forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA LOTNICZA 2016

Arek - Sob 02 Sty, 2016
Temat postu: FOTOGRAFIA LOTNICZA 2016
Zapraszam!
MM - Sob 02 Sty, 2016

Wstawiłbym coś, ale prawie zapomniałem jak to się robi. Od kilku lat tylko drukuję te swoje wypociny :sad:
Trzeba będzie się przełamać i sobie przypomnieć :zalamany:

Arek - Sob 02 Sty, 2016

Dawaj!
Wujek_Pstrykacz - Nie 03 Sty, 2016

MM, dawaj, tak na początek roku. :grin:
sthwild - Sro 13 Sty, 2016

Znaczy, ze nikomu sie dupska na zewnatrz nie chce ruszyc? Za zimno czy za ciezkie po Swietach?

1
Orly na pierwszy strzal


2
CV-22 Osprey


3
KC-135R Stratotanker


4
Heraklit :mrgreen:

T.B. - Sob 16 Sty, 2016

Stratotanker najlepszy. Znaczy się, najbardziej z serii podoba mi się to ujęcie.
bhpchmiel - Sob 16 Sty, 2016

sthwild, no masz ładne widoczki :lol:
U nas zima, pokazów nie ma, więc cieniutko z nowymi fotkami :razz:

krikus - Nie 17 Sty, 2016

5
Sunders - Nie 17 Sty, 2016

krikus, 5 bardzo fajna. :!: :smile:
maziek - Nie 17 Sty, 2016

Ta jest, widzi mi się to :) .
bhpchmiel - Nie 17 Sty, 2016

Fajna ta piąteczka :wink:
sthwild - Pią 22 Sty, 2016

Siwetne ujeciekrikus

To ja jeszcze takiego Herkulesa wrzuce

6


[ Dodano: Sro 17 Lut, 2016 19:26 ]
Kilka z dzisiaj. Pogoda troche nie dopisala, ale bylo warto.

7
Tornado GR4


8
Tonka podchodzi do ladowania


9
Chinook

Rysiek_O - Czw 18 Lut, 2016

Ciekawie tu u Was. Sthwild - fajne maszyny i doskonałe fotki. Pozdrawiam
sthwild - Pią 19 Lut, 2016

Dzieki Rysiek_O

10
Eurofighter Typhoon. Parka ;)


S. Kawka - Sob 20 Lut, 2016

11. - też do latania :???:


sthwild - Sob 20 Lut, 2016

S. Kawka, to nasz "Puszczyk". zgrabny jest;)
Rysiek_O - Nie 21 Lut, 2016

Może wystartuję fotką z lądowania? Gdy mam okazję, to z przyjemnością fotografuję samoloty.
sthwild - Nie 21 Lut, 2016

Zapomniales numerka Rysiek ;) Jeszcze w locie taka Cessne zrob.
Rysiek_O - Nie 21 Lut, 2016

sthwild napisał/a:
Zapomniales numerka Rysiek ;) Jeszcze w locie taka Cessne zrob.


Fakt! Za późno już na edycję :( Poprawię się , dopiero się uczę jak tu funkcjonować.

13.

T.B. - Nie 21 Lut, 2016

Rysiek_O napisał/a:
2.

13. :mrgreen:

Rysiek_O - Nie 21 Lut, 2016

T.B. napisał/a:
Rysiek_O napisał/a:
2.

13. :mrgreen:


Dziękuję! Nabałaganiłem ( Może któryś z Adminów poprawić numerację zdjęć - zmienić moje "2" przy poście z fotką Cargo na poprawne 13 ? ) Może po prostu jednak czasami 13 bywa pechowa? ;-)

Wujek_Pstrykacz - Nie 21 Lut, 2016

Poprawione. :grin:
Rysiek_O - Nie 21 Lut, 2016

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Poprawione. :grin:


Dziękuję za sprawną pomoc. Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 22 Lut, 2016 19:43 ]
14.

[ Dodano: Wto 23 Lut, 2016 17:59 ]
Male , zgrabne Avro.....

cygnus - Sob 19 Mar, 2016

Planuję sezon pokazowy. Mam do wyboru Farnborough albo RIAT.
W Farnborough byłem już trzy razy i wiem tyle tylko (o programie), że aż pięć F-35 ma tam latać.
Na RIAT będą F35 też (pewnie te same) a także F-22. Nigdy nie byłem w Fairford. Co wybrać?
Jeszcze jedna istotna różnica: ponieważ wchodzą w grę wyjazdy zorganizowane - nie mam wyboru dnia:
RIAT w piątek (kiedy pokazy są krótsze), Farnborough - niedziela.

Szczególnie zależy mi na opinii Kolegów którzy byli na Tatoo i orientują się, czy w piątek pokaz jest mniej ciekawy/mniej maszyn lata?

sthwild - Nie 03 Kwi, 2016

cygnus, nie bylem niestety na zadnej z w/w imprez, ale ponoc F35 maja anulowac na obydwu z powodu ciaglych problemow z softem. Polecam dolaczyc do naszej grupy na fesbuku:
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts

bhpchmiel - Pon 04 Kwi, 2016

Witajcie!
W sumie sezon mogę uznać za otwarty :grin:
Poniżej kilka strzałów z szybkiego wypadu na Okęcie:

16.


17.


18.


19.


20.


21.

witkot - Pon 04 Kwi, 2016

16 NAJ NAJ z seta.
Reszta też całkiem.

ophiuchus - Pon 04 Kwi, 2016

Marcin widzę panoramowanie opanował do perfekcji :D choć do mało powiedziane.
bhpchmiel - Pon 04 Kwi, 2016

Cieszę się, że się podoba - co do panoramek to marzą mi się jeszcze dłuższe czasy, tak 1/10 - 1/15, ale to daleka droga, żeby tak z rąsi zrobić :wink:
maziek - Wto 05 Kwi, 2016

Trzeba albo mniej pić, albo fotografować zaraz po wypiciu ;) .
bhpchmiel - Wto 05 Kwi, 2016

maziek napisał/a:
Trzeba albo mniej pić, albo fotografować zaraz po wypiciu ;) .


No to mam problem :mrgreen:

T.B. - Wto 05 Kwi, 2016

Żeby mniej pić, żeby fotografować zaraz po wypiciu, czy z jednym i z drugim? :???:
bhpchmiel - Wto 05 Kwi, 2016

T.B. napisał/a:
Żeby mniej pić, żeby fotografować zaraz po wypiciu, czy z jednym i z drugim? :???:


No, ciężko będzie złapać stabilizację jak się nie pije alkoholu :razz:

witkot - Wto 05 Kwi, 2016

Martino ma wbudowaną stabilizację w "łapkach" na stałe.Tak już się urodził :mrgreen:
bhpchmiel - Pią 08 Kwi, 2016

Jest już ramowy program Agrodramatu odsłona nr 2 w Poznaniu:

http://www.aerofestival.p...ign=nowyprogram

Przyznaję, że wygląda ciekawie :razz:
Ktoś się tam wybiera?
Bo ja - jeśli nie nastąpi do tego czasu koniec świata, albo inna przypadłość - będę (pod warunkiem uzyskania zgody na wyjazd od mojej żoneczki :razz: :mrgreen: :twisted: )

T.B. - Pią 08 Kwi, 2016

Policja ma już portret pamięciowy bhpchmiela i zakaz wpuszczenia go do Poznania. Mają pilnować każdej możliwej i niemożliwej drogi przedostania się na tę fajną imprezę dla miłośników lotnictwa. :roll:
bhpchmiel - Pią 08 Kwi, 2016

T.B. napisał/a:
Policja ma już portret pamięciowy bhpchmiela i zakaz wpuszczenia go do Poznania. Mają pilnować każdej możliwej i niemożliwej drogi przedostania się na tę fajną imprezę dla miłośników lotnictwa. :roll:


I to jest ta osławiona poznańska gościnność??? :razz: :mrgreen: :cool:

To w takim układzie przyjadę - jak to mówi moja "znajoma" - "INTOGNITO" :cool: :razz:

chester - Pią 08 Kwi, 2016

inkoguto
NMSP

bhpchmiel - Sob 09 Kwi, 2016

No to jeszcze takie małe wariacje:

22.


23.


:razz:

witkot - Nie 10 Kwi, 2016

Marcinku tak jak napisałeś -"pojechane" :wink:
Wyglądają jak plastikowe zabawki :wink:
Weź głęboki oddech i wracaj na ziemię :mrgreen:

sthwild - Sro 13 Kwi, 2016

24

RC-135 Rivet Joint



25

Boeing 747

T.B. - Czw 21 Kwi, 2016

Jaaa...tej - ale mię najszło :zalamany:
Przekopywania szuflad ciąg dalszy.

26. Jakim prawem on na moje niebo wlata a?

27. W Krzesinach.

witkot - Czw 21 Kwi, 2016

T.B. napisał/a:

27. W Krzesinach.

A to z jakiej okazji udało się wejść?

T.B. - Czw 21 Kwi, 2016

11.11.2006 prezentacja F-16 dla ludności. Pierwsze przyleciały dwa dni wcześniej, czyli 9. listopada. Były przy okazji wystawione też inne samoloty, pojazdy obsługujące lotnisko i takie tam. Można było z bliska zobaczyć pierwszych naszych pilotów F-16, ale nie latali.
MM - Sob 23 Kwi, 2016

Byłem w Krzesinach jak było nadawane imię Jastrząb przez prezydentową a potem w hangarze była impreza, mnóstwo żarcia na stołach, Kaczyński otoczony wianuszkiem generalicji i pięknie grała amerykańska orkiestra wojskowa. Tak teraz spojrzałem na datę z posta wyżej i ... prawie dziesięć lat przeleciało pomiędzy paluchami :shock:
Też chyba włączę zewnętrznego i czegoś poszukam, choć boję się, że tamte wydarzenia mam jeszcze na płytach :razz:

T.B. - Sob 23 Kwi, 2016

MM napisał/a:
Też chyba włączę zewnętrznego

Włącz, włącz - na pewno masz tam coś ciekawego.
To może była ta impreza powitalna dla oficjeli, dwa dni wcześniej? Czy później?

[ Dodano: Sob 23 Kwi, 2016 22:21 ]
Już wyszukałem. "Nadaję ci imię Jastrząb" było 9. listopada, a dwa pierwsze samoloty przyleciały jeszcze dzień wcześniej, czyli 8. listopada (nie jak pisałem, że dziewiątego).

MM - Nie 24 Kwi, 2016

Byłem na oficjalnej imprezce. Załapałem się na dziennikarską akredytację :mrgreen:
Wiatr dawał czadu, generalskie czapki toczyły się po płycie gonione przez szeregowców, balony latały a F-16 dumnie się prężył w promieniach słońca. Nawet tutka poprawnie wylądowała z parą prezydencką i Sikorskim jako szefem MON na pokładzie. To był też dzień w którym przekonałem się po raz pierwszy co to podróbka karty CF i jak się traci zdjęcia :twisted: Na szczęście nie było ich wiele...

T.B. - Nie 24 Kwi, 2016

Może masz na zdjęciach takie "scenki rodzajowe"? :smile:

Ode mnie takie sobie (najlepsze na końcu!), ale za to jak świeże bułki - dzisiejsze - a na razie i tak nic nowego tutaj się nie dzieje. Otwarcie sezonu na lotnisku w Kobylnicy - Aeroklub Poznański. Niestety, przeczytałem o imprezie dopiero po południu. Poderwałem żonę do lutu, ale już było po ptokach, czyli po pokazach. Odbywały się jeszcze tylko loty typu "przeleć mnie".

28.
29.
30.
31.
Prawie jak bhpchmiel :mrgreen: :wink:

witkot - Nie 24 Kwi, 2016

Jak na 9.8 mm to "crop" rewelacja :mrgreen: :mrgreen:
A rozumiem-siedziałeś mu na skrzydle :mrgreen: :?:

T.B. - Nie 24 Kwi, 2016

No co Ty? Widzisz, żebym mu siedział na skrzydle? Żona za nim leciała - nie powiem na czym :mrgreen: - bo to ona zrobiła to zdjęcie.
bhpchmiel - Pon 25 Kwi, 2016

"prawie, prawie" :razz: :cool: T.B. przyjedź na Agrofestival w maju to będziesz mógł poszaleć z fotkami - o ile te pokazy wypalą :roll: :wink:
T.B. - Pon 25 Kwi, 2016

Agro - zawsze wypali :razz:

[ Dodano: Wto 26 Kwi, 2016 02:57 ]
Nawet myślałem, a może by tak... Pożyjemy, zobaczymy.
Tymczasem odpowiednie służby zajmują się już zaklinaniem deszczu, tylko nie wiem, w którą stronę :???:

sthwild - Czw 28 Kwi, 2016

32
Eurofighter Typhoon



[ Dodano: Czw 28 Kwi, 2016 22:24 ]
33
Panavia Tornado GR4


mickey93 - Wto 10 Maj, 2016

z innej beczki, B788 40 tysięcy stóp nade mną :mrgreen:

34.

muzyk - Wto 10 Maj, 2016

33... :shock:
super!!!!!!!!! :shock: :shock:

ophiuchus - Wto 10 Maj, 2016

Mach Loop? Ach marzy mi się, marzy :] Świetne foty sthwild.
witkot - Wto 10 Maj, 2016

sthwild-To znowu ta miejscówka ??
33-Miodzio

bhpchmiel - Wto 10 Maj, 2016

sthwild, a idź w ... z tym 33 :twisted: Tylko ludzi wkurzasz :razz: :lol:
sthwild - Sro 11 Maj, 2016

:mrgreen:
zapraszam wszystkich, jezeli byscie sie kiedys do UK wybierali to dajcie znac. zorganizujemy razem jakis wypad na dwa dni. moge 5-6 osob zabrac.
ostatnio mielismy Raptory z 95 Eskadry z Tyndall. Malo mi serce nie peklo jak sie okazalo, ze w jeden dzien Mach Loop odwiedzili a ja nie moglem tam byc!

bhpchmiel - Sro 11 Maj, 2016

sthwild napisał/a:
:mrgreen:
zapraszam wszystkich, jezeli byscie sie kiedys do UK wybierali to dajcie znac. zorganizujemy razem jakis wypad na dwa dni. moge 5-6 osob zabrac.
ostatnio mielismy Raptory z 95 Eskadry z Tyndall. Malo mi serce nie peklo jak sie okazalo, ze w jeden dzien Mach Loop odwiedzili a ja nie moglem tam byc!



Eeee tam Raptory :razz:
Dynamik na Antku popylaczu to jest miazga :mrgreen:

witkot - Sro 11 Maj, 2016

No ta i jeszcze Raptory :evil: :cool:
Marcin ty spać nie możesz :mrgreen:

T.B. - Sro 11 Maj, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Eeee tam Raptory :razz:
Dynamik na Antku popylaczu to jest miazga :mrgreen:

Kto nie fotografował Antka, ten tego nie wie :lol:
Co to za sztuka sfotografować odrzutowiec? Nastawia się czas najkrótszy jaki fabryka dała, naciska taki guzik na aparacie - i fertig. Antek ma wolnoobrotowe śmigło i teraz rozmyj śmigło, a Antka nie - i to jest sztuka! :wink:

A na Aerofestival, to ktoś się wybiera?

bhpchmiel - Sro 11 Maj, 2016

T.B., jeszcze się pytasz kto? :cool: :mrgreen:

Witek ano nie mogłem spać - do egzaminu zakuwałem. Dzisiaj "dzień próby" :evil: :oops:

ophiuchus - Sro 18 Maj, 2016

Propos Antków, miałem chyba jakiś zlot dzisiaj, albo coś :?: w każdym razie o takie po moim niebie latały (nie numeruję, bo foty bez wartości estetycznej ;) )
A jak ktoś był na Małopolskim Pikniku Lotniczym w 2010, w Krakowie, to widział jak Antoni robił pętlę :mrgreen: .

[ Dodano: Sro 18 Maj, 2016 22:38 ]
Niech będzie dla potomnych, ci państwo powyżej chyba szczepią lisy w okolicach :roll:

[ Dodano: Sro 18 Maj, 2016 22:49 ]
Oczywiście miałem na myśli "poniżej".

Wujek_Pstrykacz - Czw 19 Maj, 2016

A jednak nadam im numery, przecież przedstawiają samoloty. :razz:
T.B. - Nie 22 Maj, 2016

Moje też przedstawia samolot - "w rzeczy samej" :???: - więc też nadam numer.

37.

Temat ćwiczenia: celowanie w samolot z odległości czterech kilometrów.

sthwild - Nie 22 Maj, 2016

38 Troche z innej beczki bo juz nie latajacy, ale "nasz" Hurricane z Dywizjonu 302. Przy wjezdzie do muzeum w Duxford, Cambridgeshire.


bhpchmiel - Pon 23 Maj, 2016

Brakuje na forum przycisku "Lubię!" :roll:
kudlatypawelek - Pon 23 Maj, 2016

A w tle stoi "Kromka", a może to nawet Comet?
bhpchmiel - Pon 23 Maj, 2016

kudlatypawelek napisał/a:
A w tle stoi "Kromka", a może to nawet Comet?


Raczej Cromwell :wink:

sthwild - Pon 23 Maj, 2016

brawo dla Pawelka. Comet.
bhpchmiel - Pon 23 Maj, 2016

sthwild napisał/a:
brawo dla Pawelka. Comet.


Kurna olek, ślepy się jakiś robię - faktycznie to Comet :razz: :mrgreen:

sthwild - Czw 26 Maj, 2016

bhpchmiel napisał/a:
sthwild napisał/a:
brawo dla Pawelka. Comet.


Kurna olek, ślepy się jakiś robię - faktycznie to Comet :razz: :mrgreen:


Oj tam. Zdjecie ciulowe i tyle ;)

[ Dodano: Czw 26 Maj, 2016 19:41 ]
39 Knife75, ktory razem z kolega narobil dzisiaj niezlego zamieszania w centrum Londynu :D



[ Dodano: Pią 27 Maj, 2016 20:47 ]
40 Jeszcze Osprey z dzisiaj :)


T.B. - Nie 29 Maj, 2016

Aerofestival.

41. - 45.

komor - Nie 29 Maj, 2016

sthwild napisał/a:
juz nie latajacy, ale "nasz" Hurricane z Dywizjonu 302

Polskie malowanie mu ściągnęli, czy akurat na tym ujęciu się jakoś schowało?

fides - Nie 29 Maj, 2016

WX "Woxhale"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywizjon_302

http://www.polishsquadron...02/302pics.html

T.B. - Nie 29 Maj, 2016

komor,
- dziękuję za podbicie wątku, bo chciałem jeszcze pokazać Aerofestival inaczej :wink:

46. - 50.

Tytuł 50: "gdybym ja miał taką rurę..." :neutral:

witkot - Nie 29 Maj, 2016

T.B.--44- całkiem dobra fota.
Widzę że słoneczko w sobotę dopisało.

T.B. - Nie 29 Maj, 2016

Dzięki :smile:
Owszem, pogoda dopisała. Popadało, ale krótko. Burzy nie było. Ani od tej strony, ani od żadnej innej, nic nie zakłóciło pokazów. Dzisiaj może bhpchmiel siedzi gdzieś w burakach? Widzę przez okno, że pogoda też dobra i oby tak dalej.

witkot - Nie 29 Maj, 2016

Szukaj "Chmiela" szukaj.
Z pewnością przyczaił się jak tygrys :mrgreen:

bhpchmiel - Pon 30 Maj, 2016

Czuję się wywołany do tablicy:))) Veni, vidi, vici - Pardubice i Agrofestival zaliczone, teraz rozpocznie się zrzut zdjęć z kart na kompa. Tak na szybko - świetne pokazy w Pardubicach, Poznań lepiej jak w zeszłym roku, ale to jeszcze nie to. W Pardubicach dojście z wioski pod płot lotniska ok. 1,5km, w Poznaniu dało się bez problemu wejść na łąki, kilka samochodów, które się tam pojawiły w niedzielę, zostało skutecznie przepędzone przez Policję...
Trochę się rozczarowałem posiadaną przez siebie drabinką - zabrakło mi jednego stopnia, żeby komfortowo focić nad płotem w Pardubicach, a było co, bo potrafili tam przykosić trawkę:)))) Niestety pod koniec pokazów trafiła nam się promocyjnie burza, pokazy przerwano, a nas zmoczył porządny deszczyk, a później grad w naszej powrotnej pielgrzymce do samochodów... :cool:

T.B. - Pon 30 Maj, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Agrofestival ... Poznań lepiej jak w zeszłym roku, ale to jeszcze nie to.
:roll: :zalamany: :neutral:

No to jesteś jedyny, który narzeka, a czytam lotnictwo.net.pl i komentarze na fejzbuku.
Z całym szacunkiem dla spotterów, którzy dostarczają nam piękne zdjęcia - właśnie sam się przekonałem jakie to trudne - to nie jest impreza dla spotterów, tylko dla normalnych ludzi. Zamiast siedzieć na drabinie jak Szymon na słupie, przyszedłbyś tam, gdzie normalni ludzie, zjadł kiełbasę, wypił piwo, spotkał się z pilotami, popatrzył na dziewczyny, przejechał się zderzanym autkiem w wesołym miasteczku, wysikał się w kulturalnych warunkach - to może byś inaczej popatrzył na świat.
A kiedy to by było to? Gdyby przyleciał tamten, a nie ten? Ale gdyby przyleciał tamten, to jeszcze by mogło zabraknąć ruskiego promu kosmicznego. C'mon! - jak nas uczy mówić jeden z najzacniejszych forumowiczów :roll:
Zanim ogłoszę wyrok dodam jeszcze, że prawdziwi pasjonaci lotnictwa (z wyżej wymienionych forów), nie tacy jednorazowi jak ja, niektórymi występami byli wręcz zachwyceni - Solo Turk, Makula na szybowcu, Orliki i nie tylko - a z przylotu niektórych maszyn, jak na przykład Viggen, Saab jeśli dobrze pamiętam, po prostu się cieszyli.
A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, no cóż. Krótki cytat z lotnictwo.net.pl z ostatniej chwili:
"Jeśli w takim kierunku pójdą te pokazy, to za 2 lata mamy topową imprezę :smile: "
(Uśmiech należy do cytatu.)
I jeszcze jeden, bo fajny:
"Poza tym, czy w Radomiu np.: możesz obejrzeć start Ryanair :smile: ?"

