale w UK latanie dozwolone jest od 14 lat) czy dla dorosłych. Drony do fotografii i filmowania to nieco inne konstrukcje niż wspomniane zabawki. Powinny wykazywać się odpowiednim ustabilizowaniem, udźwigiem, rozszerzoną kontrolą i zabezpieczeniami.


no tak... masz rację. Do amatorskiej zabawy się nadają. Do dzwigania kamery większej czy mniejszej pewnie dały by radę ale to już właściwości manewrowania będą już zdecydowanie gorsze. Ale do ogólnej rozrywki drony Xblitz mogę polecić. Są przede wszystkim bardzo wytrzymałe.

janko125 - Pią 24 Lut, 2017

Znajomy kupił niedawno DJI Phantom 3 Professional z kamerą 4k i tymi wszystkimi bajerami nawigacyjnymi jak powrót do miejsca startu po zaniku sygnału itd. Generalnie jest bardzo zadowolony zarówno z jakosci sprzętu, stabilizacji obrazu i samej kamery.


Jak ktoś ma firmę, to vaty i dochodowe można odliczyć.

komor - Pią 24 Lut, 2017

janko125, za reklamy dziękujemy.
Wojmistrz - Pon 27 Lut, 2017

Jego rysunek to też reklama strony.
MM - Wto 28 Lut, 2017

komor napisał/a:
janko125, za reklamy dziękujemy.

:shock:
Jak użyję w tekście słowa Canon 5DIII lub Nikon D800 to też mi tak napiszesz?

komor - Wto 28 Lut, 2017

MM, skąd wiesz co skasowałem z jego postu? Poza tym Ciebie znam, wiem, że jak podasz jakiś link, nazwę usługi czy produktu, to nie zrobisz tego w celach reklamowych.
molik - Sob 10 Paź, 2020

jak dal mnie pomyiłęs działy z tym tematem :) ale mozemy porozmwiać o tym

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group