forum.optyczne.pl

Teleskopy, lunety i celowniki optyczne - głowica pod lunetę

waldemi - Sro 30 Mar, 2016
Temat postu: głowica pod lunetę
Witam
Posiadam statyw Velbon DV-7000 z głowicą PH-368. Statyw jest używany z lunetą, czasami również do digiscopingu. Problem jednak polega na tym, że taki zestaw luneta + adapter do digi + aparat ciężko wyważyć i całość ciągle się przechyla. Chcę zmienić głowicę na FHD-51Q ponieważ ma ona przesuwaną płytkę i dzięki temu powinno dać się wyważyć założoną lunetę. Nie wiem jednak czy sprawdzi się z lunetą. Luneta + zestaw do digi waży ok. 2,2-2,3 kg , nośność głowicy wg specyfikacji to 2,5 kg. Czy to wystarczy? Miał ktoś do czynienia z tą głowica i może coś o niej więcej napisać?
Alternatywą była by głowica Manfrotto 500AH ale nie wiem z kolei czy da się ją zamocować? Statyw ma mocowanie głowicy 3/8 cala.

kimek27 - Sro 30 Mar, 2016

Widzialem niedawno ta frotke 500. Jest troche duza jak pod lunete. Ja uzywam giottosa vh-6011 i sie sprawdzal dobrze z luneta 77mm,adapterem i e-m5. Teraz uzywam lunety 66mm tylko do obserwacji i kupil bym mniejsza glowice np benro s2.
waldemi - Sro 30 Mar, 2016

W jednym sklepie polecają mi Benro S4. Nie miałem z nią jeszcze styczności. Jak sprawdza się z lunetą i zestawem digi?
kimek27 - Sro 30 Mar, 2016

Jaki zestaw masz?, moze gimbal by ci podszedl?
waldemi - Sro 30 Mar, 2016

Luneta ECOTONE 20-60 x 80, służy głównie do obserwacji ptaków, zestaw digi jedynie do dokumentowania ciekawych obserwacji. Gimbal raczej się tu nie sprawdzi. A ta głowica Benro S4 coraz bardziej mnie do siebie przekonuje :mrgreen:
kimek27 - Sro 30 Mar, 2016

Luneta prosta +lustro? Czy projekcja z tego zooma?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group