No i w imię obiektywizmu - znalazł się, jeden się znalazł! Taki co szarpnął się na Spotter Pack, a oni mu za to tyłka nie ozłocili. Jaki żal :roll:

A bhpchmiel musi za karę obejrzeć kolejne moje zdjęcia :mrgreen:

51. - 53.

bhpchmiel - Pon 30 Maj, 2016

T.B., napisałem, że w Poznaniu było lepiej jak w zeszłym roku, ale moim zdaniem, imprezę można jeszcze podkręcić:)))) Do strefy dla publiki konsekwentnie nie chodzę, bo nie widzę tak nic ciekawego dla siebie, więc wybacz, ale każdy idzie tam, gdzie mu się bardziej podoba :cool:
Oczywiście, że przy każdej imprezie pojawia się koncert życzeń, co by mogło przylecieć i się zaprezentować, ja się cieszę z tego co mi się udało złapać.
Ponieważ przez 2 dni byłem na dwóch imprezach, miałem możliwość ich porównania i moim zdaniem Pardubice wygrały. Zarówno programem, jak i czasem prezentacji poszczególnych "letadeł" :) ))

Fotki wstawiaj - nie wiem za co ta kara, ale jakoś to przeżyję:))))) :mrgreen:

T.B. - Pon 30 Maj, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Fotki wstawiaj - nie wiem za co ta kara, ale jakoś to przeżyję:))))) :mrgreen:

No już się tak nie wstydź - powiedz, że Ci się podobają :wink:
(skoro innych nie ma ...)

54. - 55.

Wyczerpuje mi się pula tych nadających się. Chciałbym jeszcze wrzucić coś ze śmigłami, ale nie wiem, czy się zdecyduję, bo "na tym polu" to tak trochę poległem. (Można trochę polec?)

bhpchmiel - Sro 01 Cze, 2016

Mała zajawka Pardubic i Poznania:))

56.


57.


58.


59.


60.


61.


62.


63.

T.B. - Sro 01 Cze, 2016

Podbiję Chmielowi wątek i wkleję dwa ze śmigłami - ale na ziemi.

Od kiedy wiem, że jak samolot leci, to kręcą mu się śmigła, jakoś mi nie pasują zdjęcia z zatrzymanym śmigłem. Kiedyś przedtem nie zwracałem na to wcale uwagi, a teraz jest to pierwsza rzecz, która mi się rzuca w oczy. Dlatego skreślam sobie robienie innych zdjęć, ale zdjęcia z długą ogniskową i długim czasem skreślają mnie najczęściej.

64.

65.
Na dzisiaj najmocniejszy samolot akrobacyjny w Polsce.

bhpchmiel - Sro 01 Cze, 2016

T.B., kiedy robiłeś te zdjęcia? Bo widzę, że na łące sporo aut stoi, więc nie była to niedziela... Czyżby sobota?
piniata - Sro 01 Cze, 2016

Haha, ale wzięcie ma ta fotka :mrgreen: Dajcie spokój, toż to zwykły panning, ale nie ukrywam, że jego kolejne odsłony są zacne :lol:
sthwild - Sro 01 Cze, 2016

bhpchmiel, 57 piekny P-51D!!

67 To i odemnie Mustang :)


T.B. - Sro 01 Cze, 2016

bhpchmiel napisał/a:
T.B., kiedy robiłeś te zdjęcia? Bo widzę, że na łące sporo aut stoi, więc nie była to niedziela... Czyżby sobota?

Tak, ja byłem w sobotę.
Ale pacz sie - nawet nie zwróciłem uwagi, że w tle te słynne górki spotterskie są, a przynajmniej jedna z nich. Można by przyjąć umownie, że ten gościu na samej górce, to Chmiel - i tak twarzy nie widać - a chyba nawet na drabince stoi, albo na innych szczudłach :smile:

bhpchmiel - Sro 01 Cze, 2016

sthwild, dzięki, Twój konik również ładnie wyszedł :wink:

T.B., ja byłem tylko w niedzielę, więc to raczej ktoś inny :wink:

witkot - Sro 01 Cze, 2016

No Marcinku wygląda to tak :wink:
IMHO
56-Panienki całkiem fajne ale wiatrak zamknięty więc jest ok.
57-Fajne światełko więc jest git
58-Mówisz 1/20 nooo nieźle.Jak z takim czasem to oceniam na 4 z plusem.Cit brakuję ostrości.
59-Orliki jak zwykle na granicy bezpieczeństwa ale ładnie złapałeś.Śmigiełko zamknięte więc jest ok.
60-Flara Turka na wylocie trafiona ale widzę że zabrakło światła.
61- :cool: musisz jeszcze potrenować.Zamkniesz to pogadamy :mrgreen:
62-Na glebie się nie liczy a tym bardziej z takim tłem :wink:
63-Szwedzki Viggen -klasycznie dobry strzał.
Dobra jest ze względu na względy :razz: GRATKI

Pozdrowinko


ps panowie to dział dla lotnictwa więc proszę nie wstawić baboli samochodowych :roll:
Dziękuję

bhpchmiel - Czw 02 Cze, 2016

Aleee się posypało czerwonych kartek jak widzę :roll: Ciężko to skomentować :cool:
witkot - Czw 02 Cze, 2016

No i kilka postów zniknęło :shock:
Oj panowie .... a tak fajnie było :wink:

Arek - Czw 02 Cze, 2016

Żeby było bardziej merytorycznie, to wrzucam jakieś swoje starocie...

Możecie po mnie pojechać, nie obrażę się ;)

stalowypępek - Czw 02 Cze, 2016

72 super! :)
witkot - Czw 02 Cze, 2016

No mam nadzieję że na piwko jesteście umówieni :wink:

Arek 71 jest całkiem spoko
To ja może też wieczorem otworzę szufladę.

[ Dodano: Czw 02 Cze, 2016 22:19 ]
Obiecałem więc wstawiam.
Zaległości -Radom 2015

73.

74.

75.

76.

77.

78.


Marcin wiem wiem że ostatnie jest zarezerwowane dla ciebie :mrgreen:

bhpchmiel - Nie 05 Cze, 2016

No proszę, jaka u Witka nastąpiła motywacja do poszukania fotek:)))))

Kolejna porcja fotek z Pardubic:)
79.


80.


81.


82.


83.


84.


85.


86.


87.

:wink:

T.B. - Nie 05 Cze, 2016

Fajny Messerschmidt - utrzymywany przy życiu oryginał, czy replika?
Te z panoramowaniem, wiadomo - "specjalność zakładu".
Podobają mi się 77 i 78 - dlaczego to ostatnie zarezerwowane dla Marcina?

Mnie (nt. moich) ktoś zwrócił uwagę, że zdjęcia robione pod słońce wcale nie muszą tak wyglądać i już niektóre wyglądają inaczej. Ale to tak na marginesie.

FotoVideo - Nie 05 Cze, 2016

77 bardzo mi się podoba !
Sunders - Nie 05 Cze, 2016

Mi 77 też, ale 78 bardziej !!
TS - Nie 05 Cze, 2016

Podoba mi się jak widać za odrzutowcem są gazy wylotowe, jak na 77, 78 czy 82. Inaczej to często mam wrażenie, że oglądam model redukcyjny, a nie samolot...
witkot - Nie 05 Cze, 2016

T.B. napisał/a:

- dlaczego to ostatnie zarezerwowane dla Marcina?

Ustrzelił tego Migusia jakieś pół sekundy przede mną i ma do niego pierwszeństwo :mrgreen:
Marcin -z ostatniego seta biorę 81/82

T.B\FotoVideo\Sunders\TS-dziękuję panowie.

T.B. - Wto 07 Cze, 2016

Jeszcze trochę Bałtyckich Pszczół.

88. - 89.

monkowy_dziadek - Wto 07 Cze, 2016

T.B., 88, 89 - całkiem dobre.
bhpchmiel - Sro 08 Cze, 2016

T.B., na 88 za dużo wolnej góry, 89 na tak :wink:

90.


91.


92.


93.


94.


95.


Z góry przepraszam za czasami pojechane kolory, ale próbuje sił w Lightroomie :razz:

T.B. - Sro 08 Cze, 2016

To prawie tak, jak ja :wink:
Serio, już zacząłem mieć wątpliwości, co do Lightrooma. Zastanawiałem się, czy nie pozostać przy dotychczasowym DxO, zwłaszcza w związku z wątpliwościami co do korekty wad optycznych (brak profili obiektywów Olympusa i Panasonica). Ale zacząłem poznawać Lightrooma bardziej systematycznie i jednak ma on sporo fajnych "zabawek".

Fajnie, że coś się podoba z moich zdjęć.
88 w oryginale ma dużo zapasu do dowolnego kadrowania, obracania itp. Kadr mógł być nawet podobny do 89. Chcę powiedzieć tylko tyle, że to nie zdjęcie jest takie, tylko mój pomysł był taki. Rozumiem, że się nie udało :smile:

muzyk - Sro 08 Cze, 2016

90-95
Ło Panie! Dajeta ostro!
:razz:

bhpchmiel - Sro 08 Cze, 2016

T.B., spróbuj 88 przekadrować na 16x9 i wtedy ładnie opuścisz górną krawędź:))
witkot - Czw 09 Cze, 2016

bhpchmiel napisał/a:
T.B.,

Z góry przepraszam za czasami pojechane kolory, ale próbuje sił w Lightroomie :razz:

No co ty wcale nie .Obróbka ogólnie całkiem spoko
Secik bardzo fajny.
Szczególnie podoba mi się 92 :wink:

sthwild - Czw 09 Cze, 2016

Alescie sie rozruszali ;) Moja kolej
Sally B
96

ophiuchus - Pią 10 Cze, 2016

Chmielu lajtruma se kupił? :o Fajne foty, jak zwykle :] a ta ślicznota z 96 będzie mi się śniła po nocach :D
maziek - Pią 10 Cze, 2016

Znaczy ta namalowana?
ophiuchus - Pią 10 Cze, 2016

Obie!
bhpchmiel - Pią 10 Cze, 2016

ophiuchus, leżało to na kompie dłuższy czas, w końcu się przełamałem:)))
A Ślicznotka na 96 - śmigła lizać :razz: :wink: Tylko jakoś tak daleko :mrgreen:

witkot - Pią 10 Cze, 2016

bhpchmiel napisał/a:

A Ślicznotka na 96 - śmigła lizać :razz: :mrgreen:

:zalamany: a myślałem że taki porządny chłop :mrgreen:

T.B. - Pią 10 Cze, 2016

A to zbereźnik :shock:
Widzisz, jak to się można pomylić :???:

FotoVideo - Pią 10 Cze, 2016

bhpchmiel, 92. na plakat, super cala seria !
ophiuchus - Sob 11 Cze, 2016

Diorama, trochę się namęczyłem, żeby nie było widać podpórek modelu ;)
97.
Diorama by Piotr Soloducha, on Flickr

Madrian - Nie 12 Cze, 2016

97 - Trawa krzywo flokowana. :mrgreen:
Do szczęścia brakuje zamknięte śmigła, ale ładne ujęcia naszego klasyka.

ophiuchus - Nie 12 Cze, 2016

Muszę napisać, że miejscówka w Chełmie (właściwie to Depułtycze Królewskie, ale o Chełmie jednak więcej osób słyszało ;) ) jest pierwsza klasa. Jeszcze nie robiłem zdjęć w tak dobry warunkach oświetleniowych, a do tego są bardzo ładne okoliczności przyrody i ukształtowanie terenu :]

98.
RWD-5R by Piotr Soloducha, on Flickr

99.
Tiger Moth by Piotr Soloducha, on Flickr

100.
Pterodactyl Flight III by Piotr Soloducha, on Flickr

101.
To było Extra! by Piotr Soloducha, on Flickr

102.
Stearman by Piotr Soloducha, on Flickr

103.
Biało-Czerwona Iskra by Piotr Soloducha, on Flickr

104.
Dramatyczny Stearman by Piotr Soloducha, on Flickr

maziek - Nie 12 Cze, 2016

No to i ja coś wrzucę.

Ogólnie to spotkaliśmy się z ophiuchusem i zaraz zaczęła się straszna jatka. Najpierw zaczął latać jakiś Brytol i walić po wszystkich z km-u.

105.


106. Skutki były opłakane.


107.


108.


109. Trup ścielił się gęsto a facet nie dawał za wygraną.


110. Mierzył nawet w publikę.


111. Pilot też miał swoją pukawkę i też był męczący.


112. Czerwony Baron próbował coś wskórać, ale kiepsko mu szło.


113. Brytole najwyraźniej uznali, że wygrali.


114. Po przedstawieniu pokłon...


115. I sprawy domowe - nie zimno mu?


116. Czujne oko :) .


117. Po zmianie czasu nastały Extry.


118.


119.


120. A potem lekkie cofnięcie wskazówek - i Iskry.


121.


122.


123.


124.


125.


126. Na koniec coś nieco starszego od Iskier :) .


127.

ophiuchus - Nie 12 Cze, 2016

Ciepło wybuchu poczułem na swym ogorzałym od słońca obliczu, a foty, jak czułem, wyszły rewelacyjnie!
T.B. - Nie 12 Cze, 2016

ophiuchus, maziek,
Super zdjęcia, fajnie się ogląda - coś innego, niż zwykle.

Preskaler - Pon 13 Cze, 2016

Piękne fotki, tylko... 122 się przewróciło bo "Iskry" nie mogą latać w takim połozeniu. :mrgreen:
bhpchmiel - Pon 13 Cze, 2016

To jest po prostu granda - pojechali do jakiejś zawodówki w pipidówku dolnym, pogodę mieli jak ta lala, miejscówkę też i proszę jakie foty :razz: :roll: :cool: :wink:
A w Pardubicach te wszystkie starocia z I WW uziemiła burza :twisted:

Dobra robota Koledzy :!: - Maziek masz matrycę do wyczyszczenia :razz:

bhpchmiel - Pon 13 Cze, 2016

FotoTadek, chyba pomyliłeś wątki :razz: Chyba, że to latający charter ogórek :mrgreen:
FotoTadek - Pon 13 Cze, 2016

Temat o pojazdach zamknięty, więc wstawiłem tutaj.
bhpchmiel - Pon 13 Cze, 2016

FotoTadek napisał/a:
Temat o pojazdach zamknięty, więc wstawiłem tutaj.


Aha... Czy można również zawiesić wątek aktów??? :mrgreen: :razz: :cool:

piniata - Pon 13 Cze, 2016

bhpchmiel napisał/a:
FotoTadek napisał/a:
Temat o pojazdach zamknięty, więc wstawiłem tutaj.


Aha... Czy można również zawiesić wątek aktów??? :mrgreen: :razz: :cool:
Ahahaha :mrgreen: 8-)
FotoTadek - Pon 13 Cze, 2016

bhpchmiel napisał/a:
FotoTadek napisał/a:
Temat o pojazdach zamknięty, więc wstawiłem tutaj.


Aha... Czy można również zawiesić wątek aktów??? :mrgreen: :razz: :cool:
Jestem za ;)
Arek - Pon 13 Cze, 2016

FotoTadek napisał/a:
Temat o pojazdach zamknięty, więc wstawiłem tutaj.


I poniesiesz tego konsekwencje.

FotoTadek - Pon 13 Cze, 2016

Arek napisał/a:
FotoTadek napisał/a:
Temat o pojazdach zamknięty, więc wstawiłem tutaj.


I poniesiesz tego konsekwencje.
Już się boję :-P
bhpchmiel - Pon 13 Cze, 2016

FotoTadek napisał/a:
Temat o pojazdach zamknięty, więc wstawiłem tutaj.


Ale partyzant :!: :razz:

komor - Pon 13 Cze, 2016

Jak wątek jest zamknięty, to nie wrzucamy do dowolnego innego, tylko warto zaczekać. Chyba przeczytałeś, jakie były powody, FotoTadek? Jak będziecie dalej eskalować sytuację, to będą następne ostrzeżenia.
bhpchmiel - Pon 13 Cze, 2016

FotoTadek napisał/a:
Arek napisał/a:
FotoTadek napisał/a:
Temat o pojazdach zamknięty, więc wstawiłem tutaj.


I poniesiesz tego konsekwencje.
Już się boję :-P


A już myślałem, że będzie jak TomiLiJons w Ściganym :mrgreen: :razz:

FotoTadek - Pon 13 Cze, 2016

bhpchmiel, nie uważasz, że moderacja się ośmieszyła właśnie? :lol: Zamiast przenieść do odpowiedniego działu to warn, a jakże ;)
bhpchmiel - Pon 13 Cze, 2016

FotoTadek napisał/a:
bhpchmiel, nie uważasz, że moderacja się ośmieszyła właśnie? :lol: Zamiast przenieść do odpowiedniego działu to warn, a jakże ;)


Wybacz, ale w tej zabawie w kotka i myszkę nie chcę uczestniczyć - Wasza piaskownica i zabawki - sorry :cool:

Arek - Pon 13 Cze, 2016

FotoTadek, a nie uważasz, że moderacja ma lepsze rzeczy do roboty niż notoryczne sprzątanie po prowokacjach ciagle tych samych osób? Skoro wątek zamknięty, to mogłeś chwilę poczekać na jego otwarcie, a nie robić bałagan w innych wątkach. Wiedziałeś czym się skończyło poprzednie przenoszenie zdjęć z wątku do wątku. Doskonale wiedziałeś i zrobiłeś to co zrobiłeś, bo zależało Ci tylko i wyłącznie na jątrzeniu. Gdybyś chciał zachować się normalnie, Twoje wspaniałe dzieło mogło poczekać kilka chwil na otwarcie wątku.
fotoparanoja - Pon 13 Cze, 2016

maziek, cała seria świetna, tak jak ta ophiuchusa :)

105 genialne najbardziej mi się podoba

101 bardzo dobre, gratuluje

witkot - Pon 13 Cze, 2016

maziek,ophiuchus-Bardzo dobre wstawki.
Na szczególną uwagę IMHO 101/104/106/117

maziek - Pon 13 Cze, 2016

Dziękuje koledzy :) . Nie ma to jak być mile podbechtanym :) .

bhpchmiel - nie denerwuj mnie. TO JEST cholera jasna matryca po godzinnym czyszczeniu!!! I umówmy się - dla mojego zdrowia psychicznego - że ona jest, cholera jasna, czysta jak łza ;) !

Preskaler - nie jest przekręcone. To znaczy jest, jakieś 5 stopni może. Dlaczego Iskry nie mogą? Jeśli chodzi o ciąg zdecydowanie nierównoważący ciężaru samolotu - to zgodnie z zasadą zachowania energii nawet szybowce tak mogą (choć, podobnie jak Iskry, nie non stop).

To jeszcze kilka z mojej pipidówy ;) . BTW rozszyfrowałem, że strzelec z Sopwitha ma obrócony do góry nogami "czeski AK" czyli samopał wz. 58 - z oberżniętą kolbą i zdjętym łożem. Stąd ten magazynek łukowy od góry, całkiem jak w BREN-ie. Całość miała udawać Lewisa, ale w czasie pokazu odleciała tuba imitująca chłodnicę lufy :) . Wedle polskich przepisów ekipa powinna być natychmiast aresztowana za posiadanie istotnych części broni z zagrożeniem do lat bodaj 8, a istotne części broni - będące wg ustawy w istocie bronią samą - zarekwirowane z punktu ;) .



128.


129.


130.

bhpchmiel - Pon 13 Cze, 2016

maziek, 128 i 129 za centralnie - do poprawki :wink:
Ale za to 130. bardzo ładnie :razz:

Madrian - Wto 14 Cze, 2016

Boeing 787-8 Dreamliner: SP-LRC
Uchwycony nad północną Warszawą, przy odejściu na wschodnią trasę.

131.

Arek - Wto 14 Cze, 2016

Madrian, no właśnie wczoraj jakoś często tędy latały. Też go widziałem przez lornetkę, a potem jeszcze coś LOTu, Wizza i Luftwaffe :)
maziek - Wto 14 Cze, 2016

Widzę, że jednak muszę kupić LCD do chałupy bo ta moja bańka lampowa nie daje rady ani pod względem jasności, ani koloru, ani szczegółu. W robocie widzę, że moje foty są strasznie blade i część z tych, co wyglądały na ostre, są jednak nieostre :( .

P.S. Ophiuchus narzekasz na brak długości 100-400L na 6d - ale po zdjęciach widać, że w stosunku do moich są niedościgle ostre mimo większych kropów :) .

132.


133.


134.


135.


136.


137.


138.


139.


140.


141.

bhpchmiel - Wto 14 Cze, 2016

Arek napisał/a:
Madrian, no właśnie wczoraj jakoś często tędy latały. Też go widziałem przez lornetkę, a potem jeszcze coś LOTu, Wizza i Luftwaffe :)


Pas 11-29 jest w remoncie.... :wink:

[ Dodano: Wto 14 Cze, 2016 09:01 ]
Zazdraszczam oficjalnie tych drewutni - durna burza w Pardubicach wszystko popsuła :twisted:

Ktoś się wybiera do Leszna na Piknik Szybowcowy?

