forum.optyczne.pl

Edycja zdjęć cyfrowych i oprogramowanie - Karta graficzna do desktopa pod Lightroom 6

temp - Nie 21 Sie, 2016
Temat postu: Karta graficzna do desktopa pod Lightroom 6
Zauważyłem niedawno ku swojemu zdziwieniu, że po wyłączeniu wsparcia ze strony karty graficznej LR 6 działa szybciej. Mam Radeona HD5700, czyli bez rewelacji, z wgranymi już poprawionymi sterownikami. Myślę o zmianie, ale ponieważ fotografię traktuję czysto hobbystycznie, nie chciałbym wydawać na nią majątku, stąd pytanie - jaka karta na tę chwilę będzie miała w miarę dobry stosunek jakości do ceny i wydajnościowo wyraźnie coś polepszy?
W gry w ogóle nie gram, mam AMD FX-6300 6-core 3,5 GHz i 8 GB RAMu, bodajże 1600 MHz. Windows 7 jeszcze na HDD, ale już LR i wszystkie katalogi na SSD. Idealnie byłoby się zmieścić w 500 zł ;)
Z góry dziękuję za pomoc :)

Wojmistrz - Pon 22 Sie, 2016

To napiszę dość na świeżo. Miałem 2x R6850 1GB w crossfire. Najpierw nie działały wcale, potem naprawili to w sterownikach AMD, potem naprawili chyba przy 6.2 w samym programie, że na wszystkich sterownikach działało, no i około 6.5 zepsuli skrajnie. Akceleracja wywala się natychmiast, 1000 komunikatów i zżerało pamięć. w 6.6.1 przestało zabierać pamięć, ale nadal są komunikat niezgodności. Dzwoniłem do Adobe, zalecili nowszą kartę grafiki. Kupiłem R9 290X 4GB i ... nic się nie zmieniło, nadal lipa. Może warto teraz kupić nVidię, ale ja muszę zostać na obecnej ze względu na DaVinci Resolve.
temp - Pon 22 Sie, 2016

Dobra, dzięki, to już wiem, których NIE kupować :mrgreen:
Wojmistrz - Pon 22 Sie, 2016

Ja czekam na kolejną wersję :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group