forum.optyczne.pl

Edycja zdjęć cyfrowych i oprogramowanie - Balans bieli ustawiony za pomocą Histogramu

dexdorma310878 - Pią 26 Lut, 2016
Temat postu: Balans bieli ustawiony za pomocą Histogramu
Cześć,
Proszę mi wyjaśnić , jak to rozgryźć,
Chcę ustawić, poprawić Balans bieli za pomocą Histogramy w PHOTOSHOPIE,
Wykonuje się to balansem kolorów(link poniżej)
Zaznacza się kolor neutralny (szarego lub białego) fragmentu zdjęcia, ale ja go nie mam, znaczy nie widzę:)




Co mam zrobić gdy na fotografii nie ma białych, szarych elementów,
Np. portret kobiety, która ma żle ustawiony Balans bieli, bo jej twarz jest zażółcona, , a na zdjęciu nie ma kolorów białych, szarych

Skąd mam wziąć pomiar(zaznaczanie prostokątne, jak z linku poniżej): Z policzka mam brać!?,
Jak mam odnaleźć, te szare punkty

Czy możecie mi pomóc w temacie, a może są sprytniejsze programy do ustawienia Balansu.





http://www.fotografuj.pl/.../page/2#content


Bardzo dziękuje wam za pomoc.

komor - Pią 26 Lut, 2016

Jeśli nie ma neutralnych kolorystycznie elementów na zdjęciu, to musisz ustawiać na swoje oko i gust. Nie masz bowiem obiektywnego oparcia w cyferkach. Szczególnie przy portretach nie chodzi o to, by było obiektywnie i neutralnie, ale żeby było ładnie. Tak więc polegając na w miarę przyzwoitym wyświetlaniu kolorów na swoim monitorze, trzeba poeksperymentować.
dragossani - Sob 27 Lut, 2016

A na przyszłość (jeśli warunki pozwalają) zrób zdjęcie karty tam gdzie będzie stała modelka i możesz przenieść balans z jednej fotki na drugą.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group