Preskaler - Wto 14 Cze, 2016

Według mojej wiedzy silnik "Iskry" nie może pracować w odwróconym polożeniu przez dłuższy czas z powodu konstrukcji zbiorników paliwa. Oczywiście krótkotrwałe loty odwrócone są jak najbardziej możliwe.
ophiuchus - Wto 14 Cze, 2016

maziek, muszę przyznać, że sam byłem zaskoczony gdy pierwszy raz robiłem szóstką foty na takich imprezach. Po zmianie z 60D aż nie mogłem uwierzyć, że z 100-400 tak ostre obrazki mogę dostawać. Oprócz zasięgu, o czym marudziłem ;) , brakuje mi jednej klatki na sekundę więcej i pojemniejszego bufora :D Ale co mi po aparacie jak i tak przegapiłem np. to co masz na fotce 140 ;D
komor - Wto 14 Cze, 2016

maziek napisał/a:
Widzę, że jednak muszę kupić LCD do chałupy bo ta moja bańka lampowa nie daje rady ani pod względem jasności, ani koloru, ani szczegółu.

Ten, tego… Lepiej późno niż później. :twisted:

mozer - Wto 14 Cze, 2016

Nie, nie, nie zamykajta muzeum!
maziek - Wto 14 Cze, 2016

Widzę, że stałem się własnością narodu. Chyba będe musiał referendum zrobić ;) .

Preskaler - nie wiem jak to jest w szczegółach, ale podczas pokazu Biało-Czerwonych Iskier pokazywany jest zawsze lot odwrócony przez całą długość pasa, poza tym przynajmniej elementy pętli odwróconej albo wiraż odwrócony (większe ujemne przeciążenie niż w locie odwróconym) - wynika z tego, że przynajmniej przez kilkadziesiąt sekund nie ma z tym problemu. W sieci znalazłem informację, że długotrwałość tego lotu to 40 sekund dla silnika SO-3 (montowanego od 1969 roku), ale nie dam sobie nic obciąć za to :) . Możliwe też, że rzecz w tym, iż Iskry z zespołu są zmodernizowane.

ophiuchus - Wto 14 Cze, 2016

Jeszcze trochę spamu ode mnie:

142. Nie tak imponująco jak maziek, ale też mam :D
TS-11 by Piotr Soloducha, on Flickr

143. Dla porównania TS-11 w "normalnym" malowaniu z ubiegłorocznego Krakowa:
1960 by Piotr Soloducha, on Flickr

Swoją drogą, wkrótce te samolociki będziemy chyba tylko w muzeach wyglądać, bo zdaje się, że niebawem zaczną się dostawy M-346, i tak się zastanawiam, czy np. nie pojechać któregoś dnia do Dęblina i ustrzelić kilka fotek Iskier w czynnej służbie i normalnym kamuflażu... tylko z kim tu gadać żeby się dało wejść na teren lotniska :roll:

144. Chełm w tle :mrgreen:
Pterodactyl Flight IV by Piotr Soloducha, on Flickr

145. Google's Nik Software, czyli nie sądziłem, że spodoba mi się zabawa tym wynalazkiem. No i tu widać, że przy tych wolnoobrotowych starociach 1/200 sek. to i tak za krótko.
Stearman by Piotr Soloducha, on Flickr

T.B. - Wto 14 Cze, 2016

ophiuchus napisał/a:

144. Chełm w tle :mrgreen:

A pikielhauba na pierwszym planie :smile:
Z księżycem też imponująco, tylko inaczej.

Arek - Wto 14 Cze, 2016

O kurcze. Nie wiedziałem, że w Chełmie takie fajne imprezy robią...
ophiuchus - Wto 14 Cze, 2016

Czechom z Pterodaktyla (tym, których maziek chciał aresztować) tak się spodobało, że w przyszłym roku też przyjadą :mrgreen:
T.B. - Wto 14 Cze, 2016

W ten weekend będą w Rybniku-Gotartowicach.
witkot - Wto 14 Cze, 2016

T.B. napisał/a:
W ten weekend będą w Rybniku-Gotartowicach.

No właśnie mają być.
Ktoś się wybiera?
Serdecznie zapraszam.

maziek - Wto 14 Cze, 2016

Arek, pierwsza to była taka impreza w Chełmie :) . Dla bywalców pikników powiem tylko tyle (celem dalszego rozdrażnienia) - był luz przy płocie ;) .

P.S. A - i największy żart, zapisałem się na zlot Optycznych, będąc absolutnie przekonanym, że chodzi o zlot w 2017, bo skoro miejsca rozchodzą się jak świeże bułeczki to pewno takie wyprzedzenie. Dopiero ophiuchus wyprowadził mnie z błędu, że ten zlot jest w tym roku :) .

bhpchmiel - Czw 16 Cze, 2016

Dla odmiany coś z Wirażowej:))

146.


147.


148.


149.


150.

witkot - Czw 16 Cze, 2016

bhpchmiel---Za 149/150 na kilka dni przestaję cię lubić :evil:
Aż ochłonę :mrgreen:

bhpchmiel - Czw 16 Cze, 2016

Witek no weź - tak na szybko podjechałem, żeby Szymka oswoić z lotniskiem i przy okazji kilka fotek strzeliłem:))) Nic ustawianego - sami tak podjeżdżali:))
witkot - Czw 16 Cze, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Witek no weź - tak na szybko podjechałem, żeby Szymka oswoić z lotniskiem

No i tak trzymać. Niech młody się przyzwyczaja.
Daj mu jeszcze puszkę do ręki to zobaczysz jak mu się spodoba :mrgreen:

bhpchmiel - Pią 17 Cze, 2016

Pardubice - ciąg dalszy:

151.


152.


153.


154.


155.


156.


157.


:wink:

T.B. - Pią 17 Cze, 2016

No ale na niektórych to już przesadziłeś - jakieś śmigło samolot powinien mieć :wink:
maziek - Pią 17 Cze, 2016

T.B. napisał/a:
No ale na niektórych to już przesadziłeś - jakieś śmigło samolot powinien mieć :wink:
Khy, khy, chmielowi trzeba gwoździa w kółko czasów wbić ;) . Ładne, ładne...

P.S. - co to z tą szklarnią na dachu?

bhpchmiel - Pią 17 Cze, 2016

T.B., no jak nie są, jak są :cool:
witkot - Pią 17 Cze, 2016

Daj dziecku porządny sprzęt,Lightrooma i takie są niestety potem efekty :roll:
Weekend zapowiadał się całkiem fajny a tu taki chmiel psuje ci go zaraz na starcie :evil:
Kończ waść wstydu oszczędź :cry:
Pięknie Martino :shock:

bhpchmiel - Wto 21 Cze, 2016

No to tak na szybko pakiecik z pikniku w Lesznie - wielki brawa dla organizatorów za zrobienie porządnej imprezy. To co zaplanowano na noc to była bajeczka:))))
Jedyny niedosyt to brak sił na niedzielę i cieniutki pokaz Mustanga - ganiał w stratosferze :twisted:

158.


160.


161.


162.


163.


164.


165.


166.


167.


Reszta w swoim czasie:))

Lukasz580 - Wto 21 Cze, 2016

158 naj naj i widzę dwa klasyki z 2WW bravo
T.B. - Wto 21 Cze, 2016

bhpchmielu,
Gdybym się znał na zdjęciach, to bym Ci napisał, że ciągle to samo, aż nie da się tego oglądać.
A ponieważ nie mam o tym pojęcia, to napiszę, że opuściłeś numer 159, a poza tym wszystkie są super.
Gdybym miał typować, to 161 i 165 wytypowałbym do powieszenia na ścianie.
Na 158 rozmazał Ci się koniec lewego skrzydła :roll: :???:

piniata - Sro 22 Cze, 2016

bhpchmiel, czym wyostrzasz zdjęcia po zmniejszeniu? Źle to wygląda. Albo za mocno w LR, albo jakiś masz program, który nie ogarnia tematu. Na niektórych fotach masz też posteryzację na niebie, tak jak na tym z galerii. Warto dopracować, bo kadry są fajne i fotki tracą.

Jesli to wina hostingu to wrzucaj na flickra i będzie cacy :)

bhpchmiel - Sro 22 Cze, 2016

piniata, zdjęcia zmniejszam w Irfanview do rozmiaru 1024 z jednoczesnym ostrzeniem. Może faktycznie trzeba tą funkcję wyłączyć. Posteryzacja też wyłazi na skutek kompresji :???: :cool:
piniata - Sro 22 Cze, 2016

bhpchmiel napisał/a:
piniata, zdjęcia zmniejszam w Irfanview do rozmiaru 1024 z jednoczesnym ostrzeniem. Może faktycznie trzeba tą funkcję wyłączyć. Posteryzacja też wyłazi na skutek kompresji :???: :cool:
Zdecydowanie przyjrzyj się co tam robi ta opcja. Schodki się pojawiają a przecież nie powinny ;)
bhpchmiel - Sro 22 Cze, 2016

piniata, ok, zobaczę w domu, bo na służbowym laptopie to żadne oglądanie:))) Popróbuje jeszcze inne opcje - póki co próbuje ogarnąć LR, bo do tej pory używałem wyłącznie DPP Canona :cool:
Zobaczymy co się da zrobić :wink:

stalowypępek - Sro 22 Cze, 2016

bhpchmiel, jeżeli wyostrzać to tylko 'unsharp masking' z odpowiednio dobranym do zdjęcia progiem. Ewentualnie ostrzenie na jednej warstwie i potem ustawienie przenikania. Z góry uprzedzam, że nie wiem jak robi to infranview.
bhpchmiel - Sro 22 Cze, 2016

stalowypępek, inaczej jak widać grało to w zestawie DPP - Irfanview. Teraz muszę znaleźć myk na bezkolizyjne połączenie z LR:))
stalowypępek - Sro 22 Cze, 2016

bhpchmiel, w LR masz wbudowaną tę funkcję.
bhpchmiel - Sro 22 Cze, 2016

stalowypępek, to muszę poszukać - na razie uczę się metodą na czuja:)))
stalowypępek - Sro 22 Cze, 2016

PS. 162, 164,167 na plus.
komor - Sro 22 Cze, 2016

Jeśli eksportujesz fotki z LR to moim zdaniem nie ma sensu używać już niczego innego do zmniejszania i ostrzenia. W LR działa to IMO wystarczająco dobrze, co najwyżej można sprawdzić jak kolejne stopnie ostrzenia wpływają na wygląd Twoich zdjęć.
stalowypępek - Sro 22 Cze, 2016

Prawda, szkoda tylko, że trochę z dudy te ustawienia - wolałbym jakieś konkretne wartości a nie tylko low, standard, high. Ja rozumiem, że ma być prosto, ale jakiś tryb dla zaawansowanych mogliby wprowadzić.
bhpchmiel - Sro 22 Cze, 2016

komor, dzięki za podpowiedzi. Ten myk z Irfanview to tak z przyzwyczajenia - czas zmienić podejście jak widzę:)))))
piniata - Sro 22 Cze, 2016

Zdecydowanie tylko w LR skoro go już masz :) Myślę, że standard będzie w sam raz :) no ale to sam ocenisz.
bhpchmiel - Sro 22 Cze, 2016

piniata napisał/a:
Zdecydowanie tylko w LR skoro go już masz :) Myślę, że standard będzie w sam raz :) no ale to sam ocenisz.


Pożyjemy, zobaczymy :lol: :cool:

maziek - Sro 22 Cze, 2016

Ładnie, ładnie. Za 167 stałeś się moim osobistym wrogiem i będę na Ciebie teraz czyhać :) .
witkot - Sro 22 Cze, 2016

Chmielku tak to wygląda
158-Piękne światełko złapałeś i duży plus że coś innego niż zawsze
160-Fajny czas ale 50% brakuje :mrgreen:
161-Miodzo -na tapetę.
162-Samochód psuje zdjęcie.
163-Fajne ale budynki w tle :?: :wink:
164-Coś innego - ciekawe
165-Naj z seta za wirnik
166-Mało dynamiki
167-Flary super. Fajne te srebrzyste smugi

Dawaj więcej :razz:

T.B. - Sro 22 Cze, 2016

A 159? Co o 159? :zalamany:

Ale tak poza tym, widzę zbieżność oceny z moim wyborem 161 i 165. Fajnie. Nauczyłem się czegoś :smile:

bhpchmiel - Sro 22 Cze, 2016

Dzięki za oceny:)))
Można prosić Moderację o naprawę czeskiego błędu z numeracją? :razz:

T.B. - Sro 22 Cze, 2016

To se ne vrati!!!
Musi tak zostać, bo dwie strony ocen pójdą się bujać :!:

Wujek_Pstrykacz - Czw 23 Cze, 2016

Nie zmieniam numeracji, myślę, że reszta moderatorów też tak uczyni :razz:
witkot - Czw 23 Cze, 2016

Kilka pstryków z Rybnika
No niestety do dyspozycji tylko 70-200 jeszcze bez IS :cry: :cry:

168.

169.

170.

171.

172.

bhpchmiel - Czw 23 Cze, 2016

Ej, Witek dobrze jest jak na taki zasięg:))

Z całego seta biorę 172, 169. szkoda, że daleko i centralnie bo tło jest świetne - tutaj ewidentnie widać, że zabrakło mm... :wink:
Ale dobrze jest - w Ostravie się jeszcze odkujesz :cool:

maziek - Czw 23 Cze, 2016

172 jest mocne :) .
bhpchmiel - Czw 23 Cze, 2016

maziek napisał/a:
172 jest mocne :) .


Się chłopina postarał - niemalże słyszę, jak błagał obiektyw "ściągaj, go ściągaj!" :mrgreen: :roll: :cool:

witkot - Czw 23 Cze, 2016

To był wypad typowo rekreacyjny. Pełny piknik na kocyku.
Warunki były całkiem spoko ale tak jak mówisz Marcin -ogniskowej zabrakło.
Ale na Ostravę to już bez armaty nie wyruszam :mrgreen:

T.B. - Pią 24 Cze, 2016

Jak dla mnie, to wcale nie musisz się tak bić w klatkę z piersiami.
Jeśli miałbym sobie wybrać, to wybrałbym pierwsze trzy.

sthwild - Sob 25 Cze, 2016

No niezle. Wyznaczacie chlopaki nowe standardy;)
To odemnie Hawk T2 z takiej perspektywy

173


maziek - Sob 25 Cze, 2016

O w mordę - jak powstało to zdjęcie? Wystrzeliłeś się z procy ;) ?
bhpchmiel - Sob 25 Cze, 2016

maziek napisał/a:
O w mordę - jak powstało to zdjęcie? Wystrzeliłeś się z procy ;) ?


Ja wiem, ale siedzę cicho :mrgreen:

Fotka bomba - miejscówka ma potencjał :cool:

sthwild - Sob 25 Cze, 2016

maziek, Mach Loop w Walii :)

bhpchmiel, ogromny. nigdy nie wiadomo czym cie zaskoczy. Ostatnio zle sie jednak tam dzieje bo coraz wiecej bezmyslnych ludzi przyjezdza. Zostawiaja smieci gdzie popadnie i blokuja farmerom wjazdy na pola. Tylko czekac az wladze cos wymysla lub dojdzie do jakiegos wypadku... Ostatnio jak na FB poszla wiadomosc o planach przelotu B-52 przez petle, tyle ludzi sie zjechalo, ze auta na drodze pozostawiali.

bhpchmiel - Sob 25 Cze, 2016

sthwild, jak zwykle ludzka głupota wszystko rozwala...
Podobnie było w Ostravie - w strefie pokazowej ofiary losu robiły sobie grille, piknik, dzieciaki w wózkach (sic!) i generalnie chlew - efekt? zamknięcie strefy :???:

ophiuchus - Sob 25 Cze, 2016

witkot, cały secik w pytke :] jak na te milimetry, którymi dysponowałeś, to na prawdę świetnie wyszło.

sthwild, zazdraszczam ogromnie!

sthwild - Sob 25 Cze, 2016

bhpchmiel, dokladnie tak. zawsze sie znajdzie kilku glupkow, ktorzy potrafia wszystko zniszczyc...
BartekG - Sob 25 Cze, 2016

Moje zdjęcia z krakowskiego pikniku lotniczego:
Piknik lotniczy Kraków 2016

P1000570 by Bartosz Guzy, on Flickr

Jak ustawiacie ostrość przy fotografowaniu lecących samolotów z ziemi? Korzystacie z ciągłego autofocusa czy może ustawiacie ręcznie na jakąś wybraną odległość?

witkot - Sob 25 Cze, 2016

BartekG napisał/a:


Jak ustawiacie ostrość przy fotografowaniu lecących samolotów z ziemi? Korzystacie z ciągłego autofocusa czy może ustawiacie ręcznie na jakąś wybraną odległość?


Przy tak szybko przemieszczających się obiektach to tylko (ciągłe nastawianie ostrości-AL SERVO)

ophiuchus-miło mi -dzięki

sthwild--świetna fota

bhpchmiel - Nie 26 Cze, 2016

BartekG, tak jak napisał Witkot - wyłącznie AL SERVO. Ręcznie to byłaby niezła akrobacja :cool: :wink:
BartekG - Nie 26 Cze, 2016

Czyli dobrze wybrałem tryb Auto Focus Continuous. Pytam bo Streaman wyszedł mi ładnie, a inne dwupłatowce nieostre i szukam przyczyny.
T.B. - Nie 26 Cze, 2016

Stearman.
Jeśli masz fazowy autofokus (lustrzanki i niektóre bezlusterkowce), to nie czytaj dalszego ciągu mojej wiadomości.

Jeśli masz tylko kontrastowy autofokus, to on bardzo kiepsko radzi sobie z szybko poruszającymi się obiektami. Coś mi dzwoni, że gdzieś kiedyś czytałem o aparacie (obiektywie?), który jest mądrzejszy od innych pod tym względem, ale nie mogę sobie przypomnieć ani odnaleźć co to mogło być.
Krótko mówiąc - z autofokusem kontrastowym lepiej jednak pozostań przy pojedynczym AF i tylko nie ociągaj się z wciśnięciem spustu migawki do końca po złapaniu ostrości.
Ja, w akcie desperacji, próbowałem też blokowania ostrości na bardzo odległym obiekcie tak, żeby mieć ostrość np. od 500 m do nieskończoności (do pomocy kalkulator głębi ostrości). Czasem coś z tego wychodziło, ale nie jestem pewien tej metody tak, żeby ją polecać. Możesz ewentualnie sam spróbować.

bhpchmiel - Nie 26 Cze, 2016

BartekG, przejrzałem zdjęcia w Twojej galerii.
Musisz jeszcze mocno popracować na kadrowaniem - poucinane elementy, chaos w kompozycji itp. - to raz.
Dwa - zwróć uwagę jak na wielu zdjęciach samolot jest dosłownie samolocikiem. Albo dysponujesz odpowiednią ilością megapikseli żeby go ładnie wycropować, albo niestety kosz.
Trzy - wszelkiej maści śmiglaki wymagają (jeśli nie stoją na ziemi), dłuższego czasu, tak aby nie było efektu zamrożenia śmigła, czy rotorów. Tak jak masz w tej chwili (no może poza Stearmanem, który ma troszkę rozmyte), to wygląda jakbyś je w powietrzu zawiesił :razz:

Najważniejsze, żebyś popatrzył na fotki, które są wstawiane u nas, czy na innych forach i wyciągał wnioski. Na razie poćwicz te podstawowe rzeczy, a z czasem zobaczysz, że zacznie się u Ciebie pojawiać pewien indywidualizm w podejściu do tego, co chcesz pokazać swoim zdjęciem. Tylko nie przekombinuj :razz: :cool:

BartekG - Nie 26 Cze, 2016

T.B. napisał/a:
Stearman.
Jeśli masz fazowy autofokus (lustrzanki i niektóre bezlusterkowce), to nie czytaj dalszego ciągu mojej wiadomości.


Niestety mam kontrastowy (Panasonic FZ200).
Przy następnej okazji spróbuję blokowania.

[ Dodano: Nie 26 Cze, 2016 21:51 ]
bhpchmiel napisał/a:
BartekG, przejrzałem zdjęcia w Twojej galerii.
Musisz jeszcze mocno popracować na kadrowaniem - poucinane elementy, chaos w kompozycji itp. - to raz.

Dzięki za rady - zastosuję.

bhpchmiel - Pon 27 Cze, 2016

BartekG, no to do boju - każdy z nas od czegoś zaczynał :wink: :cool:

[ Dodano: Pią 01 Lip, 2016 23:01 ]
Ot, taki farcik - zwiedzamy sobie zaporę w Czorsztynie, słyszę, że coś znajomo łomoce, więc zapinam Bigmę i takie coś ustrzeliłem:))))

175. Przysiedli sobie chłopaki na łączce :razz:


176.


177.


178.


179.


taki mały farcik :razz:

Za to wieczorem żona się ze mnie nabijała, bo jak poszliśmy na spacer w Białym Dunajcu przyleciał czajniczek Mi-2 i zaczął nad nami wywijać hołubce - światełko marzenie, latał jakby chciał gazdom owce przeganiać, a moja żona co? "bhpchmiel, gdzie Twój sprzęcik, zobacz jak się pięknie do fotek ustawia, a Ty bez aparatu?" Ma szczęście, że mam z nią dzieci :mrgreen: :razz: :cool:

[ Dodano: Pią 01 Lip, 2016 23:03 ]
I barszczu rosło sporo :razz: :cool: :grin:

maziek - Pon 04 Lip, 2016

A ja sobie grzecznie idę koło lotniska a tu znienacka walenie jakieś...

180.


181.


182.


183.


184.

bhpchmiel - Pon 04 Lip, 2016

maziek napisał/a:
A ja sobie grzecznie idę koło lotniska a tu znienacka walenie jakieś...



