forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Który robi najlepsze zdjęcia???

michalwisnia - Czw 01 Maj, 2008
Temat postu: Który robi najlepsze zdjęcia???
Tak jak w temacie

Canon S5 IS
Panasonić FZ18
Panasonic FZ50
Canon G9
Fuji S9600
Sony H9
Olympus SP 570UZ
Inne

Arek - Czw 01 Maj, 2008

Sam nie zrobi dobrego zdjęcia. Przydałby się świadomy tego co chce fotografować fotograf.
Monastor - Czw 01 Maj, 2008

Sony H9
Olympus SP 570UZ

Te dwa odradzę. Co do pozostałych... to już zależy od kwoty jaką możesz wydać i tego co najbardziej chcesz fotografować.

rafalg - Czw 01 Maj, 2008
Temat postu: Re: Który robi najlepsze zdjęcia???
michalwisnia napisał/a:
Tak jak w temacie

Canon S5 IS
Panasonić FZ18
Panasonic FZ50
Canon G9
Fuji S9600
Sony H9
Olympus SP 570UZ
Inne


To tak jakby zapytać który samochód klasy średniej jest najlepszy. Trzeba trochę sprecyzować swoje oczekiwania i możliwości, chociażby finansowe.

michalwisnia - Czw 01 Maj, 2008
Temat postu: Re: Który robi najlepsze zdjęcia???
rafalg napisał/a:
michalwisnia napisał/a:
Tak jak w temacie

Canon S5 IS
Panasonić FZ18
Panasonic FZ50
Canon G9
Fuji S9600
Sony H9
Olympus SP 570UZ
Inne


To tak jakby zapytać który samochód klasy średniej jest najlepszy. Trzeba trochę sprecyzować swoje oczekiwania i możliwości, chociażby finansowe.


przeciez wszystkie są w podobnej cenie . No moze G9 troche droższy. Chce kupić najlepszy aparat do 1500 zł. I nie piszcie ż ezdjęcia robi sie głową czy coś tam. Któryś ztych aparatów musi być lepszy od pozostałych.

qadest1 - Czw 01 Maj, 2008

michalwisnia napisał/a:
nie piszcie że zdjęcia robi sie głową czy coś tam. Któryś ztych aparatów musi być lepszy od pozostałych.


No niestety Kolego - zdjęcia robi się glową i coś tam :roll: :roll: :roll:
Jeżeli nie Chcesz do tego używać wspomnianej wyżej części głowy - to napiszę Ci tak: dlaczego nie wziąłeś pod uwagę np D40 Nikona+Kit albo Canona D350+kit, albo Olka E410+Double Kit??? Te aparaty są zdecydowanie lepsze od tych wymienionych przez Ciebe (zdecydowanie pod każdym względem) - niestety wszystkie mają jedną i wciąż tą samą wadę - nie pomyślą za Ciebie, nie "wennują" twórczo i też niestety nie pójdą za Ciebie w dobry plener cyknąć fotkę, w domu też niestety same fotek nie cykną - także chciał nie chciał z każdym modelem Będziesz musiał niestety głowę "nadwyrężyć/użyć" by jaką kolwiek fotkę zrobić :roll: :roll: :roll:

michalwisnia - Czw 01 Maj, 2008

Stara spiewka z tym robieniem zdjęć głowa. Potrzebuję aparatu do robienia zdjęć np na wakacjach. Lustrzanek nie chce bo za duże i za ciężkie.

Oprócz głowy trzeba miećjeszcze sprzęt i ja chce kupic taki sprzet który ułatwi mi robienie zdjęć. Interesują mnie zdjęcia nie większe niż 10x15.

[ Dodano: Czw 01 Maj, 2008 ]
rafalg napisał/a:
michalwisnia napisał/a:
Tak jak w temacie

Canon S5 IS
Panasonić FZ18
Panasonic FZ50
Canon G9
Fuji S9600
Sony H9
Olympus SP 570UZ
Inne


To tak jakby zapytać który samochód klasy średniej jest najlepszy. Trzeba trochę sprecyzować swoje oczekiwania i możliwości, chociażby finansowe.


Ja wiem który samochód kalsy średniej jest najlepszy: Ford Focus A TY wiesz który z tych aparatów jest najlepszy??

qadest1 - Czw 01 Maj, 2008

Dobra ułatwie Ci jeżeli chcesz cykać tylko w Auto to polecę ci FZ18 - zarąbisty "inteligent Auto" (iA), jeżeli będziesz walił w auto, ale planujesz trochę "czasem" dorzucić coś "od siebie" Weź S9600 - ma "ostrzenie na obiektywie" przy tym zoom niewiele mniejszy od FZ50 - za to jest sporo od niego tańszy :)
Jednak biorąc aparaty z ostrzeniem na obiektywie - typu S9600 lub FZ50 to "prawie" będziesz tachał lustrzankę - także może przemyśl jeszcze tego Olka 410/510 z Double Kit'em - koniec końców waga niewiele wyższa od w/w wymienionych (jakość bez porównania!!!!!), a cena "prawie" ta sama :roll: :wink:

igorax - Pią 02 Maj, 2008

canon g9, fz18, ostatecznie s5is ; małe poręczne, proste w obsłudze w sam raz na wakacje.
mare36 - Pią 02 Maj, 2008

Dobra ułatwie Ci jeżeli chcesz cykać tylko w Auto to polecę ci FZ18 - zarąbisty "inteligent Auto" (iA)



Fanatyk ;) ))

A w kwestii wyboru to do zdjec 10x15 nie potrzeba zadnego z tych aparatow. Wystarczy male co nieco..a tych jest mnostwo i duzo mniejsze. Ot chocby kupic z zoomem 5x jak panas FX500 ew. tz5 zoom10 ew. p5100 zoom3,5 and more ;)
pozdr

qadest1 - Pią 02 Maj, 2008

mare36 napisał/a:
Fanatyk ))


Taaa.. jeszcze Napisz, że przedstawiciel Panasonic Polska :grin:

Jeżeli kolega nie chce używać głowy to tryb (iA) w panasie "pomyśli" za niego, ja ten tryb nazywam "osiołek" od tego iA ;)

Monastor - Pią 02 Maj, 2008

michalwisnia,
Cytat:
Lustrzanek nie chce bo za duże i za ciężkie.

