forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA KRAJOBRAZU 2017

Wujek_Pstrykacz - Nie 01 Sty, 2017
Temat postu: FOTOGRAFIA KRAJOBRAZU 2017
Nowy Rok - temat od nowa :grin:
90s - Nie 01 Sty, 2017

Szczęśliwego 2017 masy udanych zdjęć i niekończącego się postępu:)

1.
Scotland Isle Of Skye 6 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

2.
Scotland Isle Of Skye Panorama by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr


3.
Autumn Moor by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

goornik - Wto 03 Sty, 2017

4

DarkRaptor - Sro 04 Sty, 2017

1 i 2 miodzio. Na wszystkich fajne światło, ale pierwsze podoba mi się za kadr i światło, dwójka za minimalizm.

Na 4 horyzont leci w lewo ;)

witkot - Sro 04 Sty, 2017

Och ta Szkocja :roll: --już tęsknię.
1 -za kadr
3 -za światło i kolor
Ładniutkie :wink:

fazi75 - Sro 04 Sty, 2017

witkot napisał/a:
1 -za kadr
3 -za światło i kolor
Ładniutkie :wink:

Pozwolę sobie się podpiąć pod tą opinię :-)

BeautySensitive - Sro 04 Sty, 2017

fazi75 napisał/a:
witkot napisał/a:
1 -za kadr
3 -za światło i kolor
Ładniutkie :wink:

Pozwolę sobie się podpiąć pod tą opinię :-)


Skoro sobie inni pozwalają to ja tez sobie pozwolę ;]

fatman - Sro 04 Sty, 2017

90s, seria piękna.
3- deczko za różowa mi się widzi. bardzo ociepliłeś.

Usjwo - Czw 05 Sty, 2017

DarkRaptor napisał/a:
dwójka za minimalizm.

No nie tylko. Swiatlo, kadr, eleganckie :)

90s - Czw 05 Sty, 2017

DarkRaptor, witkot, fazi75, BeautySensitive, fatman, Usjwo, Dziękuje koledzy.

Miałem trochę wolnego to przeszperałem szufladę i poćwiczyłem.

fatman napisał/a:
3- deczko za różowa mi się widzi. bardzo ociepliłeś.

Deczko to tak delikatnie napisałeś:) ale to prawda światło mi się podobało ale wrzosy już były przekwitłe a chciałem by jeszcze przyjemnie się prezentowały to poleciałem.

fatman - Pią 06 Sty, 2017

90s napisał/a:
DarkRaptor, witkot, fazi75, BeautySensitive, fatman, Usjwo, Dziękuje koledzy.

Miałem trochę wolnego to przeszperałem szufladę i poćwiczyłem.

fatman napisał/a:
3- deczko za różowa mi się widzi. bardzo ociepliłeś.

Deczko to tak delikatnie napisałeś:) ale to prawda światło mi się podobało ale wrzosy już były przekwitłe a chciałem by jeszcze przyjemnie się prezentowały to poleciałem.


I byłoby OK gdybyś "deczko" zamaskował niebo po lewej. Wtedy fiolecik by sie tam nie osadził i wrzosy byłyby piękne i niebo bardziej naturalne. :razz:
Podoba mi się ta praca bo pokazuje, że w krajobrazie nie zawsze ważne są góry w Patagonii czy islandzkie wodospady. Może zwyczajnie prawie jic nie być a jest światło i ono robi fotografię.

90s - Pią 06 Sty, 2017

fatman, Dzięki za cenną radę.

Tak poza tematem to jak tam mavic pro, dostałeś już swój prezent:)?

Jako ciekawostkę to DJI właśnie wykupiło Hasseblada
https://luminous-landscape.com/hasselblad-acquired-dji/

kwscore - Pią 06 Sty, 2017

5.


6.

fatman - Pią 06 Sty, 2017

90s napisał/a:
fatman, Dzięki za cenną radę.

Tak poza tematem to jak tam mavic pro, dostałeś już swój prezent:)?

Jako ciekawostkę to DJI właśnie wykupiło Hasseblada
https://luminous-landscape.com/hasselblad-acquired-dji/


Czekam na dostawę bo popyt taki, że nie nadążają z dostawami.
W Polsce mają być pod koniec stycznia. Na razie "na zapisy".

[ Dodano: Pią 06 Sty, 2017 23:01 ]
kwscore, jak Ty to zrobiłeś, że halo przy tej skale jest i po lewej i po prawej stronie?

Usjwo - Pią 06 Sty, 2017

[quote="fatman"]
90s napisał/a:
fatman,
kwscore, jak Ty to zrobiłeś, że halo przy tej skale jest i po lewej i po prawej stronie?

I skad ta skal tam sie wziela? :shock:

PDamian - Pią 06 Sty, 2017

Kamień z przodu musi być!
fatman - Pią 06 Sty, 2017

[quote="Usjwo"]
fatman napisał/a:
90s napisał/a:
fatman,
kwscore, jak Ty to zrobiłeś, że halo przy tej skale jest i po lewej i po prawej stronie?

I skad ta skal tam sie wziela? :shock:


Ja chciałem tak subtelnie... a Ty musiałeś dowalić :wink:

kwscore - Sob 07 Sty, 2017

[quote="Usjwo"]
fatman napisał/a:
90s napisał/a:
fatman,
kwscore, jak Ty to zrobiłeś, że halo przy tej skale jest i po lewej i po prawej stronie?

I skad ta skal tam sie wziela? :shock:



zapytaj tam

Klik

90s - Sob 07 Sty, 2017

Niestety długi czas nie tak łatwo uzyskać w photoshopie by wyszło to naturalnie. Blur lub efekt przesunięcia rozmył ci skałe przez co masz spore halo na wodzie, do tego ostro wyciąłeś obrys skały przez co wyglada jak wklejona. Na długich czasach w miejscach kontaktu wody z przedmiotem robi się "mgiełka" u ciebie jest ostra kreska. Chmury również zdradzają że oryginalnie zdjęcie było zrobione na krótkim czasie.
T.B. - Sob 07 Sty, 2017

A to była jakaś zagadka?
Ja od razu oglądałem to zdjęcie jako kreatywną edycję (dla profesjonalistów "creative edit") i jako takie nawet mi się podoba. Tylko nad dołem tej skały trochę więcej bym popracował, albo przyciął zdjęcie tak, żeby tego dołu nie było widać. Z powodu tego dołu skała tak trochę wisi w powietrzu.

DarkRaptor - Sob 07 Sty, 2017

To znów 3 z zimniejszych okolic...

7.


8.


9.

Farensbach - Nie 08 Sty, 2017

DarkRaptor, 8 najbardziej mi się podoba.

Wczoraj nad Wisłą.

10.



11.



12.



13.


90s - Nie 08 Sty, 2017

8 Miejsce ma potencjał, myśle też że B&W dodałoby pazura temu jakże ciekawemu zdjęciu.
DarkRaptor - Pon 09 Sty, 2017

Dzięki. Muszę pokombinować, bo faktycznie w tamtych warunkach to koloru nie było praktycznie widać.

Farensbach. Jak widać, trzeba rano kiedyś wybrać się nad rzekę. Szkoda, że muszę w weekendy odsypiać, bo codziennie rano i tak mam pobudkę o 5.30. Z tego setu najbardziej podoba mi się 12 (kolorystyka) i 13 (kadr).

Farensbach - Pon 09 Sty, 2017

DarkRaptor, dzięki.

14.



15.


DarkRaptor - Wto 10 Sty, 2017

Biorę w ciemno 14 tkę. Światło, kadr i kolorystyka bardzo mi pasują.
Ciekawe formy tworzą się z tego lodu...

Farensbach - Sro 11 Sty, 2017

DarkRaptor, dzięki.
Trochę "wisłostrady".

16.



17.



18.


fatman - Sro 11 Sty, 2017

Farensbach, - dla mnie 18 BEZAPELACYJNIE ! :shock:

10 - chyba najlepsze w poprzedniej serii.
15 - wygląda jak wielkie stado polujących aligatorów o poranku.
16 - za długo naświetlałeś imho i zafarb z filtra zeżarł klimat.

Dokąd łazisz na te plenery?

viss - Czw 12 Sty, 2017

Wisla nawysokosci Warszawy tak wyglada. (+/- 50km)
DarkRaptor - Czw 12 Sty, 2017

A mi najbardziej podoba się 17tka, za kadr i kolorystykę. Choć 18tka bardzo fajna ze względu na podział kadru.
witkot - Czw 12 Sty, 2017

Za 18-tkę chylę czoło.
Pozostałe też całkiem spoko.

Farensbach - Czw 12 Sty, 2017

Dzięki.
fatman napisał/a:
i zafarb z filtra zeżarł klimat

Pojedynczy hitech 1,2 jakiegoś specjalnego zafarbu nie daje, wiec na pewno nie ma tu specjalnych przekłamań. 30-40 min. przed wschodem, przy odpowiednim ułożeniu chmur i światła takie kolory są. W końcu to "niebieska godzina".
fatman napisał/a:
Dokąd łazisz na te plenery?

Nad Wisłą, tak jak pisze Viss pełno takich miejsc (na południe od Wawy łatwo dostępne są Wyspy Zawadowskie i Ciszyca, na północ Łomna), tylko aura rzadko bywa taka.

19.



20.



21.


T.B. - Pią 13 Sty, 2017

30-40 min. przed wschodem słońca...
W pracy odsypiacie? :???:

viss - Pią 13 Sty, 2017

Teraz wschod jest tak pozno, ze do pracy to sie spoznic mozna. Ja nie odsypiam. W lecie tez nie. Da sie przyzwyczaic.
DarkRaptor - Pią 13 Sty, 2017

He, he... ja codziennie startuję do roboty przed 6.00, więc bywa, że wyruszam w nocy i wracam w nocy :P

W ostatnim secie, mój typ 19 i 21. 20tka jakoś mniej ciekawie się prezentuje na tle tych prac.

To ja wrzucę dwa kadry z "Szuflandii"...

22. Las deszczowy na stokach Góry Kinabalu


23. Kazbek

fatman - Pią 13 Sty, 2017

19 - przypomina mi zdjęcia z dna wyschniętego slonego jeziora w Dolinie Śmierci.
T.B. - Pią 13 Sty, 2017

23. póki co w moim, tegorocznym rankingu prowadzi.
Światło, kolor, kształty, linie i inne technikalia - wszystko jest dla mnie na piątkę (w jedynej słusznej, pięciostopniowej skali ocen). Ale przede wszystkim, wysoko oceniam wartość artystyczną. Te góry są mocne, robią wrażenie. Pierwszy plan nie wychyla się poza funkcję wprowadzenia. Ale najlepsze jest rozegrane światłem mocne uderzenie największej góry, która jest dopiero na trzecim planie.

Farensbach - Pią 13 Sty, 2017

DarkRaptor, 23 bardzo fajne, choć osobiście kadrowałbym bez tego drzewa w prawym dolnym rogu. 22. też fajne, masz coś więcej z tego lasu z większa ilością zieleniny?
90s - Pią 13 Sty, 2017

DarkRaptor, 22 Rewelacyjna. Bardzo ciekawe ujęcie, piękna kolorystyka i klimat.
Z uwag to jedynie bym usunął ten kawałek liści w prawym górnym rogu.
23 również bardzo dobre

fatman - Sob 14 Sty, 2017

DarkRaptor, Kazbek zwany również Kazbegiem to cudowna góra. Stwierdziłem to naocznie 2 lata temu.
Światło miałeś poękne. Jedyna uwaga jaką mam to ostrość ostatniego planu.
Starannie to obrobiłeś ale imho trochę wyszło to jakby "papierowo". Za ostro jak na ostatni plan.
Inna sprawa, że w Gruzji to perspektywa powietrzna raczej nie występuje. Powietrze jest cristal clear.
Góra wygląda jakby ją namalował malarz ze szkoły holenderskiej. Z bardzo dokładnym odwzorowaniem światla i detali. Rijksmuseum w Amsterdamie mi się kojarzy.
Ale za obrazek duzy szacun!

sokarsg-1 - Sob 14 Sty, 2017

22 i 23 aż ciężko się zdecydować, które lepsze. Las deszczowy ma swój klimat.

24. Standard wycieczka.
_IGP9869_DxO by Jan Kowalski, on Flickr

viss - Sob 14 Sty, 2017

Dwa różne tego samego.

25.

26.

Soniak10 - Sob 14 Sty, 2017

T.B. napisał/a:
23. póki co w moim, tegorocznym rankingu prowadzi.

W moim też.
A przy okazji pozwolę sobie dorzucić pstryki z wycieczki do lasu, z grudnia.

witkot - Sob 14 Sty, 2017

Na 28 fajne światło złapałeś.Trochę góra bije po oczach ale ogólnie jest git :smile:

25/26 Szkoda że ta latarnia tak centralnie w kadrze :wink:

viss - Sob 14 Sty, 2017

witkot napisał/a:
25/26 Szkoda że ta latarnia tak centralnie w kadrze :wink:


Najrozniej ja mam. Z lewej, z prawej, centralnie, spolaryzowana, niespolaryzowana, pion, poziom. Jakos tam mi lezy najbardziej.

28. Fajne. Szczegolnie jakby obciac 1/3 od gory. Jest zbedna.

DarkRaptor - Nie 15 Sty, 2017

Dziękuję za pochwały, a w szczególności za krytykę :) Faktycznie, te krzaki mnie też rażą. Niestety to było zdjęcie na zasadzie "tu i teraz". Tylko przez moment pojawiło się tak fajne światełko i nie byłem w stanie zmienić pozycji i przekadrować, a jakoś nie lubię robić zbyt dużych ingerencji w PSuju.

Z tego lasu deszczowego mam sporo ujęć. Przy jakiejś okazji wrzucę na forum, bo ustrzeliłem tam sporo fauny i flory.

24. Takiego widoku brakuje mi za oknem :) Może na jesieni znów ruszę w Tatry...

25, 26 - oba bardzo dobre, ale bardziej podchodzi mi 26 ze względu na to nagromadzenie wodorostów w wodzie. Masz może jeszcze wersję z polaryzatorkiem, bez odbicia?

Za Viss'em. 28 bez przepalonego nieba to fajne, nastrojowe zdjęcie mgiełki i pląsające wśród niej światła. Najlepsze z setu.

Soniak10 - Nie 15 Sty, 2017

@witkot, viss i DarkRaptor: dzięki za uwagi.
Jeżeli patrzymy z punktu widzenia perfekcjonizmu w fotografii, to macie absolutną rację. Natomiast zostawiłem tą górę, bo dawała efekt najbardziej zbliżony do tego, co widziałem w realu: tam też słońce "dawało po oczach" i namiastka tego wrażenia pozostała dzięki tej górze.

viss - Nie 15 Sty, 2017

Dwa klasyki z Irlandii Północnej. Na 31 selfie.

30.


31.

WojciechW - Nie 15 Sty, 2017

30 trochę jak u Ociepki.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

viss - Nie 15 Sty, 2017

Prymitywizm?
T.B. - Nie 15 Sty, 2017

Myślę, że chodzi o nastrój.
fazi75 - Nie 15 Sty, 2017

30-nigdy nie przestaną ,mnie zachwycać zdjęcia z tego miejsca. Fajowe foto :smile:
DarkRaptor - Pon 16 Sty, 2017

30 i 31. Oba świetne, bo aż tak odmienne. Na 30, poza kadrem, szczególnie bardzo podoba mi się perspektywa atmosferyczna, powolne zanikanie w mgiełce kolejnych drzew.
Dochodzę też do wniosku, że u nas zaraz by chciano coś takiego wyciąć. Jak drzewa mogą rosnąć w skrajni? :mrgreen: :twisted:

Zgodnie z obietnicą, więcej zieleniny...

32. Stoki Góry Kinabalu


33. Okolice Poring

T.B. - Pon 16 Sty, 2017

DarkRaptor napisał/a:
u nas zaraz by chciano coś takiego wyciąć. Jak drzewa mogą rosnąć w skrajni? :mrgreen: :twisted:

Tam - gdziekolwiek jest to "tam" - też by chciano, gdyby to była droga zaopatrzenia dla jakiegoś ichniego Tesco. Póki co - widzę, że tam się łazi środkiem drogi, więc chyba jest najwyżej do GS-u.
A poza tym:
https://sadybamazury.wordpress.com/2010/11/16/zmiana-przepisow-dotyczacych-usuwania-drzew-przydroznych/

Zresztą to "tam" mają jedną z najmniejszych lesistości w Europie, bo prawie wszystkie drzewa wyrąbali. Te ze zdjęcia można oglądać tak często, bo prawdopodobnie są tam jednymi z ostatnich drzew. Polska pod względem lesistości jest w czołówce. Nie tylko Kamila Stocha mamy.

viss - Pon 16 Sty, 2017

Drzewa o ktorych mowa to The Dark Hedges. Aleja posadzona by zrobic wrazenie. Na koncu jest posiadlosc. Z jednej i z drugiej strony sa pola. Najczesicej droga jezdza ciezkie ciagniki i range rovery (rolnicy dojezdzaja do pol). Czesto o zachodzie mozna spotkac autobusy z wycieczkami. O wschodzie prawie zawsze mozna zobaczyc fotografujacych. Druga jest dosc dluga i kiedys cala byla obsadzona drzewami, ale wiele juz powypadalo. Zeby miec na focie ta perspektywe trzeba uzyc 200mm+ na FF. Odkopie to wrzuce fote jak to wyglada przy 24 mm. Na odchodne kiedys omiotlem drzewa 24 mm.

https://goo.gl/maps/2thKCbdfNS92

Co do lasu. Las a las to sa dwie rozne rzeczy. Plantacja sosny to nie jest las. A to juz wchodzi wy lesistosc.


