forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Dobry aparat (kompakt) do 3000 zł

Reynewar - Nie 20 Lis, 2016
Temat postu: Dobry aparat (kompakt) do 3000 zł
Witam!

Proszę o pomoc w wyborze kompaktu do granicy 3k :wink: granica płynna +/- 1k, im mniej tym lepiej chyba, że warto dopłacić. Nacisk kładę na jakość zdjęć w wieczornej i nocnej scenerii jak dynamicznych dziennych zdjęciach ponieważ uwielbiam robić fotki zachodu i wschodu słońca, gwiazd, miast nocą jak i zdjęć mojej małej córeczki która jest niezwykle aktywna.
Zaznaczam że jestem amatorem lecz w miarę możliwości robię zdjęcia manualnie i eksperymentuje z głębią ostrości i czasami naświetlania. Moim odniesieniem jest Canon G16 którego często pożyczam od brata więc znam jego możliwości i bolączki :)

Na forum przewertowałem sporo tematów jednak dalej mam problem z wyborem aparatu bo nie było opisanych dwóch modeli które wymienię:
-Canon PowerShot G5 X
-Canon PowerShot G7 X Mark II (boli mnie brak wizjera a cieszy z racji nowszej elektroniki niż w G5X)
-Panasonic Lumix DMC-LX100 (sporo manualnych opcji)
-Panasonic Lumix DMC-LX15 (nowość której tu nie znalazłem)
-Nikon DL24-85 (również nowość ale ciężko dostępny i nawet na zagranicznych serwisach mało o nim znalazłem)

Generalnie mam sieczke po wertowaniu wszystkich testów choć nim zdecydowałem się na kompakt, na uwadze miałem Sony A6000 ale nie znalazłem żadnego sensownego (jasnego) obiektywu w rozsądnej cenie bo wywalić z 9k na obiektyw to hmm..

Od aparatu oczekuje:
-możliwie kompaktowych- kieszonkowych wymiarów
-jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych
- szybkiego ostrzenia zdjęć i gotowości do pracy(czas uruchomienia aparatu)
- ceny w granicy 3k +/- 1k
- możliwości do manualnego robienia zdjęć (np. pierścienie na obiektywie)
- mile widziany wizjer
- Szybki i precyzyjny AF i stabilizacja

Jestem "Laikiem" i może dlatego szukam aparatu z możliwie dużą matrycą i bardzo jasnym obiektywem ale wydaje mi się, że w dobrą stronę idę.. chyba że bezlusterkowiec? ale w jakiej konfiguracji?

Proszę o wasze opinie na czym powinienem się skupić

fillip33k - Pon 21 Lis, 2016

No uważam, że Panasonic Lumix DMC-LX100 będzie w zupełnośći wystarczjący.
Soniak10 - Pon 21 Lis, 2016

A dlaczego nie Sony RX100? Np. mark 2 (bo można podpiąć zewnętrzną lampę błyskową i opcjonalny wizjer) lub mark 3 (bo z wizjerem i jaśniejszym obiektywem)?
Reynewar - Wto 22 Lis, 2016

nie przekonał mnie.. gdy przymierzałem się do A6000 pracownik salonu pokazał mi też właśnie RX100 i RX100II i miałem nieodparte wrażenie, że mam do czynienia z zabawką..
zresztą na innych forach to samo piszą https://www.dpreview.com/forums/post/54935200

muszę się wybrać w tym tygodniu za poszukiwaniem sklepu/salonu i zapoznać się z tym Panasonikiem LX100 i w miarę możliwości porównać do produktów Canona.
Ciekawi mnie też ten nowy Nikon DL24-85

Aleks78 - Wto 22 Lis, 2016

A zastanawiałeś się nad serią Tz też od Panasonica? Taki tz 100 powinien spełnić oczekiwania. W sumie do lx 100 też nic nie mam....
fatman - Wto 22 Lis, 2016

Poczekaj na nowego Panasa LX-10 (w niektórych krajach LX-15).
Poczytaj w sieci. Na amazon już jest.