Taaaaaa :cool:

witkot - Wto 05 Lip, 2016

Marcin teraz masz pretekst by zabrać puszkę na każdy rodzinny wypad :mrgreen:

maziek-piękny ten "mutant"

maziek - Wto 05 Lip, 2016

Niestety nie udało mi się z powodu ogrodzenia zrobić zdjęcia w momencie startu, a byłem 100 m od pasa w miejscu, gdzie oderwała przednie kółko :( . Ponadto ta druga, nr 5, odleciała, kiedy byłem w środku :( . Ale byłem w fabryce Airbusa w Hamburgu :) . Cuda, cudeńka. Niestety za fotografowanie wewnątrz ogrodzenia wyrywają aparat razem z ręką i wyłupują oko, które patrzyło przez wizjer...
bhpchmiel - Wto 05 Lip, 2016

maziek napisał/a:
Niestety za fotografowanie wewnątrz ogrodzenia wyrywają aparat razem z ręką i wyłupują oko, które patrzyło przez wizjer...


A to :twisted: :evil: :zalamany: :???:

piniata - Sro 06 Lip, 2016

maziek, gratulacje! Spotkanie bardzo sympatyczne. Sam z chęcią pogapiłbym się na żywo na to "wodogłowie" ;)

[ Dodano: Sro 06 Lip, 2016 10:00 ]
bhpchmiel, na 178 zbyt malarsko w moim odczuciu ;)

bhpchmiel - Sro 06 Lip, 2016

piniata, no tak wyszło - spory crop, falowanie i odszumianie swoje zrobiły :wink:
sthwild - Pią 08 Lip, 2016

maziek, albo to pletwal jakis, albo jak piniata powiedzial: wodoglowie :D

185 dzisiaj rano w "Orlim gniezdzie" ;)


fazi75 - Sob 09 Lip, 2016

186-Angela Merkel-szczyt NATO


cygnus - Sob 09 Lip, 2016

A ja, po cichutku, wstawię coś z ciepłej jeszcze karty SD:

Fairford, AIR TATTOO 2016

maziek - Sob 09 Lip, 2016

Cygnus, niech mnie kule biją!
bhpchmiel - Sob 09 Lip, 2016

cygnus, rozumiem, że 200-500 zdążyło dotrzeć przed pokazami? :cool:
Jest postęp w fotkach - gratuluje :wink:

[ Dodano: Sob 09 Lip, 2016 12:02 ]
fazi75, ładne złapany Wagen Merkelowej :wink:

[ Dodano: Sob 09 Lip, 2016 12:02 ]
sthwild, Ciebie to już nawet ciężko skomentować za to co wstawiasz :lol: :cool: :wink: :mrgreen:

cygnus - Sob 09 Lip, 2016

Straszne się męczyłem z tym Nikkorm 200-500, podejrzewam że egzemplarz uszkodzony. Kiedy zgubisz ostrość na niebie - obiektyw ostrzy "poza nieskończoność" i tam zostaje. Żeby go przywieść znów do cnoty granic - trzeba go skierować na jakiś ziemski obiekt, a czasem nawet ręcznie przeostrzyć. Okropnie to utrudnia focenie szybkich obiektów na niebie, czasami jakimś rozwiązaniem jest wybranie trybu Auto AF, ale wtedy nie mam kontroli. No i na małych i szybkich obiektach nie zdaje to egzaminu.
Oprócz tego - obiektyw jest ciężki a korpus D600 trochę za mały by solidnie i pewnie dźwigać takowy moździerz, zwłaszcza wysunięty na 500 mm.

T.B. - Sob 09 Lip, 2016

fazi75 napisał/a:
186-Angela Merkel-

W którym oknie? Bo cóś nie mogę znaleźć :???:

cygnus - Sob 09 Lip, 2016

Jeszcze mały figiel:
fazi75 - Sob 09 Lip, 2016

T.B. napisał/a:
W którym oknie? Bo cóś nie mogę znaleźć :???:

W piętnastym od lewej. Uwierz na słowo :wink:

witkot - Sob 09 Lip, 2016

cygnus- w mordę naprawdę dobre foty :shock:
Raptorki piękne
Ramexa w takim malowaniu jeszcze no widziałem-klasa kadr.

Arek - Sob 09 Lip, 2016

193 świetne. Ale się fajnie ułożyły!
cygnus - Sob 09 Lip, 2016

Arek napisał/a:
193 świetne. Ale się fajnie ułożyły!

Mam serię, było z czego wybierać. One latały w parze odległe o TRZY metry od siebie.
To już ich ostatni sezon, Mirage 2000N (wersja zdolna do przenoszenia broni jądrowej) odchodzi w przeszłość.

[ Dodano: Sob 09 Lip, 2016 15:21 ]
Coś mi tu nie pasowało na podglądzie. Kół za dużo czy co?

194. Ramex Delta, Mirage 2000N

bhpchmiel - Sob 09 Lip, 2016

195.

Arkowal - Sob 09 Lip, 2016

Mocne tu panowie macie fotki :-) Sam bym kiedyś spróbował jeśli znajdzie się czas i fundusz na szkło:-(Jakie szkiełko po ff proponujecie?300mm wystarczy?
Zdjęcia z lotnictwa które znalazłem a które są godne oglądania www.hesja.pl jest co oglądać.

bhpchmiel - Sob 09 Lip, 2016

Arkowal, ile mm to zależy gdzie i co chcesz focić.
Jak statykę na pokazach to zasięg do 300mm spokojnie Ci starczy.
Jeśli akcje w górze to 300mm na FF niestety jest za mało.
Co do Hesji to człowiek legenda - ma swój styl, warsztat i markę :cool:

Arkowal - Sob 09 Lip, 2016

Znalazłem przypadkowo na fb jego zdjęcia jakiś czas temu.Urzekły mnie niesamowicie.Fakt trzeba się znaleść w odpowiednim czasie i miejscu.Wracając do szkła lepsza stałka czy zoom?Stałka fajna,jednak koszty dużo większe a i kadry nie wszystkie możliwe do ogarnięcia.Hmm fajna zabawa :-)
jarek.70 - Sob 09 Lip, 2016

bhpchmiel, a Air Force One dzisiaj złapałeś?

Hesja... hehe najlepszy w tej działce 8)

Madrian - Sob 09 Lip, 2016

Dorzucę coś ze swojej małpki.
Niestety, "małpka" się kompletnie nie spisała, jeśli chodzi o fotki mniejszych uczestników parady. Miała jakieś fochy z AF i większość zdjęć nie nadaje się nawet do oglądania w samotności i z nudów.

Ale z AVACS-em sobie lepiej dała radę.

196.


197.


198.


199.


200. - Daleki strzał. Zoom cyfrowy 100x - stąd obmierzła jakość.

T.B. - Nie 10 Lip, 2016

Madrian,
Mógłbyś być prawie jak bhpchmiel, chociaż "prawie" czyni sporą różnicę, gdybyś poddał zdjęcia minimalnej obróbce. Jeśli chcesz - pokażę Ci jakie cuda, np. ze zdjęciem 199, robi jedno naciśnięcie "Autodopasowanie kolorów" w pospolitym IrfanView. Albo sam zobacz.
Że nie wspomnę o prawdziwej obróbce, chociaż nadal bardzo prostej.

bhpchmiel - Nie 10 Lip, 2016

Arkowal napisał/a:
Znalazłem przypadkowo na fb jego zdjęcia jakiś czas temu.Urzekły mnie niesamowicie.Fakt trzeba się znaleść w odpowiednim czasie i miejscu.Wracając do szkła lepsza stałka czy zoom?Stałka fajna,jednak koszty dużo większe a i kadry nie wszystkie możliwe do ogarnięcia.Hmm fajna zabawa :-)


Temat rzeka niestety - zoomy i stałki mają swoje plusy i minusy. :razz: :cool:

[ Dodano: Nie 10 Lip, 2016 01:06 ]
to jeszcze taka kolorowanka:)))

201.

cygnus - Nie 10 Lip, 2016

@bhpchmiel
A toż to jakaś ilustracja na ścianę do kawiarni. Jajeczno-kremowe zwały podkręcają apetyt! :)

A propos dylematu - stałki czy zoomy. Nie jest to jedyny dylemat. W Fairford miałem dwa zoomy: 80-200/2.8 (no VR) i 200-500/5.6 (VR). Chwilami był dylemat, np. Red Arrows. Ale zdecydowałem się na szczegóły i zabytkowa pompka spoczywała w plecaku a ja męczyłem się z uszkodzonym AF długiego Nikkora. Do Arrowsów 80 mm to też by było za wiele na ogólny plan.

Ja się na kolorowankach (jak i wielu innych arkanach) nie znam, u mnie kolory zależą od pogody, która, jak wiadomo, w Fairford zmienną jest.
Parę chwil później - szaro, buro i ogólnie mono. Ale kto widział Raptora w śliniaczku?

Arkowal - Nie 10 Lip, 2016

cygnus a jak Ci się sigma 150-600 sprawuje?Głównie Af przy gorszym świetle?Nie mydli na długim końcu?
cygnus - Nie 10 Lip, 2016

Arkowal napisał/a:
cygnus a jak Ci się sigma 150-600 sprawuje?Głównie Af przy gorszym świetle?Nie mydli na długim końcu?

Moja Sigma to stara 170-500 a nie żadna 150-600. Ale RIAT fotografowałem Nikkorem 200-500 AFS, który miał uszkodzony AF.

sthwild - Nie 10 Lip, 2016

bhpchmiel, Testowalem nowa drabinke;)
cygnus, swietne foty! f-35 jak jakis konus kolo Raptora:) Jak sie nasi zaprezentowali?

Madrian - Nie 10 Lip, 2016

T.B. napisał/a:
Jeśli chcesz - pokażę Ci jakie cuda, np. ze zdjęciem 199, robi jedno naciśnięcie "Autodopasowanie kolorów" w pospolitym IrfanView.


Dzięki. Nie znałem tego programu. Faktycznie ciekawy.

199 - bis.


sthwild - Nie 10 Lip, 2016

piekny E-3. uwielbiam je ogladac jak startuja...
cygnus - Nie 10 Lip, 2016

sthwild napisał/a:
... f-35 jak jakis konus kolo Raptora:) Jak sie nasi zaprezentowali?

Słuszne spostrzeżenie. Krótkie to, grube, obłe jak pingwin ze statecznikami.

No cóż, "naszych" widziałem (w piątek) akurat tyle, ile na poniższym zdjęciu:

Dassault Mirage 2000N (MiGa widać w tle).
204.

T.B. - Nie 10 Lip, 2016

sthwild napisał/a:
piekny E-3. ...

A nie mówiłem, Madrian? :wink:
Ale automatyczne dopasowanie kolorów to nie jest cudowny środek na wszystko. Czasem polepszy, a czasem pop.... Musisz patrzeć, czy czasem np. posteryzacja nie wyszła.
Wydaje mi się, że ciut mniej agresywnie robi to FastStone. To są w zasadzie równoważne programy, ale jeden ma to, a drugi ma tamto. IrfanView na przykład balans bieli przez wskazanie białego/szarego punktu na obrazku, a FastStone na przykład rozdzielone dodawanie/odejmowanie świateł osobno i cieni osobno. Dlatego u mnie oba znalazły się na komputerze - zanim wzniosłem się na poziom obrabiania RAW-ów i wyżyny pracy z warstwami :wink:

Madrian - Nie 10 Lip, 2016

Zgadza się. Kilka fotek innych też sprawdziłem. Nie wszystkim pomogło. Niektóre lepiej, że zostaną w oryginale. :P

204 - Fajne ujęcie "Mirka". Tylko czy fotka nie jest za bardzo rozjaśniona?
Tło mogłoby być o ton lub dwa ciemniejsze.

cygnus - Nie 10 Lip, 2016

Madrian napisał/a:
204 - Fajne ujęcie "Mirka". Tylko czy fotka nie jest za bardzo rozjaśniona?
Tło mogłoby być o ton lub dwa ciemniejsze.

Skupiłem się na odpowiednim naświetleniu głównego obiektu, tło jest za jasne, należałoby selektywnie modyfikować a to przecież tylko podstawowa edycja, bo nie za bardzo mi ten kadr pasuje. Dałem go tu ze względu na ukryty polski pierwiastek.

[ Dodano: Pon 11 Lip, 2016 19:49 ]
Jeszcze parę statków powietrznych:

[ Dodano: Pon 11 Lip, 2016 19:51 ]
Dodałem zdjęcie które już było, ale nie ma siły by je (204) usunąć...

bhpchmiel - Pon 11 Lip, 2016

206.


207.


:cool:

cygnus - Pon 11 Lip, 2016

@bhpchiel -skąd te samoloty nad Jowiszem? :shock:
bhpchmiel - Pon 11 Lip, 2016

cygnus, no przecież teraz jest cała misja na Jowisza:)))

http://www.tvp.info/26037...ruga-taka-misja

Muszą mieć przecież wsparcie :razz:

cygnus - Wto 12 Lip, 2016

Moje nieudolne kadry bardzo są przyziemne:
bhpchmiel - Wto 12 Lip, 2016

cygnus, nie opowiadaj - 208 bardzo przyjemne. Ale, ale 209 zmasakrowałeś :roll: :shock:
cygnus - Wto 12 Lip, 2016

Hi hi, 208 jest właśnie bardzo przyziemne (dosłownie) :mrgreen:
maziek - Wto 12 Lip, 2016

Raczej odziemne ;) .
T.B. - Wto 12 Lip, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Ale, ale 209 zmasakrowałeś :roll: :shock:

To znaczy?
Nie dyskutuję - pytam.
(Swoją drogą do czego to doszło, że muszę robić takie zaznaczenia.)

Ja widzę tyko białą obwódkę wokół samolotu. Łatwą do zlikwidowania zresztą, jeśli komuś się chce.

cygnus - Wto 12 Lip, 2016

Podczas wojny w Wietnamie miał miejsce przypadek, gdy pilot jednego z amerykańskich myśliwców bombardujących pchał inny, uszkodzony samolot, pomagając mu opuścić terytorium wroga. W końcu pilot uszkodzonej maszyny katapultował się nad morzem i został podjęty przez helikopter ratowniczy.
Na zdjęciu 210 mamy chyba podobną sytuację, tylko maszyny szybsze.


[ Dodano: Wto 12 Lip, 2016 11:54 ]
To może taki wariant bardziej Wam odpowiada?

T.B. - Wto 12 Lip, 2016

cygnus napisał/a:
To może taki wariant bardziej Wam odpowiada?


Jeśli to "Wam" obejmuje również mnie, to w kategorii "wrażenie artystyczne" bardziej odpowiada mi pierwsza wersja. Natomiast bhpchmiel ma zapewne na myśli coś od strony technicznej. Chętnie dowiem się co - w ramach nauki patrzenia na zdjęcie.

bhpchmiel - Wto 12 Lip, 2016

cygnus, jak dla mnie to jakoś dziwnie wygląda samolot - wygląda jakbyś za mocno podbijał Clarity, lub podostrzał? :???:
cygnus - Wto 12 Lip, 2016

bhpchmiel napisał/a:
cygnus, jak dla mnie to jakoś dziwnie wygląda samolot - wygląda jakbyś za mocno podbijał Clarity, lub podostrzał? :???:

Na drugim zdjęciu (209 inne) samolot jest WYCIĘTY i zostawiony na innej warstwie, cała reszta (razem z chmurkami kondensacyjnymi) jest procesowana.
Samolot jest stosunkowo nieznacznie obrabiany w RAW (clarity) i trochę modyfikowany w Levels ale może sam obwód wygląda dziwnie, ze względu na granice wycinania.

[ Dodano: Wto 12 Lip, 2016 14:52 ]
Impreza bez Red Arrows się nie liczy (czyli... co z Farnborough?)

[ Dodano: Czw 14 Lip, 2016 11:36 ]
Czyżby już koniec zdjęć? Dopiszcie coś, bo nie sposób dodawać.

Dysze Raptora kojarzą mi się z fantastycznymi pojazdami ze StarWars.

bhpchmiel - Pią 15 Lip, 2016

213. Boczniak:)


cygnus - Sob 16 Lip, 2016

Rozmawialiśmy o oporze stawianym przez górną pokrywę wentylatora w locie poziomym. Warto wziąć pod uwagę, że działający wentylator tworzy nad nim podciśnienie, które przysysa pokrywę ku dołowi, zmniejszając moment unoszący pokrywę, wywołany parciem aerodynamicznym ku tyłowi.

Załączone dwie fotki dzieli 2.5 s, co przeczy mojej teorii że na początku samolot może lecieć szybciej, z lekko uchyloną pokrywą.
Warto jednak zauważyć że dysza jest jeszcze POZIOMO!

bhpchmiel - Sob 16 Lip, 2016

cygnus, faktycznie wyloty Raptora na 214. to jakiś kosmos :cool:
cygnus - Sob 16 Lip, 2016

bhpchmiel
Warto też zauważyć na 213 różnicowe wychylenie płytowych stateczników.

bhpchmiel - Sob 16 Lip, 2016

Troszeczkę z Pardubic:)

218.


219.


220.


221.


222.


223.


224.


225.


226.


227.


228. Te ujęcie już było - teraz je zmodyfikowałem (kadrowanie i kilka innych suwaczków:)))

witkot - Sob 16 Lip, 2016

Martino chcesz mnie w depresję wpędzić.
Piękny secik ze wskazaniem na Gripena (wiesz że bardzo go lubię).
Czego bym się czepił to białej obwódki przy skrzydełkach Mustanga (b&w).
Ale właściwie po dłuższej chwili..... nawet to ciekawie wygląda :razz:
Idziesz stary z postępem i to mocno :mrgreen:

T.B. - Sob 16 Lip, 2016

No, tym Mustangiem B&W to ja bym się na pewno chwalił, ale jak na bhpchmiela to takie sobie.
A najbardziej podobają mi się 224 i 227.

bhpchmiel - Sob 16 Lip, 2016

T.B., wersję BW dałem dla kontrastu. Czasami czuję taką potrzebę, żeby przy obróbce jakieś zdjęcie obrobić zupełnie inaczej - nazwijmy to resetem :grin: :cool:
cygnus - Sob 16 Lip, 2016

Pora na jakieś statyczne pamiątki z Fairford.

Trudno uwierzyć, ale Phantomy jeszcze latają w greckich barwach.

ophiuchus - Nie 17 Lip, 2016

No to ja tak skromniutko...
234.
Hangar by Piotr Soloducha, on Flickr

235.
Artur Kielak by Piotr Soloducha, on Flickr

bhpchmiel - Pon 18 Lip, 2016

ophiuchus, no nie gadaj - 235 bardzo na tak :wink:
ophiuchus - Wto 19 Lip, 2016

Mam jeszcze kilka ;) :
236.
Biało Czerwone Iskry by Piotr Soloducha, on Flickr

237.
Żelazny by Piotr Soloducha, on Flickr

238.
Artur Kielak by Piotr Soloducha, on Flickr

239.
Robinson by Piotr Soloducha, on Flickr

240.
Artur Kielak by Piotr Soloducha, on Flickr

maziek - Czw 21 Lip, 2016

A ja zapomniałem :( .
bhpchmiel - Pon 25 Lip, 2016

Arek, jest temat na fotomisję:))))

https://fightersweep.com/5844/lets-go-to-north-korea-first-airshow/

Texan z Leszna:

241.


242.


243.


244.


245.


:cool:

ophiuchus - Pon 25 Lip, 2016

O Panie! Blisko było :D A mi nigdy nie udało się złapać na ostro Teksana, chociaż miałem dwa razy okazję, i to w formacji. Zupełnie nie wiem o co chodzi, chyba przez malowanie ;P
bhpchmiel - Pon 25 Lip, 2016

ophiuchus, to dość mocny crop :cool:
Co do łapania to miałem z nim mały problem w Pardubicach, ale jakoś poszło :cool:

witkot - Pon 25 Lip, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Arek, jest temat na fotomisję:

Marcin już widzę lawinę chętnych :mrgreen:

Jak komuś się podoba kwiatek to się mówi że jest brzydki. Wtedy dalej pięknie rośnie :wink:
I tak samo jest z twoimi fotkami--a kysz ale feeee-beznadziejne :mrgreen:

bhpchmiel - Pon 25 Lip, 2016

Witek oj byś się zdziwił, jak dużo może być chętnych na te pokazy :shock:
Mało kto ma zdjęcie koreańca miga:))))

A co do fotek, ok, się spotkamy to pogadamy na temat Twoich ogrodniczych poglądów:)))))

maziek - Pon 25 Lip, 2016

Wyjazd do Korei Płn. kojarzy mi się mniej więcej z tym:


bhpchmiel - Pon 25 Lip, 2016

maziek, oj z Tobą to czysta desperacja jest :razz: :!:
Światełka narodu nie chciałbyś zobaczyć, ha?
A że troszku potem trzeba w bunkrze posiedzieć to nie zawadzi. Ciało się ostudzi, bo cały dzień w blasku stać to powerbanka załadujesz na 200%, a i się przegrzać można :mrgreen: :cool: :razz:

maziek - Wto 26 Lip, 2016

Nie chodzi, żeby nie posiedzieć, chodzi żeby móc wyjść ;) .
bhpchmiel - Wto 26 Lip, 2016

maziek, za potrzebą na pewno wypuszczą:))
T.B. - Wto 26 Lip, 2016

Nie wypuszczą. Przytrzymają nad wiaderkiem.
http://www.national-geogr...gyang-24-777085
A z jakiegoś reportażu wiem, że jest to akcja całoroczna. Jest współzawodnictwo międzyzakładowe. W zbieraniu.

bhpchmiel - Nie 31 Lip, 2016

Jako ciekawostka - 1/10 :) )

246.


i dwa z 1/15:

247.


248.


A ten to już 1/30 :razz:

249.

