forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Ktora hybryda?

free111 - Sro 07 Maj, 2008
Temat postu: Ktora hybryda?
Witam jestem nowy na forum... i nowy w fotografi...

na poczatek co jakie fotki zamierzam robic: bedzie to archtektura, krajobrazy, ludzie (pozowani i przypadkwi na ulicy), samochody w ruchu i bez ruchu, w nocy...

beda to zdjecia do wlasnej kolekcji nie do "profesionalnego" uzytku, czy zarabiania pieniedzy..
chcialbym miec mozliwosc wydruku w formacie A4 nie tylko 10 na 15...
i zeby nadawaly sie do obrobki w PSie... i oczywscie w miare z iskimi szumami, po wykadrowaniu i powiekszeniu do danego formatu chialbym miec ostry i bez sniegu obraz....

a wiec podstawy fotografi mam, podstawy obrobki tez mam... ale jedyny problem jest w wyborze odpowiedniego sprzetu...
zastanawialem sie nad lustrzanka, ale bawienie sie w wymienne szkla chyba mnie przerasta (wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenie) i kiedys moze mi zabraknac lustrzanki... na dzien dzisiejszy chcialbym aparat ktory w kazdej chwili jest gotowy na strzal i nie musz nosic ze soba wielkiej torby...

zastanawiam sie na tak zwana hybryda, poznalem wiekszosc for i zawsze ludzie polecaja lustrzanki ale ja nie jestem pewien czy mi jest potrzebna...

zakres cen jest dosc szeroki i mysle ze w granicy do okolo 2000zl +/- ... ale wiadomo 2 prawie takie same technicznie i rozna cena, zawsze mozna zaoszczedzic...

moje typy:

Panasonic DMC-FZ50
Panasonic DMC-FZ18
Fuji FineFix S9600
Fuji FinePix S100 FS

i chyba najbardziej przypadl mi do gustu FZ18 jest nie wielki, lekki, poreczny a nie wiele rozni sie od pozostalych, cenowo porownywalny do s9600 wedlug nie ktorych portali...

co byscie mi doradzili z tych podanych a moze cos innego??
plusem rowniez bedzie mozliwosc dokupienia filtrow i moze jakies tele w przyszlosci...

Rodzaj matrycy w s9600 to 1/1.6" Super CCD HR i w fz18 1/2.5" CCD jak sie to ma do jakosci zdjec, nie rozumiem jeszcze kazdego zagadnienia w tych danych...

z gory dzieki za odpowiedzi....

goltar - Sro 07 Maj, 2008

free111 napisał/a:
i chyba najbardziej przypadl mi do gustu FZ18
Powinieneś być z niego zadowolony.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group