33. Nie wiem ile tyg. spedzilem na najrozniejszych wyspach Pacyfiku. Zawsze patrze w gore zeby sfocic niesmialosc, ale nie zblizylem nigdy do tego co masz na focie. Nawet z definicji nie jest to do konca niesmialosc. Ale wraznie takie jest :) Fajne. Rozpietosc tonalna dla mnie jest za skrajna (cienie w czern uciekaja, a jasne elementy w biel), ale dobrze wiem jak to jest focic w ciemnym lesie w gore.

T.B. - Pon 16 Sty, 2017

viss,
"Plantacja sosny" to jest las. Lasy mogą być też pierwotne, ale jeden z ostatnich (jeśli nie ostatni) taki las na niżu Europy znajduje się na pograniczu Polski i Białorusi.

viss - Pon 16 Sty, 2017

Jezeli jestes lesnikiem, to tak. Plantacja sosny to las. Nie kumam dlaczegto zdanie o Bialowiezy znalazlo sie zaraz po tym o plantacji.

Ale nie musze. Nie wazne.

PDamian - Pon 16 Sty, 2017

Czas zreformować Plantację Białowieską. :wink:
DarkRaptor - Pon 16 Sty, 2017

He, he... mała uwaga i robi się offtop :twisted: A rzuciłem hasło bo tak mi się skojarzyło, że kilka lat temu jeździłem sobie drogą gdzieś na Ostrołękę, a później na Gołdap i oglądałem po drodze wyrąbane setki lip, większość zdrowiutka, bo właśnie poszerzano drogę za pieniądze z UE. Ale nie kontynuujmy tematu, lesistości, wyrębów itp., zwłaszcza, że tematy lasów pierwotnych, ochrony przyrody, głównie z racji mojego wykształcenia, są mi dość bliskie i jeszcze bym się za bardzo nakręcił ;)

Viss, czytałem przed wylotem, że dno lasu deszczowego to ciemnica, ale nie przypuszczałem, że aż taka. Praktycznie nie dało się focić wśród listowia bez dwóch mocnych lamp błyskowych. Niestety tego dnia wiało, więc nawet nie mogłem się pokusić o HDR... a chciałbym :) Te drzewa sprowadzają człowieka do parteru. Ponad 70-80 metrów wysokości robi wrażenie :)

vonorlik - Pon 16 Sty, 2017

30. super !

załączam "chyba" to samo miejsce ale jakie zupełnie inne :D

viss - Pon 16 Sty, 2017

Za bardzo w gore drogi. Mniej wiecej tutaj ;) . Na samym srodku gdzie schodza sie drzewa. 200 mm to minimum.

https://goo.gl/maps/egyWxW2y6HM2

fatman - Pon 16 Sty, 2017

DarkRaptor napisał/a:

Viss, czytałem przed wylotem, że dno lasu deszczowego to ciemnica, ale nie przypuszczałem, że aż taka. Praktycznie nie dało się focić wśród listowia bez dwóch mocnych lamp błyskowych. Niestety tego dnia wiało, więc nawet nie mogłem się pokusić o HDR... a chciałbym :) Te drzewa sprowadzają człowieka do parteru. Ponad 70-80 metrów wysokości robi wrażenie :)


Jeżeli las w Olympic NP w USA można nazwać lasem deszczowym to oświadczam, że nie panuje tam ciemnica i można robić bez lampy. :twisted:
Nie wrzucę próbki bo muszę poszperać w archiwum ale pamiętam, że robiłem tam analogową Prakticą (w 1994) i wyszlo całkiem spoko. :cool:

viss - Pon 16 Sty, 2017

Cala okolice Seattle mozna nazwac deszczowa ;)
Farensbach - Pon 16 Sty, 2017

DarkRaptor, kadrowo bardziej odpowiada mi 33, ale klimat na 32 :-)
viss, oba fajne, choć to drugie osobiście wolałbym bez selfie.

34.



DarkRaptor - Wto 17 Sty, 2017

fatman napisał/a:
Jeżeli las w Olympic NP w USA można nazwać lasem deszczowym to oświadczam, że nie panuje tam ciemnica i można robić bez lampy. :twisted:
Nie wrzucę próbki bo muszę poszperać w archiwum ale pamiętam, że robiłem tam analogową Prakticą (w 1994) i wyszlo całkiem spoko. :cool:


Spróbuj robić zdjęcia bez lampy, z ręki, ze skalami rzędu 1:1, przy przysłonie f16-f25, na ISO góra 400. Tak tam głównie szalałem ;)

34. Lubię takie torfowiska z obumierającymi brzozami. Jakby księżyc był wielki, to byłoby bardzo klimatyczne zdjęcie ;)

WojciechW - Wto 17 Sty, 2017

34 sympatyczne, ale co zrobię, że znów przypomniał mi się "Józek Bagienny".

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

T.B. - Wto 17 Sty, 2017

WojciechW napisał/a:
przypomniał mi się "Józek Bagienny".

A to Ty nie wiesz, Wojciechu, że "Farensbach" to tylko forumowa ksywka? :wink:

fatman - Wto 17 Sty, 2017

DarkRaptor napisał/a:
fatman napisał/a:
Jeżeli las w Olympic NP w USA można nazwać lasem deszczowym to oświadczam, że nie panuje tam ciemnica i można robić bez lampy. :twisted:
Nie wrzucę próbki bo muszę poszperać w archiwum ale pamiętam, że robiłem tam analogową Prakticą (w 1994) i wyszlo całkiem spoko. :cool:


Spróbuj robić zdjęcia bez lampy, z ręki, ze skalami rzędu 1:1, przy przysłonie f16-f25, na ISO góra 400. Tak tam głównie szalałem ;)

34. Lubię takie torfowiska z obumierającymi brzozami. Jakby księżyc był wielki, to byłoby bardzo klimatyczne zdjęcie ;)


Eeeee.... no. Jak mowa o macro to wiadomo, że bez lampy ani rusz :mrgreen:

viss - Sro 18 Sty, 2017

35. Bagno Całowanie. Ptaki to krzyżówki.

fatman - Sro 18 Sty, 2017

viss, ładne zdjęcie.
Napis przeszkadza w odbiorze ale widocznie autor tak postanowił więc tak musi być :wink:

Heathen - Sro 18 Sty, 2017

viss - super!!
Arkowal - Czw 19 Sty, 2017

viss 35 fajnie wyszło,gratulacje!
Matpol7 - Czw 19 Sty, 2017

37

Zastanawiam się czy nie podsycić tego nieba aby było bardziej widoczne, intensywne.

Heathen - Czw 19 Sty, 2017

38.
T.B. - Czw 19 Sty, 2017

38. Dla mnie bardzo dobre. Przede wszystkim podoba mi się światło, a zaraz w następnej kolejności kolorystyka.
DarkRaptor - Pią 20 Sty, 2017

35. Super! Ta ramka z mgły "robi" robotę, a kaczki to taka wisienka na torcie.
37. Pomyślałbym o innym kadrowaniu. Jest jakoś tak centralnie. Przy takich torach to widziałby mi się nawet kadr pionowy, choć wielu landszafciarzy za bardzo go nie lubi ;)
38. Podoba się.

Matpol7 - Pią 20 Sty, 2017

Cytat:
Pomyślałbym o innym kadrowaniu. Jest jakoś tak centralnie. Przy takich torach to widziałby mi się nawet kadr pionowy, choć wielu landszafciarzy za bardzo go nie lubi ;)


Chciałem, ale nie pozwolił mi na to mój statyw :(

35, 38 Piękne

fazi75 - Pią 20 Sty, 2017

39.

DarkRaptor - Nie 22 Sty, 2017

40. Hverfjall


41. Grjotagja


42. Okolice Reykjahlid

fatman - Pon 23 Sty, 2017

DarkRaptor, 40 i 41 bardzo!
Farensbach - Pon 23 Sty, 2017

DarkRaptor, mi najbardziej podoba sie 42 za ciekawą rozpadlinę i groźne chmury. 41 też b. fajna, tylko chmury mniej malownicze. Na 40 pierwszy plan mi się nie podoba, te kamienie jakoś są mało ciekawe, natomiast cały ten krater w tle wygląda rewelacyjne.

fazi75, moim zdaniem trochę za dużo jest na tym zdjęciu, wolałbym albo ciekawy widok z lecącymi łabędziami, albo fajny widoczek z kościołem. Tak to sie nakłada i nie wiadomo na co patrzeć. Piękne światełko za to. Moim skromnym zdaniem kadr z ptakami i kościołem byłby lepszy w poziomie, gdybyś złapał ptaki bardziej z lewej, kiedy by sie nie nakładały na Kościół.

witkot - Wto 24 Sty, 2017

40-Zdecydowanie na tak.
Ładny pierwszy.Dobrze zgrany z kompozycją.

DarkRaptor - Wto 24 Sty, 2017

Dziękuję panowie :)

Kamienie zostawiłem, bo chciałem aby coś znalazło się w mocnym punkcie i domykało kompozycję. Generalnie polecam miejscówkę, bo przy dobrej pogodzie można tam sobie ostro poszaleć :)

fatman - Wto 24 Sty, 2017

DarkRaptor napisał/a:
Dziękuję panowie :)

Kamienie zostawiłem, bo chciałem aby coś znalazło się w mocnym punkcie i domykało kompozycję. Generalnie polecam miejscówkę, bo przy dobrej pogodzie można tam sobie ostro poszaleć :)


Kamień na pierwszym na tej szerokości geograficznej is a MUST :mrgreen:

DarkRaptor - Sro 25 Sty, 2017

fatman napisał/a:
Kamień na pierwszym na tej szerokości geograficznej is a MUST :mrgreen:

Tam ciężko znaleźć lokalizację do kadru, bez jakiegoś dużego kamienia :P

viss - Sro 25 Sty, 2017

40, 41 i 42. Ostre swiatlo. Dodatkowo mocno z gory. Troche przeostrzone. Jak juz to bym zrobil dlugi czas, zeby pozbyc sie chmur i postawil kogos gdzies dalej. Szczegolnie w 41 i 42. Bo w sumie nie ma perspektywy i stad zdjecia sa o niczym.

Ale to tylko moja opinia, a ta ma kazdy. ;)

DarkRaptor - Sro 25 Sty, 2017

Wiem, że lubisz focenie z ciemnymi ND. Mam też kilka takich, więc gdzieś przy okazji wrzucę ;) Ludzi w kadrze nie trawię :mrgreen:
Na 41 załapał się camper. Ale niewiele to da, bo 14-24 i tak cholernie przerysowuje perspektywę :)

viss - Sro 25 Sty, 2017

Lubie bo nie przepadam za chmurami w postaci... chmur :D Jedynie calkiem zasnutne niebo, rozciagniete w czasie, badz zero chmur.

Ludzie. No najbardziej znana 'rzecz' jaka mozna wsadzic na zdjeice tak zeby pokazac perspektywe.

fatman - Czw 26 Sty, 2017

DarkRaptor napisał/a:
Na 41 załapał się camper. Ale niewiele to da, bo 14-24 i tak cholernie przerysowuje perspektywę :)


To nie mogłes go machnąć pędzelkiem?
Mały jest.

fazi75 - Czw 26 Sty, 2017

fazi75, moim zdaniem trochę za dużo jest na tym zdjęciu, wolałbym albo ciekawy widok z lecącymi łabędziami, albo fajny widoczek z kościołem. Tak to sie nakłada i nie wiadomo na co patrzeć. Piękne światełko za to. Moim skromnym zdaniem kadr z ptakami i kościołem byłby lepszy w poziomie, gdybyś złapał ptaki bardziej z lewej, kiedy by sie nie nakładały na Kościół.[/quote]

Dzięki za opinię i uwagi :-)
Wprawdzie nie mam poziomego kadru, ale na kształt tego o czym myślałeś mam :-)

43.

WojciechW - Sob 28 Sty, 2017

Rozumiem, że są to na pewno łabędzie.
Dla mnie 39 może być, bo ma ciekawy nastrój.

Serdecznie pozdrawiam,

Wojciech

Farensbach - Sob 28 Sty, 2017

fazi75, 43 mi osobiście bardziej sie podoba mniej więcej o to mi chodziło.

44.


witkot - Sob 28 Sty, 2017

44-No panie to jest mega.Gratki za perspektywę-wszedłeś do wody :mrgreen:
fatman - Sob 28 Sty, 2017

Farensbach, łooooooooo !!!
Super to 44 !

Na pierwszy rzut oka myślałem, że to smoki z Comodo walczą czy cóś. :mrgreen:

Matpol7 - Nie 29 Sty, 2017

44 super! Mega zdjęcie! I jak napisał kolega witkot bardzo fajna perspektywa :mrgreen:
Arkowal - Nie 29 Sty, 2017

44.Klasa,gratulacje!!!!
DarkRaptor - Nie 29 Sty, 2017

W suchym skafandrze to nawet długo można wytrzymać... chyba, że kolega jest morsem ;)

Bardzo fajne!

Farensbach - Nie 29 Sty, 2017

Dzięki.
Idziecie w złym kierunku, nie trzeba kłaść się w wodzie, leżeć na ziemi, ani tym bardziej być morsem ;-) Wystarczy odchylany wyświetlacz, na którym można wykadrować z niskiej perspektywy :-) Robione OMD EM 1 i ZD 50-200.

45.


Roman1963 - Pon 30 Sty, 2017

46.
DarkRaptor - Pon 30 Sty, 2017

To trochę czerni i bieli dla odmiany... ;)

47.

PDamian - Pon 30 Sty, 2017

Ale żeś te konie obrobił.
kwscore - Pon 06 Lut, 2017

48.


T.B. - Pon 06 Lut, 2017

Najmocniejszy punkt tego zdjęcia - w tych okolicznościach przyrody - to te buciki i podkasane porcięta :neutral:
Wolański - Czw 09 Lut, 2017

Wschód słońca
49.

witkot - Czw 09 Lut, 2017

Wschód słońca rządzi sobie pewnymi zasadami więc żal nie pokazać np. kolorków.
Trochę krzywa linia horyzontu.Leci w prawo.

maziek - Czw 09 Lut, 2017

Wschód jest mocno nieświeży ;) - ale zdjęcie mi się podoba i wbrew swemu zwykłemu stanowisku kupuję, że cz-b. Kupuje nawet to, że słonko przycięte.
T.B. - Czw 09 Lut, 2017

Cytat:
żal nie pokazać np. kolorków
powiedział Witek.
Chyba jednak ten koniec świata nadchodzi.

witkot - Czw 09 Lut, 2017

T.B. napisał/a:
Cytat:
żal nie pokazać np. kolorków
powiedział Witek.
Chyba jednak ten koniec świata nadchodzi.

Oj tam oj tam.
Widziałeś u mnie ciekawy "wschodzik" bez kolorków

Piotr Maj - Sob 11 Lut, 2017

50.
WojciechW - Nie 12 Lut, 2017

Zdjęcie jakby z maja, ale ma dla mnie pewien urok świeżości.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

Piotr Maj - Nie 12 Lut, 2017

To był Sierpień 2016. Pozdrawiam również.

Czy ktoś rozpozna to miejsce?

51

T.B. - Nie 12 Lut, 2017

Może byś Ślęża. Nie wiem tylko, co to za obiekt na zdjęciu 53.
DarkRaptor - Nie 12 Lut, 2017

Cytat:
Zdjęcie jakby z maja, ale ma dla mnie pewien urok świeżości.

Kwitnąca wierzbówka wskazywałaby coś bliżej jesieni ;)

Piotr Maj - Nie 12 Lut, 2017

T.B. napisał/a:
Może byś Ślęża. Nie wiem tylko, co to za obiekt na zdjęciu 53.


Trafione :mrgreen:

Obok wieży przekaźnikowej znajduje sie kościólek z tarasem widokowym. Taras pokazany jest na zdjeciu 52.

WojciechW - Czw 16 Lut, 2017

Oj wszystkie te zdjęcia są "majowe", niezależnie od tego kiedy ta wierzbówka naprawdę kwitnie. Nie wiem tylko, czy te kolejne nie kwalifikują się już do działu fotografia architektury, przynajmniej dla mnie, będącego mocno pod wpływem programów niezapomnianego prof. Zina. Profesor Zin zawsze starał się pokazywać architekturę łącznie z otaczającym ją krajobrazem jako całość.