Czarro - Sro 23 Lis, 2016

Mam podobny dylemat to się podepnę.
Mam na oku trzy modele, Panasoniki LX100 i LX10 oraz Sony RX100 IV. Szukam czegoś kompaktowego, na początku myślałem o LX100, kompaktowy, ale swobodnie do kieszeni nie wejdzie, 4/3" matryca, dość jasny obiektyw, przystępna cena £400 (mam możliwość kupna w UK, w Polsce najtaniej ten model widziałem za ok. 2700zł), na tle innych aparatów jest jednak znacznie większy, wyświetlacz bez możliwości obrotu i dotyku. Potem myślałem nad RX100 IV(III nie wchodziła w grę, ze względu na brak 4K), mniejszy rozmiar, obrotowy ekran(brak dotyku), posiada również elektroniczny wizjer, ale cena znacznie wyższa, bo £600(w Polsce 4k zł) i do tego ponoć przy kręceniu 4K lubi się przegrzewać. W między czasie pojawił się model LX10/LX15, który jest nowością (lx100 ponad 2 lata, rx100 iv prawie 1,5 roku na rynku), cena ta sama co rx100 (£600, w Polsce jak narazie widzę w jednym sklepie w cenie 3200zł, ale jest niedostępny, więc myśle, że jak będą mieć na stanie to cena min. 4k zł), wymiary również podobne, matryca 1", bardzo jasny obiektyw f/1.4, obrotowy i dodatkowo dotykowy ekran, ale niestety brak wizjera (nie korzystałem wcześniej z tego, czy naprawdę jest to niezbędna rzecz w aparacie, jak niektórzy piszą?), do tego mały wybór akcesorii.
Dodatkowo zależy mi na możliwości ładowania poprzez USB, ale jest chyba wykonalne to we wszystkich wymienionych modelach.
Stabilizację obrazu z tej trójki chyba powinien mieć najlepszą nowy LX?

PDamian - Sro 23 Lis, 2016

Czarro napisał/a:
LX10/LX15, który jest nowością (lx100 ponad 2 lata, rx100 iv prawie 1,5 roku na rynku), cena ta sama co rx100 (£600, w Polsce jak narazie widzę w jednym sklepie w cenie 3200zł, ale jest niedostępny, więc myśle, że jak będą mieć na stanie to cena min. 4k zł)

-Nie sądzę. https://www.bhphotovideo....REG_1159879-REG

Czarro napisał/a:
bardzo jasny obiektyw f/1.4

Tylko na najmniejszej ogniskowej.
Przy ekwiwalencie 31mm jest już f/2.8.
"Equivalent apertures" na dole https://www.dpreview.com/...x-dmc-lx10-lx15

Jakiś cudny nie jest https://www.dpreview.com/...dmc-lx10-lx15/9

fatman - Sro 23 Lis, 2016

No właśnie... słabo został oceniony na dpreview.
Spodziewałem się, że będzie to hit pobijający RX-100 IV.
Może więc Canon G7X mkII ?

Czarro - Sro 23 Lis, 2016

PDamian napisał/a:
Przy ekwiwalencie 31mm jest już f/2.8.

według tego porównania RX100 IV wypada jeszcze gorzej, ale mogę go teraz kupić za £590

fatman napisał/a:
PrMoże więc Canon G7X mkII ?

brak 4K dyskwalifikuję go

PDamian - Sro 23 Lis, 2016

Obiektyw w Canonach PowerShot: G5 X, G7 X, G7 X Mark II ma potężną dystorsję na początku zakresu ogniskowych i dodatkowo obraz z niego nie pokrywa całej powierzchni matrycy.

"wygląd obrazu dla najkrótszej ogniskowej. Widać wyraźnie, że pole obrazowe obiektywu jest mniejsze od zastosowanej matrycy. W efekcie, po skorygowaniu dystorsji, tracimy sporo na rozdzielczości. Na przykładzie powyżej, surowy plik wywołany za pomocą dcraw został wyprostowany w programie Lightroom 5.7. Zielonym kolorem oznaczyliśmy obszar odpowiadający kadrowi 3:2. Jego wielkość to 9 Mpix, co odpowiada 45% oryginalnej wielkości zdjęcia." http://www.optyczne.pl/29...7_X_Optyka.html

-czyli na najkrótszej ogniskowej z matrycy 20mpix po prostowaniu dystorsji otrzymujemy zdjęcie 9mpix.