:cool:

ophiuchus - Nie 31 Lip, 2016

:shock: oczy wyszli mie z orbit!
T.B. - Nie 31 Lip, 2016

Do czego to dojdzie, do czego to dojdzie :zalamany: :shock: :wink:
witkot - Pon 01 Sie, 2016

Chmielku proszę nie wstawiać takich zdjęć bo będziesz nam płacił rentę za inwalidztwo wzrokowe :razz:
Wymiatasz wątek kolego :wink:
Na pierwszym ciut brakuje ostrości :wink:

bhpchmiel - Pon 01 Sie, 2016

Witek no niestety przysłona F32 swoje robi :razz: :zalamany: Dlatego dałem jako ciekawostkę.
Takie czasy to jednak warto kręcić wieczorkiem - jest cel na przyszłość :cool: :mrgreen:

maziek - Pon 01 Sie, 2016

Chmiel musi mieć szynę w kręgosłupie. Inaczej tego zjawiska nie da się wytłumaczyć. Kolejową.
bhpchmiel - Pon 01 Sie, 2016

maziek, czasami czuję takie dziwne zesztywnienie w plecach:))) :cool:
witkot - Pon 01 Sie, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Witek no niestety przysłona F32 swoje robi :razz: :zalamany: Dlatego dałem jako ciekawostkę.
Takie czasy to jednak warto kręcić wieczorkiem - jest cel na przyszłość :cool: :mrgreen:

A może by pomógł nakręcony jakiś szary filterek :wink:

bhpchmiel - Pon 01 Sie, 2016

witkot napisał/a:
bhpchmiel napisał/a:
Witek no niestety przysłona F32 swoje robi :razz: :zalamany: Dlatego dałem jako ciekawostkę.
Takie czasy to jednak warto kręcić wieczorkiem - jest cel na przyszłość :cool: :mrgreen:

A może by pomógł nakręcony jakiś szary filterek :wink:


Jest to jakaś koncepcja :cool:

kistian - Nie 07 Sie, 2016

To i ja się coś wrzucę z naszego Okęcia
bhpchmiel - Nie 07 Sie, 2016

kistian, cały set na trójkę.
Brakuje ostrości, kontrastu, są przepalenia i co najważniejsze popracuj nad kadrowaniem. Nie sugeruj się wymaganiami stron, gdzie samolot ma być idealnie pośrodku, z milimetrem zapasu od krawędzi. To jest tak oklepane, jak auta bezwypadkowe na Alezło:)))
Potencjał jest, trzeba to tylko podszlifować:))

kistian - Nie 07 Sie, 2016

bhpchmiel, dziękuję za ocenę i cenne uwagi :) - liczyłem na to. :) to zabieram się za szlifowanie :) może jakieś wskazówki? :)
bhpchmiel - Nie 07 Sie, 2016

kistian, zacznijmy od szkła, którym robiłeś te fotki - jakie?
Bo body to już widzę z EXIf-u:)))

fazi75 - Nie 07 Sie, 2016

Kilka dni urlopu, a właściwie 4 spędziłem pod płotem lotniska. Trochę maszyn sfociłem.
B 777 od emirateksika zawsze robi na mnie wrażenie. Podoba mi się ten kadłubek :-D

256.


257.


258.


259.

bhpchmiel - Nie 07 Sie, 2016

fazi75, z całego seta biorę 257 :cool: Ale oczywiście reszta też jest ok :wink:
T.B. - Czw 11 Sie, 2016

Znowu po moim niebie latali :roll:

260.

Madrian - Czw 11 Sie, 2016

Następnym razem przetnij im sznurek. :mrgreen:
cygnus - Pon 15 Sie, 2016

Piękne i nienaganne technicznie zdjęcia pokazujecie. A ja mam marne truchła, strasznie cropowane, ale co na nich widać:

Eurofighter Typhoon FGR4, Eastbourne 2016

[ Dodano: Wto 16 Sie, 2016 22:44 ]
Może któryś z Kolegów by coś dopisał, dodał, bo bez tego dodawanie zdjęć jest bez sensu... Robi się kaszana z numeracją i wpis jest nieedytowalny.

bhpchmiel - Sro 17 Sie, 2016

Pokazy w Ostravie w tym roku będą na wypasie :mrgreen:

http://www.natodays.cz/on-display

4 Jurki w dynamiku, osiemnastka, Mig-21, szesnastki - miód, malina :razz:

cygnus - Sro 17 Sie, 2016

Jeszcze Eastbourne:
bhpchmiel - Pią 19 Sie, 2016

No to kilka nowych z Leszna - Benek Stearman::))

270.


271.


272.


273.


:wink:

FotoVideo - Pią 19 Sie, 2016

bhpchmiel, 273 Niesamowite ujecie piękna obróbka !
witkot - Sob 20 Sie, 2016

Marcinku -273 jest w dyszkę.
bhpchmiel - Sob 20 Sie, 2016

FotoVideo, witkot, bardzo się cieszę, że 273. Wam się podoba:))) :cool:
T.B. - Sob 20 Sie, 2016

Chmielu i ... tak dalej! Nie idź tą drogą! Oni wpuszczają Cię w maliny, bo Ci zazdroszczą. Z ostatniej czwórki ładne są tylko te kolorowe :mrgreen:

A po moim niebie dzisiaj Żelazne latają.

274.

komor - Sob 20 Sie, 2016

270 i szczególnie 273 – miażdży.
bhpchmiel - Sob 20 Sie, 2016

T.B., co jak co, ale w zazdrość nie wierzę:)))) Tym bardziej ze strony Witka :razz:

[ Dodano: Sob 20 Sie, 2016 15:24 ]
No to kilka świeżych z Okęcia:)))

275. TAP - 1/20s


276. Norweg - 1/15s


277. 1/30s


Złapałem jeszcze Rusłana na cargo, ale to później.
:razz:

cygnus - Sob 20 Sie, 2016

Parę spacerowiczek:
bhpchmiel - Pon 22 Sie, 2016

Kolejna porcja Benka - ostatnia:)))

281.


282.


283.


284.


Od razu mówię - trzy ostatnie fotki są eksperymentem na ile sobie można pozwolić z obróbką. Liczę na Wasze obiektywne opinie :wink: :cool:

FotoVideo - Pon 22 Sie, 2016

284. ✈ Najbardziej mi się podoba !
bhpchmiel - Wto 23 Sie, 2016

FotoVideo, dzięki :cool:
T.B. - Wto 23 Sie, 2016

FotoVideo napisał/a:

Podoba mi się ten samolocik.
Jak się robi taki znaczek i czy masz tego więcej?

[ Dodano: Wto 23 Sie, 2016 18:15 ]
No, żeby nie było:

bhpchmielu,
Z tych trzech eksperymentów najbardziej podoba mi się 281 👶

fazi75 - Wto 23 Sie, 2016

bhpchmiel, kapitalne zdjęcia. Panoramowanie i czasy opanowane do perfekcji. Gratki!
witkot - Wto 23 Sie, 2016

Nooooo coś pojechane- niestety za mocno.
Albo zbyt późno chodzisz spać albo masz za mocno rozjaśniony monitor.
Widzę czerń Marcinku :shock:
Klasyka bez eksperymentów-przemyśl to :wink:
Wiem dasz mi po gębie ale cóż nadstawię drugi policzek :mrgreen:
281-Jest git

bhpchmiel - Sro 24 Sie, 2016

witkot napisał/a:
Nooooo coś pojechane- niestety za mocno.
Albo zbyt późno chodzisz spać albo masz za mocno rozjaśniony monitor.
Widzę czerń Marcinku :shock:
Klasyka bez eksperymentów-przemyśl to :wink:
Wiem dasz mi po gębie ale cóż nadstawię drugi policzek :mrgreen:
281-Jest git


Na własne życzenie :razz: :roll: :cool:

sthwild - Czw 25 Sie, 2016

Czlowiek se chce gorkom zdjecia porobic to zawsze sie ktos musi w kadr wpie****ic ;)

285


witkot - Czw 25 Sie, 2016

sthwild napisał/a:
Czlowiek se chce gorkom zdjecia porobic to zawsze.....

Też chciałbym mieć taki problem :mrgreen:

bhpchmiel - Czw 25 Sie, 2016

witkot napisał/a:
sthwild napisał/a:
Czlowiek se chce gorkom zdjecia porobic to zawsze.....

Też chciałbym mieć taki problem :mrgreen:


Ja też:))

sthwild - Czw 25 Sie, 2016

Mowie wam, przyjedzcie to sie razem zabierzemy:)

I jeszcze WSO mi przypozowal ;)
286

bhpchmiel - Czw 25 Sie, 2016

sthwild, żebym był solo, to moment i jestem. Ale jak już masz w domu 5 osób na utrzymaniu, to niestety tak łatwo nie jest :zalamany:
Może kiedyś, jak mi już dzieci dorosną i na wypasionej emeryturze nie będę wiedzieć co ze szczęścia robić.... :mrgreen: :razz: :roll:

janqseven - Czw 25 Sie, 2016

A gdzie tak jest, że robisz sobie krajobraz, a tu nagle samolot... :mrgreen:
bhpchmiel - Czw 25 Sie, 2016

janqseven, takie cuda tylko w Ukej:)))))
T.B. - Czw 25 Sie, 2016

bhpchmiel napisał/a:

Może kiedyś, ... na wypasionej emeryturze ...

... będzie Cię kolano bolało albocoś.
Nie odkładaj niczego do emerytury.

sthwild - Pią 26 Sie, 2016

bhpchmiel, bierz cala rodzine. bedzie wycieczka krajoznawcza :) ja prawie zawsze z moimi nicponiami jezdze.
bhpchmiel - Pią 26 Sie, 2016

sthwild napisał/a:
bhpchmiel, bierz cala rodzine. bedzie wycieczka krajoznawcza :) ja prawie zawsze z moimi nicponiami jezdze.


O ile moje panny dałbym radę ogarnąć, to z Szymkiem musimy niestety poczekać - byliśmy z nim w czerwcu przez kilka dni w górach i dał nam w kość - nawet jakbyśmy mu podczepili oponę na lince to i tak by nam zwiewał :mrgreen:

[ Dodano: Pią 26 Sie, 2016 15:04 ]
To jeszcze kilka z Aero w Poznaniu:))

287.


288.


289.


290.


291.


292.


:wink:

cygnus - Nie 28 Sie, 2016

Przyznam, że jednej rzeczy zupełnie nie rozumiem. Byłem w najsłabszym dniu w Fairford, w dodatku spóźniłem się. No i drobiazg, wszyscy wiedzą (nie wyłączając mnie) że nie umiem robić zdjęć samolotów. Spodziewałem się jednak publikacji mnóstwa pięknych fotek zarówno z RIAT jak i z Farnborough. Można by sądzić że na obu pokazach nie było nikogo z Forum. Ale przecież wiem że na RIAT nawet w piątek ktoś był oprócz mnie.
I co? NIC. Zupełnie nic.
A przecież - pomijając niewydarzone produkty amerykańskiej technologii - latał w Fairford Tajfun obwieszony zestawem uzbrojenia nigdy wcześniej nie pokazywanym. I nikt go nie sfotografował? No i to "symulowane tankowanie" F-35 którego też nie było mi dane oglądać.
No pokażcie, nie wstydźcie się. Najwyżej zdjęcia spotkają się z wymownym milczeniem ale z pewnością wielu Optycznych chętnie je obejrzy.

Czyżby jedynym adresem publikacyjnym było "Lotnictwo", gdzie 90 procent uwagi przyciąga sprawdzanie danych rejestracyjnych samolotów i odległość w pixelach obiektu od skraju kadru?

[ Dodano: Sob 27 Sie, 2016 23:31 ]
T.B. napisał/a:
bhpchmiel napisał/a:

Może kiedyś, ... na wypasionej emeryturze ...

... będzie Cię kolano bolało albocoś.
Nie odkładaj niczego do emerytury.

Na emeryturze (niewypasionej) to już moje wysłużone sprzęty fotograficzne umrą bez następców a o swoim spodziewanym stanie technicznym to już nie wspomnę.
Niczego nie warto odkładać do emerytury. A już szczególnie w "filarach" (które okazały się pilastrami)...

witkot - Nie 28 Sie, 2016

Chmielciu-powiem tak:
287-wiem że światełka zabrakło ale i tak za ciemno :wink: Na plus trafienie przy odpaleniu flar :razz:
288/289-całkiem solide
290-dobre ułożenie w kadrze.Fajne "oderwania"
291-coś mi się wydaje że suwak clarity zbyt mocno na minusie :wink:
Może się mylę ale mam wrażenie że zbyt miękko.
292-naj,naj z seta -bardzo na plus :shock:

cygnus - Pon 29 Sie, 2016

Z szuflady:
bhpchmiel - Pon 29 Sie, 2016

To jeszcze kilka z Leszna:

295. Próbowałem jakoś te zdjęcie uratować tak wyszło:


296.


297.


298.


299.


300.


301.


:wink:

komor - Pon 29 Sie, 2016

301 bardzo fajnie ułożone. 299 też fajowe.
cygnus - Pon 29 Sie, 2016

Jeszcze z lipca (jakoś nikt nie dał się namówić na publikowanie).

Może któryś z kolegów puści parę z ust i podpowie mi, dlaczego powierzchnia F-22 (i w mniejszym stopniu F-35) wychodzi paskudnie na zdjęciach? Jakaś bura, łaciata, wygląda jak szum od wysokiego ISO. Czy to materiał RAM ma takie własności fotograficzne? Mało widoczny dla radaru a i zniechęcający do "normalnych" zdjęć?

bhpchmiel - Wto 30 Sie, 2016

cygnus, niestety nie podpowiem, ponieważ do tej pory nie udało mi się ich złapać:((((
maziek - Wto 30 Sie, 2016

302, 303 chciałbym kiedyś zobaczyć :) . A 299 to chyba pierwsze zdjęcie szybowców, które mi się podoba jak samolotów :) .
bhpchmiel - Wto 30 Sie, 2016

cygnus, a możesz mi podesłać surówkę z 302, żebym tak z ciekawości mógł sprawdzić co by można było z tego wyciągnąć?

maziek, trochę tych szybowców jeszcze mam:))

witkot - Wto 30 Sie, 2016

cygnus,-Odważę się i powiem że to jednak chyba wina obróbki.
Albo mi monitor kłamie albo wokół krawędzi wyraźnie widać białą obwódkę.
To raczej nie pole siłowe ani żaden techniczny kamuflaż :wink:
Marcin wyciąg tego RAW-a na maxa :mrgreen:

bhpchmiel - Wto 30 Sie, 2016

Witek, też mam takie podejrzenie stąd moja prośba do Cygnusa o podesłanie surówki.
Co do NATO w ostrej trawie to doszedł pokaz Cessny 208 Królewskiej Marynarki - będzie szaleństwo :razz:

witkot - Wto 30 Sie, 2016

Robi się piękne.
Czekam tylko na Amerykę i będzie miodzio :mrgreen:

bhpchmiel - Wto 30 Sie, 2016

witkot napisał/a:
Robi się piękne.
Czekam tylko na Amerykę i będzie miodzio :mrgreen:


Jak dla mnie to może być jakikolwiek ich staroć, byle był oznaczony jako "zdiełano w USA" :mrgreen:

Wujek_Pstrykacz - Sro 31 Sie, 2016

A moim marzeniem jest nie "zdiełano w USA" tylko coś typu Su35, ale to nie w tych częściach Europy :razz:
bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2016

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
A moim marzeniem jest nie "zdiełano w USA" tylko coś typu Su35, ale to nie w tych częściach Europy :razz:


No właśnie... Ruscy to w ogóle byli kiedykolwiek w Ostrawie?

Wujek_Pstrykacz - Sro 31 Sie, 2016

Nie, bo to Dni NATO :razz:
mirju59 - Sro 31 Sie, 2016

bhpchmiel napisał/a:
byle był oznaczony jako "zdiełano w USA" :mrgreen:

Mamy i Amerykę w Ostrawie :mrgreen:

bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2016

mirju59 napisał/a:
bhpchmiel napisał/a:
byle był oznaczony jako "zdiełano w USA" :mrgreen:

Mamy i Amerykę w Ostrawie :mrgreen:


Ale tylko na statyce :twisted:

Niemcy podsyłają też A400M - niestety statyka :???:

mirju59 - Sro 31 Sie, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Niemcy podsyłają też A400M - niestety statyka :???:

Ale dali Jurka w dynamice :grin: Mamy więc już 5 x Typhoon w powietrzu.
I chyba poszli po rozum do głowy i bramy otwarte o godzinę dłużej. Po zakończeniu nie trzeba będzie biegiem z buraków się zrywać :razz:

bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2016

mirju59, Ty tu nie rób pitu pitu, tylko jakieś swoje fotki lotnicze wstawiaj. Nowy jesteś, więc wkupne musi być :mrgreen: :cool:
Wujek_Pstrykacz - Sro 31 Sie, 2016

He, he, boi się wstawiać, krytyki się boi. :razz:
bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2016

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
He, he, boi się wstawiać, krytyki się boi. :razz:


Może on taki jest nieśmiały - od maleńkości :razz: :mrgreen:

Wujek_Pstrykacz - Sro 31 Sie, 2016

Chyba tak, choć nie znam go tak długo :razz:
bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2016

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Chyba tak, choć nie znam go tak długo :razz:


No ja podobnie :razz: :cool:

witkot - Sro 31 Sie, 2016

mirju59-To i ja się przywitam.
Prosimy o fotki bo towarzystwo się niecierpliwi.

Wujek-którego dnia się wybierasz?

mirju59 - Sro 31 Sie, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Ty tu nie rób pitu pitu, tylko jakieś swoje fotki lotnicze wstawiaj. Nowy jesteś, więc wkupne musi być :mrgreen: :cool:

Jakieś pierwsze nieśmiałe były już swego czasu :razz:
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
He, he, boi się wstawiać, krytyki się boi. :razz:

I tu masz 100% racji :lol:
Postaram się coś po Ostrawie wkleić :razz:
witkot napisał/a:
Wujek-którego dnia się wybierasz?

Myślę, że Marek się nie obrazi jak odpowiem za niego :mrgreen: Planujemy na sobotę :!:
A ja siedzę od czwartku w burakach :mrgreen: , trochę mnie :evil: z B-1B i B-52

bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2016

mirju59, zwracam honor - znam "człowieka" :mrgreen:

Co do pokazów to nasza banda będzie liczyła trzech chłopa - mnie w czarnej koszulce i z drabiną:))))), Witka (nie wiem co szałowego na siebie włoży :razz: ) i jeszcze jednego kolegi z moich okolic :wink:

Wujek_Pstrykacz - Sro 31 Sie, 2016

Nasza banda będzie w spodniach w kratkę typu dzwony :razz:
bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2016

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Nasza banda będzie w spodniach w kratkę typu dzwony :razz:

Hmmmm, to myślę, że nie będzie problemów z identyfikacją:)))
Szkoda tylko, że nie mamy żadnego banera Optycznych :cool:

witkot - Sro 31 Sie, 2016

bhpchmiel napisał/a:
mirju59, zwracam honor - znam "człowieka" :mrgreen:

Co do pokazów to nasza banda będzie liczyła trzech chłopa - mnie w czarnej koszulce i z drabiną:))))), Witka (nie wiem co szałowego na siebie włoży :razz: ) i jeszcze jednego kolegi z moich okolic :wink:


mirju59-No teraz już wiem co za człek.
Wujo-- a ty nas tak na podchody co... :mrgreen: :cool:
Marcin bierze drabinę strażacką więc łatwo go będzie rozpoznać :mrgreen:

ps.mirju59-jak będziesz od czwartku to będziemy wdzięczni o wieczorną informację na forum co z wjazdem na buraki.

cygnus - Sro 31 Sie, 2016

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Nie, bo to Dni NATO :razz:

A co oni (Ruscy) na to?

Drabina w burakach to dosyć nietypowy sprzęt rolniczy/sadowniczy.

bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2016

To jeszcze na dobranoc kilka z Leszna:)))

304.


305.


306.


307.


308.


309.


310. Z dedykacją dla Witka :razz:


311.


312.


313.


:wink:

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2016 22:47 ]
cygnus napisał/a:
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Nie, bo to Dni NATO :razz:

A co oni (Ruscy) na to?

Drabina w burakach to dosyć nietypowy sprzęt rolniczy/sadowniczy.


Wyślą szpionów :razz:

mirju59 - Sro 31 Sie, 2016

witkot napisał/a:
mirju59-jak będziesz od czwartku to będziemy wdzięczni o wieczorną informację na forum co z wjazdem na buraki.

Oki :!: Jeśli tylko będę tam jak póki co planuję to na 100 % dam znać osobiście lub przez Marka :!:

bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2016

mirju59 napisał/a:
witkot napisał/a:
mirju59-jak będziesz od czwartku to będziemy wdzięczni o wieczorną informację na forum co z wjazdem na buraki.