Niezależnie, informacja kol. DarkRaptor jest bardzo cenna, zwłaszcza dla kogoś, kto już rzadko chodzi po górach.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

RB - Pią 17 Lut, 2017

55?
fatman - Nie 19 Lut, 2017

56. Narty 2017 - Sölden, Austria
witkot - Nie 19 Lut, 2017

Fajnie zagrało światło z cieniem.
T.B. - Nie 19 Lut, 2017

Ale gdzie te tytułowe narty? :???:
Tutejszyn - Nie 19 Lut, 2017

Niesamowita przejrzystość powietrza na 56. Pięknie.
fatman - Nie 19 Lut, 2017

Tutejszyn napisał/a:
Niesamowita przejrzystość powietrza na 56. Pięknie.


W zimie "atmosfera powietrzna" w górach jest wymrożona i widać daleko i ostro.
Oczywiscie z rana.

Farensbach - Wto 21 Lut, 2017

fatman napisał/a:
Tutejszyn napisał/a:
Niesamowita przejrzystość powietrza na 56. Pięknie.


W zimie "atmosfera powietrzna" w górach jest wymrożona i widać daleko i ostro.
Oczywiscie z rana.


Nie zawsze. Twoje 56 całkiem ładne, choć na poranne to ono nie wygląda ;-)

57. Porannie i nieprzejrzyście dla odmiany ;-)



fatman - Wto 21 Lut, 2017

Farensbach, klimatycznie.
Czy jakbyś trochę poczekał to mgła nie zeszłaby niźej?

Farensbach - Sro 22 Lut, 2017

fatman napisał/a:
Farensbach, klimatycznie.
Czy jakbyś trochę poczekał to mgła nie zeszłaby niźej?

Po mniej więcej godzinie mgła trochę opadła, ale przejrzystość powietrza nadal nie była duża:

58.




Dziś za to przejrzystość była znacznie lepsza :-)

59.



slimakfoto - Pon 27 Lut, 2017

60
Karkonosze podczas zachodu słońca

DarkRaptor - Pon 27 Lut, 2017

57 zdecydowanie bardziej mi podchodzi. Z mgły, stanowiącej fajną ramkę, wyłania się las z górami.
59, klasyk, te ostre kontrasty między płatami śniegu i ciemnymi drzewami fajnie dopełniają całości kadru.
60 fajna, ale masz może coś węziej? Ciekawe jakby wyglądał pion, z tym budynkiem w mocnym punkcie w prawym, dolnym rogu.

Piotr Maj - Pon 27 Lut, 2017

Ja miałem dzisiaj efektowny zachód słońca.
BeautySensitive - Czw 02 Mar, 2017

64. Takie tam ze spaceru


DarkRaptor - Czw 02 Mar, 2017

61. Najlepsze moim zdaniem ze względu na kontrast i to co się dzieje na niebie.
63. Najlepszy z setu pod kątem kadru.
Przydałoby się trochę odszumić zdjęcia i troszkę popracować z "dodge i burn" w jasnych i ciemnych partiach obrazu.

64. Fajnie. Też bym sobie tak pospacerował :)

Tomash - Czw 02 Mar, 2017

64. bardzo ładne i w moich klimatach :)
BeautySensitive - Czw 02 Mar, 2017

@DarkRaptor Takie spacerki mam pod nosem tylko ze ostatnio ani czasu nie było ani pogoda nie pozwala - Szkocja pod tym względem jest wybredna =D

@Tomash Dziękuję - pierwsze nowa zabawka ;]

muzyk - Pią 03 Mar, 2017

BeautySensitive napisał/a:
64. Takie tam ze spaceru

Fajnie obrobione i przyjemny kadr.

BeautySensitive - Pią 03 Mar, 2017

65. To może jeszcze takie z tego samego miejsca - niestety brakło już fajnego światełka..


Arkowal - Pią 03 Mar, 2017

64. zajefajny spacer! :-)
Matpol7 - Sob 04 Mar, 2017

64 świetne! Widać, że udany spacer :smile: Choć 65 też mnie się bardzo podoba.
fatman - Nie 05 Mar, 2017

BeautySensitive, 64!
Zdecydowanie.

slimakfoto - Pon 06 Mar, 2017

66 Plaża Międzyzdroje
muzyk - Wto 07 Mar, 2017

slimakfoto napisał/a:
66 Plaża Międzyzdroje

Fajny kadr.
Przydałoby się troszkę odszumić - widać kolorowe plamki.

Piotr Maj - Wto 07 Mar, 2017

DarkRaptor napisał/a:
61. Najlepsze moim zdaniem ze względu na kontrast i to co się dzieje na niebie.
63. Najlepszy z setu pod kątem kadru.
Przydałoby się trochę odszumić zdjęcia i troszkę popracować z "dodge i burn" w jasnych i ciemnych partiach obrazu.

64. Fajnie. Też bym sobie tak pospacerował :)


Dzięki za ocenę. W jakim programie odszumić zdjęcia?
Czy jest może jakiś darmowy program na początek ? Pozdrawiam

Tutejszyn - Wto 07 Mar, 2017

Odszumienie spowoduje też, że bokeh stanie się przyjemniejszy.
slimakfoto napisał/a:
Czy jest może jakiś darmowy program na początek ?
EXIF zdradza, że zdjęcie obrabiałeś Photoshopem CS6. To w zupełności wystarczy :)
Z darmowych to chyba tylko Rawtherapee...

slimakfoto - Wto 07 Mar, 2017

Dzieki za uwagi
Ja nie pytałem o odszumianie.
Troszkę pomyłka .
Pozdr

BeautySensitive - Wto 07 Mar, 2017

67. Cos spierniczyłem... musze się zaopatrzyć w jakiś konkretny ND bo nie bardzo czym miałem spowolnić...


PDamian - Wto 07 Mar, 2017

Jak na obrazie ci wyszła ta woda.
BeautySensitive - Sro 08 Mar, 2017

PDamian napisał/a:
Jak na obrazie ci wyszła ta woda.


Tzn? =D

fatman - Sro 08 Mar, 2017

BeautySensitive,

suwakami za bardzo pojechawszy
wodę w wodospadzie przepaliwszy
radioaktywność C14 z drzew wydobywszy

:mrgreen:

muzyk - Sro 08 Mar, 2017

Cytat:

Dzięki za ocenę. W jakim programie odszumić zdjęcia?
Czy jest może jakiś darmowy program na początek ?

Nie wiem czy ma odszumianie...ale warto zainstalować. Jest to starsza wersja, ale bdb.
Do "wywoływania" RAWów.(klik)

BeautySensitive - Sro 08 Mar, 2017

fatman, PDamian, przyjęte - będzie uważać następnym razem ;]
T.B. - Sro 08 Mar, 2017

68. Plaża w Dźwirzynie dzisiaj wieczorem.
PDamian - Sro 08 Mar, 2017

Przez różowe okulary :cool:
RB - Sro 08 Mar, 2017

muzyk napisał/a:
Cytat:

Dzięki za ocenę. W jakim programie odszumić zdjęcia?
Czy jest może jakiś darmowy program na początek ?

Nie wiem czy ma odszumianie...ale warto zainstalować. Jest to starsza wersja, ale bdb.
Do "wywoływania" RAWów.(klik)


DxO 9 z odszumiarką Prime daje rewelacyjne efekty.... ale Prime to jest narzędzie do zadań specjalnych. Przetwarzanie (zapis efektow) trwa koszmarnie długo, tak że większość fot robi się z całkiem niezła standardową odszumiarką (klika się High) a Prima rezerwuje na kilka kadrów szczególnie istotnych, albo gdzie super odszumienie jest konieczne. Z przyczyn czasowych. Nota bene - właczając Prime ma się tylko podgląd bieżący odszumienia małego wycinka całości. Jeśli powiększasz kadr do widoku 100% to w głownym oknie pozostaje nieodszumiony (ew. odszumiony algorytmem High). Też ze względu na czas i obciążenie maszyny.
Niemniej - same efekty są bdb.

maziek - Sro 08 Mar, 2017

muzyk napisał/a:
slimakfoto napisał/a:
66 Plaża Międzyzdroje

Fajny kadr.
Przydałoby się troszkę odszumić - widać kolorowe plamki.
Muzyk, to jest w ogóle zdjęcie kolorowe ;) ...
T.B. - Sro 08 Mar, 2017

PDamian napisał/a:
Przez różowe okulary :cool:

Zdecydowanie. Dzisiaj wieczorem plaża w Dźwirzynie naprawdę tak nie wyglądała.

muzyk - Czw 09 Mar, 2017

maziek napisał/a:
Muzyk, to jest w ogóle zdjęcie kolorowe ;) ...

No jest... w CIAPKI. :razz:

T.B. - Czw 09 Mar, 2017

69. Krajobraz z ptakiem. Kołobrzeg, dzisiaj w południe.
cumulus - Nie 12 Mar, 2017

Dawno mnie nie było :mrgreen:
70. Lutowiska


71.Tokarnia wschód


72. Tokarnia wschód widok na Tatry (150-160km) (70-200 4L poszedł do kalibracji na Żytnią bo lewa strona nie ostra)


73. Widok z Tarnicy na Połoniny


74. Zachód słońca z Przymiarek

FuzBal - Pon 13 Mar, 2017

75


76

T.B. - Pon 13 Mar, 2017

PDamian napisał/a:
Przez różowe okulary :cool:


Jaki masz zestaw monitor/system operacyjny/przeglądarka?
To moje zdjęcie (68) ma ocieplone kolory, ale nie aż tak. Rozgryzam teraz te kolorowe ustrojstwa i wyszło na to (sprawdzone doświadczalnie), że jeśli na przykład masz monitor o przestrzeni barwnej szerszej niż sRGB, a oglądasz zdjęcie pod Windowsem i Chrome, to nie masz zarządzania kolorem. Ignorowany jest wbudowany profil zdjęcia - w tym przypadku sRGB. Efekt w tym przypadku jest taki, że zdjęcie robi się różowe. To psucie kolorów jest bardziej lub mniej widoczne w zależności od kolorystyki zdjęcia.
Oczywiście jest też możliwe, że jesteś bardziej niż ja uczulony na różowe i to co dla mnie jeszcze nie jest takie, dla Ciebie już jest.

[ Dodano: Pon 13 Mar, 2017 11:48 ]
Na przykład te czerwone, "norweskie" domki na obrazku, który zamieściłem w zdjęciach architektury - w opisanym wyżej przypadku robią się zajebiście-rażąco-świecąco czerwone. Dlatego obniżyłem nasycenie i jasność czerwonego. Okazało się, że niepotrzebnie. Nie tędy droga.

zelik76 - Pon 13 Mar, 2017

cumulus 72 świetne, światło zrobiło robotę. A że nieostre - ciul z tym - kadr i temat najważniejszy.
FuzBal ale roztopy w tej Łodzi macie. I łabądzie nisko latają. Będzie padać :mrgreen:

WojciechW - Pon 13 Mar, 2017

Dla mnie 71 i 72.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

sokarsg-1 - Wto 14 Mar, 2017

cumulus

70 to z parkingu-punktów widokowego na dużej obwodnicy?

72 Niezłe warunki ci się trafiły, dużo musiałeś wyciągać, Gerlacha rzadko tak dobrze widać?

Z całej serii mi akurat najlepiej podoba się 71.

maziek - Wto 14 Mar, 2017

72 genialne :) .
witkot - Wto 14 Mar, 2017

Podpisuję się pod zachwytem dla 72 :shock:
fazi75 - Wto 14 Mar, 2017

witkot napisał/a:
Podpisuję się pod zachwytem dla 72 :shock:

I ja też się przyłączam. Ale 71 też jest superowe.

Arkowal - Czw 16 Mar, 2017

FuzBal 75 podejrzewam,że fajnie by wyszło w godz wieczornych ;-) Próbowałeś?
BeautySensitive - Czw 16 Mar, 2017

77. Taka próba =D


WojciechW - Czw 16 Mar, 2017

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Drzewa w prawym górnym rogu 77 kladą się w prawo, a obie części wodospadu są jakby małe i przyztłoczone przez mało ciekawą kępę między nimi, urastającą na główny motyw zdjęcia.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

DarkRaptor - Czw 16 Mar, 2017

Nie będę oryginalny. 72, 71 i 73 najbardziej mi się podobają, z naciskiem na 72. Kadry i światełko robią swoje.

75 fajne. Obciąłbym prawą stronę z tymi falami na wodzie. Ptak w mocnym punkcie jest fajnym uzupełnieniem kompozycji.

BeautySensitive - Pią 17 Mar, 2017

WojciechW, Drzewa tam niestety są w każda stronę... ale faktycznie chyba jakiś zbyt duży bałagan na zdjęciu.

[ Dodano: Pią 17 Mar, 2017 01:53 ]
Który kadr ciekawszy?

78.



79.


Tutejszyn - Pią 17 Mar, 2017

BeautySensitive napisał/a:
Który kadr ciekawszy?
Powinieneś sam zdecydować.
matys - Pią 17 Mar, 2017

BeautySensitive, do tego typu fotografii warto zainwestować w filtr polaryzacyjny.
T.B. - Pią 17 Mar, 2017

80. Jak by nie patrzeć - kanał.
FotoVideo - Pią 17 Mar, 2017

BeautySensitive, 78.
BeautySensitive - Nie 19 Mar, 2017

matys, Już jest CPL i odpowiedni ND ;]

FotoVideo, OK dzieki

zelik76 - Pon 20 Mar, 2017

BeautySensitive zmniejsz trochę wyostrzanie w puszce lub w programie i będzie ok. Nie wiem jak Twoje wcześniejsze zdjęcia, ale te ostatnie wyglądają na przeostrzone.
slimakfoto - Pon 20 Mar, 2017

81 Bulwary w Szczecinie
BeautySensitive - Wto 21 Mar, 2017

slimakfoto, Bardzo mi się podoba szkoda jedynie tej barki/statku który zniszczył odbicia w wodzie.

[ Dodano: Wto 21 Mar, 2017 01:51 ]
zelik76, W puszce nie wyostrzam wiec to raczej moja wina i zwrócę na to uwagę. Chyba dodatkowo wyostrzałem przy eksporcie do jpega - zmienione.

[ Dodano: Wto 21 Mar, 2017 01:54 ]
T.B., 80 fajne ale próbowałeś innego kadru? troche nudna ta pusta przestrzeń przed statkiem - a jakby ciaśniej i bliżej niego? ;]

T.B. - Wto 21 Mar, 2017

Mam po prostu drugie zdjęcie, zrobione z tego samego miejsca z dłuższą ogniskową. Dość długo zastanawiałem się nad wyborem i padło na to. No cóż - poszło. Ale dziękuję za uwagę :smile:
BeautySensitive - Pon 27 Mar, 2017

82


Arkowal - Pon 27 Mar, 2017

Peak District

83.

84.

85.

BeautySensitive - Pon 27 Mar, 2017

Arkowal, Super seria ale jeśli mam być szczery to tak jakby czegoś brakowało na tych zdjęciach - nie potrafię napisać czego ale to tylko ja =D

85


Arkowal - Pon 27 Mar, 2017

Dzięki BeautySensitive.

86.

bhpchmiel - Pon 27 Mar, 2017

Arkowal, 86. bardzo mi się:)))
forrest - Pon 27 Mar, 2017

BeautySensitive,
twój wsad robi wrażenie :grin: , zarówno 82 jak i 85 (btw pomyliłeś numerację)

Dynax - Pon 27 Mar, 2017

Jak dla mnie trochę za cukierkowe......szczególnie 85,86
Arkowal - Pon 27 Mar, 2017

bhpchmiel Dynax Dzięki panowie.
BeautySensitive - Pon 27 Mar, 2017

forrest, Dzieki ;] zauważyłem ale co ja mogę oprócz tego żeby się nie mylić ;]
Dynax, no może troszkę ;]

[ Dodano: Wto 28 Mar, 2017 01:54 ]
87


slimakfoto - Wto 28 Mar, 2017

88.
Wczoraj w Międzyzdrojach

Farensbach - Sro 29 Mar, 2017

Arkowal, 86 jest super.
BeautySensitive, ten ostatni kadr jest ładny, ale moim zdaniem przeostrzasz zdjęcia.

89.



90.


WojciechW - Czw 30 Mar, 2017

BeautySensitive trochę już zapomniałem (bo wiek oczywiście robi swoje), ale muszę napisać, że poza owym 77, większość twoich ostatnich zdjęć mi się podoba. Mają w sobie coś z pejzaży starych flamandzkich mistrzów.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

BeautySensitive - Pią 31 Mar, 2017

WojciechW, Dzięki za dobre słowo. Jeszcze szukam swojej ścieżki ;]

[ Dodano: Pią 31 Mar, 2017 02:11 ]
91.


Dynax - Pią 31 Mar, 2017

91 Kapitalne światło , zwłaszcza to na ziemi, w kontrze od tyłu.....
T.B. - Pią 31 Mar, 2017

Pociągnę jeszcze temat mojego zdjęcia nr 68, czyli "koloru dla opornych". Może komuś się przyda.
Przypomnę, że mam Windowsa i nie mam zamiaru tego zmieniać. Musiałem za to - choć niechętnie - zainstalować przeglądarkę Firefox (używałem Chrome) i wykonać czynności wskazane w tym artykule:
https://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzanie-barwa-f-a-q/
No i po tych czynnościach, przeglądarka zdała testy zawarte w artykule, a zdjęcie 68 przestało się różowić.