Czarro - Sob 26 Lis, 2016

Miałem okazję "pomacać" trzy wcześniej wspomniane modele i ten LX10 jakoś zauważalnie mniejszy nie jest, główna różnica to obiektyw, który w lx100 jest dwukrotnie większy na wysokośc (i to bez dekielka), ale gdyby usunąć obiektywy w obu modelach to różnica bardzo mała.
Chyba zdecyduję się na LX100, którego mogę mieć za £400, niby sklep z UK, ale i tak wysyłka zazwyczaj z Azji, ale dociera w kilka dni i ludzie raczej zadowoleni. Brak odchylanego i dotykowego wyświetlacza mogę zastąpić połączeniem wifi przez telefon, gdy sytuacja będzie tego wymagała. RX100M4 w tym samym sklepie wychodzi £585, ale to już znacznie większe ryzyko, w przypadku LX100 wychodzi różnica ponad £100 do tej oferowanej w Polsce.

Znalazłem taki wpis na temat światła i chyba wynika z niego, że patrząc ogólnie na te dwa modele to w tym względzie diametralnej różnicy nie ma?
Cytat:
Note that the f/1.7 maximum aperture on the LX100's 10.9mm lens means a 6.4mm diameter aperture, while the f/1.4 maximum aperture on the LX10's 8.8mm lens means a 6.3mm diameter aperture.

Since these figures are both for the 24mm equivalent setting on their lenses, you can see that the size of the 'opening' is essentially the same on each. (Which is why they have very similar equivalent aperture values: because the have the same aperture diameter at the same equivalent focal length).

Broadly speaking, this means they'll have access to essentially the same amount of total light if shot at their respective aperture values and the same shutter speed (regardless of what ISO value that then requires to give the correct image brightness).

In this instance, though, the more modern sensor in the LX10 should give it an advantage over the LX100.

PDamian - Sob 26 Lis, 2016

No właśnie jest różnica, bo jak jest napisane podobieństwo jest na najkrótszej ogniskowej -ekwiwalencie 24mm i tylko na nim co pokazują rozjeżdżające się wykresy porównania Equivalent apertures dla LX10 i LX100 tutaj https://www.dpreview.com/...x-dmc-lx10-lx15
"So although it should offer a similar performance to its big brother, the LX100, at wide angle, the bigger camera maintains an advantage across the rest of its zoom range."

Czarro - Sob 26 Lis, 2016

No właśnie nie ogarniam tego wykresu, dlaczego przy 24mm dla LX100 jest F3.7, a dla LX10 F3.8?
PDamian - Sob 26 Lis, 2016

Bo to ekwiwalenty otworów względnych -maksymalnej jasności obiektywów
a LX10 i LX 100 mają różne wielkości matryc.
Tu poczytaj https://www.dpreview.com/...y-should-i-care

Reynewar - Nie 04 Gru, 2016

Cześć, mój wybór padł na Panasonic LX100 robi naprawdę szybciutko zdjęcia i nawet w ciemnych pomieszczeniach zdjęcia wychodzą wyraźne. Gwieździste niebo też ekstra fotografuje :)

Ale wiecie co?? szybkość zoomu jest masakrycznie powolna :shock: nie wiem w reszcie aparatów działa to szybko tu ponad 2s trza czekać, po za tym podobają mi się jego możliwości.

Zirytuję się jak za dwa miesiące wejdzie następca :mrgreen:

Marcinowsky - Nie 04 Gru, 2016

Witam,
również szukam jakiegoś dobrego kompakta po sprzedaży EOS550d.
Również myślę mocno nad LX-100. Tylko jakoś nie podoba mi się jego obsługa - chodzi mi o dwa kółka. Na jednym jest ustawiany czas migawki, a na drugim chyba korekta ekspozycji. Nie jest to męczące dla Was ?? Gdzie są pozostałe ustawienia ?? Trzeba mocno w Menu grzebać ??
Szkoda że jedno z tych pokręteł to nie np. wybór programów czy trybów fotografowania.

No i druga sprawa - ta doczepiana lampa błyskowa. Wygodne toto ?? Czy przez to że obiektyw tak jasny to jej nie używacie prawie wcale ??

Zastanawiam się jeszcze nad
- Canon PowerShot G5 X
- Canon PowerShot G1 X Mark II

Jakość zdjęć z tych aparatów będzie porównywalna ??