Oki :!: Jeśli tylko będę tam jak póki co planuję to na 100 % dam znać osobiście lub przez Marka :!:


Poprosimy, bo nie wiemy, czy będziemy jechać czołgiem, czy wystarczy samochód :razz:

mirju59 - Sro 31 Sie, 2016

Oby tam tylko nie rosła kukurydza jak w 2013 Bo na zdjęciach sat jakoś to mocno zielone i teraz pytanie kukurydza czy buraki
bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2016

mirju59 napisał/a:
Oby tam tylko nie rosła kukurydza jak w 2013 Bo na zdjęciach sat jakoś to mocno zielone i teraz pytanie kukurydza czy buraki


Nawet jak była kukurydza to już na pewno będzie ścięta - oby tylko nie zaorali dojazdu :???:

mirju59 - Sro 31 Sie, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Nawet jak była kukurydza to już na pewno będzie ścięta

Z tym to ja bym taki pewien nie był bo w 2013 jeszcze stała na Dniach NATO :!: Po burakach też się nieciekawie chodzi nie wspomnę o jeździe samochodem :razz:

A może Czeski chłop weźmie przykład z chłopa z Radomia i będzie kasował po 150 za jeden dzień a w promocji za 2 dni 400 :!: :mrgreen:

bhpchmiel - Sro 31 Sie, 2016

mirju59 napisał/a:
bhpchmiel napisał/a:
Nawet jak była kukurydza to już na pewno będzie ścięta

Z tym to ja bym taki pewien nie był bo w 2013 jeszcze stała na Dniach NATO :!: Po burakach też się nieciekawie chodzi nie wspomnę o jeździe samochodem :razz:

A może Czeski chłop weźmie przykład z chłopa z Radomia i będzie kasował po 150 za jeden dzień a w promocji za 2 dni 400 :!: :mrgreen:


Kurcze, miejmy nadzieję, że "chytry dziad" z Radomia nie ma tam rodziny :zalamany: :mrgreen: :cool:

cygnus - Czw 01 Wrz, 2016

Przy oglądaniu 309 zacząłem się zastanawiać, czy mam problemy z nerwem wzrokowym, czy mi się w oczach dwoi, czy zdjęcie jest poruszone, wszak widzę wszystkie krawędzie podwójne. Dopiero rozróżnienie znaków rejestracyjnych uspokoiło mnie :mrgreen:

Czy ten bliższy samolocik to może pana Pawlaka? G-OSPX

witkot - Czw 01 Wrz, 2016

Copyright Marcin"bhpchmiel" Chmielecki--w mordę teraz to muszę uważać co piszę :mrgreen:
Dzięki za dedykację-baaardzo na tak.
304/305/309 również w dyszkę :wink:

T.B. - Czw 01 Wrz, 2016

Chmielu! Co Ci?
Patrz punkt 2.
http://www.swiatobrazu.pl...rafa-34266.html
I psuje obrazek też.

bhpchmiel - Czw 01 Wrz, 2016

T.B. napisał/a:
Chmielu! Co Ci?
Patrz punkt 2.
http://www.swiatobrazu.pl...rafa-34266.html
I psuje obrazek też.


Dobra, dobra - "chłop swoje, baba swoje":))))
Jakimś dziwnym trafem, Ci profesjonale, którym poznałem, dokładają swoje logo na fotkach...

Na razie znaczek jest doświadczalnie - mam nadzieję, że uda mi się go unowocześnić i jednocześnie zmniejszyć :cool:

witkot - Czw 01 Wrz, 2016

bhpchmiel napisał/a:


Dobra, dobra - "chłop swoje, baba swoje":))))

Racja-przezornym trzeba być.
Ciut zmniejsz lub skróć i będzie pikne :wink:

sthwild - Czw 01 Wrz, 2016

bhpchmiel napisał/a:
T.B. napisał/a:
Chmielu! Co Ci?
Patrz punkt 2.
http://www.swiatobrazu.pl...rafa-34266.html
I psuje obrazek też.


Dobra, dobra - "chłop swoje, baba swoje":))))
Jakimś dziwnym trafem, Ci profesjonale, którym poznałem, dokładają swoje logo na fotkach...

Na razie znaczek jest doświadczalnie - mam nadzieję, że uda mi się go unowocześnić i jednocześnie zmniejszyć :cool:


Ja tez swoje logo zrobilem bo mi ludzie z fejsa foty kradli :razz:

bhpchmiel - Czw 01 Wrz, 2016

Cytując klasyka: " Chamstwo i drobnomieszczaństwo!" :mrgreen: :cool:
T.B. - Czw 01 Wrz, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Dobra, dobra - "chłop swoje, baba swoje":))))

Znaczy się - niewątpliwie - chłop, to ja :neutral:

bhpchmiel - Czw 01 Wrz, 2016

T.B. napisał/a:
bhpchmiel napisał/a:
Dobra, dobra - "chłop swoje, baba swoje":))))

Znaczy się - niewątpliwie - chłop, to ja :neutral:


Patrząc na Twój Awatar, ciężko to ocenić :mrgreen: :razz:

T.B. - Czw 01 Wrz, 2016

Aha, to teraz wiem - bhpchmiel jest samolotem :roll: :zalamany:
bhpchmiel - Czw 01 Wrz, 2016

T.B., coś w tym jest - często słyszę od ludzi, że tylko ciągle latam i latam, nierzadko jak opętany :mrgreen: :razz:
T.B. - Czw 01 Wrz, 2016

A może na miotle? :???:
bhpchmiel - Czw 01 Wrz, 2016

T.B. napisał/a:
A może na miotle? :???:


nie no co TY - na tym mogą tylko czarownice :razz: :roll:

icterus - Sob 03 Wrz, 2016

Wszedłem do krajobrazu, a tu samoloty, chociaż nie dla się ukryć całkiem, całkiem.
Maciek111 - Sob 03 Wrz, 2016
Temat postu: Nocne loty.
Nocne loty nad Krosnem.
cygnus - Nie 04 Wrz, 2016

Z szufladki:
Wildcat.
Lubię niespodziewane efekty widoczne na obracających się wirnikach.

T.B. - Nie 04 Wrz, 2016
Temat postu: Re: Nocne loty.
Maciek111 napisał/a:
Nocne loty nad Krosnem.

Pewnie dlatego nic nie widać, że nocne :neutral:

witkot - Nie 04 Wrz, 2016

Maciek111-Coś nie tak bo nie widać zdjęć :wink:
bhpchmiel - Nie 04 Wrz, 2016

witkot napisał/a:
Maciek111-Coś nie tak bo nie widać zdjęć :wink:


Bez lampy robione to i nie wyszły :mrgreen:

witkot - Nie 04 Wrz, 2016

bhpchmiel napisał/a:
witkot napisał/a:
Maciek111-Coś nie tak bo nie widać zdjęć :wink:


Bez lampy robione to i nie wyszły :mrgreen:

Ty tam się nie śmiej bo sam zapomnisz zabrać lampy na Ostravę :mrgreen:
I statyw też koniecznie -tak statyw obowiązkowo :mrgreen:

cygnus - Pon 05 Wrz, 2016

Ileż to razy widziałem fotoamatorów fotografujących Księżyc z lampą błyskową.

[ Dodano: Nie 04 Wrz, 2016 23:20 ]
A tam, nie widać. Do oglądania nocnych zdjęć potrzebne są gogle IR.

[ Dodano: Nie 04 Wrz, 2016 23:57 ]
Fairford:

bhpchmiel - Wto 06 Wrz, 2016

318.


319.


320.


:wink:

T.B. - Wto 06 Wrz, 2016

bhpchmiel,
Skoro robisz to z każdym zdjęciem, to widocznie taki masz plan. Ale mnie raczej nie podoba się to ściemnianie. Pod każdym innym względem oczywiście super.
No a śmigła, to już mniodzio :cool:

bhpchmiel - Sro 07 Wrz, 2016

T.B., ja lubię zdjęcia kontrastowe co nadaję im też dynamikę i tą "iskierkę". Próbuje wypracować swój własny styl, ponieważ robienie tak jak inni byłoby koszmarnie nudne....:))
mirju59 - Wto 13 Wrz, 2016

Byłem dzisiaj w Mośnov na przylocie B-52 i B-1B
Miejscówka na przyloty w tym roku OK coś tam rosło ale już zebrane (mam na myśli pole między amboną a ścieżką podejścia) Jak wygląda syt koło radaru to dopiero w czwartek tam będę.
B-52 ładnie podszedł ale bez asysty jak w ubiegłym roku i około 20 min wcześniej od planu. B-1B niestety podszedł do lądowania z przeciwnego kierunku :evil: , przeszedł nad nami ale dosyć wysoko :evil: , tyle że na dopalaczach

bhpchmiel - Wto 13 Wrz, 2016

mirju59, Ty się nie tłumacz, tylko pokaż fotki:)
I bardzo czekamy na info odnośnie pola przy radarze - czytam na innych forach, że może jednak być problem z dojazdem (szczególnie jak popada:((((

mirju59 - Wto 13 Wrz, 2016

bhpchmiel napisał/a:
mirju59, Ty się nie tłumacz, tylko pokaż fotki:)

B-52 nie widziałeś :?: :razz:
https://goo.gl/photos/eTatRajdrsWLLfWj9
Tak na bardzo szybko taka fota :oops:
Co do dojazdu samochodem, to tak jak piszą na innym forum też jestem zdania by nie przeginać z dojazdem do prawie samej osi pokazów bo może się okazać że i tu nam zamkną jak poprzednią miejscówkę (też tam się zaczął robić piknik rodzinny)
Oczywiście zdam relację jak się sprawy maja w rejonie radaru w tym roku :!: (osobiście lub za pośrednictwem Marka :mrgreen: )

bhpchmiel - Wto 13 Wrz, 2016

mirju59, ta fotka wystarczy, żeby zmienić swój status :) ))
Co do miejscówki to też czytałem, że jazda polem pod radar może być problematyczna z racji terenu - a jeśli jeszcze popada to klękajcie narody :zalamany:

fazi75 - Wto 13 Wrz, 2016

Kilka strzałów ze święta 23BLT

321,


322.


323.


324.

bhpchmiel - Sro 14 Wrz, 2016

fazi75, 321 ciaśniej, reszta ok.
Jak wrażenia po odwiedzinach w bazie? Czytałem, że jakieś hocki klocki były z autobusami... :cool:

fazi75 - Sro 14 Wrz, 2016

bhpchmiel napisał/a:
fazi75, 321 ciaśniej, reszta ok.

Dzięki. Ja tylko ubogiego jak na pokazy 55-200 posiadam i bezlusterkowca. Ale walczę :-P Fakt można było kropować :-)
bhpchmiel napisał/a:
Jak wrażenia po odwiedzinach w bazie?

2 lata temu na dniach NATO na bramce musiałem przy ochronie napić się wody którą wnosiłem:-) Teraz nikt nawet na nas nie spojrzał. Zero kontroli. A wrażenia spoko. Fajna impreza. Mogło by więcej się dziać w powietrzu.
bhpchmiel napisał/a:
Czytałem, że jakieś hocki klocki były z autobusami... :cool:

Wiesz co? Ja to nie wiem, bo z parkingu przy rampie kolejowej do bazy i z powrotem zrobiliśmy z buta. Nawet nie pomyślałem o jakimś transporcie :-)
Po pokazach widać był problem, bo jak rzeka ludzi się wylała nawet rowerzyści mieli problem z przejazdem. Także teges :-D

mirju59 - Czw 15 Wrz, 2016

Witam :!: Kilka info z dzisiaj z Mośnow tak na szybko. Przyloty wszystkie od drugiej strony :evil: Nic się nie trzymało praktycznie planu (przyloty, treningi) odwołania przesunięcia :evil: Na pole się nie wjedzie bo po pierwsze zakaz wjazdu w końcówce uliczki (jest cieć dodatkowo) a po drugie są jeszcze nie wykopane ziemniaki więc tylko czołgiem :grin: I jeszcze jedno, przynajmniej dzisiaj wyszło że oś pokazów przesunięta o dobre 100m od radaru :!:
witkot - Czw 15 Wrz, 2016

No to się porobiło :evil:
mirju59-Wielki dzięki za info.
Będziemy jutro od rana.Zobaczymy jak sytuacja wygląda :wink:

kufel - Czw 15 Wrz, 2016

mirju59 napisał/a:
Witam :!: Kilka info z dzisiaj z Mośnow tak na szybko. Przyloty wszystkie od drugiej strony :evil: Nic się nie trzymało praktycznie planu (przyloty, treningi) odwołania przesunięcia :evil: Na pole się nie wjedzie bo po pierwsze zakaz wjazdu w końcówce uliczki (jest cieć dodatkowo) a po drugie są jeszcze nie wykopane ziemniaki więc tylko czołgiem :grin: I jeszcze jedno, przynajmniej dzisiaj wyszło że oś pokazów przesunięta o dobre 100m od radaru :!:
cene info, dzieki, ja jutro sie wybieram juz z rana i teraz nie za bardzo wiem gdzie siec ulokowac na treningi i przyloty. a to przesuniecie osi to juz w ogóle porażka, "buraki" troche tracą sens.

btw, witam po dłuższej przerwie ;) no i może do zobaczenia na pokazach gdzieś tam miedzy burakami :mrgreen:

T.B. - Czw 15 Wrz, 2016

Coś dla bhpchmiela - będzie miał na co narzekać :mrgreen:
mirju59 - Czw 15 Wrz, 2016

witkot napisał/a:
Będziemy jutro od rana


Ja powinienem być również od rana w rejonie radaru
Patrząc mapka - https://goo.gl/photos/uyLtETjDFFYRm17a6 planuję między 18 a 17 punktem raczej bliżej 17 (mogę mieć białą leninówkę na głowie :grin: )

sthwild - Pią 16 Wrz, 2016

A u mnie takie jaja!
MiG-15

325

bhpchmiel - Pią 16 Wrz, 2016

T.B. napisał/a:
Coś dla bhpchmiela - będzie miał na co narzekać :mrgreen:


Pitu, pitu :razz:

Piątek za nami - burzy nie było, obłożenie dnia ogromne, końcówka ciut zawiodła, bo przepadł jeden trening Jurka, a Szwedzi w końcu dolecieli, tyle, że chyba lecieli przez Islandię - tak im się zeszło.
Towarzystwa pod płotem sporo:) W głębi pola też stali...
Kawałeczek z buta trzeba było przejść dwoma wariantami trasy - turystyczny, dłuższy wzdłuż płota, lub krótszy, dla ludzi o mocnej psychice, ale za to po kartoflisku:)))

Jutro rozgrywka na poważnie - pytanie jak będzie z pogodą, bo prognozy są zmienne:((

Nie pytać o zdjęcia - będą, ale cierpliwości:)))

fatman - Sob 17 Wrz, 2016

bhpchmiel, powodzenia w "strzelaniu" ale słyszę w radio, że burza nad Śląskiem.
Mam nadzieję, że Wam się udadzą fajne zdjęcia.
Zabieram Ci Witka po południu ale jeszcze się nafocicie razem :wink:

T.B. - Sob 17 Wrz, 2016

Cytat:
są jeszcze nie wykopane ziemniaki

bhpchmiel napisał/a:
trzeba było przejść dwoma wariantami trasy - ... krótszy, dla ludzi o mocnej psychice, ale za to po kartoflisku:)))

Nie wiedziałem, że to się teraz nazywa "mocna psychika" :roll: :zalamany:

bhpchmiel - Sob 17 Wrz, 2016

T.B. napisał/a:
Cytat:
są jeszcze nie wykopane ziemniaki

bhpchmiel napisał/a:
trzeba było przejść dwoma wariantami trasy - ... krótszy, dla ludzi o mocnej psychice, ale za to po kartoflisku:)))

Nie wiedziałem, że to się teraz nazywa "mocna psychika" :roll: :zalamany:


Kwestia nazewnictwa :razz:

Dzisiejszy dzień to masakra... Jednak sprawdziły się prognozy pogody i deszcz popsuł nam totalnie focenie. :evil:

Wujek_Pstrykacz - Nie 18 Wrz, 2016

Focenie popsute to fakr, ale za to fajnie się oglądało (więcej widać niż przez wizjer) :razz:
kistian - Nie 18 Wrz, 2016

Długo nie byłem na lotnisku aby popróbować nową puszkę i ustawienia.
W weekend udało się przy okazji pobytu w stolicy wyskoczyć na chwilkę. Spróbowałem również użyć dłuższych czasów... jak na pierwszy raz wydaje mi się że nawet nawet coś tam wyszło :)

bhpchmiel - Nie 18 Wrz, 2016

kistian, jest postęp:))
Z całego seta Drimek wyszedł najlepiej, 327. ciaśniej :wink:

[ Dodano: Nie 18 Wrz, 2016 23:50 ]
No i po Ostravie:)))
Dzisiaj była totalna różnica w pogodzie. W pierwszej połowie dnia piękne oderwania, fajne oświetlenie...
Zero deszczu przez cały pokaz - dopiero po przekroczeniu granicy zaczęło padać.
Z humorystycznych tematów to wyszło dzisiaj przy wyjeździe z Albrechticek, że znak ze śmieszną treścią po czesku, który niewiele nam mówił, mógł nas kosztować spory mandat. Ale na szczęście Czeska policja nie stawała na posterunku przez 6/00 rano, więc nam się bardzo opłaciło wjeżdżać tam już 5/20 rano:)))
Spacerek przez pola - wrażenia bezcenne. Cisza, spokój, pięknie wschodziło słonko- aż się chciało śpiewać "Kiedy ranne wstają zorze" :) ))))
Towarzystwo na polu - super, Mirju i Wujek wypatrzeni, Kufel gdzieś się schował:)))
Dzisiaj testowaliśmy z Kolegą nową miejscówkę - po pierwszych przeglądach fotek byliśmy bardzo zadowoleni ze zmiany lokalizacji:))
Z minusów tego typu pokazów jest to, że oprócz pokazów lotniczych, są też naziemne. Grafik jest przez to mocno napięty i niestety loty trwały bardzo krótko (Jurki Tajfuny z reguły latały po 10-12 minut) :( (
Tricolori mieli obcięty pokaz - nie było tego piękne rozejścia, które wykonywali zawsze na koniec.
No i największa wpadka - jedynie Alki puszczały flary, a smugacze się pojawiły tylko na Rafałku. Kompletnie niezrozumiały brak tego typu atrakcji przy pozostałych samolotach - a szkoda, bo mogło być pięknie:((((
To chyba tyle - idę spać, pierwsze zdjęcia pojawią się (przynajmniej ode mnie) pod koniec tygodnia. :cool:

mirju59 - Pon 19 Wrz, 2016

bhpchmiel, Dzięki za wczorajszą próbę kontaktu ze mną :!: Sorki ale nim podniosłem szanowne 4 litery i dobrałem się do telefonu to już było po dzwonieniu. Zobaczyłem że to jakiś obcy nr więc wyszedłem z założenia że jak to coś ważnego to ten ktoś zadzwoni raz jeszcze. Dopiero później Mark napisał SMS czy się dogadaliśmy. Wszystko wtedy stało się jasne. Nr dodany do kontaktów, więc na przyszłość taka syt się nie powtórzy :oops: Też zmieniłem wczoraj miejscówkę https://goo.gl/maps/e3PVj7CDKuK2
bhpchmiel - Pon 19 Wrz, 2016

mirju59, gapa ze mnie bo mogłem Ci napisać smsa:(
Śmiesznie, bo oddzielały nas tylko krzaki:))

My byliśmy zaraz za tą linią drzew co Was oddzielała od radaru... :razz:

Wujek_Pstrykacz - Pon 19 Wrz, 2016

Mnie zdjęcia nie wyszły, zresztą pogoda była do niczego.
bhpchmiel, masz może fotki Horneta jak w sobotę zbliżył się do prędkości dźwięku. :grin:

bhpchmiel - Pon 19 Wrz, 2016

Wujku tak jak pisałeś pogoda była beznadziejna - próbowałem focić pod parasolem, ale to był hardkor :zalamany:
W tym tygodniu zajrzę przeglądać fotki, to zobaczę czy złapałem na tym Horneta :wink:

Wujek_Pstrykacz - Pon 19 Wrz, 2016

Oby, bo efekt był niepowtarzalny :grin:

Pogoda w sobotę słaba faktycznie, przykład

Usjwo - Pon 19 Wrz, 2016

Wujek_Pstrykacz napisał/a:

Pogoda w sobotę słaba faktycznie, przykład

Dla fotografa jak nie ma dobrej pogody, to jest dobra pogoda, zdjecia sa wtedy ciekawsze, o ile fotograf wydoli. Tobie sie udalo (329), tylko zamiast nad nim popracowac to wrzuciles pokazac ze sie nie udalo ;) . Przy dobrej pogodzie ogladalibysmy dwutysieczne (podobne) dobre zdjecie samolotu

sthwild - Pon 19 Wrz, 2016

bhpchmiel, Wujek_Pstrykacz, zlapaliscie B1, albo B52 moze? Wiem, ze dzisiaj B1 odlecial i mial wracac do Fairford. W srode sie wybiore jak jeszcze beda.
Wujek_Pstrykacz - Pon 19 Wrz, 2016

Obróbka to mój słaby punkt. :sad:
bhpchmiel - Pon 19 Wrz, 2016

sthwild, no są fotki - udało się je w piątek jak były przetaczane po pasie :mrgreen:
Ale światełko dopisało :razz:

witkot - Pon 19 Wrz, 2016

Dopiero teraz piszę
Piątek w Ostravie bardzo udany.
Fotki to ogarnę dopiero za kilkanaście dni z wiadomych powodów.
Pozdrawiam całą ekipę z buraków.
Szkoda że nie mogłem być w sobotę i niedzielę bo obiecałem wójkowi że będę ale cóż wszystkiego nie można mieć.
Marcinku dawaj fotki.
Pozdrawiam z bajecznych plenerów.

bhpchmiel - Pon 19 Wrz, 2016

Witek ile razy mam Ci jeszcze powtarzać, że to były ziemniaki:))))))))))))))))
Fotki będą pod koniec tygodnia...

witkot - Pon 19 Wrz, 2016

Nich ci jest.
Tradycyjne buraki i nich tak pozostanie.
Gdzie ta nowa miejscówka była?

bhpchmiel - Pon 19 Wrz, 2016

witkot, śmieje się :) )))

Miejscówka była w burakach, w głębi pola - stwierdziliśmy, że to trochę bez sensu mieć te same ujęcia co ileś osób na polu. I przyznaję, było całkiem, całkiem:))

mirju59 - Wto 20 Wrz, 2016

Przeglądając pstryki z niedzieli trafiłem na takie ujęcie. Nie idzie mi jeszcze z suwakami więc wygląda jak wygląda :grin: Chodziło mi bardziej o odpowiedź dla Wujek_Pstrykacz
https://goo.gl/photos/7J34i6ui2bb7QL4U9

bhpchmiel - Wto 20 Wrz, 2016

No takiego ujęcia niestety nie mam - tylko od tyłu jedno złapałem :cool:
MM - Sro 21 Wrz, 2016

Mam takie pytanko. Jak brać lotnicza zapatruje się na nową Sigmę 500/4 OS?
bhpchmiel - Sro 21 Wrz, 2016

MM, może być mega szkło, ale jak dla mnie poza zasięgiem finansowym niestety :evil:

[ Dodano: Sro 21 Wrz, 2016 09:30 ]
No to co? Zaczynamy Ostravę:))))

Na początek A400:

330.