Natomiast moje ogólne obiekcje do takich amatorskich produktów jak Firefox, na razie się potwierdzają. Mimo wskazania gdzie trzeba, że mówię po polsku, przeglądarka gada do mnie po angielsku i podkreśla jako błędne każde słowo, które tutaj piszę.

(Sprawa dotyczy szerokogamutowego i skalibrowanego monitora.)

Farensbach - Pią 31 Mar, 2017

92. Kampinoski PN


BeautySensitive - Sob 01 Kwi, 2017

klimatyczne i fajne kolory Farensbach,

93.



[ Dodano: Sob 01 Kwi, 2017 01:46 ]
Dynax, Dziękuję - w ogóle zachód był pierwsza klasa

Roman1963 - Sob 01 Kwi, 2017

94.na stawach rankiem.
witkot - Sob 01 Kwi, 2017

Arkowal-83/84/85 bardzo na tak z uwagą na 85-mam wrażenie że kolorki nienaturalne :wink:
86-to mi się podoba.Kadr,kompozycja kolor- ale coś niedobrego dzieje się na krawędziach (szczególnie widać na tym pomniku czy co to jest)

BeautySensitive-Bardzo dobre ostatnie wstawki -szczególnie za światło :razz:

Roman1963-Nad stawami bywa ciekawiej.Krzaki po prawej psują kompozycję i jeszcze ta butelka w wodzie.Musisz tam wrócić i poprawić :wink:

Arkowal - Sob 01 Kwi, 2017

witkot napisał/a:
Arkowal
86-to mi się podoba.Kadr,kompozycja kolor- ale coś niedobrego dzieje się na krawędziach (szczególnie widać na tym pomniku czy co to jest)


Zgadza się,czujne oko dostrzegło ;-) Dzięki

Farensbach - Nie 02 Kwi, 2017

BeautySensitive, 91 bardziej mi sie podoba niż 93. Na tym ostatnim kolory moim zdaniem trochę nienaturalnie wyszły.

95.


Roman1963 - Pon 03 Kwi, 2017

ha tej flachy niezauwazylem :oops:
Arkowal - Pon 03 Kwi, 2017

Farensbach 95 bardzo ładnie.
Farensbach - Wto 04 Kwi, 2017

Arkowal, dzięki.

Biebrzański klasyk z ostatniej niedzieli.

96.


fatman - Wto 04 Kwi, 2017

No właśnie wybieram się do Góry Strękowej za tydzień i w inne miejscówki o okolicach Wizny.
Widzę, że pięknie zalane. Jest super!

Farensbach - Czw 06 Kwi, 2017

fatman napisał/a:
Widzę, że pięknie zalane.

Tak, w tym roku wody jest sporo choć już z jakiś metr opadła.

97.



98.



99.


T.B. - Czw 06 Kwi, 2017

99 jest podobne w stylu (wg mnie) do akwareli, na którą patrzę (wisi przede mną na ścianie).
Podoba mi się. Dałoby się zdradzić przepis na uzyskanie takiej kolorystyki zdjęcia?

fatman - Pią 07 Kwi, 2017

T.B., - preset "akwarela" w LR :razz:
Tutejszyn - Pią 07 Kwi, 2017

99 wywołuje skojarzenia z Godzillą, która podpływa i za chwilę wyłoni się z wody :)
Farensbach - Pią 07 Kwi, 2017

T.B. napisał/a:
Dałoby się zdradzić przepis na uzyskanie takiej kolorystyki zdjęcia?

Specjalnego przepisu nie ma, to naturalne światło kontrowe, niecałą godzinę po wschodzie, lekkie zamglenie i takie kolory się pojawiają, w zasadzie powoli się już kolorystyka złotej godziny kończyła.
Tutejszyn napisał/a:
skojarzenia z Godzillą

A na to bym nie wpadł, ale coś w tym jest ;-)

PDamian - Pią 07 Kwi, 2017

Przecież to tłusty aligator.
T.B. - Pią 07 Kwi, 2017

fatman,
Są takie presety (bo czemu by nie), czy tylko się ze mnie nabijasz? Jak są, to dawaj.

Farensbach,
Jeśli jedynym sposobem jest straszenie na bagnach przed świtem, to znaczy, że ja nigdy takiego zdjęcia nie zrobię. :neutral:

Farensbach - Pią 07 Kwi, 2017

T.B. napisał/a:
Farensbach,
Jeśli jedynym sposobem jest straszenie na bagnach przed świtem, to znaczy, że ja nigdy takiego zdjęcia nie zrobię. :neutral:

Nie wiem jakie masz ograniczenia, ale np. 96 i 98 są robione z punktu widokowego do którego dojeżdżasz samochodem. Nie musisz mieć żadnych kaloszy, woderów itp. Wysiadasz z samochodu i robisz zdjęcia.
https://www.google.pl/map...7h,83.71t/data=
Jedynym problemem tam sa fotografowie, bo do tego miejsca przyjeżdża ich dużo. Jak byś chciał być sam na sam z naturą, to w tym miejscu trudno, z reguły tam ktoś przyjeżdża. Zdjęcie 99. to inna sprawa - w woderach z wody.

T.B. - Pią 07 Kwi, 2017

Farensbach,
Ale to nie chodzi o te bagna, tylko o to przed świtem :smile:
Zimą, to ja jeszcze chodzę spać po ciemku. Ale latem, to już się robi jasno, jak idę spać.

BeautySensitive - Pią 07 Kwi, 2017

100. Wyciorane z szuflady....


T.B. - Pią 07 Kwi, 2017

101. Na zielono.


WojciechW - Sob 08 Kwi, 2017

Ale chyba nie tegoroczne?

Serdecznie pozdrawiam,

WijciechW

T.B. - Sob 08 Kwi, 2017

No nie, w tym roku jeszcze tak nie było :smile:
To z zeszłorocznego zlotu, zrobione pożyczonym wtedy obiektywem, który przed chwilą nabyłem na własną własność, czyli M.Zuiko 7-14/2.8 PRO

PDamian - Sob 08 Kwi, 2017

No to teraz w tytule użytkownika http://forum.optyczne.pl/...ode=editprofile możesz sobie napisać: Profesjonalista. :wink:

[ Dodano: Sob 08 Kwi, 2017 12:45 ]
No.

Masz makro?
-Myślę że pójdzie za rozsądną cenę. http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=30694

Farensbach - Nie 09 Kwi, 2017

T.B., chyba bym wolał z trochę niższej perspektywy i bez tego drzewa wchodzącego w kadr z lewej.

102.



103.


witkot - Nie 09 Kwi, 2017

Światełko na 103 piękne złapałeś.
Fajna seria z tej Biebrzy.

WojciechW - Nie 09 Kwi, 2017

Fahrensbach Zdjęcia 102 i 103 są na pewno pewno bardzo piękne, ale muszę się niestety przynać do pewnych problemów z obiektywną oceną ich kolorystyki. Nie, żebym broń Boże był w najmniejszym stopniu daltonistą. Mój problem wynika z lat samodzielnego wywoływania odbitek z ORWO-coloru na Fotoncolorze, gdy zwykle nie było oryginalnych zup do wywoływania negatywów. A ponadto rzeczone negatywy miały zwykle po pare lat leżakowania w lodówce. W rezultacie nawet takie zdjęcia jak poprzednie dwa 100 i 101 ukazywały się, ku mojej rozpaczy, w podobnej tonacji jak 102 i 103, choć wcale tak nie miało być.

Serdecznie pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.

WojciechW

Farensbach - Nie 09 Kwi, 2017

WojciechW, no ale nie napisałeś jaki masz problem z oceną kolorystyki, są nienaturalne, zbyt kontrastowe, nie wiem? Tu masz link do zdjęcia osoby, która też fotografowała ten wschód, jeżeli uważasz, że kolory są przekłamane, to porównaj i oceń sam. Moje zdjęcie powstało wcześniej, więc kolory będą bardziej wpadały w róż i fiolet. Mało pokazujesz zdjęć w tym wątku, więc nie wiem czy dużo fotografowałeś wschodów. Piszę o tym, gdyż kiedyś jedna koleżanka, która za wiele o wschodzie i przed wschodem nie fotografowała, powiedziała mi że myślała, że moje zdjęcia nie są naturalne, wystarczyło że zabrałem ją kilka razy ze sobą na poranne zdjęcia i zmieniła zdanie. Pozdrawiam i link:

https://www.facebook.com/...?type=3&theater

T.B. - Nie 09 Kwi, 2017

Farensbach,
Perspektywy, to już raczej nie zmienię, ale usunąć drzewo - to dzisiaj najmniejszy problem :wink:
No i żeby nie było, dodatkowo mostek z innej strony mostku.

104.




105.


WojciechW - Nie 09 Kwi, 2017

Fahrensbach Chodziło mi tylko o dominującą kolorystyką - np taką porpurową zdjęć rannych. Widze, że wielu kolegów się nią entuzjazmuje - a ja profan (całkiem subiektywnie) mniej, bo mam silne skojarzania z przykrymi wspomnieniami. Ale bynajmniej nie zachęcam nikogo do jakichkolwiek zmian.

Z tym, że może pokazanie pewnego subiektywizmu ocen na moim, w końcu zabawnym przykłedzie, ma pewien sens. Oprócz tego istnieje pewna zmienność gustow w czassie, której motorem było również pojawienie się wielkiej gamy nowych możliwości oferowanych przez wspólczesną fotografię cyfrową. Moze zresztą łatwiej jest opanować obsługę nowoczsnych aparatów i programów graficznych niż zmienić swoje upodobania.

Serdecznie pozdrawiam,

Wojciechw

Preskaler - Pon 10 Kwi, 2017

Doskonale TO rozumiem! Też mam uczulenie na te kolory z tego samego powodu i nie mogę się przemóc do wszelkich, modnych obecnie kolorystyk. :???:
Arkowal - Pon 10 Kwi, 2017

106.

Takie jeszcze trochę pokręcone ;-)


BartekG - Wto 11 Kwi, 2017

Mgliste Gorce.

107.


108.

Farensbach - Sro 12 Kwi, 2017

T.B., 104 lepsze niż poprzednie, ale z tej serii jak dla mnie najlepszy kadr to 105.

Ostatnia pełnia.

109.


T.B. - Sro 12 Kwi, 2017

Farensbach,
Dzięki za opinię.

icterus - Sro 12 Kwi, 2017

Farensbach - 109, chłopie zafarbiłeś na niebiesko, że oczy bolą i te 2 poprzednie Twoje też kolorami przesycone.
Farensbach - Sro 12 Kwi, 2017

icterus napisał/a:
Farensbach - 109, chłopie zafarbiłeś na niebiesko, że oczy bolą i te 2 poprzednie Twoje też kolorami przesycone.

Tak myślałem, ze zaraz ktoś cos podobnego napisze.
Zajrzyj do tych dwóch linków. Pochodzą z galerii skupiających najlepszych polskich fotografów przyrody. Też maja takie kolory przy zachodzącym Księżycu, a mimo to znalazły sie w galerii najlepszych zdjęć.
http://www.fotografia-prz...az&zdjecie=1800
http://www.foto-przyroda....d=0,0,0,0,32471
To że czegoś nie widziałeś, nie znaczy, że tak nie było. Polecam więcej wyjść w plener i poszukać ciekawego światła, wtedy oczy nie będą Cie boleć.

icterus - Sro 12 Kwi, 2017

Po co pokazujesz zdjęcia innych, pokaz lepiej nie obrobionego Rawa.
maziek - Czw 13 Kwi, 2017

Co do dwóch poprzednich to kolory są uważam naturalne (w znaczeniu - takie mniej więcej zeszły z matrycy) - natomiast w tym nocnym jeśli nie tajemnica - to faktycznie tak wyszedł księżyc? Bez żadnego halo mimo takiej mgły? Wygląda jak dolepiony.
icterus - Czw 13 Kwi, 2017

Jakby nie dolepiony to byłby zielony :razz:
fatman - Czw 13 Kwi, 2017

maziek napisał/a:
Co do dwóch poprzednich to kolory są uważam naturalne (w znaczeniu - takie mniej więcej zeszły z matrycy) - natomiast w tym nocnym jeśli nie tajemnica - to faktycznie tak wyszedł księżyc? Bez żadnego halo mimo takiej mgły? Wygląda jak dolepiony.


Hmm... też się nad tym zastanawiałem ale... czerwony jest tak więc...
Musiałby Farensbach (zakładając, że wkleił) wiedzieć o starym Rayleigh'u i jego lambda do czwartej.
No chyba, że jest aż tak wyrafinowany :razz:

maziek - Czw 13 Kwi, 2017

Ale wyszło odwrotnie. W niebieskim powinien świecić najmocniej.
witkot - Czw 13 Kwi, 2017

Farensbach napisał/a:

To że czegoś nie widziałeś, nie znaczy, że tak nie było. Polecam więcej wyjść w plener i poszukać ciekawego światła, wtedy oczy nie będą Cie boleć.


I tak trzymać.Nie widzę niczego "podkręconego" na tym zdjęciu.Tak jest i kropa :wink:
Tak pogrzebałem w szufladzie bo temat mi się przypomniał.
Mój księżyc nie tak wyraźny :mrgreen:

110.

Farensbach - Czw 13 Kwi, 2017

icterus napisał/a:
Po co pokazujesz zdjęcia innych

Po to, żeby Ci pokazać, że i u innych, bardziej uznanych autorów, takie kolory też występują. To normalne kolory w tego typu sytuacjach.
icterus napisał/a:
pokaz lepiej nie obrobionego Rawa.

Żaden problem, tylko gdzie, jest tu jakieś miejsce gdzie można wkleić rawa, tak by też inni mogli sie przekonać?
maziek napisał/a:
Wygląda jak dolepiony.

Nie no Panowie, jeżeli operujemy tu takimi podejrzeniami, to chyba nie ma co tu pokazywać zdjęć. Czasem wystempluję jakiś słup, ale dolepianie Księżyca? Mi się takie rzeczy nie zdarzają.
witkot napisał/a:
Mój księżyc nie tak wyraźny :mrgreen:

Jest za wysoko, dlatego Ci sie przepalał.
Tak na marginesie Ksieżyc też fotografuję od jakiegoś czasu, co jakiś czas zdarza sie takie niebieskie niebo i pomarańczowy Księżyc. W maju zeszłego roku chyba było bardziej spektakularnie.
Link:
http://majewski.fotoprzyr...c-mgla-i-wisla/
Tu Księżyc był też pomarańczowy, ale niebo nie było tak niebieskie:
http://majewski.fotoprzyr...achod-ksiezyca/

fazi75 - Czw 13 Kwi, 2017

Ja też mam coś w podobnych kolorach.

111.

icterus - Pią 14 Kwi, 2017

110 - podoba się, jest atmosfera, światło, ładny przemyślany kadr - gratuluję
T.B. - Pią 14 Kwi, 2017

Czy składanie zdjęć jest grzechem? Albo kiedy jest grzechem, a kiedy nie jest?
Na przykład na zdjęciu murala, które zamieściłem na forum i w galerii już dość dawno, księżyc jest wmontowany. Jest to właściwie złożenie dwóch zdjęć (o czym swego czasu chyba pisałem), jednego naświetlonego pod mural i drugiego naświetlonego pod księżyc. Tyle tylko, że zdjęcia nie są zrobione jednocześnie. Gdy robiłem dokładnie to zdjęcie murala, księżyca nie było dokładnie w tym miejscu, jak na zdjęciu. Ale w ogóle, to on tam był i nad tymi dachami sobie wędrował.

maziek - Pią 14 Kwi, 2017

Farensbach napisał/a:
Nie no Panowie, jeżeli operujemy tu takimi podejrzeniami
Nie rozumiem, wrzuciłeś zdjęcie - są pytania. Każde pytanie to podejrzenie? Dla mnie wygląda nienaturalnie, bo we mgle światło się rozprasza i jeśli Księżyc świeci przez mgłę, a na Twoim zdjęciu tak jest - to ma lisią czapę. A jak jest tak wysoko i w pełni, to trudno jednorazowo naświetlić księżyc i resztę - chyba, że nie jest jeszcze ciemno. Dlatego byłem ciekaw - ale jeśli mówisz, że tak było, to OK, przyjmuje to. Czyżbyś należał do ludzi, którzy pragną by mówić im tylko to, co sami chcą usłyszeć ;) ?
Farensbach - Pią 14 Kwi, 2017

fazi75, bardzo dobre zdjęcie.

maziek napisał/a:
Nie rozumiem, wrzuciłeś zdjęcie - są pytania. Każde pytanie to podejrzenie? (...) Czyżbyś należał do ludzi, którzy pragną by mówić im tylko to, co sami chcą usłyszeć ;) ?

