forum.optyczne.pl

Cyfrowe aparaty bez lustra z wymienną optyką - Jaki bezlusterkowiec najczęściej używasz?

TS - Czw 31 Mar, 2016
Temat postu: Jaki bezlusterkowiec najczęściej używasz?
Lustra mają swoją ankietę, czas na bezlustra... Kolejność chronologiczna.
avalon - Czw 31 Mar, 2016

Oczywiście, że najczęściej używam tego bezlustra, które posiadam :P
TS - Czw 31 Mar, 2016

A to nie zawsze musi być takie oczywiste. Np. moja żona czasem robi zdjęcia moim aparatem, ale na stałe go nie dam (zresztą nie chce - ma swoje lustro Canona) ;)
vonorlik - Wto 12 Kwi, 2016

Od miesiąca szczęśliwy właściciel: A7 Mark II + superfajna 35ątka :D

https://zapodaj.net/d21f22a6471fc.jpg.html

Czerwiński - Pon 25 Paź, 2021

Przeszedłem przez 60 lat długą drogę ze sprzętem foto, smiena, zenit e, pentacon six, minolta xgm, canon ae1, canon a610, nikon s8000, canon g11, dynax 7d, canon 400d, canon 1100d, sony a300,sony a700, a teraz czas na canon 50M mark II. Panta rhei. Czas na sprzęt typu aparat+smartfon+tablet +coś nowego. Mówi się o nowej koncepcji łapania obrazu bez obiektywu przez soczewki magnetyczne...
Negatyw - Pon 01 Lis, 2021

Czerwiński napisał/a:
Mówi się o nowej koncepcji łapania obrazu bez obiektywu przez soczewki magnetyczne...
Jak wymontujemy soczewki z obiektywu to mamy obiektyw bez soczewek i soczewki bez obiektywu (luzem). Soczewki magnetyczne stosuje się do cząstek naładowanych, np. elektronów. Dlatego są stosowane w mikroskopach elektronowych.
Czerwiński - Pon 01 Lis, 2021

Hmm...to o czym piszesz to tak jest. Może rozwój elektroniki umożliwi "łapanie obrazu (fotonów) bez soczewek..."
Negatyw - Pon 01 Lis, 2021

Fotony nie potrzebują soczewek by trafiły na matrycę. Ale by utworzył się z tego obraz o jaki nam chodzi to już przynajmniej jedna soczewka jest potrzebna. Zamiast typowej soczewki da się wykorzystać zjawisko dyfrakcji, chodzi o fotografię otworkową. https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotografia_otworkowa
Sjirk1983 - Pią 19 Lis, 2021

Nie używam żadnych, ponieważ nie wiem o co z tym chodzi.
Vater - Wto 15 Lis, 2022

Jakie są możliwości dołączenia do aparatu canon m50 mark ii obiektywów aparatów innych firm za pomocą przejściówek? Mam obiektyw od Prakticy MTL5B 1.8/50. Czy to w ogóle możliwe?
Soniak10 - Sro 29 Mar, 2023

Chyba warto byłoby ponowić tę ankietę, bo przez ostatnie parę lat trochę się chyba pozmieniało?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group