forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Kompakt czy hybryda, jakość zdjęć w trybie auto

Xysio64 - Wto 22 Kwi, 2008
Temat postu: Kompakt czy hybryda, jakość zdjęć w trybie auto
Jako nowy witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników tego Forum.
Do tej pory robię zdjęcia Canonem A510 i chyba najwyższa pora aby zmienić aparat na coś lepszego.
Mam w domu pożyczone aparaty Canona S5IS oraz Panasonica DMC-FZ8, porobiłem trochę zdjęć na automacie i wydaje mi się że nie są dużo lepsze od zrobionych moim starym Canonem A510(bez stabilizacji).
Tak zastanawiam się czy robiąc większość zdjęć automatem lepiej nie kupić jakiegoś kompakta np. Canona A650 czy SX100IS albo Panasonica DMC- FX100, FS5 czy LZ10.
Byłem już prawie zdecydowany na Panasonica DMC-FZ18 ( zdjęć nim nie robiłem ale opinie o nim są dosyć dobre), ale po próbach z wyżej wymienionymi aparatami wydaje mi się że przewyższają one kompakty przede wszystkim w ustawieniach manualnych, wtedy można zrobić dobre zdjęcia ale trzeba trochę się na tym znać. Ja raczej będę robił zdjęcia w auto to chyba lepiej wybrać jakiś dobry kompakt, tylko jaki zależy mi na stabilizacji, optycznym przybliżeniu ok.8-10 razy, wykrywaniu twarzy, histogramie w czasie rzeczywistym no i może jakiś ustawieniach manualnych. Dzięki za uwagi i sugestie w wyborze aparatu.

sluuurp - Sro 23 Kwi, 2008

W auto, to chyba FZ18 robi najlepsze zdjęcia. Ma tzw. inteligentne auto, sam między innymi dobiera programy tematyczne np. wybiera sobie wykrywanie twarzy, czy świece, portret itp. w zależności od sytuacji na "planie"
Ma również sporo ustawień manualnych,
Nie porównuj FZ8 do FZ18 w auto ponieważ FZ8 robi fatalne zdjęcia w tym trybie (serduszko) FZ18 ma zupełnie inny symbol. Nazwa aparatów podobna, a zupełnie co innego.

szymski - Sro 23 Kwi, 2008

To może i ja się podłączę... ;)
Czy różnica pomiędzy Canonem G9 a Fuji s100fs w amatorskim, ale ambitnym, użytkowaniu w jakości zdjęć będzie znacząca, duża, zauważalna?

Xysio64 - Sro 23 Kwi, 2008

Sluuurp dzięki za odpowiedź , widzę że masz właśnie FZ18, właśnie dzięki Twoim opiniom i zdjęciom chciałem kupić ten aparat. Teraz trochę poczytałem o kompaktach tych lepszych które kosztują tyle samo co FZ18 ,napisałeś że FZ18 robi lepsze zdjęcia w auto, rozumie że miałeś z nimi styczność.
sluuurp - Sro 23 Kwi, 2008

Miałem styczność z FZ8 i Canonami serii A, tam auto jest do bani. Z kolei w Canonie S5IS nie ma formatu RAW, co bardzo jest przydatne.
Co do auto w S5IS to nie wiem, ale jak to w Canonach, pewnie tez nie za dobre, ale zastrzegam mogę sie mylić.

Xysio64 - Sro 23 Kwi, 2008

Poczytam jeszcze trochę o kompaktach Panasonica a skończy się tym że kupię FZ18, chyba pierwszy wybór jest najlepszy, mam czas do jutra. Dzięki.

[ Dodano: Sro 23 Kwi, 2008 ]
Jak napisałem trochę poczytałem i zaciekawił mnie aparat Panasonic DMC-TZ5, miał ktoś może z nim styczność, czy ma sens porównywać go do FZ18 ?
Opis tego aparatu znalazłem na stronie: http://www.allegro.pl/ite...klep_f_vat.html
ciekawi mnie jednak jak sprawuje się w praktyce szczególnie że jest droższy od FZ18.

MM - Sro 23 Kwi, 2008

Auto w serii S Canona jest bardzo dobre. Tak dobre, że ciężko jest zrobić lepsze zdjęcia na manualu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group