Ok., spoko pytać zawsze można, daleki jestem od przyjmowania tyko pochlebstw, ale niektóre stwierdzenia, są takie jakbyś komuś powiedzmy "napluł w twarz". Oczekuję na rzetelną krytykę.

icterus, gdzie mam wrzucić tego rawa?

Dżozef - Sob 15 Kwi, 2017

Włóczycie się nocą po bagnach to i nerwy was ponoszą, a ja mam taki widok z okna sypialni tuż przed wschodem
112

witkot - Nie 16 Kwi, 2017

Dżozef napisał/a:
Włóczycie się nocą po bagnach to i nerwy was ponoszą

Wręcz przeciwnie.Ja się wtedy relaksuję i odpoczywam :mrgreen:

Arkowal - Nie 16 Kwi, 2017

113


fatman - Wto 18 Kwi, 2017

Arkowal, no przepięknie!
Gdzie to?

BTW: W piątek ruszam do Rumunii (bo jeszcze tam nie fociłem).
Doradzi ktoś jakieś miejscówki???
Od razu mówię, że nie jade na wesoły cmentarz (nie moje klimaty) :razz:
Nie proponować też Transfogarskiej - zamknięta do lata :zalamany:
ani Transalpiny - również połowa zamknięta. :zalamany: :zalamany:
Chyba powłóczę się po Rodniańskich.

A tak w ogóle to ma lać przez weekend :zalamany: :zalamany: :zalamany: :zalamany: :zalamany:

T.B. - Wto 18 Kwi, 2017

Zamek Drakuli.
PDamian - Wto 18 Kwi, 2017

Wąwóz Turda.
BartekG - Wto 18 Kwi, 2017

fatman napisał/a:
Arkowal, no przepięknie!
Gdzie to?

BTW: W piątek ruszam do Rumunii (bo jeszcze tam nie fociłem).
Doradzi ktoś jakieś miejscówki???


Braszów, zapora Vidraru.

fatman - Wto 18 Kwi, 2017

T.B. napisał/a:
Zamek Drakuli.


Dzięki, ale który???
Vlad Palovnik miał kilka zamków. Poza tym słabe są te zameczki.

[ Dodano: Wto 18 Kwi, 2017 23:05 ]
PDamian napisał/a:
Wąwóz Turda.


Dzięki. Nie mialem w rozpisce. Poczytałem. Wstąpię.

[ Dodano: Wto 18 Kwi, 2017 23:06 ]
BartekG napisał/a:
Braszów, zapora Vidraru.



Jezioro Vidraru jest w planie (nawet z noclegiem) ale to daleko od Braszowa.
A jeśli Braszów to czemu?

BartekG - Sro 19 Kwi, 2017

[quote="fatman"]
T.B. napisał/a:


[ Dodano: Wto 18 Kwi, 2017 23:06 ]
BartekG napisał/a:
Braszów, zapora Vidraru.



Jezioro Vidraru jest w planie (nawet z noclegiem) ale to daleko od Braszowa.
A jeśli Braszów to czemu?


Ładne stare miasto.

Arkowal - Sro 19 Kwi, 2017

fatman napisał/a:
Arkowal, no przepięknie!
Gdzie to?


Dzięki fatman Peak District-Mam Tor

Z ostatniego wyskoku-Goit Stock Waterfalls
114

fatman - Sro 19 Kwi, 2017

Arkowal, 114 BdB!!!

Planuję być tam na majówkę. Jeszcze nie porobiłem rezerwacji bo ciągle się waham Peak District czy Lake District... :roll:

Arkowal - Sro 19 Kwi, 2017

fatman napisał/a:
Arkowal, 114 BdB!!!

Planuję być tam na majówkę. Jeszcze nie porobiłem rezerwacji bo ciągle się waham Peak District czy Lake District... :roll:


Thx
Nie byłem jeszcze w Lake District, ale planuje może czerwiec, lipiec. Jest tam na pewno sporo ładnych miejscówek. Za tydz do ukochanego Poznania mykam i jeśli tylko na starym będzie czysto chciałbym sobie trochę architekturę popstrykać ;-)

T.B. - Sro 19 Kwi, 2017

W Lake District jest ładnie, ale niczego tam nie ma. Z nudów zajmują się tam ciekawymi obliczeniami:
https://drive.google.com/file/d/0B5l5bospRezEMFlvaWJySzBaSGc/view?usp=sharing

(Dla niezorientowanych: Anglicy podają spalanie samochodów w milach na galon.)

90s - Sob 22 Kwi, 2017

Witam po dłuższej przerwie
Arkowal, widać robisz postępy, gratulacje i tak trzymać:).
115.
Nature in black and white by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

fatman - Sob 22 Kwi, 2017

Wąwozik zaliczony w obie strony. Nawet ładny. w sam raz na sobotni spacer.
Jakby skłay były w troche większej odległości od siebie to mielibyśmy tam nasz europejski Half Dome.
STrumyczków się już w życiu napstrykałem ale i tam... ze dwa "szczały" zrobiłem :razz:
ZAmieszczę jak wrócę do chałupy za tydzień.

Arkowal - Nie 23 Kwi, 2017

Dzięki 90s 115 b&w klasa

116

Tutejszyn - Nie 23 Kwi, 2017

116 Trochę takie ciężkawe. Bardzo mocna aberracja chromatyczna.
Arkowal - Nie 23 Kwi, 2017

Tutejszyn napisał/a:
116 Bardzo mocna aberracja chromatyczna.


Dzięki.Zgadza się.Trochę pojechałem,ale coś za coś ;-)

fatman - Wto 25 Kwi, 2017

90s, dobre!
90s - Pią 28 Kwi, 2017

Dzięki wielkie koledzy.
fatman, jak tam dji mavic?

BeautySensitive - Wto 02 Maj, 2017

117.


BartekG - Wto 02 Maj, 2017

118. Widok z Wysokiej


fatman - Wto 02 Maj, 2017

90s napisał/a:
Dzięki wielkie koledzy.
fatman, jak tam dji mavic?


Wreszcie pojawił się wszędzie w sprzedaży ale jeszcze się waham.
DJI ma wprowadzić ńowy model okolo 25 maja. Poczekam.
Ciśnienie na drona mi trochę spadło (mam nowe zabawki z pomaranczowym logo) :razz:

sokarsg-1 - Sro 03 Maj, 2017

BeautySensitive fajne kolorki na 117.

119

BeautySensitive - Sro 03 Maj, 2017

sokarsg-1, Dzięki choc ciężko z nimi było tego dnia

120. Da rade czy szkoda zachodu? =D


T.B. - Sro 03 Maj, 2017

Dlaczego miałoby nie dać rady? Ładnie wyszło.
90s - Pią 05 Maj, 2017

BeautySensitive, Jeżeli można zauważyć to nie najlepszym pomysłem jest odcinanie w taki sposób przepaleń. Może spróbuj zrobić flarę która przepaleniu nada jasno żółty kolor zarazem doda blasku całemu zdjęciu.

fatman napisał/a:
DJI ma wprowadzić ńowy model okolo 25 maja. Poczekam.
Ciśnienie na drona mi trochę spadło (mam nowe zabawki z pomaranczowym logo) :razz:

Mówisz o tym nowym jeszcze mniejszym dronie?

BeautySensitive - Sob 06 Maj, 2017

90s, Dzieki za krytyke. Nie bardzo wiem co masz na myśli poprzez 'odcinanie w taki sposób przepaleń'... Ten zachód słońca był o tyle dziwny ze czas byl już odpowiedni ale kolor był jeszcze taki jaki jest na zdjęciu. Zrobiłem to zdjęcie bo wiedziałem ze nadejdzie pasmo ciężkich chmur i zepsuje wszystko. Słoneczko fajnie wyglądało dopiero w dziurce zaraz nad horyzontem ale już światło nie docierało do tej mojej kompozycji a nie miałem zapasowej =/ Wiedziałem ze będą spore przepalenia i braketowalem ale mimo wszystko najciemniejsze zdjęcie jest właśnie takie jak na tej fotce.... Jeszcze pokombinuje - zobaczymy.
Heathen - Nie 07 Maj, 2017

121.
fazi75 - Pon 08 Maj, 2017

90s napisał/a:
BeautySensitive, Jeżeli można zauważyć to nie najlepszym pomysłem jest odcinanie w taki sposób przepaleń.

BeautySensitive napisał/a:
Nie bardzo wiem co masz na myśli poprzez 'odcinanie w taki sposób przepaleń'...

Zapewne chodzi o "środek" słoneczka. Pewnie przepał był tak duży, że aby go zlikwidować mocno zjechałeś w dół ze światłami co dało efekt szarego słońca.
Heathen, 121-ja bardzo na tak. Fajne światełko złapałeś :-)

maziek - Pon 08 Maj, 2017

No i ja wreszcie kowadło ruszyłem. Kilka zdjęć z przechadzki śród kwiecia rzepakowego. Nie tylko krajobrazy, ale że całostka, to puszczam tu :) .

122.


123.


124.


125.


126.


127.

ophiuchus - Pon 08 Maj, 2017

Też przydałoby mi się zad ruszyć z aparatem. Poczułem się zmotywowany, tym bardziej, że fajnie Waszeci wyszło.
BeautySensitive - Pon 08 Maj, 2017

fazi75, No bo w sumie tak było - ratowałem co moglem choć widać nie bardzo było z czego. Dzieki za odpowiedz.
90s - Pią 12 Maj, 2017

Heathen, 121. Rewelacyjne zdjęcie piękne warunki.
fazi75, Dokładnie tak jak napisałeś.
BeautySensitive, Zdjęcia pod słońce są rewelacyjne i bardzo ambitne ale ciężko uzyskać dobry efekt.
Dobrze by coś jednak to słońce choć trochę blokowało, horyzont, chmury, drzewa lub zabawa ze składaniem i mocną edycją.
128.
Mountain of Destiny by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

WojciechW - Pią 12 Maj, 2017

BeautySensitive 120 i 118 bardzo fajne, ale to drugie równie dobrze mogłoby się znalężć w dziale fotografia architektury.
Maziek Fajna seria zachęcająca do wyjścia w plener. Szkoda, że teraz akurat nie mogę się wyrwać. A tak właściwie to tak rzadko wdywałem taki rzepak w naturze, że nie pamiętam czy w ogóle.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

BeautySensitive - Sob 13 Maj, 2017

90s, chciałem pełną ładną gwiazdkę zrobić ale mimo braketowania i tak wyszedł przepal. 128 super.

WojciechW, Dziękuję, w sumie racja - będę uważał ;]

[ Dodano: Sob 13 Maj, 2017 02:11 ]
maziek, Fajny secik i aż się prosi o zachód/wschód słońca =D

[ Dodano: Sob 13 Maj, 2017 14:37 ]
129.

[/url]

[ Dodano: Sob 13 Maj, 2017 14:39 ]
Mialo być pano ze słoneczkiem ale nie mailem fajnej gwiazdki niestety.

[ Dodano: Sob 13 Maj, 2017 14:40 ]
I niestety doskwiera mi brak UWA - chyba będzie trzeba pomyśleć nad nim.

90s - Sob 13 Maj, 2017

BeautySensitive, Ładnie wypatrzone i ciekawie pokazane.
Nie wstydź się też większych rozmiarów, wtedy łatwiej pomóc z obróbką i detalami.

130.
Sunset on the Holy island by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

BeautySensitive - Sob 13 Maj, 2017

90s, Kurcze fajne. Szkoda ze ja nie moglem na tej wyspie zostać do zachodu a bylem ze 2 tyg temu. W dodatku zamek w remoncie i pełno na nim rusztowań. To jest podczas przypływu nie?

[ Dodano: Sob 13 Maj, 2017 23:40 ]
131.


90s - Nie 14 Maj, 2017

BeautySensitive, To faktycznie miałeś pecha albo ja duże szczęście bo zamek z rusztowaniami nie wygląda zbyt ciekawie.
Zdjęcie podczas odpływu stąd takie fajne refleksy na skałach.
Ogólnie wyspa jest rewelacyjna, chciałem wracać ale teraz widzę że trzeba będzie poczekać na koniec tych prac renowacyjnych.

Dzięki kolego za info.

maziek - Nie 14 Maj, 2017

Zamek w rusztowaniach, zwłaszcza w tak zgeometryzowanej i czystej formie wygląda wspaniale i jest wspaniałym tworzywem.
Arkowal - Nie 14 Maj, 2017

Heathen 121 super!
90s 128 standardowo na poziomie,fajny kolor :-)
maziek 126 aleee znalazłeś! :-)

132

90s - Wto 16 Maj, 2017

Dzięki Arkowal Twoje również ciekawe, zwłaszcza kadr. Szkoda że nie poszło światło po pierwszym planie.
fatman - Wto 16 Maj, 2017

Arkowal, dobre, dobre!
BeautySensitive - Wto 16 Maj, 2017

maziek napisał/a:
Zamek w rusztowaniach, zwłaszcza w tak zgeometryzowanej i czystej formie wygląda wspaniale i jest wspaniałym tworzywem.


Serio? polemizowałbym - akurat ten zamek i bez sztucznych dodatków ma fajny kształt

Arkowal - Sro 17 Maj, 2017

90s,fatman Kłaniam się :-)

133. Z nico innego ujęcia.



90s - Sro 17 Maj, 2017

Arkowal, 133 super zdjęcie zwłaszcza kadr. Też się ostatnio bawię w barwienie świateł i cieni. Efekty są czasem bardzo ciekawe.
Z uwag jedyne co mi się w oczy rzuca to obwoluta po lewej stronie zdjęcia. niby perspektywa powietrzna na horyzoncie ale mocno podbita przy krawędziach skał.

Robisz postępy z każdym kolejnym zdjęciem. Gratulacje

fatman - Sro 17 Maj, 2017

Arkowal,
Lubię takie.
Uwagi podobne jak 90s.
Również ostatni plan (między skałami) świeci nienaturalnie trochę.
Suwaczek kontrastu chyba za bardzo w prawo uciekł. :razz:

Arkowal - Sro 17 Maj, 2017

Dzięki panowie. Między skałami lekko doświetlałem, zbyt jasny kontrast był i tak wydawało mi się nieco lepiej. Jeśli chodzi o lewą stronę to nie pomyślałem a faktycznie mogłoby to wyglądać lepiej.Trudno, poszło już w świat.
sokarsg-1 - Sro 17 Maj, 2017

Arkowal133 pierwsza liga.

134

witkot - Sro 17 Maj, 2017

Arkowal -No panie wyrastasz na lidera tego działu :grin:

sokarsg-1-Cukierkowo wyszło.Za mocno na kolorach :wink:

Arkowal - Sro 17 Maj, 2017

sokarsg-1 Wielkie dzięki,ale do pierwszej ligi to jeszcze mi brakuje :-)
witkot Dzięki.Nawet bym nie śmiał panie! :-)

fatman - Sro 17 Maj, 2017

Arkowal napisał/a:
do pierwszej ligi to jeszcze mi brakuje :-)


Ńie bądź taki skromny. Ty i 90s trzymacie poziom tego wątku podczas kiedy inni obrastają tłuszczem bo już nie chce im się rano wstawać :razz:

90s - Czw 18 Maj, 2017

fatman, Dzięki kolego, chociaż w moim przypadku ten poziom to jedna wielka sinusoida. Ciągle szukam swojego stylu, manewruje pomiędzy maksymalnym realizmem a możliwą do zaistnienia fikcją.
Tak więc poszukiwania świętego Grala cd:)
Poza tym obecnie muszę się skupić bardziej na portrecie i produktowej bo tutaj mam spore braki, wszak ostatnie lata spędziłem w większości na krajobrazie.

A jak tam u Ciebie z postępami i planami?

fatman - Pią 19 Maj, 2017

90s, też jestem poszukujący (co widac po nowej dziedzinie - dronografii :mrgreen: ), w którą wszedłem ostatatnio.
Prawdą jest też, że mało co mnie ostatnio zadowala z mojej "tfurczości" :wink:
No i weny brakuje...
W ubiegłym tygodniu byłem w Atenach - wróciłem z niczym.
Dwa tygodnie temu spędziłem 6 dni w Rununii - nie dość, że mało pstryknąłem to wszystko poszło w kosz.
Byłem 2 dni w Tatrach - to znowu dobrej pogody nie było.
Ogólnie to... krwawa kiszka jak widzisz.

Ale raczej jestem na drodze odchodzenia od realizmu (z wyjątkiem krajobrazowej).

Z rozpaczy zacząłem drukować swoje obrazki w dużych formatach i obwieszać nimi chałupę.

W przyszłym tygodniu lecę do Stambułu a w czerwcu do Walencji i Madrytu.
Do projektu w podczerwieni (śladami Calatravy i Hadid), który dawno już jest w moich planach potrzebna jest bezchmurna, słoneczna pogoda.

fazi75 - Pią 19 Maj, 2017

135.

fatman - Pią 19 Maj, 2017

fazi75, bardzo OK.
Brakuje mi troche zakończenia dołu (pierwszego planu po prawej stronie)
I dlatego wydaje się, że zdjęcie troche "ciąży" na prawo.
Poza tym jest na prawdę ładnie.