331.


332.

Wujek_Pstrykacz - Sro 21 Wrz, 2016

Ta Sigma będzie dobrą konkurencją dla firmówek po 40 tys. pewnie :razz:

A 400 świetne. :grin:

bhpchmiel - Sro 21 Wrz, 2016

Wujek_Pstrykacz, cieszę się, że się podoba :wink:

Teraz ołóweczek:)

333.


334.


335.


336. Ustrzelony z daleka, więc termika swoje zrobiła - wstawiam, żeby pokazać jak nisko latano :razz:

Wujek_Pstrykacz - Sro 21 Wrz, 2016

To aż przeczyło wszelkim przepisom BHP, he he :razz:

Faktycznie niektórzy piloci to wariaci w pozytywnym tego słowa znaczeniu :razz:

ophiuchus - Sro 21 Wrz, 2016

Niniejszym okrutnie wam zazdroszczę! Chmielu konsekwentnie testuje ile czasu utrzyma otwartą migawkę, i widzę, że śmigła A400 zostawiają na matrycy niemal trójwymiarowy obraz :D
Wujek_Pstrykacz - Sro 21 Wrz, 2016

Nie zazdrość tylko za rok przybywaj. Ja mogę jedynie żałować, że trafiłem na zły dzień jeżeli chodzi o pogodę, ale niestety tak się poukładało :neutral:
bhpchmiel - Sro 21 Wrz, 2016

ophiuchus, akurat na ołówku było 1/125, więc długo - na więcej się nie odważyłem.
Ale w zanadrzu mam Mi-24, więc.... :cool:

Teraz Zeus goni na Olimp:))

337.

T.B. - Sro 21 Wrz, 2016

337. leci w lewo :neutral:
Bardziej by mi się podobało z poziomym horyzontem i nawet samolot - tak mi się wydaje - wyglądałby bardziej dynamicznie. No ale może tak Ci wyszło i już nie ma marginesu na prostowanie?

bhpchmiel - Sro 21 Wrz, 2016

T.B., jest celowo przechylone, ale w prawo :cool: Chciałem złapać jak najwięcej gazów w kadrze, stąd ten pomysł..
janqseven - Sro 21 Wrz, 2016

Robicie fotki, a nie boicie się smug? :mrgreen:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Smugi_chemiczne

bhpchmiel - Sro 21 Wrz, 2016

janqseven napisał/a:
Robicie fotki, a nie boicie się smug? :mrgreen:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Smugi_chemiczne


Na pułapie pokazowym raczej bym się tego nie spodziewał :roll:

janqseven - Sro 21 Wrz, 2016

377. super. Pochylenie jest ok :)
bhpchmiel napisał/a:
Na pułapie pokazowym raczej bym się tego nie spodziewał :roll:

To coś jest w paliwie.... :wink:
Ktoś musi to głośno powiedzieć! https://zatruteniebo.wordpress.com/

T.B. - Sro 21 Wrz, 2016

janqseven napisał/a:
377. super. Pochylenie jest ok :)

Prorok, czy co? :shock:

janqseven - Sro 21 Wrz, 2016

T.B., drobny błąd :mrgreen:
337 miało być.

sthwild - Sro 21 Wrz, 2016

bhpchmiel, swietne foty!!!! pozazdroscic:)

[ Dodano: Sro 21 Wrz, 2016 17:02 ]
338 F-15C Eagle z widocznymi dwoma zestrzelaniami Su-25.


bhpchmiel - Czw 22 Wrz, 2016

sthwild, dzięki:))

Makaroniarze z niedzieli:))

338.


339.


340.

ophiuchus - Czw 22 Wrz, 2016

Chmielu, Lubię To™
A co do Su-25, no nie wiem, czy to jest "zwierzyna", którą warto się chwalić. Pewnie była to raczej egzekucja niż nawet namiastka walki. :roll: Ale takie dzisiaj prawidła konfliktów zbrojnych...

fazi75 - Sob 24 Wrz, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Makaroniarze z niedzieli:))

Nic nowego :-P Czekam na lepsze :-D

bhpchmiel - Sob 24 Wrz, 2016

fazi75 napisał/a:
bhpchmiel napisał/a:
Makaroniarze z niedzieli:))

Nic nowego :-P Czekam na lepsze :-D


No proszę jak się Towarzystwo rozbestwiło :razz: :cool: :mrgreen:

T.B. - Pią 30 Wrz, 2016

Sru! :neutral:
sthwild - Pią 30 Wrz, 2016

Chmielu, piekny Draken w galerii!

341
80-0018 F-15C 144th Fighter Wing California Air National Guard. Dzisiejszy wylot do USA po dwoch dniach postoju w RAF Lakenheath.


bhpchmiel - Pią 30 Wrz, 2016

No to sru:))

342.


343.


344.


345.


346.


347.


348.


349.


Na razie tyle, co by nie zawalić strony :razz:

witkot - Pią 30 Wrz, 2016

No i co po takim seciku ja mam wstawiać swoje paprochy :oops:
Chmielciu piknie :shock: :shock:
Ten jurek z "dojcz" ma świetne malowanie.
Szkoda że nie było go w piątek :cry:

bhpchmiel - Sob 01 Paź, 2016

sthwild, pięknie dziękuje:)
Witek nie bój żaby - wstawiaj - na pewno jest dobrze. Coś czuję, że Twój komputer zaczyna rozumieć pojęcie "Stachanowca" :) )))

witkot - Sob 01 Paź, 2016

Dobra daj mi jeszcze chwilę.

Raz się żyje :mrgreen:
350.

351.

352.

353.

354.

355.

356.

357.

358.


Wiem, wiem pierwsze cztery "mydełka" ale to była walka z czasem :mrgreen:

bhpchmiel - Sob 01 Paź, 2016

To w oczekiwaniu na fotki Witka jeszcze kilka moich:

359.


360. Opłacało się jednak poczekać na Szwedów - światełko marzenie, Witek - dzięki za cierpliwość! :) )



361.


362.


363.


364.


365.


366.


367.


368.


369.


Kolejny secik później:))

ophiuchus - Sob 01 Paź, 2016

Marcin, jedyne co mię przychodzi do głowy to WOW :D I może jak na mój gust za mocno odszumiane(?) - np. 346 tak jakby. Ale poza tym jednym "zastrzeżeniem" - aż żem się obślinił :D

[ Dodano: Sob 01 Paź, 2016 00:25 ]
Kurde, widzę, że repertuar był pierwszorzędny! :mrgreen:

witkot - Sob 01 Paź, 2016

Już cię nie lubię :evil:
Masz moje pozwolenie na wstawienie tak dobrych fot :evil:
Daj coś słabszego to mi się poprawi humor :mrgreen:
367 się nie liczy-byłem pierwszy :cry:

bhpchmiel - Sob 01 Paź, 2016

ophiuchus, no właśnie z tym odszumianiem jest odwieczny dylemat - zostawiać trochę ziarna, czy nie? Ja przy swoich doszedłem do wniosku, że jednak musi być czysto, co - jak zauważyłeś - wyłazi :roll:

Co do repertuaru - to fakt - było tego sporo, szkoda, że sobota nie dopisała, ale za to piątek i niedziela pozwoliły nacieszyć oko :wink:

Witek - walkę o czasy widać, Bell ładnie zamknięta szafa - ale dalej Cię lubię:)))
Co do reszty - Jurka ładnie skadrowałeś, pozostałe ciut ciaśniej, ale widzę, że to się zemści spadkiem ostrości...

[ Dodano: Sob 01 Paź, 2016 00:35 ]
Witek, no coś TY:))))

370.


371. 1/25 - 1/13 nie podołałem :roll:


372.


373. Ospreya też mam:)))


374.


375.

witkot - Sob 01 Paź, 2016

A tak zaraz ciaśniej.
Muszą czymś oddychać :mrgreen:
Spoko- wezmę przymiarkę.
371-nie zamknięte-dobrze ci tak.Już mam lepszy humor.
Ale jestem złośliwy :wink:

bhpchmiel - Sob 01 Paź, 2016

witkot, jak Ty biedaku rano wstaniesz? :razz:
Kładź się spać - ty tylko fotki, będziesz żyć :mrgreen: :razz: :cool:

witkot - Sob 01 Paź, 2016

Ktoś cię musi wesprzeć.
Obiecałem więc jestem a juto mogę pospać.

bhpchmiel - Sob 01 Paź, 2016

witkot, No to jedziemy dalej z tematem :mrgreen: :razz:
Budzimy Ryśka? :cool: :razz:

witkot - Sob 01 Paź, 2016

Oj ja się nie narażam.
A tak na poważnie .
Marcin naprawdę świetne sety.Gołym okiem widać różnicę :shock:
Chylę czoło i lecę spać
Dobrej nocki

bhpchmiel - Sob 01 Paź, 2016

Dzięki Witek - dobrej nocki:)))
sthwild - Sob 01 Paź, 2016

witek i chmiel, alescie pojechali z tymi fotami... ide sie schlac z zazdrosci...
bhpchmiel - Sob 01 Paź, 2016

sthwild, no daj spokój :razz: Ciut się nam przyfarciło i tyle :lol:
T.B. - Sob 01 Paź, 2016

Lubię takie zbliżenia jak 357 albo 374.
witkot - Nie 02 Paź, 2016

Lecimy dalej

376.

377.

378.

379.

380.

381.

382.

bhpchmiel - Pon 03 Paź, 2016

witkot, gra gitara - ładnie wyszło, za Mi-24 spadły u mnie Twoje notowania :razz:
witkot - Pon 03 Paź, 2016

No faktycznie towarzystwo się rozbestwiło :mrgreen:
Mało że zamknięty wirnik to jeszcze coś mu nie pasuje.
Ułożenie do bani-ok :sad:
No dobra ostrości też tyci :razz:
Masz rację nie inwestuj we mnie :mrgreen:
Obiecuję poprawę.

bhpchmiel - Pon 03 Paź, 2016

Witek, znowu zamknąłeś wirnik :razz: :roll: :cool: A obiecałeś, że się już nie będziesz wygłupiać i popisywać :mrgreen: :razz:
witkot - Pon 03 Paź, 2016

To się nazywa "hokejowe zboczenie" :mrgreen:
bhpchmiel - Pon 03 Paź, 2016

witkot napisał/a:
To się nazywa "hokejowe zboczenie" :mrgreen:


Taaaa - poczekaj, zemsta będzie "słodka" :mrgreen:

T.B. - Pon 03 Paź, 2016

Jak patrzę bez okularów, to z tej serii Witka najbardziej podoba mi się 377.
bhpchmiel - Czw 06 Paź, 2016

Kolejny pakiecik:

383.


384.


385.


386.


387.


388.


389.


390.


:wink:

witkot - Czw 06 Paź, 2016

Martino-ale dajesz po garach.Tan dział należy do ciebie :roll:
Kolejny dobry set.Na ślepo biorę 384/386/388/390.
387-to najwyższy poziom-chylę czoło.Palnik wygląda fenomenalnie.
383-IMHO ciut za miękko.
385-widzę że walczyłeś z ostrością :wink:

bhpchmiel - Czw 06 Paź, 2016

Dzięki Witek, ale działem dzielimy się równo :razz: :mrgreen:

Co do 383 to na szybko, przy kawie w pracy, zmniejszyłem w Irfanview, bez podostrzenia, stąd ta miękkość.
A jak w odbiorze 389? Wiem, że pojechane kolorkami, ale szkoda mi było je tak zostawić bez niczego :grin:

witkot - Pią 07 Paź, 2016

Nie no kolorki są extra tylko ułożenie samolotu jakieś kiepskie.
Czegoś mi w tym zdjęciu brakuje :wink:

bhpchmiel - Pią 07 Paź, 2016

witkot napisał/a:
Nie no kolorki są extra tylko ułożenie samolotu jakieś kiepskie.
Czegoś mi w tym zdjęciu brakuje :wink:


Np. go obrócić? Dużego pola manewru nie mam, bo kadrze jest przy krawędzi, a uciekłem od słońca - trochę mi się po oku dostało :cool:

sthwild - Pią 07 Paź, 2016

dolaczcie do naszej grrupy na fejsbuku. Nazywa sie: The official fighter control group. wasze foty bylyby swietnym urozmaiceniem dla EF2000 czy Tornado GR4.
bhpchmiel - Pią 07 Paź, 2016

sthwild, poszło:))
witkot - Pią 07 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:
witkot napisał/a:
Nie no kolorki są extra tylko ułożenie samolotu jakieś kiepskie.
Czegoś mi w tym zdjęciu brakuje :wink:


Np. go obrócić? Dużego pola manewru nie mam, bo kadrze jest przy krawędzi, a uciekłem od słońca - trochę mi się po oku dostało :cool:

Myślałem o całkowicie innym ułożeniu .Taka własna wizja.Z tej foty tego nie wyciągniesz.

ITALIANO częściowo w B&W-tak mi pasowało.
391.

392.

393.

394.

395.

396.

397.


Pozdrowionko.

bhpchmiel - Pią 07 Paź, 2016

Oooo Panie - mocny dałeś zestaw. Naj - 393-395:)))

:cool:

fazi75 - Nie 09 Paź, 2016

Z Ostrawy dajecie chłopaki, oj dajecie! :smile: Ciężko coś wyróżnić, bo wszystkie świetne :-) Jak już skończycie wrzucać chętnie napiszę o perełkach :-) Jest ich trochę, ale może jeszcze się coś urodzi :mrgreen:
bhpchmiel - Pon 10 Paź, 2016

fazi75, proszę - kolejna wstawka i dawaj swoją opinię - najwyżej rozpiszesz się się na raty:))))

398.


399.


400.


401.


402.


403.


404.


405.


406.


407.


408.


409.


410.


411.


412.


413.


414.


415.


416.


417.


418.


:wink:

T.B. - Pon 10 Paź, 2016

Co świeci w rurze na 398?
bhpchmiel - Pon 10 Paź, 2016

T.B., skondensowana para - takie zjawisko występuje szczególnie przy zwiększonej wilgotności powietrza...
elnino - Pon 10 Paź, 2016

Po 409 powinien być chyba numer 410 a nie 500 :wink: Poza tym kopara opada jak się patrzy na takie zdjęcia, ich jakość miażdży...
bhpchmiel - Pon 10 Paź, 2016

elnino, masz rację - ale pojechałem z numerami :razz: Zaraz poproszę Admina o korektę:)))
komor - Pon 10 Paź, 2016

elnino napisał/a:
Po 409 powinien być chyba numer 410 a nie 500

Słuszna racja, poprawione. :)

Oświećcie profana, co to za samolota jest na 398-399? Bo już o nim czytałem, ale nie jest to przecież ani F-22, ani F-35.

bhpchmiel - Pon 10 Paź, 2016

komor, a ja już do Wujka napisałem, żeby zrobił poprawkę :razz:
A na zdjęciach jest F-16 w barwach greckich, pokazowo nazwany ZEUS :) ))

T.B. - Pon 10 Paź, 2016

komor,
No co Ty? F-16 nie poznałeś? :shock:
Nie ma drugiego takiego samolotu na świecie.

bhpchmiel - Pon 10 Paź, 2016

T.B., jest jeszcze japońska przeróbka, a i Chińczycy coś tam sobie poskładali z "pożyczonych" planów :razz:
Wujek_Pstrykacz - Pon 10 Paź, 2016

Nie zdążyłem, komor szybszy :razz:

Marcin, Witek, ale dajecie czadu :grin:

bhpchmiel - Pon 10 Paź, 2016

Wujek_Pstrykacz, ot, dobrze się ustawiły :mrgreen: :razz:
Wujek_Pstrykacz - Pon 10 Paź, 2016

Następne takie wrzuty będę kasował :razz:
bhpchmiel - Pon 10 Paź, 2016

Wujek_Pstrykacz, a mówiłem Witkowi: "Weź Ty nie przeginaj, bo zobaczysz, Wujek zmarszczy brew...." No i kurna nie posłuchał :roll: :cool: :mrgreen:
witkot - Pon 10 Paź, 2016

Taaa jasne.
Ciekawe kto bardziej doprowadza forumowiczów do "migotania komory".
Ja to mam coś na czarną godzinę ale poczekam aż się wypalisz :mrgreen: :mrgreen:
Marcin ostatni twój secik- :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
419.
:s

bhpchmiel - Pon 10 Paź, 2016

Witek, a już się obawiałem, że coś gdzieś popsułem :cool:

Ty się nie zabawiaj w Faziego, który czeka z recenzją nie wiadomo na co, tylko wstawiaj swoje strzały :mrgreen: :razz:
Mirju gdzieś przysnął, Wujek tylko wpada, Maziek w ogóle gdzieś wlazł w jakąś głuszę, Ophiuphus też wstawił kilka ot tak sobie, Cygnus i T.B. posnęli.

Że o MM to już nie wspomnę - ten to dopiero dał drapaka i nic nie wstawia :cool: :razz:

Wujek_Pstrykacz - Pon 10 Paź, 2016

Ja to nie mam co wstawić, sam wiesz na jaką pogodę trafiłem :sad:
bhpchmiel - Pon 10 Paź, 2016

Wujek_Pstrykacz, to fakt - sobota niestety poza krótkim porannym epizodem nie wypaliła pogodowo :zalamany:
T.B. - Pon 10 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:
T.B. posnęli.

Nie śpio, nie śpio - na wszystko paczo. Tylko nie chco wyjść na jakich przemądrzałych alboco.

Bardzo mi się podoba ostatnie zdjęcie Witka. Fajne światło, dynamiczne ujęcie.
Z innych ostatnich - 398, 401 i 408 Chmiela. Znakomite kadry, a na 408 jeszcze super tło.

Które mi się nie podobają też mam pisać? :???:

komor - Wto 11 Paź, 2016

T.B. napisał/a:
komor,
No co Ty? F-16 nie poznałeś? :shock:
Nie ma drugiego takiego samolotu na świecie.

No kurde co, kurde. :oops: Takie z boku ma narośla, zupełnie nie jak F-16 i to one mnie zmyliły. Ale już doszukałem, że te narośla to zbiorniki na wachę są. No i to metaliczne „malowanie” nawiązujące do nowego tryndu jak w F-22/F-35 spowodowało, że sądziłem iż to coś nowszego.

https://en.wikipedia.org/wiki/Conformal_fuel_tank#Distended_internal_tanks

T.B. - Wto 11 Paź, 2016

Konforemne zbiorniki paliwa.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konforemny_zbiornik_paliwa
Też mnie zaskoczyły, gdy pierwszy raz je zobaczyłem na F-16, ale nie dałem się tak nabrać :mrgreen:

bhpchmiel - Wto 11 Paź, 2016

T.B., możesz pisać, do których fotek masz uwagi - może uda mi się wybronić, albo przyjmę je na klatę :cool: :mrgreen:
ophiuchus - Wto 11 Paź, 2016

Chmielu jestem w fotograficznej depresji. Aparat zakurzony spoczywa na półce, już nie wiem kiedy zrobiłem ostatnie zdjęcie, a w szczególności lotnicze. Liczę, że wkrótce się to zmieni :D
bhpchmiel - Wto 11 Paź, 2016

ophiuchus, o tak trzymaj. A razie proszę o analizę - co jest dobrze, a co jest do poprawki w fotkach :cool: :wink:
T.B. - Wto 11 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:
ophiuchus, o tak trzymaj.

Aparat w szafie? :zalamany:

Co do zdjęć - takie jak 415 jest dla mnie niezbyt wartościowe. Dla kogoś u kogo nie wywołuje ono żadnych skojarzeń, a z rykiem silnika i fajną imprezą w szczególności - czyli dla kogoś, kto nie ma stosunku emocjonalnego do tego zdjęcia - jest to zdjęcie dymu. I to niezbyt kolorowe.

Wujek_Pstrykacz - Sro 12 Paź, 2016

Niestety moje możliwości i doświadczenia w obrabianiu nie dorównują poprzednikom tu publikującym zdjęcia więc wstawię tylko jednego gniota.
bhpchmiel - Sro 12 Paź, 2016

Wujku fotkę dajesz do 16:9, zdejmujesz cienie, poprawiasz clarity i powinno być od razu lepiej:)))
MM - Sro 12 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Że o MM to już nie wspomnę - ten to dopiero dał drapaka i nic nie wstawia


Znam gościa. Z tego co wiem to jak miał się mu urodzić syn to sprzedał swoje tele i teraz poluje na foty portretowe ruchliwego gnojka. Bo co innego można zrobić przy 200mm na FF :twisted:

T.B. - Sro 12 Paź, 2016

Wujek_Pstrykacz,
Samolot jak byk - i o co chodzi? :cool:
Ja bym się cieszył, gdybym takie zdjęcie zrobił.

bhpchmiel - Sro 12 Paź, 2016

MM, to powiedz gościowi - którego znasz - że wątek przyjmie wszystko co warczy, świszczy i lata. A szkraba wstawiaj do jakiegoś dziecięcego wątku:))))))
witkot - Sro 12 Paź, 2016

Wujo spoko fotka dawaj więcej.