To w takim razie lustrzanka Olympus E-410 spodoba Ci się bardziej niż kompakt Panasonic Lumix DMC-FZ50. Pójdź sobie do jakiegoś sklepu i porównaj :razz:

Cytat:
Interesują mnie zdjęcia nie większe niż 10x15.

To w takim razie obojętne co wybierzesz. Weź Panasa FZ18 bo jest najbardziej uniwersalny z tych co dają rozsądną jakość zdjęć.

MM - Pią 02 Maj, 2008

michalwisnia , nie tylko zdjęcia robi się głową (a jest to stara prawda). Pytania też zadaje się z głową. Nie chcesz lustrzanki a na liście masz spore gabarytowo klamoty.
Tak na marginesie dla mnie Focus nie jest najlepszy w swojej klasie :razz:

Reasumując na tak ogólnie postawione pytanie nie można dać prostej odpowiedzi. Podałeś przykłady zbyt różnych aparatów i kategoria cenowa jest tutaj delikatnie bez sensu. Albo doprecyzuj (np. waga, zoom, rozmiary) albo zamknę ten wątek jako prowadzący na manowce.

rafalg - Pią 02 Maj, 2008

michalwisnia napisał/a:
Stara spiewka z tym robieniem zdjęć głowa. Potrzebuję aparatu do robienia zdjęć np na wakacjach. Lustrzanek nie chce bo za duże i za ciężkie.

Oprócz głowy trzeba miećjeszcze sprzęt i ja chce kupic taki sprzet który ułatwi mi robienie zdjęć. Interesują mnie zdjęcia nie większe niż 10x15.

[ Dodano: Czw 01 Maj, 2008 ]
rafalg napisał/a:
michalwisnia napisał/a:
Tak jak w temacie

Canon S5 IS
Panasonić FZ18
Panasonic FZ50
Canon G9
Fuji S9600
Sony H9
Olympus SP 570UZ
Inne


To tak jakby zapytać który samochód klasy średniej jest najlepszy. Trzeba trochę sprecyzować swoje oczekiwania i możliwości, chociażby finansowe.


Ja wiem który samochód kalsy średniej jest najlepszy: Ford Focus A TY wiesz który z tych aparatów jest najlepszy??


Wiem Canon G9.

I proponuję sprowadzić ten temat na manowce, pytania są dość tendencyjne.

michalwisnia - Pią 02 Maj, 2008

Zadając to pytanie chciałem prostej odpowiedzi który z tych aparatów waszym zdaniem jest najlepszy. Wiem ze do robienia zdjęć potrzeban jest głowa tak jak do wszystkich innych rzeczy.

Dzisiaj w MM jest dzien bez vatu i wszystkie z tych aparatów oprócz g9 są po 1064,75 zł. natomiast Nikon d40 po 1200. I teraz sie zastanawiam co brać.

MM - Pią 02 Maj, 2008

Ja bym nawet przez sekundę nie myślał tylko brał Nikona z kitem. Do tego taki 55-200 VR i masz "wypasik amatorski".
mare36 - Pią 02 Maj, 2008

michalwisnia napisał/a:
Zadając to pytanie chciałem prostej odpowiedzi który z tych aparatów waszym zdaniem jest najlepszy. Wiem ze do robienia zdjęć potrzeban jest głowa tak jak do wszystkich innych rzeczy.

Dzisiaj w MM jest dzien bez vatu i wszystkie z tych aparatów oprócz g9 są po 1064,75 zł. natomiast Nikon d40 po 1200. I teraz sie zastanawiam co brać.


uzyskales odpowiedz..z tych podanych Fz18 jest najlepszym rozwiazaniem zarowno technicznie jak i cenowo i tyle.
watek wyczerapny
ende

mavierk - Pią 02 Maj, 2008

ale głupoty gadacie - najlepsze zdjęcia zrobię ja, chociażby mając do dyspozycji tylko aparat z pudełka po zapałkach :]
sluuurp - Pią 02 Maj, 2008

W Media Markt jest tak dzisiaj

CENA
--------
1,22

Przykład > aparat kosztuje 999

999
------- = 818 zł
1,22

michalwisnia - Pią 02 Maj, 2008

mavierk napisał/a:
ale głupoty gadacie - najlepsze zdjęcia zrobię ja, chociażby mając do dyspozycji tylko aparat z pudełka po zapałkach :]


a nie prawda ja bez głowy robie najlepsze zdjęcia!!! Koniec i kropka!

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Kupie najprawdopodobniej FZ18 chociaż męczy mnie ten D40 albo Pentax K100D.

Mozna zamknac temat

Pozdrawiam.

MM - Pią 02 Maj, 2008

No to zamykam na prośbę autora wątku.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group