90s - Pią 19 Maj, 2017

fazi75, Ładna kolorystyka i ciekawe miejsce.

fatman, To ci się w cale nie dziwie że się tak zniechęciłeś. Z drugiej strony to też dobry znak, takie kraje, tyle wypadów i zero zdjęć. Z czasem kryteria i wymogi co do swoich zdjęć rosną. I lepiej nie mieć nic jak wrzucić byle co.

Zawsze myślałem też że fotki z drona to samograj. Sama taka perspektywa robi zdjęcie.
Napisz coś więcej o wrażeniach wadach i zaletach.
Sam bym bardzo chciał sobie tak popstrykać, jednak na razie zniechęcają mnie parametry optyki, matryc oraz cena:).

WojciechW - Pią 19 Maj, 2017

Też uważam, że 135 jest bardzo OK.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

fazi75 - Pią 19 Maj, 2017

fatman napisał/a:
fazi75, bardzo OK.

90s napisał/a:
fazi75, Ładna kolorystyka i ciekawe miejsce.
WojciechW napisał/a:
Też uważam, że 135 jest bardzo OK.

Dzięki:-) Bardzo mi miło, że tak uważacie :-)
fatman napisał/a:
Brakuje mi troche zakończenia dołu (pierwszego planu po prawej stronie)

Czyli za ciasno? Na tą chwilę najszersze czym dysponowałem to 18mm na APS-C, ale mam teraz też coś szerszego :-) Więc mam nadzieję, że niebawem coś w miarę do pokazania ustrzelę :-)

Arkowal - Nie 21 Maj, 2017

fazi75 135 fajna fotka. Troszke mi na pierwszym planie ta trzcina przeszkadza.Tak czy inaczej podoba się.
Pepitko - Pon 22 Maj, 2017

Cześć,

Chciałem się z Wami przywitać, jako że jest to mój pierwszy post na forum. Dołączam moje najnowsze zdjęcie, konstruktywna krytyka mile widziana ☺.

Pozdrawiam

136

T.B. - Wto 23 Maj, 2017

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale nie widać Twojego zdjęcia.
Tutejszyn - Wto 23 Maj, 2017

-synu, widzisz?
-nie widzę...
-a widzisz!

Pepitko - Wto 23 Maj, 2017

Wiem, że nie widzę, nie udało mi się wrzucić, a rano nie dało się już edytować :) .

Tym razem się udało.

136:

witkot - Wto 23 Maj, 2017

Dużo wcześniej powinieneś zrobić to zdjęcie. Mocno "bije" po oczach.
Noooooo i leci w lewo :wink:

T.B. - Sro 24 Maj, 2017

A jak Witek mówi dużo wcześniej, to znaczy dużo wcześniej. O tej porze roku zaraz po trzeciej rano. Wiem, bo wtedy kładę się spać :neutral:
maziek - Sro 24 Maj, 2017

można i o tej porze tylko nie ze słońcem w kadrze ale troszki z boku. Pomijając wypaloną dziurę na dole jest bardzo fajnie i malowniczo.
witkot - Czw 25 Maj, 2017

T.B. napisał/a:
A jak Witek mówi dużo wcześniej, to znaczy dużo wcześniej. O tej porze roku zaraz po trzeciej rano. Wiem, bo wtedy kładę się spać :neutral:

:mrgreen: :mrgreen: No właśnie planuję taki wypad bo nad stawami ładne mgiełki.Czekam tylko na odpowiednie warunki pogodowe.
Planowana pobudka 3.00 :mrgreen: :mrgreen: -ktoś się pisze to zapraszam

BeautySensitive - Czw 25 Maj, 2017

137. Z dzisiejszego spacerku w poszukiwaniu światła =D - miały być większe - nie przesadziłem?


T.B. - Czw 25 Maj, 2017

Dla mnie świat jest najładniejszy w porze obiadowej.

138. Krajobraz miejski - miejsce, gdzie rozpoczęła się historia Polski (i nie jest to Gniezno).


BeautySensitive - Pią 26 Maj, 2017

139.


T.B. - Pią 26 Maj, 2017

To ładne.
kwscore - Pią 26 Maj, 2017

140.



141.


witkot - Pią 26 Maj, 2017

BeautySensitive-139-Kolejna dobra fota :shock:


kwscore-Dlaczego drzewo na 140 umieściłeś tak centralnie. Przesuń go na lewo i będzie całkiem fajne zdjęcie :wink:

T.B. - Nie 28 Maj, 2017

142. Świata w porze obiadowej ciąg dalszy. (Prawie) środek dużego miasta na zachód od Prosny.


fazi75 - Nie 28 Maj, 2017

143.

FotoVideo - Pon 29 Maj, 2017

BeautySensitive, 139. To jest To właśnie !
BartekG - Pon 29 Maj, 2017

Myśleliście może o użyciu małej głębi ostrości przy krajobrazach? Poniższe zdjęcie zrobiłem trochę niedbale podczas polowania na ptaki i nie chciało mi się zmieniać obiektywu ani ustawień. Moim zdaniem wyszło ciekawie. Można by głębią ostrości pozbywać się nieciekawego tła.
144.

T.B. - Pon 29 Maj, 2017

Można mówić o sztuce bez granic i innych takich dyrdymałach, ale mało co tak się kłóci, jak krajobraz i mała głębia ostrości.
Co to jest "tło krajobrazu" i jak może istnieć ładny krajobraz na brzydkim tle?

BartekG - Pon 29 Maj, 2017

T.B. napisał/a:
Można mówić o sztuce bez granic i innych takich dyrdymałach, ale mało co tak się kłóci, jak krajobraz i mała głębia ostrości.

A to niby dlaczego?
Cytat:
Co to jest "tło krajobrazu"

Najdalszy plan.
Cytat:
i jak może istnieć ładny krajobraz na brzydkim tle?

Możemy mieć ładny zagajnik z kwiecistą łąką a w tle jakieś brzydkie budynki.

T.B. - Pon 29 Maj, 2017

BartekG napisał/a:
Możemy mieć ładny zagajnik z kwiecistą łąką a w tle jakieś brzydkie budynki.

Ja bym po prostu nie robił zdjęcia takiego krajobrazu, który jest zepsuty przez brzydkie budynki.

[ Dodano: Pon 29 Maj, 2017 22:35 ]
BartekG napisał/a:
A to niby dlaczego?

Nie znam odpowiedzi na takie pytanie.
Chyba, że taką:
- mało co tak się kłóci, jak krajobraz i mała głębia ostrości, ponieważ mało co tak się kłóci, jak krajobraz i mała głębia ostrości.

[ Dodano: Pon 29 Maj, 2017 22:51 ]
Może jeszcze tak:
jeśli sfotografujesz żabę na tle jeziora, w którym odbijają się góry, ale głębia ostrości będzie obejmowała tylko żabę - to dla mnie będzie to zdjęcie żaby, a nie krajobrazu.

BeautySensitive - Pon 29 Maj, 2017

FotoVideo, witkot, Dzieki ;]
BartekG - Wto 30 Maj, 2017

Proszę moderatora o wydzielenie tej dyskusji do osobnego wątku bo ten jednak nie jest odpwiednim miejscem.

T.B. napisał/a:
BartekG napisał/a:
Możemy mieć ładny zagajnik z kwiecistą łąką a w tle jakieś brzydkie budynki.

Ja bym po prostu nie robił zdjęcia takiego krajobrazu, który jest zepsuty przez brzydkie budynki.


Ok, ale w fotografii cały czas coś ukrywamy na różne sposoby. Jeżeli budynki nie będą zauważalne na zdjęciu to czemu nie?

T.B. napisał/a:

BartekG napisał/a:
A to niby dlaczego?

Nie znam odpowiedzi na takie pytanie.
Chyba, że taką:
- mało co tak się kłóci, jak krajobraz i mała głębia ostrości, ponieważ mało co tak się kłóci, jak krajobraz i mała głębia ostrości.

Jeżeli nie wiesz dlaczego jakaś reguła obowiązuje to skąd wiesz że jest jeszcze aktualna albo że kiedykolwiek była?


T.B. napisał/a:

Może jeszcze tak:
jeśli sfotografujesz żabę na tle jeziora, w którym odbijają się góry, ale głębia ostrości będzie obejmowała tylko żabę - to dla mnie będzie to zdjęcie żaby, a nie krajobrazu.

A jeżeli będzie obejmowała jezioro i najbliższą górę a dalsze będą rozmyte?
A jeżeli góry będą rozmyte przez gorące powietrze?

Krajobraz to jest temat, nie technika.

90s - Wto 30 Maj, 2017

W fotografi wszystkie chwyty dozwolone byle przykuć widza, czym dłużej podziwia tym większy sukces. Mała czy też duża GO nie ma znaczenia jak temat jest bylejaki, z bylejakim światłem a jak jeszcze zastosowano mała głębia by maskować niedoskonałości zamiast użyć jej by podkreślić walory lub przekaz. To już na 100% nie będzie nic dobrego z tego.
T.B. - Wto 30 Maj, 2017

Wychodzi fotograf na pole i widzi przed sobą drzewo, chałupę, krowę, kobietę z miotłą, drogę, kominiarza na rowerze, rzekę, mostek, staw i pagórek. Mówi "dzisiaj sfotografuję krajobraz".
To co powinno być widać na obrazku? Bo moim zdaniem - wszystko. I jeszcze do tego niebo i chmury, jeśli są. A jeśli pagórek w oddali zasnuty jest mgłą, to powinno być widać tę mgłę. Wyraźnie.

Tutejszyn - Wto 30 Maj, 2017

T.B. napisał/a:
To co powinno być widać na obrazku?
A co powinno być w damskiej torebce? Tu nie ma czek listy. Każda z pań pewnie włoży coś innego.
T.B. - Wto 30 Maj, 2017

Prawda. Tylko że zawartość damskiej torebki, to krajobraz po bitwie.

[ Dodano: Wto 30 Maj, 2017 16:40 ]
BartekG,
Cytat:
Piękne i efektowne zdjęcia krajobrazów powstają, gdy są na nich ostro odwzorowane elementy w odległości od około 1 metra do nieskończoności.
http://www.fotoporadnik.p...strznka_01.html

Cytat:
większości przypadków w fotografii krajobrazu zależy nam na tym, aby nasze zdjęcie było ostre od pierwszego planu, aż po horyzont.
https://fototekstura.pl/jak-wykonac-ostre-zdjecia-w-fotografii-krajobrazu/

Cytat:
Są jednak pewne rodzaje kadrów, w których ostrość jest szczególnie istotna. Na czele tej listy bez wątpienia znajdują się pejzaże.
http://www.swiatobrazu.pl...zowe-22605.html

Dlaczego?

BartekG - Sro 31 Maj, 2017

To, że wszyscy coś robią w ten sam sposób nie jest dla mnie argumentem. W tym wątku dominujący jest styl ze światłem porannym lub wieczornym, a mimo tego pojawiają się też zdjęcia zrobione w środku dnia.
Zobaczcie na to zdjęcie:
https://flic.kr/p/V4eKmy
Dzięki temu że gałęzie w pierwszym planie są rozmyte jest to zdjęcie gór a nie gałęzi. Fajny sposób na wprowadzenie koloru do kompozycji bez odciągania uwagi od tematu. Spróbuję tego przy fotografowaniu "przez krzaki" jak tylko będę miał okazję. Mam też pomysł na umieszczanie rozmytej łąki z kwiatami na tle jakiejś góry czy doliny. Zobaczymy co wyjdzie. Eksperymentować trzeba choćby dla nauki.

fatman - Sro 31 Maj, 2017

T.B., a propos 142 - może byś tak wstał rano albo zaczekał tam do wieczora?
Światło odpowiednie mogłoby zrobić z tego obrazka coś fajnego.
Południe zostaw dla IR. 😜

Zobacz na zdjęcie fazziego (143).

T.B. - Czw 01 Cze, 2017

fatman,
Specjalnie dla Ciebie poszedłem tam w nocy, wykopałem park, obróciłem stawem do wschodu i zrobiłem zdjęcie o czwartej rano :neutral:
(Wiesz chociaż, gdzie to jest?)


145.


BeautySensitive - Czw 01 Cze, 2017

Czy to jedna i ta sama fotka przerobiona? =D
T.B. - Czw 01 Cze, 2017

No co Ty? Przecież napisałem jak było :mrgreen:
BeautySensitive - Czw 01 Cze, 2017

Ja wiem gdzie to jest =D Nad stawem w parku! ;p
T.B. - Czw 01 Cze, 2017

Dajesz odpowiedzi, jak mój szwagier na moje foto-zagadki pod tytułem "A gdzie to?". :???:
(Przykład: "w drewnianej restauracji". A zawsze chodzi o nazwę miejsca/miejscowości/okolicy.)

FotoVideo - Czw 01 Cze, 2017

T.B., Lepiej niż w południe kolor nieba jakiś hmm ???
SylwekG - Czw 01 Cze, 2017

146. Widok z wieży przeciwpożarowej w Podgórzu na Puszczę Kurpiowską i kościół w Wachu.
T.B. - Czw 01 Cze, 2017

FotoVideo,
Oj tam, oj tam - trochę się przegrzało, to niebo :wink:

SylwekG,
Jeśli tak chciałeś z ta wieżą centralnie na środku kadru, to nikt Ci nie zabroni. Ale umieszczenie jej w którymś z mocnych punktów zwykłego trójpodziału, albo złotego podziału (wtedy nawet nie tak daleko od środka), na przykład w lewym dolnym, znakomicie ożywiłoby obraz.

SylwekG - Czw 01 Cze, 2017

T.B. napisał/a:
SylwekG,
Jeśli tak chciałeś z ta wieżą centralnie na środku kadru, to nikt Ci nie zabroni. Ale umieszczenie jej w którymś z mocnych punktów zwykłego trójpodziału, albo złotego podziału (wtedy nawet nie tak daleko od środka), na przykład w lewym dolnym, znakomicie ożywiłoby obraz.


Tak lepiej? Coś da się z tego więcej zrobić?

Tu pełen kadr:
https://zapodaj.net/images/9c58363e78d9e.jpg

T.B. - Czw 01 Cze, 2017

145 tak pewnie lepiej:
https://c1.staticflickr.com/5/4227/34650964180_0a31348d4d_b.jpg


Druga wersja 146 mnie bardziej się podoba.

jarek.70 - Pią 02 Cze, 2017

BartekG, odnośnie 144 - może akurat w tym przypadku nie jest to idealne wykorzystanie GO, bo sam element, który chciałeś podkreślić nie jest aż tak ciekawy i warty tego zabiegu ;) Ogólnie jak najbardziej pomysł na płytką GO przy tego typu zdjęciach jest na miejscu. Aboslutnie nie słuchaj rad typu "nie bo nie".
T.B. - Pią 02 Cze, 2017

A fatman nic, nie ma go. Mam nawet swoją teorię dlaczego :roll:
Za karę zamieszczę kolejne zdjęcia, zrobione w bardzo przyjemnej porze, czyli w porze obiadowej.

148. Deser na trawie (kto ma dobry wzrok, ten zobaczy). HDR bracketing, 3 zdjęcia +/-2 EV, z wolnej ręki opartej o leżący pień, złożone w Lightroomie.




149. Krajobraz z ptakiem. To już zrobione normalnie i ciągnięte za uszy.


BeautySensitive - Pią 02 Cze, 2017

ND by się przydał chociaż 😎😉

[ Dodano: Sob 03 Cze, 2017 02:35 ]
150.Z cyklu zwiedzamy okolice ;]


T.B. - Sob 03 Cze, 2017

Dlaczego takie małe?
Wygląda na ładne, udane, ale ogląda się jak miniaturkę.

BeautySensitive - Sob 03 Cze, 2017

W oryginale to spore pano wiec nie chciałem przesadzić z rozmiarem. Chciałem to poprawić ale zadziałała opcja łączenia postów i dołączyło do posta którego napisałem już wcześniej i nie mogłem edytować.

[ Dodano: Sob 03 Cze, 2017 12:36 ]
150. Jeszcze raz


90s - Nie 04 Cze, 2017

BeautySensitive, Bardzo ładna kolorystyka i ciekawe miejsce.

151.

Tutejszyn - Nie 04 Cze, 2017

151 jest... trudno znaleźć odpowiednie słowo... przefajne!
90s - Nie 04 Cze, 2017

Tutejszyn, Dziękuje kolego, Ty to lubisz moje zdjęcia:) zawsze napiszesz coś dobrego na ich temat. Dziękuje raz jeszcze ci za to.:)
BeautySensitive - Nie 04 Cze, 2017

90s, Dzieki niestety zachodzik ze światłem trochę mnie w przysłowiowego walka zrobił ale zrobię jeszcze jedno podejście do tego zdjęcia.

Odnośnie 151 bardzo mi się podoba. Co to jest w tle? Mgla czy mieszałeś coś z kolorami?

