forum.optyczne.pl

Cyfrowe aparaty bez lustra z wymienną optyką - Fujifilm X-T2 - test aparatu

Arek - Pon 21 Lis, 2016
Temat postu: Fujifilm X-T2 - test aparatu
http://www.optyczne.pl/in...rat&test_ap=348

W imieniu Maćka zapraszam do lektury.

T.B. - Pon 21 Lis, 2016

Testy - zwłaszcza aparatów z innego systemu, niż mam - czytam z pytaniem w głowie "a może zmienić na taki?".
No i tutaj mamy cenę trzy razy większą od ceny Olympusa OMD E-M10 II, a wynik testu taki sam (od PEN F gorszy). Gdyby ktoś chciał mnie przekonać do tego aparatu, to co by mi powiedział?

Arek - Pon 21 Lis, 2016

Że Olympus też robi fajne aparaty ;)
PDamian - Pon 21 Lis, 2016

T.B.,
Autofokus X-T2 zrobił na mnie dużo lepsze wrażenie niż kiedyś w X-T1. -Oba z 18-55mm z silnikiem liniowym.
Wspominam o tym dlatego, bo sam zauważyłem różnice w pracy AF z tym zoomem w porównaniu z XF 35/1.4.
Mądrzejsi testerzy piszą że lepszy autofokus jest z obiektywami z LM -Linear Motor. [ze stałoogniskowych ma go (a w zasadzie je: Quad Linear EM) tylko XF 90mm.]

Autofokus X-T1 moim zdaniem odstaje od poziomu wyznaczonego przez Sony A6000. W X-T2 już może i dorównuje.

Co do Olympus PEN-F -sam popatrz https://www.youtube.com/watch?v=sdPhwpmo5O8

[ Dodano: Pon 21 Lis, 2016 16:53 ]
i bonusik dla ciebie https://www.youtube.com/watch?v=nMATquZjz94

boa ksztusiciel - Sob 05 Maj, 2018

Ceny aparatów Fujifilm na polskim rynku to są chyba jakieś kpiny. Dla przykładu sprawdziłem ceny na adorama i okazuje się, że: Fujifilm X-H1 kosztuje (1899$ tj. 6780zł), a Fujifilm X-T2 (1399$ tj. 5tyś.zł), czyli różnica między nimi to 1780zł Natomiast w polsce X-H1 kosztuje 7999zł a co jest mega dziwne X-T2 kosztuje 7200zł to są jakieś żarty. Kupiłbym X-T2 gdyby kosztował tyle ile powinien kosztować czyli ok. 6,2tyś zł/ Cena w polsce X-T2 jest zawyżona i nie rozumiem dlaczego tak jest, że nowszy model jest prawie w tej samej cenie, co starszy. Kiedy na innych rynkach ta różnica jest zauważalna. Na zagranicznych (zaufanych i sprawdzonych) portalach X-T2 można kupić już za 5,5tyś zł Więc mam tutaj też pytanie. Jak jest z gwarancją ? Czy Polski serwis przyjmie aparat kupiony z za granicy ? Jeżeli tak to od razu kupuję. Nie dam zarobić polskim złodziejom.
T.B. - Sob 05 Maj, 2018

boa ksztusiciel napisał/a:
polskim złodziejom.

Co Ci ukradli?

boa ksztusiciel - Sob 05 Maj, 2018

T.B. napisał/a:
Co Ci ukradli?


Nie rozumiem Twojego pytania. Nigdzie nie napisałem, że coś mi ukradli. Napisałem, że nie dam zarobić polskim złodziejom. Proszę czytać ze zrozumieniem.

Arek - Sob 05 Maj, 2018

Wątpię, że dostaniesz pełną gwarancję w Polsce na sprzęt kupiony spoza obszaru dystrybucyjnego Unii Europejskiej. W USA zawsze jest taniej, bo są mniejsze podatki. Jeśli nie odpowiadają Ci nasze podatki, zawsze można coś zrobić aby to zmienić. Możliwości jest mnóstwo. Można np. założyć partię polityczną, stać się jej liderem, wygrać wybory, zostać premierem i obniżyć podatki. Można też wyjechać i płacić swoje podatki gdzieś indziej i tam kupować.

Siedzenie w Polsce, nie robienie niczego w kierunku poprawy sytuacji i narzekanie na "polskich złodziei" zakrawa trochę na hipokryzję.

boa ksztusiciel - Sob 05 Maj, 2018

Najlepiej zamknąć ten temat, bo zauważyłem, że na tym forum ludzie mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Mnie się nie rozchodzi o podatki, bo to jest logiczne, że u nas będzie sprzęt droższy niż w USA. Nie rozumiem tylko dlaczego X-T2 utrzymuję się w tak kuriozalnie zawyżonej kwocie. To już nie jest wina podatków, tylko polskich sprzedawców. Którzy przyzwyczaili się do okradania ludzi z kasy biorąc dużo więcej pieniędzy za towar niż jest on wart. X-T2 powinien na chwilę obecną w polsce kosztować ok 6,2-6,3 tyś zł a nie 7300. To nie wina podatków. Z czasem towar tanieje, taka jest kolej rzeczy. Wychodzi nowszy model, starszy tanieje i wszędzie tak się stało tylko nie w polsce. w polsce cena się zatrzymała na jakimś absurdalnym poziomie.
T.B. - Sob 05 Maj, 2018

boa ksztusiciel,
Polska (jak i nazwy innych państw) pisze się z dużej litery. I to jest tylko ortografia, a nie polityka.

Jeśli chodzi o X-T2 - ja bym kupił ten aparat dzisiaj (wg dzisiejszego kursu walut) za 5.561,27 zł brutto plus koszty wysyłki. W Unii Europejskiej, czyli bez cła i innych podatków-dodatków. I nie na ebaju czy innej giełdzie, tylko w specjalistycznym sklepie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group