PDamian - Nie 04 Gru, 2016

Mniej więcej https://www.dpreview.com/...877565071987992
https://www.dpreview.com/...008299214341044

Tyle że Canon G1 X Mark II to straszny muł. http://www.imaging-resour...on-g1x-iiA6.HTM


Na pierścieniu przysłony obiektywu Panasonic LX100 ustawiasz "A", na kole czasów migawki -też "A" i masz program AE.
Możesz też przyciśnięciem iAuto włączyć inteligentną automatykę -aparat sam wybiera rodzaj programu tematycznego.
Jest też programowany przycisk Q.MENU pod który można przyporządkować różne opcje menu.

Chris62 - Wto 06 Gru, 2016
Temat postu: Re: Dobry aparat (kompakt) do 3000 zł
Reynewar napisał/a:
Witam!

Proszę o pomoc w wyborze kompaktu do granicy 3k :wink: granica płynna +/- 1k, im mniej tym lepiej chyba, że warto dopłacić. Nacisk kładę na jakość zdjęć w wieczornej i nocnej scenerii jak dynamicznych dziennych zdjęciach ponieważ uwielbiam robić fotki zachodu i wschodu słońca, gwiazd, miast nocą jak i zdjęć mojej małej córeczki która jest niezwykle aktywna.
Zaznaczam że jestem amatorem lecz w miarę możliwości robię zdjęcia manualnie i eksperymentuje z głębią ostrości i czasami naświetlania. Moim odniesieniem jest Canon G16 którego często pożyczam od brata więc znam jego możliwości i bolączki :)

Na forum przewertowałem sporo tematów jednak dalej mam problem z wyborem aparatu bo nie było opisanych dwóch modeli które wymienię:
-Canon PowerShot G5 X
-Canon PowerShot G7 X Mark II (boli mnie brak wizjera a cieszy z racji nowszej elektroniki niż w G5X)
-Panasonic Lumix DMC-LX100 (sporo manualnych opcji)
-Panasonic Lumix DMC-LX15 (nowość której tu nie znalazłem)
-Nikon DL24-85 (również nowość ale ciężko dostępny i nawet na zagranicznych serwisach mało o nim znalazłem)

Generalnie mam sieczke po wertowaniu wszystkich testów choć nim zdecydowałem się na kompakt, na uwadze miałem Sony A6000 ale nie znalazłem żadnego sensownego (jasnego) obiektywu w rozsądnej cenie bo wywalić z 9k na obiektyw to hmm..

Od aparatu oczekuje:
-możliwie kompaktowych- kieszonkowych wymiarów
-jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych
- szybkiego ostrzenia zdjęć i gotowości do pracy(czas uruchomienia aparatu)
- ceny w granicy 3k +/- 1k
- możliwości do manualnego robienia zdjęć (np. pierścienie na obiektywie)
- mile widziany wizjer
- Szybki i precyzyjny AF i stabilizacja

Jestem "Laikiem" i może dlatego szukam aparatu z możliwie dużą matrycą i bardzo jasnym obiektywem ale wydaje mi się, że w dobrą stronę idę.. chyba że bezlusterkowiec? ale w jakiej konfiguracji?

Proszę o wasze opinie na czym powinienem się skupić


Z kompaktowych pudełek wybrałbym Panasonica TZ100 - matryca 1" i zoom 10x to jego atuty. Zoom pozwoli na większą swobodę w doborze perspektywy.
Sony RX100mk4 ma lepsze światło ale krótszy zakres IMO nie jest warte takich pieniędzy.

Gdyby TZ100 nie wyrabiał w ciemniejszych sceneriach to możesz dokupić zapas w postaci jakiegoś Samsunga NX + naleśnikowa stałka z odpowiednią ogniskową (do wyboru 16/20/30 i 45 mm) -matryca DX i światło F2-2,8 zrobią swoje.

marcin0218 - Pon 26 Gru, 2016

NO to już chyba lx100 niż tz100? JA myślałem o LX15, jeszcze jaśniejszy i sporo bajerwó, dotykowy ekran, ale według testów fotki robi gorsze niż LX100.
kosmitka - Pon 09 Sty, 2017

A ja proszę o opinie w innych zestawieniach :

Dzień dobry Kochani :razz:

Proszę o plusy, ale tak mocne abym wybrała jeden z dwóch modeli...LX100 lub TZ100...opcjonalnie gx7 lub gx 80. Na którego warto wydać kasę i niekoniecznie musi to wiązać się z bezlusterkami :wink: Pomożecie ? :smile:
Pozdrawiam

ps. Ewentualnie jaką robią różnicę te maleństawa bezlustra w stosunku do np. FZ 300 czy FZ1000.(chodzi o jakość zdjęć przede wszystkim)

PDamian - Pon 09 Sty, 2017

Ferie zimowe już się w gimnazjum zaczęły, czy nudzisz się na chorobowym?
kosmitka - Pon 09 Sty, 2017

Sprawdzam wytrzymałość... :razz:

Generalnie chodzi mi o to : jaką robią różnicę te maleństawa LX i TZ w stosunku do np. FZ 300 czy FZ1000.(chodzi o jakość zdjęć !!!)