PDamian - Nie 04 Cze, 2017

Śliczny fiolecik.
90s - Nie 04 Cze, 2017

BeautySensitive, PDamian, na pełnym rozmiarze nie wygląda tak fioletowo
https://www.flickr.com/photos/90s/34248683564/

FotoVideo - Nie 04 Cze, 2017

90s,Zdjęcie 151 to majstersztyk fotografii !
fatman - Nie 04 Cze, 2017

90s, sceneria jest basniowa. Tylko Horna brakuje

PS. Obejrzałem też to z linku. Jednak ten fiolet jest trochę dla mnie natrętny.
Czy nie zrobił sie on przy konwersji na JPEG?
Ja czasami godzinę zdjęcie obrabiam na skalibrowanym monitorze a potem chcę zamiescić
Na forum to wychodzą jakieś róże nieziemskie przy zachodach słońca, szczególnie właśnie fiolety i inne przekłamanie koloru.
Co ciekawe- jak zamieszczę na 500px to takich przekłamań nie ma
O co chodzi? Inny engine tych forów? Wstawiam przecież ten sam JPEG.

90s - Nie 04 Cze, 2017

FotoVideo, Dziękuje za dobre słowo:).
fatman, Nie tylko kolor ale i kontrast oraz saturacja się zmienia w zależności od strony.
Np flickr podbija też ostrość. FB masakruje ostrość i trzeba ściągać saturacje, u mnie często nawet -20 ,-30.

Ogólnie zapisuje jako PNG24 z opcji save for web. Pliki ważą 3 razy więcej jak typowy jpg. Więc teoretycznie powinna być lepsza jakość, ale jest i tak tragedia co bym nie robił.
adobreRGB leci w sRGB a 16bit w 8. pewnie dwa razy wszystko jest kompresowane. przeze mnie do png a później przez stronę do jpg.

Muszę kiedyś usiąść i poczytać jak najlepiej przygotować pliki pod takie strony.

T.B. - Nie 04 Cze, 2017

fatman napisał/a:
Ja czasami godzinę zdjęcie obrabiam na skalibrowanym monitorze a potem chcę zamiescić
Na forum to wychodzą jakieś róże nieziemskie przy zachodach słońca, szczególnie właśnie fiolety i inne przekłamanie koloru.

Jesteś pewien swojej przeglądarki internetowej? Niedawno o tym pisałem - po zastosowaniu porad z tego artykułu (zamiana Chrome na Firefoxa i prawidłowe skonfigurowanie):
https://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzanie-barwa-f-a-q/
pozbyłem się tego konkretnego, wyżej zacytowanego problemu.

Ciekawy jest też test dla innych programów, do ściągnięcia którego jest link na końcu artykułu. "Fajnie" było zobaczyć jak FastStone, którego kiedyś używałem do obróbki zdjęć, a do dzisiaj używam jako wygodnej przeglądarki zdjęć, wyświetla czerwone zamiast zielonego.

No ale - być może "odkrywam Amerykę" przed Tobą i chodzi Ci o coś innego, o czym ja nie wiem.

Dżozef - Pon 05 Cze, 2017

90s napisał/a:


Muszę kiedyś usiąść i poczytać jak najlepiej przygotować pliki pod takie strony.


Nic nie rób - wrzucaj "zdjęcia" prosto z komórki.

maziek - Pon 05 Cze, 2017

Na mnie fota 90's także wywarła duże (i pozytywne) wrażenie - a czy można spytać, czy to zdjęcie, czy grafika na bazie zdjęcia?
90s - Pon 05 Cze, 2017

maziek, wbrew pozorom to 100% zdjęcie, większość pracy zrobiłem w LR. Sam się zaskakuje i ciągle uczę możliwości jakie daje średnioformatowiec, 14EV, brak filtra AA, 50 megapikseli i 16 bitowe pliki mają niesamowity potencjał.
maziek - Pon 05 Cze, 2017

No siok :) . A gdzie to takie mroczne rejony naszej planety? Las Birnam ;) ?
90s - Pon 05 Cze, 2017

maziek, Wistman wood, chociaż ciężko nazwać to lasem, przejście tego miejsca zajmuje z 15min w każdą stronę. Szkoda bo piękne miejsce zwłaszcza jak jeszcze trafi się na dobre warunki.

Jak się będziesz nudził to u mnie w galerii znajdziesz też inne fotki z tego miejsca.
https://www.flickr.com/photos/90s/

maziek - Pon 05 Cze, 2017

Dzięki :) .
fazi75 - Pon 05 Cze, 2017

fatman napisał/a:
90s, sceneria jest basniowa. Tylko Horna brakuje

Oj tak. Kapitalna fotka i magiczna miejscówka!
90s napisał/a:
Jak się będziesz nudził to u mnie w galerii znajdziesz też inne fotki z tego miejsca.
https://www.flickr.com/photos/90s/

Imponująca galeria. Kapitalne zdjęcia!

90s - Pon 05 Cze, 2017

maziek napisał/a:
Dzięki :) .

Proszę bardzo:)

fazi75 napisał/a:
fatman napisał/a:
90s, sceneria jest basniowa. Tylko Horna brakuje

Oj tak. Kapitalna fotka i magiczna miejscówka!
90s napisał/a:
Jak się będziesz nudził to u mnie w galerii znajdziesz też inne fotki z tego miejsca.
https://www.flickr.com/photos/90s/

Imponująca galeria. Kapitalne zdjęcia!


Dziękuje fazi75, i bardzo się cieszę że podoba ci się moja galeria.

Arkowal - Pon 05 Cze, 2017

90s Ciekawa fotka. Trochę górny lewy narożnik nie bardzo do mnie przemawia, choć ja się chyba trochę wybredny zrobiłem ;-) Jak widać w tym przypadku nie zawsze ładne światło jest potrzebne do uzyskania dobrego efektu końcowego. Gratulacje!
90s - Wto 06 Cze, 2017

Arkowal, Niestety ale muszę sie z Tobą zgodzić. Jest jeszcze kilka rzeczy które bym poprawił. Fotka musi swoje poleżeć przed publikacją a ta poszła odrazu po zrobieniu.
Tutejszyn - Wto 06 Cze, 2017

90s napisał/a:
Arkowal, Niestety ale muszę sie z Tobą zgodzić.
A ja nie potrafię się z tym zgodzić. Wpatrywałem się dłuższą chwilę w lewą stronę... Co tu zmieniać? Chodzi o to, aby przed zrobieniem zdjęcia popracować w terenie maczetą? Żartuję... Po prostu nie trzeba nic zmieniać.
Zauważyłem za to jakby poskręcane postaci podtrzymujące od spodu to pochyłe drzewo po lewej :)

90s - Wto 06 Cze, 2017

Chodzi o kolor i tonację. Niewybijała by się tak mocno na tle reszty. Obraz byłby wtedy bardziej stonowany i spójny.
Arkowal - Pon 19 Cze, 2017

152.


witkot - Pon 19 Cze, 2017

O w mordę ale miejscówka.
Osobiście kadrowałbym z niższej perspektywy tak by drzewo "weszlo" mocniej w horyzont.Wiem,wiem kamienie mają ładną fakturę ale możnaby to zrównoważyć.
Co nie zmienią faktu że to bardzo dobra fota.

Arkowal - Pon 19 Cze, 2017

witkot Dzięki ;-) Z tym kadrowaniem to szczerze, ale przy wyborze miałem wielki problem. Ostatecznie zdecydowałem się na takie ujęcie :-)
fatman - Pon 19 Cze, 2017

Arkowal, o żesz Ty...
Barrrrrrrdzo mi się ten fot podoba.
Surowośc i minimalizm. To lubię.

Jakbym miał jakąś małą uwagę.... nie leci czasem lekko w lewo ?

PS: gdzie to?

Arkowal - Wto 20 Cze, 2017

fatman Dzięki. Zgadzam się z Tobą, prostowałem lekko na drzewo i tak do końca nie byłem tego pewny.
Miejsce to około 2 km od Malham Cove w North Yorkshire.

BeautySensitive - Wto 20 Cze, 2017

152 zrobiłbym jak witkot prawi chyba ze bym miał światełko na tych kamieniach - niestety go nie ma. Fajna miejscówka - na pewno do ponownego odwiedzenia =D Ta jaśniejsza kreska wzdłuż horyzontu to?
Arkowal - Sro 21 Cze, 2017

BeautySensitive Dzięki. Miejscówka ode mnie jest stosunkowo nie daleko więc zapewne do niej wrócę jeszcze nie raz.
witkot - Sro 21 Cze, 2017

Poranek na hałdzie.

153.

WojciechW - Sro 21 Cze, 2017

Dla mnie to 153 znakomite!

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

Damian L - Czw 22 Cze, 2017

Dobry, zgodnie z obietnicą, zamieszczam moje pierwsze zdjęcia zrobione aparatem, który zakupiłem po rozmowach na tym forum.
Sony A6000 o Samyang 85/1.4

Zdjęcie słabe ale pokażę aby poczytać opinii.

154

T.B. - Czw 22 Cze, 2017

Zdjęcie jest lepsze, niż niejedna wydumka.
Jest ostre stąd w p..du, czyli tak, jak w krajobrazie być powinno. Taka, jak jest ramka z trzcin - dobrze, że jest symetryczna. Reszta kompozycji poprawna. Światło i kolor OK. Białe chmury są białe.
A że temat nie zwala z nóg - cóż, ja czasem wolę taki obrazek od wspomnianych wyżej wydumek.

Damian L - Czw 22 Cze, 2017

T.B. napisał/a:
Zdjęcie jest lepsze, niż niejedna wydumka.
Jest ostre stąd w p..du, czyli tak, jak w krajobrazie być powinno. Taka, jak jest ramka z trzcin - dobrze, że jest symetryczna. Reszta kompozycji poprawna. Światło i kolor OK. Białe chmury są białe.
A że temat nie zwala z nóg - cóż, ja czasem wolę taki obrazek od wspomnianych wyżej wydumek.


Trzcinę wyostrzałem a chmury trochę rozmazałem dla efektu.

WojciechW - Czw 22 Cze, 2017

Przyznam się, że takie zdjęcia jak 154 (153 to raczej pomyłka w numeracji, którą Moderator mógłby skorygować) lubię oglądać i zupełnie nie mam oporów, żeby takie robić. Przecież mamy już lato i niezłą upalną pogodę.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

T.B. - Czw 22 Cze, 2017

To może spodoba Ci się, Wojciechu i taki obraz kraju (czyli krajobraz) utrwalony przez moją żonę?

155.


WojciechW - Czw 22 Cze, 2017

Milo obejrzeć, bo już dawno nie bylem w Sopocie.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

arietiss - Nie 25 Cze, 2017

156.
Krzyżne

sokarsg-1 - Nie 02 Lip, 2017

arietiss góry w Twoim wykonaniu jak zawsze piękne.

157
_IGP0495_DxO_gimp_MR

maziek - Nie 02 Lip, 2017

Chełmoński :) .
arietiss - Nie 02 Lip, 2017

Faktycznie! :mrgreen:
sokarsg-1 - Wto 04 Lip, 2017

Wytłumaczcie bo nie wiem o co wam Panowie chodzi?
bhpchmiel - Sro 05 Lip, 2017

158.

arietiss - Sro 05 Lip, 2017

sokarsg-1, po prostu maziek, ma jak zwykle zresztą, świetne skojarzenia! :wink: Ale żadna w tym ujma, porównując do takiego kanonu malarstwa...
FotoVideo - Czw 13 Lip, 2017

Okolice Miastka
T.B. - Czw 13 Lip, 2017

161. Choć burza huczy wkoło nas, do góry wznieśmy skroń!


sokarsg-1 - Pon 17 Lip, 2017

162
_IGP0724_DxO_MR

fatman - Sro 19 Lip, 2017

sokarsg-1, fiszem robiłeś?
sokarsg-1 - Nie 23 Lip, 2017

Tak, i jak kiedyś myślałem, że ryba do krajobrazu pasuje jak pięść do oka, tak teraz takie odwzorowanie bardziej mi się podoba niż ekstremalnie rozciągnięte rogi w ,,prostych'' ultra szerokich kątach. Tyle, że moja ryba na 17mm jest mało krzywa i to może dlatego.
Jakob_K - Nie 23 Lip, 2017

sokarsg-1, niestety horyzont jest nieprzyjemnie zagięty/zaokrąglony i po tym fatman rozpoznał fisza.
BeautySensitive - Czw 27 Lip, 2017

163.


fatman - Czw 27 Lip, 2017

BeautySensitive, urokliwy zameczek.
Gdzie stoi?

BeautySensitive - Czw 27 Lip, 2017

Całkiem fajny i fajne skałki są wokół niego. Portencross - kawałek za Glasgow.
MNISZKA - Sob 29 Lip, 2017

164.


165.


166.


167.
[/b]

slimakfoto - Sob 29 Lip, 2017

168
Krajobraz burzowy :)
Jezioro Jamno - Mielno
Z lewej domki na wodzie. Fajna sprawa.

witkot - Sob 29 Lip, 2017

MNISZKA-Mam wrażenie że zbyt mocny kontrast i kolor na niebie.
No i powinnaś szukać ciekawszych kadrów.
165-jeszcze się broni ale 166/1667 naprawdę nic ciekawego w kadrze :wink:
Pozdr.

srebakominikon - Sob 29 Lip, 2017

Bytom Szombierki, widok z Rudy Sląskiej z hałdy - punkt widokowy.
sokarsg-1 - Nie 30 Lip, 2017

170
_IGP0701_DxO_MR

Plugawy Leon - Pon 31 Lip, 2017

W krajobrazie też coś postanowiłem pokazać.Okolice Axalp Szwajcaria.

171

172

173

witkot - Pon 31 Lip, 2017

Światełko łapiesz klasa a i kadr niczego sobie :wink:
Wujek_Pstrykacz - Pon 31 Lip, 2017

Dwa Witki, obydwa ładne zdjęcia zamieszczają. :grin:
witkot - Pon 31 Lip, 2017

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Dwa Witki, obydwa ładne zdjęcia zamieszczają. :grin:

Wujo dzięki.
Znalazłem bratnią duszę :mrgreen:
Trzeba się spotkać w Ostrawie i ustalić kto jest kto :mrgreen: :mrgreen:

Plugawy Leon - Pon 31 Lip, 2017

witkot napisał/a:
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Dwa Witki, obydwa ładne zdjęcia zamieszczają. :grin:

Wujo dzięki.
Znalazłem bratnią duszę :mrgreen:
Trzeba się spotkać w Ostrawie i ustalić kto jest kto :mrgreen: :mrgreen:


Jak znam życie w Ostravie nie będzie czasu na towarzyskie aspekty.....

Wujek_Pstrykacz - Pon 31 Lip, 2017

W przerwach pomiędzy lotami się zbratamy. :razz:
bhpchmiel - Wto 01 Sie, 2017

Wujek_Pstrykacz, Leona przechwycą "czarne koszule Hesji" i tyle chłopaka będziemy widzieć :mrgreen: :razz: :lol: :cool:
Plugawy Leon - Wto 01 Sie, 2017

bhpchmiel napisał/a:
Wujek_Pstrykacz, Leona przechwycą "czarne koszule Hesji" i tyle chłopaka będziemy widzieć :mrgreen: :razz: :lol: :cool:


Jeszcze nigdy mnie czarne koszulki nie przechwyciły.....choć wielu z nich znam i szanuję....a kilku nawet lubię ;-P

Wujek_Pstrykacz - Wto 01 Sie, 2017

O kule-bele, będzie co focić. :razz:
Arkowal - Czw 10 Sie, 2017

174.
Urlopowo


BartekG - Czw 10 Sie, 2017

Też urlopowo.

175.

176.

177.

178.

179.

180.

Piotr Maj - Czw 10 Sie, 2017

175, 176 - Co to za miejsce na ziemi?
BartekG - Pią 11 Sie, 2017

Piotr Maj napisał/a:
175, 176 - Co to za miejsce na ziemi?

Chorwacja.
175 - w pobliżu Krka, 176 - gdzieś na magistrali adriatyckiej.

Arkowal - Pią 11 Sie, 2017

BartekG urlop zapewne fajny, fotki trochę z przypadku :razz:

181.


sokarsg-1 - Sob 12 Sie, 2017

Plugawy Leonie 171 172 173 wszystkie się podobają bardzo, zarówno kadry jaki i obróbka.

Arkowal na większości Twoich zdjęć światła są zbyt przygaszone, na 174 słońce i chmury powinny być jaśniejsze nawet jeśli jest tam malutki przepał (mnie osobiście takie rzeczy nie przeszkadzają).

Arkowal - Sob 12 Sie, 2017

sokarsg-1 wezmę to pod uwagę,dzięki.
irek83 - Sob 12 Sie, 2017

182.
Hawk Cliff

90s - Nie 13 Sie, 2017

irek83, Ładny kadr, światło i kolorystyka.

Arkowal, Dobre zdjęcie i faktycznie trochę blasku dodałoby pazura.

Arkowal - Nie 13 Sie, 2017

90s napisał
Arkowal, Dobre zdjęcie i faktycznie trochę blasku dodałoby pazura.