421.

422.

423.


Z dedykacją dla Marcinka :wink:
Historia pewnego miłośnika fotografii lotniczej i jego drabiny czyli jak zrobić dobre zdjęcie na pokazach lotniczych.


W trudzie przez pola buraków,krzewy i łąki by dotrzeć do wyznaczonego miejsca :razz:
424.


Oooo tam byłem wcześniej.To była dobra miejscówka ale zobaczymy może tu też "ustrzelimy" coś fajnego :arrow: :wink:
425.


O w mordę ale pech podchodzą do lądowania z drugiej strony :cry: :cry:
426.


Dobra wracam z powrotem.Grunt to dobra zabawa a spacer dobrze mi zrobi :mrgreen:
427.


Martino i tak cię lubię :razz: :roll: :grin:

bhpchmiel - Sro 12 Paź, 2016

Witek - ZAMORDUJĘ CIĘ :razz: :roll: :mrgreen:

424 - rządzi - ale się uśmiałem - tak dobrej fotki nikt mi jeszcze nie zrobił:))))

witkot - Sro 12 Paź, 2016

Zemsta za Radom :mrgreen: :mrgreen:
bhpchmiel - Sro 12 Paź, 2016

witkot, poczekaj, poczekaj, choć w przyszłym roku nie ma Radomia, to gdzieś się spotkamy i niekoniecznie na zakręcie :razz: :mrgreen:
komor - Czw 13 Paź, 2016

bhpchmiel, mam pytanie do 424 :twisted: – po co dwa parasole? Jeden nad głowę, drugi nad obiektyw? ;)
FotoVideo - Czw 13 Paź, 2016

Własciciel pola z burakami skażył sie ze jak jeszcze raz zobaczy na swoim polu faceta z drabina i dwiema parasolkami to spuści psy :mrgreen:
bhpchmiel - Czw 13 Paź, 2016

komor, bo to był mój i Kolegi parasol:))) A Kolega niósł resztę wyposażenia:)))

[ Dodano: Czw 13 Paź, 2016 11:24 ]
FotoVideo napisał/a:
Własciciel pola z burakami skażył sie ze jak jeszcze raz zobaczy na swoim polu faceta z drabina i dwiema parasolkami to spuści psy :mrgreen:


Z tego co słyszałem to już 2 lata temu spuszczali powietrze z kół samochodów zaparkowanych przy polu, więc kto wie....:)))
W sumie jest się czym bronić, a i Witek zna jakieś tajne ciosy Kung-Fu, więc nam sobaki nie straszne:)))))

witkot - Czw 13 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:

W sumie jest się czym bronić, a i Witek zna jakieś tajne ciosy Kung-Fu, więc nam sobaki nie straszne:)))))

Taaa chyba takie co wszyscy po obejrzeniu w młodości filmów z Bruce Lee :mrgreen:

bhpchmiel - Czw 13 Paź, 2016

Witek albo rzucimy jakąś pasztetową i niech se mordy te psiary zapchają:)))
Wujek_Pstrykacz - Czw 13 Paź, 2016

No to jeszcze takie.
witkot - Czw 13 Paź, 2016

Wujo się rozkręca :wink:
Mi się podoba :shock:

bhpchmiel - Czw 13 Paź, 2016

Dajesz Wujek, dajesz:))) Na pewno coś tam jeszcze trzymasz w zanadrzu:))

A Mirju coś przycichł? Zdjęcia pogubił? :) )))

Sunders - Czw 13 Paź, 2016

Wujek 428

:smile:

bhpchmiel - Czw 13 Paź, 2016

Widzę, że motywacje Wujka do działania włącza się coraz większy krąg forumowiczów :razz: :mrgreen:
Wujek_Pstrykacz - Czw 13 Paź, 2016

Nie mam wielu zdjęć, jak Marcin, nie mam wyboru. :neutral:
fazi75 - Pią 14 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:
witkot choć w przyszłym roku nie ma Radomia,

Jak to nie ma jak jest :grin:

bhpchmiel - Pią 14 Paź, 2016

fazi75, właśnie przeczytałem artykuł, że jednak pokazy będą :shock:
fazi75 - Pią 14 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:
fazi75, właśnie przeczytałem artykuł, że jednak pokazy będą :shock:

Też się cieszę :-)

witkot - Pią 14 Paź, 2016

Marcin a jeszcze godzinkę temu o tym rozmawialiśmy .Extra info :razz:
fazi75 - Nie 16 Paź, 2016

Kurde chłopaki! Bardzo, bardzo dobrą relację z imprezy daliście :smile: Wysoki poziom. Miło popatrzeć. Gratki.
bhpchmiel - Pią 21 Paź, 2016

fazi75, bardzo się cieszę, że zdjęcia przypadły do gustu:)))

431.


432. Crop potężny, ale ładnie się ustawił:))


433.


434. Poniosło mnie:))


435.


436.


437.


:wink:

mirju59 - Pią 21 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Dajesz Wujek, dajesz:))) Na pewno coś tam jeszcze trzymasz w zanadrzu:))

A Mirju coś przycichł? Zdjęcia pogubił? :) )))


Oglądając Wasze pstryki to strach się bać coś tu wstawiać :oops:
A na poważnie to ogarnęło mnie straszne lenistwo do zabawy z fotkami z Ostrawy. Jak nie ma checi to lepiej nie kombinować :!: Zbliżają się zimowe wieczory to może coś :mrgreen: Ale przy was to i tak wysiadam :mrgreen:
Brawo Panowie za fotki :!: Mnie się wszystkie podobają :!:

bhpchmiel - Pią 21 Paź, 2016

mirju59, nie dramatyzuj, tylko wstawiaj:)) Przecież tutaj nie ma żadnego konkursu na "naj.." :razz: :mrgreen: :cool:
witkot - Sob 22 Paź, 2016

O Martino widzę że ciągniesz ostro.
431- Zeus w pełnej klasie
432-Ładne tylko szkoda tych samochodów. Do kosza z nimi :mrgreen:
433-woow fajnie złapane ale wygląda niebezpiecznie :shock:
434-Helikopter w ogniu-tak mi się kojarzy.
435- :roll: no se tak.
436/437-Szwajcar super

ps.soki za wczoraj ale miałem nawał roboty :zalamany:

bhpchmiel - Sob 22 Paź, 2016

Witek, ale co tak przewracasz oczyma przy 435? Nie jest gut?
witkot - Nie 23 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:
Witek, ale co tak przewracasz oczyma przy 435? Nie jest gut?

Stać cię na więcej :wink:
No wiesz to tylko moja wizja ale wolę być szczery .

bhpchmiel - Pon 24 Paź, 2016

witkot napisał/a:
bhpchmiel napisał/a:
Witek, ale co tak przewracasz oczyma przy 435? Nie jest gut?

Stać cię na więcej :wink:
No wiesz to tylko moja wizja ale wolę być szczery .


Się zdzwonimy, to pogadamy:)))

Przy okazji pewnych porządków na dysku zajrzałem do fotek z poprzedniej Ostravy i odświeżyłem tak szybko w LR kilka fotek:))

438.


439.


440.


441.


442.


443.


444.


445.


446.


447.


448.


449.


450.


:wink:

witkot - Pon 24 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:
witkot napisał/a:
bhpchmiel napisał/a:
Witek, ale co tak przewracasz oczyma przy 435? Nie jest gut?

Stać cię na więcej :wink:
No wiesz to tylko moja wizja ale wolę być szczery .


Się zdzwonimy, to pogadamy:)))

Dobrze że nas dzieli prawie 400 km bo jeszcze byś mi zrobił najazd na chatę :mrgreen:

Z ostatnich wstawek biorę w ciemno "jurka' z tęczą i śmiglaki
450- :shock: :shock:

maziek - Pon 24 Paź, 2016

Ale dajecie, niech Was cholera ;) . Chyba na następnej Ostrawie dam łapówkę, żeby któryś przypadkiem jakąś bombkę zgubił wedle tego płota ;) .
Sunders - Pon 24 Paź, 2016

433 i 436
ophiuchus - Pon 24 Paź, 2016

Chce mi się już spać, ale Chmielu, żeś pozamiatał :shock:
fazi75 - Pon 24 Paź, 2016

Kolejne wspaniałe fotki. Gęba sama się śmieje :-) Kapitalne!!!

Mam pytanko. W Ostrawie jest bliżej do pokazów niż w Radomiu?
O warunki fotografowania nie pytam, bo to widać :-) Światło piękne :-) ale też to od pogody zależy. Też trzeba latać po polu żeby słońce mieć za plecami?

bhpchmiel - Pon 24 Paź, 2016

fazi75, w Ostravie częściej się zdarza, że piloci latają niżej i agresywniej - w strefie lotów praktycznie nie ma żadnej zabudowy mieszkalnej...
Pogoda ma jak zawsze kapitalne znaczenie:))
Fotki od samego początku robię tam z pola buraków - z terenu pokazów warunki są IMHO kiepskie....

A w ogóle bardzo się cieszę, że się fotki Wam podobają :razz: :cool:

cygnus - Sro 26 Paź, 2016

Konkursu nie ma więc też coś wstawię, z szufladki:
sthwild - Pią 28 Paź, 2016

Ja juz chyba zadnych fotek nie bede wstawial tylko patrzyl na wasze :shock:
bhpchmiel - Pią 28 Paź, 2016

sthwild napisał/a:
Ja juz chyba zadnych fotek nie bede wstawial tylko patrzyl na wasze :shock:


Następny malkontent :razz: :mrgreen:
Tak na marginesie, widzę, że miłośnikom five o`clock spodobały się fotki:)))))))

T.B. - Pią 28 Paź, 2016

sthwild,
Zamieszczaj, zamieszczaj.
Każdy zamieszczać może, jeden trochę lepiej, a drugi trochę gorzej.
Ty przecież umiesz trochę lepiej :cool:

cygnus - Sob 29 Paź, 2016

T.B. napisał/a:

Każdy zamieszczać może, jeden trochę lepiej, a drugi trochę gorzej.
Ty przecież umiesz trochę lepiej :cool:

Ja umiem gorzej tzn. że chyba mniej umiem,
o ile dobrze rozumiem.

sthwild - Sob 29 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:
sthwild napisał/a:
Ja juz chyba zadnych fotek nie bede wstawial tylko patrzyl na wasze :shock:


Następny malkontent :razz: :mrgreen:
Tak na marginesie, widzę, że miłośnikom five o`clock spodobały się fotki:)))))))


no pewnie, ze sie spodobaly. jak sie gdzies spotykamy to ja im zawsze mowie: "he is one of the best Polish aviation photographers". bedziesz niezly VIP jak kiedys na RIAT przyjedziesz😉

[ Dodano: Sob 29 Paź, 2016 01:56 ]
T.B. napisał/a:
sthwild,
Zamieszczaj, zamieszczaj.
Każdy zamieszczać może, jeden trochę lepiej, a drugi trochę gorzej.
Ty przecież umiesz trochę lepiej :cool:


dzieki😉 chmielu mnie w kompleksy wpedza😂

bhpchmiel - Nie 30 Paź, 2016

sthwild, no Ty mi nie mów, że tak opowiadasz, błagam :zalamany: :cool: :roll: :razz:

Gdzie mi tam do czołówki???

Przestań się wygłupiać :cool: :razz:

witkot - Nie 30 Paź, 2016

Chmielciu ty tam nie bądź taki skromny :wink:
T.B. - Nie 30 Paź, 2016

sthwild napisał/a:
jak kiedys na RIAT przyjedziesz😉

Biedny RIAT. Oni jeszcze nie wiedzą, co to jest narzekanie po polsku :roll: :zalamany: :???:

witkot - Nie 30 Paź, 2016

T.B. napisał/a:

Biedny RIAT. Oni jeszcze nie wiedzą, co to jest narzekanie po polsku :roll: :zalamany: :???:

Może nie moja sprawa ale powinieneś widzieć różnicę pomiędzy narzekaniem a zwracaniem uwagi co na pokazach jest lub było niedopracowane :wink:
Ktoś kto robi dobre foty musi wymagać a pisząc co jakiś czas jak to Marcin ciągle narzeka mam wrażenie że zdecydowanie przesadzasz :wink:
Pozdrowionko :grin:

mirju59 - Nie 30 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:
A Mirju coś przycichł? Zdjęcia pogubił? :) )))

No to z dużą dozą nieśmiałości kilka pierwszych :oops:

453


454


455


456


457


458

witkot - Nie 30 Paź, 2016

No popatrz go tak się ukrywał a jakie dobre fotki zrobił.
Biorę wszystkie :razz:

mirju59 - Nie 30 Paź, 2016

witkot, Dzięki :!: Ale coś czuję, że słodzisz by nie zniechęcić emeryta :mrgreen:
Malutkie usprawiedliwienia to takie, że robię to na nie najnowszym lapku który ma fatalne kąty widzenia :oops:

bhpchmiel - Pon 31 Paź, 2016

mirju59, z całego seta wybieram 453 i 455 :wink: .
Na 456 i reszcie w dół sporo szumu jest na kadłubie - można zapytać jakie iso miałeś ustawione?

mirju59 - Pon 31 Paź, 2016

bhpchmiel napisał/a:
można zapytać jakie iso miałeś ustawione?

320

Wujek_Pstrykacz - Sro 02 Lis, 2016

Przy rozjaśnianiu, zmianie kontrastu w cieniach z Canona wychodzi taka kaszka, u mnie też część zdjęć odpada z tego powodu. :neutral:
bhpchmiel - Sro 02 Lis, 2016

Wujku, tak podejrzewałem, że to wyszło przy wyciąganiu cieni... :cool:
mirju59 - Sro 02 Lis, 2016

Wujek_Pstrykacz, bhpchmiel, Możliwe też, że przedobrzyłem z Viveza :oops:
Uczę się :razz: Ale dzięki za wszystkie sugestie :mrgreen:

bhpchmiel - Pon 21 Lis, 2016

Jakbyście to widzieli?

https://youtu.be/pH-WoJK8t7A

Jutro mam pewne wystąpienie i ta kompilacja powstała jako uzupełnienie prezentacji.
Szczegółów na razie nie chcę zdradzać, żeby nie zapeszać....:)))

T.B. - Pon 21 Lis, 2016

Może być, chociaż dla mnie za długie. Ale problem polega na tym, że ja nie wiem, jakie jest przeznaczenie.
Nie wiem też, kto będzie oglądał. Od tego może zależeć odbiór tych bardziej "artystycznych" zdjęć. Na szczęście one nie przeważają. Na szczęście, jeśli prezentacja ma być dla tak zwanego "każdego".

bhpchmiel - Pon 21 Lis, 2016

T.B., odbiorcy to miejscowe koło fotograficzne, które raczej nie miało do czynienia z fotografią lotniczą.
Z długością walczyłem długo, bo fotek do pokazania jest 3x więcej, więc selekcja była okrutna:(((
Celowo wymieszałem standard fotek, żeby było przekrojowo przez moją działalność... :) ))

Dzięki za uwagi...

witkot - Pon 21 Lis, 2016

Marcin a ja uważam że jeśli to prezentacja to wcale nie jest za długa
Osobiście uważam że slajdy powinne "lecieć" ciut wolniej tak by widzowie mogli lepiej przyjrzeć się detalom.
Bywam często na takich prezentacjach i trwają nawet godzinę.
Można na chwilę zatrzymać i przy dowolnym zdjęciu doda kilka słów na temat konkretnej fotografii. :wink: :wink:
Na temat zdjęć się nie wypowiadam bo znasz moje zdanie :mrgreen:

bhpchmiel - Pon 21 Lis, 2016

Napiszę w czym rzecz, bo Witek już ma wyjaśnione przez telefon:)))

Pokaz jest załącznikiem większej prezentacji, która będzie trwać ok. 1,5 godz... :) )))
Starałem się optymalnie dobrać czas - na każde zdjęcie jest 3 sekundy.
Niestety jedna dodatkowa to 300 więcej w całości, więc już robi się długo...
W prezentacji będzie jeszcze jeden filmik, więc czas antenowy będzie mocno napięty:)))

fatman - Pon 21 Lis, 2016

Marcin, dwie rzeczy:

1. Za szybko
2. Znam Twoje zdjęcia i w prezentacji... mocno straciły na ostrości :zalamany:

bhpchmiel - Wto 22 Lis, 2016

Rysiu no właśnie z tą szybkością jest problem :razz:
Kompresja na YT swoje zrobiła - jest dużo lepiej kiedy kompilacje ogląda się na komputerze... :wink:

MM - Wto 22 Lis, 2016

Po co komu oglądać 300 zdjęć? Wybierz 100 najlepszych, różnych kadrowo, nastrojowo, mieszaj śmigła z palnikiem, grupy z solówkami. Jak kogoś samoloty nie kręcą to nie ilość tylko jakość zdjęć jest ważna.
bhpchmiel - Wto 22 Lis, 2016

MM, a weź wybierz te 100 :cry: Każde się wydaje jak perełka :razz: :mrgreen:
Szczerze to już nie mam czasu na takie mieszanie - jestem zbyt zawalony robotą:((((
Ale dzięki za podpowiedź :cool:

Wujek_Pstrykacz - Wto 22 Lis, 2016

Marcin oglądanie ciągiem więcej niż 5 minut nawet super zdjęć wywołuje w publice znużenie i wiercenie. Znam temat, uwierz mi. Lepiej zrobić trzy prezentacje po 3 minuty niż jedna długą na 9minut.. To tak dla przykładu. :grin:
bhpchmiel - Wto 22 Lis, 2016

Wujku, dzięki za rady:))) Już nie mam czasu na poprawki, więc pójdę na żywioł... Zobaczymy jak będzie:))))
DarkRaptor - Sro 23 Lis, 2016

Dwa szufladowe...

459.


460.

kistian - Wto 29 Lis, 2016

Kolejne próby na Okęciu :)

461



462

bhpchmiel - Wto 29 Lis, 2016

DarkRaptor, całkiem ciekawe:))
kistian, jest postęp :wink: - ciut brakuje ostrości, ale to jeszcze opanujesz:)))

witkot - Wto 29 Lis, 2016

Marcin konkurencja się rodzi :mrgreen:
kistian-dobre jest.Widać dynamikę i to najważniejsze.

kistian - Wto 29 Lis, 2016

bhpchmiel, staram się :)
fatman - Sro 30 Lis, 2016

kistian, ładnie i przede wszystkim ostro zpanowane.
To lubię! :mrgreen:

kistian - Czw 08 Gru, 2016

To kolejne z ostatniego wyjazdu :)

463

bhpchmiel - Nie 11 Gru, 2016

kistian, 463 aż się prosi do formatu 16:9 :) )
Poza tym, kadr Ci leci w lewy dół, co przy takim złapaniu samolotu zakłóca odbiór. Albo prostujesz, ale podnosisz całość w górę (czyli robisz pod górkę:))))

A ja sobie pozwolę wstawić kolejny pakiecik z Leszna - zawziąłem się ostatniej nocy, moja żonka poległa a mi się jakoś odechciało spać:)))
Efekty poniżej:

464.


465.


466.


467.


468.


469.


470.


471.


472.


473.


474.


475.


476.


477.


478.


479.


480.


:wink:

witkot - Pon 12 Gru, 2016

Dajesz kolego po garach.
Z seta biorę 465/466 za światło oraz 476 i do końca za kolory.

bhpchmiel - Pon 12 Gru, 2016

Dzięki Witek:))
muzyk - Czw 15 Gru, 2016

Kurde, jedziesz z koksem. :shock:
LadyD - Czw 15 Gru, 2016

Łał, niesamowite kolorki :)
fatman - Pią 16 Gru, 2016

Dajesz ładnie.
Dla mnie najbardziej 476 i 479.

bhpchmiel - Nie 18 Gru, 2016

Bardzo dziękuję za pozytywne komentarze:))) I cieszę się, że fotki są ok:)))

Kolejny pakiecik:))

481.


482.


483.


484.


485.


486.


487.


488.


489.


490.


491.


492.


493.


:) )

fazi75 - Nie 18 Gru, 2016

Kiedyś już pisałem, że panoramujesz perfekcyjnie. Skosy zaczynają mnie denerwować. Od czasu do czasu super, ale co ca dużo...
bhpchmiel - Nie 18 Gru, 2016

fazi75, ale przecież proste też są w zestawie - do wyboru, do koloru :wink: :razz:
DarkRaptor - Pon 19 Gru, 2016

fatman napisał/a:
Dajesz ładnie.
Dla mnie najbardziej 476 i 479.

Nie będę oryginalny. Mam dokładnie takie samo zdanie.

Sporo fajnych zdjęć, ale te dwa najlepiej wypadają z obydwu setów.

Dorzucę dwa do tematu:

494.


495.

bhpchmiel - Pon 19 Gru, 2016

DarkRaptor, dziękować:)))

Teraz dla odmiany "klu" pikniku w Lesznie, czyli pokazy nocne:))

496.


497.


498.


499.


500.


501.


502.


503.


504.


505.


:wink:

DarkRaptor - Pon 19 Gru, 2016

Ooooo, czegoś takiego jeszcze nie oglądałem.

496, 498, 503 - świetne. Najlepsze z serii. Podobają się kadry, kolory i akcja.

bhpchmiel - Wto 20 Gru, 2016

@Maziek - wstawiam zgodnie z prośbą:))

Surówka całkowita ISO 5000, przysłona 7.1, 1/125

506.

maziek - Sro 21 Gru, 2016

O matko, to oni naprawdę po ciemku całkiem? Czy jednak było jeszcze trochę jasno tylko ekspozycja tak nastawiona?
bhpchmiel - Sro 21 Gru, 2016

maziek, latali ok. 22/00, więc ciemno już było. Ekspozycja +1, a i tak czas miałem 1/100... Tak więc było dość ekstremalnie... :roll:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group