TomPL2 - Pon 09 Sty, 2017

Wszystkie twoje typy są "bezlustra". Różnice są w matrycach, zoomach, obiektywach. I każdy wart swojej kasy :cool:
PDamian - Pon 09 Sty, 2017

Z FZ300 będzie najgorsza, a z LX100 w trudnych warunkach -najlepsza.
Z FZ1000 będzie lepsza niż z TZ100.

kosmitka - Pon 09 Sty, 2017

Wielkie dzięki...o to mi chodziło :smile: Krótko i precyzyjnie :wink:

To idąc dalej....FZ1000 czy jednak NIKON P900 i w tej kwestii będę mieć temat zamknięty :smile:

PDamian - Pon 09 Sty, 2017

Najpierw powinnaś odpowiedzieć na pytania:
-ile zooma potrzebujesz?
-czy ruchomy wyświetlacz jest niezbędny? [np. selfie]
-jak duży i ciężki może aparat być?
http://camerasize.com/com...89,556,612,ga,t
http://camerasize.com/com...89,556,612,ga,b

kosmitka - Pon 09 Sty, 2017

PDamian napisał/a:
Najpierw powinnaś odpowiedzieć na pytania:
-ile zooma potrzebujesz?
-czy ruchomy wyświetlacz jest niezbędny? [np. selfie]
-jak duży i ciężki może aparat być?
http://camerasize.com/com...89,556,612,ga,t
http://camerasize.com/com...89,556,612,ga,b


Wiem że Nikon to TIR w stosunku do LX TZ...i tylko waga przeraża na pierwszy rzut oka. Jest natomiast tańszy od FZ1000...i ma obrotowy ekran :smile:
Cały czas liczy sięjakość zdjęć. I to jest priorytet. Wiem że szukam i błądzę :sad: co wybrać...jak setki ludzi tu zaglądających. Przepraszam :neutral:

TomPL2 - Pon 09 Sty, 2017

Jeśli tylko jakość to krótko - FZ1000 :!:
PDamian - Pon 09 Sty, 2017

FZ1000 też ma obrotowy.
kosmitka - Pon 09 Sty, 2017

Dziękuję Panowie :-)
TomPL2 - Pon 09 Sty, 2017

Chciałbym mieć twoje problemy, i kasę na aparat :grin:
kosmitka - Pon 09 Sty, 2017

TomPL2,

Nawet nie wiesz jak mnie boli głowa od tygodnia. :neutral: . Historia rozpoczęłą sięod A6000...tylko do..pa z obiektywami...Kiciowe :roll: nie dość że są kiepskie to jeszcze możliwość ich wymiany na lepsiejsze grabi kobiecą kieszeń z używek tego świata :cool: . Potem były inne bezlustra...gx7,gx80, aż w końcu LX100...faworyt...ale to wydaje mi się obiektyw zaaa krótki...zeby tak miał chociaż 12-100 :grin: . Albo aby wymienne...ale to już jest gx co podoba mi się pod każdym względem. Pozostaje więc LX100 lub body gx80 i inwestycja w lepszy/średnio długi obiektyw. A te.....zapytania o FZ1000 i Nikona to tak z kobiecej ciekawośći.. :razz: ...Tak więc mam spore problemy....cały czas !!! A problem w tym, że nie mam nikogo wokoło kto namacalnie pokazałby mi możliwości sprzętowe :lol: aparatów. No poza gościem w sony...co wychwalał po sufit alfę... :cool: ...ale co z tego !!!

PDamian - Pon 09 Sty, 2017

Strach ci cokolwiek dać do ręki, bo się nie znasz na sprzęcie i zaraz popsujesz. :wink:

Może RX10 z zumikiem "24-200mm" f/2.8?
https://www.dpreview.com/...ershot-dsc-rx10

kosmitka - Pon 09 Sty, 2017

PDamian napisał/a:
Strach ci cokolwiek dać do ręki, bo się nie znasz na sprzęcie i zaraz popsujesz. :wink:

Może RX10 z zumikiem "24-200mm" f/2.8?
https://www.dpreview.com/...ershot-dsc-rx10


Aż tak źle mi patrzy z oczu :neutral: ???...Twoja propozycja jest bardzo ok tylko jakby za dużo kosztuje..i ma wg mnie minus zasadniczy...matryca oraz jakość obrazu powyżej 50 mm...LX przynajmniej zachowuje do swego końca swoje "jasne słoneczko" 2,8 bezproblemowo :smile:

A kosztuje to wiesz...jeszcze trzeba kartę dokupić, jakiś dekielek czy coś...torebkę :grin:

Jar - Wto 10 Sty, 2017

P900 przy FZ1000 to zabawka, a nie aparat. Brałbym zdecydowanie FZ1000. Gabarytowo i pod względem parametrów technicznych (np. rozmiar matrycy) to właściwie taki RX10, tylko ze znacznie "dłuższym" zoomem (na pewno Ci go nie zabraknie). Oczywiście nie ma stałego światła 2.8 (ciemniejszy na końcu tele), ale technika to nie magia przecież.
Pozdrawiam
-J.

kosmitka - Wto 10 Sty, 2017

PDamian,
Jar,

Dzień dobry :-) To znów ja....zarwałam pół nocy i znów zaburzyliście moje koncepcje...bo... :roll: RX10...zoomik to fakt bardzo mi się podoba...tylko co ja z tej malutkiej matrycy uzyskam :sad: i jak wspomiałam utrata jasności po 50 mm...no ale...może to zaakceptuję...poza do końca ceną :cry: ....Skoro już zostałam w jakiś sposób zarażona tym modelem to dlaczego warto w niego zainwestować ??? Proszę przynajmniej 10 powodów poza optyczne.pl :wink:

TomPL2 - Wto 10 Sty, 2017

Z jakiej "małej" matrycy?! 1 calowa porządna matryca, jak masz kasę to bierz :cool:
kosmitka, wracaj na Ziemię, albo się wyśpij :grin:

kosmitka - Wto 10 Sty, 2017

TomPL2,

No tak to z Wami facetami....Najpierw APS-C najlepsze...potem 4/3 że najlepsze a teraz 1"....Ale jajka z kobiety sobie robicie :cry: .Smutno mi :cry:
a mogę kupić :cry: A6000 za 2000 zł z 16-50...i co teraz... :shock: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

TomPL2 - Wto 10 Sty, 2017

Jak faceta nie sprawdzisz, to nie poznasz, ale każdy ma jakąś dobrą stronę ;)
My też nie wiemy, czy ty jesteś blondynka czy brunetka :mrgreen:

kosmitka - Wto 10 Sty, 2017

TomPL2 napisał/a:
Jak faceta nie sprawdzisz, to nie poznasz, ale każdy ma jakąś dobrą stronę ;)
My też nie wiemy, czy ty jesteś blondynka czy brunetka :mrgreen:



Z pewnością blond....jeśli chodzi o wybór aparatu !!! :roll:

[ Dodano: Wto 10 Sty, 2017 20:16 ]
Kurcze....podoba mi się ten sony RX10.....PDamian chyba miał rację ze to ciekawy aparacik :smile:

Soniak10 - Wto 10 Sty, 2017

kosmitka napisał/a:
podoba mi się ten sony RX10.....PDamian chyba miał rację ze to ciekawy aparacik

Z całą pewnością :idea:

kosmitka - Sro 11 Sty, 2017

Jednak zdecydowanie 4/3....compakty dla mnie to jednak za duze....i do konca nie beda mi przydatne.
eldou - Wto 03 Paź, 2017

Słuchajcie,

Mam dokładnie takie same dylematy jak Wy. Dzięki TomPL2 za podrzucenie tematu.
Nastawiłem się już na zakup sony RX10, ale martwi mnie trochę, że jest to już wiekowy model. Zapewne optykę ma dobrą, ale brak mu funkcji które w 2017 roku są na porządku dziennym w o wiele tańszych aparatach jak chociażby bluetooth, 4K, czy slow motion.

Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły na alternatywę dla RX10?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group