90s Na 181 trochę kombinowałem, celowo zdjąłem sporo kontrastu i tak wyszło.Dzięki

fatman - Nie 13 Sie, 2017

181 i 182 - bardzo na TAK !
Piękne światło.

irek83 - Nie 13 Sie, 2017

90s, fatman dziękuję
183.
Keem Bay

Arkowal - Nie 13 Sie, 2017

irek83 Bardzo ładnie.Osobiście nie lubię focić w takich godzinach chyba,że już nie mam wyjścia ;-)
fatman thx

irek83 - Pon 14 Sie, 2017

Arkowal niestety czasem nie mam wpływu na porę w której fotografuje
Downpatrick Head
184.

BeautySensitive - Sro 16 Sie, 2017

184.


irek83 - Sro 16 Sie, 2017

BeautySensitive, bardzo ładnie, wszystko mi się podoba. Lubię pionowe kadry.
185.
Achill Island

BeautySensitive - Sro 16 Sie, 2017

irek83, Dzięki - troche przepaliłem trzeba przyznać.
To teraz w innej orientacji =D

186.


irek83 - Sro 16 Sie, 2017

BeautySensitive, filtr połówkowy i po problemie :razz: 186 trochę cukierkowe kolory Ci wyszły
187.
Hawk Cliff

lcf - Sob 19 Sie, 2017

188.

BeautySensitive - Sob 19 Sie, 2017

irek83, nie bardzo wiem gdzie przedobrzyłem ze tak 'słodko' wyszło - jeszcze się pobawię - dzięki =D
Arkowal - Nie 20 Sie, 2017

irek83 187 fajnie wyszło.
BeautySensitive 184 klasa.

189.


190.


irek83 - Pon 21 Sie, 2017

BeautySensitive, trochę za dużo saturacji
Arkowal, przyjemne dla oka
191.
Glendalough

Damian L - Pią 01 Wrz, 2017

192

Takie tam z kołobrzegu - dopiero zaczynam więc litości :)

[ Dodano: Pią 01 Wrz, 2017 14:33 ]
193

I tez kołobrzeg

FotoVideo - Pią 01 Wrz, 2017

194.
T.B. - Pią 01 Wrz, 2017

Finlandia z góry.

195.


196.


197.



I z wody.

198.


199.

sokarsg-1 - Nie 10 Wrz, 2017

200


201


202

fatman - Wto 12 Wrz, 2017

Arkowal, 190 najlepsze w serii imho.
Suwaków nie pożałowałeś sobie ale... ładnie w sumie wyszło :mrgreen:

T.B. - Czw 14 Wrz, 2017

203. Zmiana klimatu.


FotoVideo - Sob 16 Wrz, 2017

Parę minut przed zachodem słońca.
fatman - Sob 16 Wrz, 2017

T.B., ładnie podrózujesz.
T.B. - Sob 16 Wrz, 2017

No widzisz, fatman - stary człowiek i może :smile:

206. (Krajobaz, krajobraz. A co - tylko krowa może być na krajobrazie?)


WojciechW - Nie 17 Wrz, 2017

T.B. 203 i 206 bardzo mi się podobają, ale nie do końca mogę poznać co na nich jest. Mianowicie co kwitnie na 203, i czy to na 206 to grzbiet orki? Ale to tak jest gdy zdjęcia pokazują coś konkretniejszego niż moczary, moczary i gdzie nie gdzie kępa.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW


PS Może "Moczary" i "Kępa" powinienem był napisać z dużej litery?

T.B. - Nie 17 Wrz, 2017

Dziękuję Wojciechu!

Zdjęcie 203 zostało zrobione w winnicy i jest na nim winorośl. Właśnie dopijamy z żoną butelkę wina kupioną u nich.

Na zdjęciu 206 jest delfin. Można nie rozpoznać, skoro nie widać "twarzy", ale był za szybki i zbyt nieprzewidywalny jak na nasze wykształcenie. Zdjęcie zrobiła moja żona i jest z niego dumna - i słusznie.

Cytat:
Może "Moczary" i "Kępa" powinienem był napisać z dużej litery?
:wink:


Uprzedzając ewentualne pytanie - to Portugalia, Algarve. Zarówno winnica, jak i wybrzeże.

srebakominikon - Pon 18 Wrz, 2017

207
stalowypępek - Pon 18 Wrz, 2017

T.B. napisał/a:
Zdjęcie zrobiła moja żona i jest z niego dumna

Pasjonujące, ale czy to wystarczy, żeby to publikować forum?

srebakominikon, co cię urzekło w tym zdjęciu, że zapragnąłeś się z nami nim podzielić?

PDamian - Pon 18 Wrz, 2017

Trzebinia?
arietiss - Pon 18 Wrz, 2017

208.
Wielki Hińczowy Staw

BeautySensitive - Pon 18 Wrz, 2017

209.


Damian L - Wto 19 Wrz, 2017

Takie tam
T.B. - Wto 19 Wrz, 2017

Jeszcze trochę wybrzeża Algarve.

213.



214.


215.


216.

BeautySensitive - Wto 19 Wrz, 2017

T.B., Fajne =D
T.B. - Sro 20 Wrz, 2017

Dzięki za dobre słowo :cool:
FotoVideo - Pią 22 Wrz, 2017

217.Wiatraki
BeautySensitive - Pią 22 Wrz, 2017

FotoVideo, Fajne szkoda tylko ze wiatraki stoją =D

[ Dodano: Nie 24 Wrz, 2017 02:01 ]
218.


arietiss - Nie 24 Wrz, 2017

219.
Żabi Staw

FotoVideo - Sro 27 Wrz, 2017

BeautySensitive, Wodospad idealny arietiss, Woda w Żabim Stawie kryształ !
Arek - Sro 27 Wrz, 2017

To ode mnie kilka pstryków z Lofotów 2017.
fatman - Sro 27 Wrz, 2017

Arek, ładnie przyświeciło Wam w Hamnoya.
Arek - Sro 27 Wrz, 2017

Niom... Ten dzień był bardzo udany. Zresztą cały pobyt był bombowy. Przez cały tydzień padało tylko raz, w drugiej połowie nocy i to wcale nie mocno.
Arek - Czw 28 Wrz, 2017

Jeziorko pomiędzy Haukland i Uttakleiv. Bardzo śliskie i strome podejście (przynajmniej dla takiego lamera górskiego jak ja).
Arkowal - Czw 28 Wrz, 2017

Arek 220 bardzo ładne.
witkot - Czw 28 Wrz, 2017

Ładnie ładnie
Offff jeszcze raz zazdroszczę pogody.
223 -tam trzeba zejść pod most :grin: na dobry kadr
Mało nas nie zmiotło z tych skał co tak wiało.
Statyw trzeba było dodatkowo trzymać dwoma rękami bo inaczej szukalibyśmy go przy tych domach.
Wstawię w najbliższym czasie.

[ Dodano: Czw 28 Wrz, 2017 21:59 ]
Mam wrażenie że 225 to HDR :wink: :wink:
Spokojny HDR :mrgreen:

bhpchmiel - Sob 30 Wrz, 2017

220 i 224 to moi faworyci - jest klimacik:) Reszta też ok:)
witkot - Pon 02 Paź, 2017

To ja też kilka fotek z Lofotów
bhpchmiel - Pon 02 Paź, 2017

Witek mi się pokazują tylko dwie fotki z tego seta - reszta też tak ma?
Ale nawet te dwie wymiatają:)) Gratuluję!

espresso - Pon 02 Paź, 2017

bhpchmiel napisał/a:
Witek mi się pokazują tylko dwie fotki z tego seta - reszta też tak ma?
Ale nawet te dwie wymiatają:)) Gratuluję!

Też.

Wujek_Pstrykacz - Pon 02 Paź, 2017

Też tak mam.
Linki są powklejane. Sprawdziłem.

espresso - Pon 02 Paź, 2017

Ech, Lofoty...
fatman - Pon 02 Paź, 2017

Widać tylko 226 i 230.
226 bardzo imho!

witkot - Wto 03 Paź, 2017

226.


227.


228.

229.

230.

231.


[ Dodano: Wto 03 Paź, 2017 15:27 ]
232.


[ Dodano: Wto 03 Paź, 2017 15:36 ]
Mogę prosić moderatora o poprawę tego bałaganu.
Coś się strasznie namieszało.
Z góry bardzo dziękuję i przepraszam

90s - Wto 03 Paź, 2017

witkot, Bardzo dobre ujęcia i piękna obróbka, bez wątpienia idziesz w bardzo dobrym kierunku. Dynamizm oraz ukazanie ogromu sceny. Do tego piękna praca ze światłem. Gratuluje
T.B. - Wto 03 Paź, 2017

Ten pamperek na 227 (pierwsze widoczne w serii) to Fatman? :???:
witkot - Wto 03 Paź, 2017

90s-wielkie dzięki i cieszę się że wreszcie coś widać :mrgreen:
T.B -nie -to jakiś poranny wędkarz ale na pewno nie fatman :mrgreen:

bhpchmiel - Wto 03 Paź, 2017

Witek - kawał dobrej roboty!
kwscore - Wto 03 Paź, 2017

233.


234.

T.B. - Wto 03 Paź, 2017

kwscore,
byś napisał co to, gdzie to.

kwscore - Wto 03 Paź, 2017

T.B. napisał/a:
kwscore,
byś napisał co to, gdzie to.


233 Boccadasse
234 Manarola

T.B. - Wto 03 Paź, 2017

Dzięki. Celowałem we Włochy, ale tak dokładnie, to trudno zgadnąć jeśli się samemu nie widziało.
Arkowal - Czw 12 Paź, 2017

New Brighton. Szkoda,że odpływ :-(

235.

236.

ophiuchus - Czw 12 Paź, 2017

Miodzio Panie!
Sunders - Czw 12 Paź, 2017

Mi też się podobają :smile:
fatman - Czw 12 Paź, 2017

Arkowal,
Pięknie! Nawet te rameczki mnie bardzo nie bolą.

fazi75 - Czw 12 Paź, 2017

Arkowal, Przyłączam się do oklasków. Mnie również 235 i 236 bardzo się podoba.
fatman - Czw 12 Paź, 2017

Mała wstawka z Lofotów
Arkowal - Pią 13 Paź, 2017

Dzięki Panowie. Osobiście lekko zniesmaczony byłem tym odpływem.2h pedałowania,na miejscu 6 rano. Godz później a woda sobie już odjechała a ja wciąż musiałem czekać na lepsze warunki pgodowe :-(
T.B. - Pią 13 Paź, 2017

238. Woda na wybrzeżu Algarve. Tutaj - Ponta da Piedade, czyli Przylądek Miłosierdzia.
(Wyjaśnienie w komentarzu do zdjęcia w galerii.)


witkot - Sob 14 Paź, 2017

Arkowal -przepraszam za spóźnienie.
Wielkie gratki.Świetna robota

T.B. - Czw 19 Paź, 2017

Nie angielskie, nie kreolskie,
Ale nasze, nasze polskie,
Nie austriackie, nie jakieś inne,
Ale rodzinne! Ale rodzinne!

239.

BartekG - Czw 19 Paź, 2017

240. Poranne światło

ericos - Czw 19 Paź, 2017

super są te wasze zdjęcia :)
fatman - Czw 19 Paź, 2017

T.B., nieeee... no... rozumiem, źe nasze polskie itp. Ale... mógłbyś sie bardziej postarać z kompozycją. :razz:
T.B. - Czw 19 Paź, 2017

Dobrze, że tylko z kompozycją, a nie z kolorem
Arek - Pią 20 Paź, 2017

Uttakleiv i jeziorko na górze.
T.B. - Pią 20 Paź, 2017

242. Kacza kompozycja II


PDamian - Pią 20 Paź, 2017

Kompozycja https://www.youtube.com/watch?v=Tk-5RVMerfI
kelvinpiotr - Pią 20 Paź, 2017

:mrgreen: Mniej więcej tak to u T.B. ...... jak to delikatnie powiedzieć .. :wink:
T.B. - Pią 20 Paź, 2017

Takie "wypowiedzi" z dupy, to tylko na optyczne.pl
Cóż - jaki ...

PDamian - Pią 20 Paź, 2017

T.B., rozumiem, że książki Witolda Dederki O kompozycji w fotografii nie otrzymałeś, choć zapłaciłeś?

https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=30230&postdays=0&postorder=asc&start=0

arietiss - Sob 21 Paź, 2017

243. Kazalnica

BeautySensitive - Nie 22 Paź, 2017

244.


PDamian - Nie 22 Paź, 2017

Arek,
Arek napisał/a:
Wysłany: Pią 20 Paź, 2017 07:53
Uttakleiv i jeziorko na górze.
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=538732&highlight=uttakleiv#538732
już było
Arek napisał/a:
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017 09:21
Jeziorko pomiędzy Haukland i Uttakleiv. Bardzo śliskie i strome podejście (przynajmniej dla takiego lamera górskiego jak ja).
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=538345&highlight=haukland#538345

BeautySensitive, ładne.
[podejrzewam, że wy podróżujecie z tymi kamieniami -żeby ułożyć je na pierwszym planie :wink: ]

Monastor - Nie 22 Paź, 2017

BeautySensitive, kadr fajny ale przydałoby się trochę więcej szczegółów w cieniach.
BeautySensitive - Nie 22 Paź, 2017

PDamian, kamieni było więcej ale nie chciały leżeć w fajnej kompozycji ;] musiałem wejść do wody po kolana by mieć fajniejszy kadr - dzięki.

Monastor, całkowicie się zgodzę. Expo tego zdjęcia jest 3 min docelowo miało być 5min ale musiałem przerwać wcześniej bo zaczęło padać na filtry.

T.B. - Pon 23 Paź, 2017

gadający odbytem napisał/a:
T.B., rozumiem, że książki Witolda Dederki O kompozycji w fotografii nie otrzymałeś, choć zapłaciłeś?

Otrzymałem i czytam - tę książkę i inne. Zresztą w ogóle czytam i dlatego potrafię sklecić parę zdań używając otworu gębowego, a nie wręcz przeciwnego.

Obrazek poniżej, to nie jest nic wielkiego, jeśli chodzi o moje osiągnięcia, a nawet nic do chwalenia się przed rodziną i znajomymi. To tylko tak z marszu - odpowiedź dla wyżej cytowanego i jego klakiera. (Czy coś pojmą, to już inna historia.)


zelik76 - Pon 23 Paź, 2017

To ja coś wrzucę z urlopu. Niestety było szaro buro i ponuro...
245


246


247


248


249


250


251


252


Ogólnie szału nie ma. Prawie cały urlop mleko, nic nie widać. Jeden dzień pogody więc ruszyłem na Rysy. Niestety takie plany miało chyba z 500 luda... Na górze jak na Krupówkach. Wszystko 80D + kit 18-55 STM ruszane w DPP. Na obróbce zbytnio się nie znam więc chętnie posłucham co zrąbałem. I sorry za ilość ale nie mogłem się zdecydować co pokazać. Jeżeli w ogóle to się nadaje do pokazania...

BeautySensitive - Pon 23 Paź, 2017

T.B., A co to w ogóle za znaczek jest? =D

[ Dodano: Pon 23 Paź, 2017 19:42 ]
zelik76, bardzo przyjemna seria.

zelik76 - Pon 23 Paź, 2017

BeautySensitive napisał/a:
zelik76, bardzo przyjemna seria.


A dziękuję. Oczywiście wiem że dużo mi brakuje do ideału. Staram się zmobilizować do nauki obróbki i zakupu LR. Ale leniwy jestem i odkładam to już chyba ze 3 lata.

T.B. - Pon 23 Paź, 2017

BeautySensitive,
Masz taką ksywkę, a nie rozumiesz po angielsku? :roll:

zelik76,
Czy to się nadaje do pokazania? A dlaczego miałoby się nie nadawać? To ci od artystycznych wydumek zbyt rzadko zadają sobie takie pytanie.
To z ptakiem jest fajne, 247 bardzo mi się podoba, a to z krowami i dymiącym (czyli żyjącym) szałasem mnie zaciekawiło - gdzie to jest?

zelik76 - Pon 23 Paź, 2017

T.B. napisał/a:
zelik76a to z krowami i dymiącym (czyli żyjącym) szałasem mnie zaciekawiło - gdzie to jest?


To polana na Kalatówkach. Szkoda że nie miałem długiego tele. Ale wolałem pojechać na urlop w tym roku niż wydać kasę na 70-200f4 L. Szkło nie ucieknie.

BeautySensitive - Pon 23 Paź, 2017

T.B., to się nazywa lenistwo po prostu ;p
FotoVideo - Pon 23 Paź, 2017

253. Jezioro Bobięcino
fatman - Pon 23 Paź, 2017

arietiss, - 243 Miodzio! :smile:
arietiss - Pon 23 Paź, 2017

fatman, dzięki!
To dam jeszcze taki "autoportrecik" z Mięguszowieckiej Przełęczy:
254.

sokarsg-1 - Wto 24 Paź, 2017

To żeś dowalił, piękna panorama. A na Czarnym był bo ścieżka widzę przedeptana?
arietiss - Wto 24 Paź, 2017

sokarsg-1, kusiło jak cholera, ale żonę ledwo namówiłem na przełęcz...
fatman - Sro 25 Paź, 2017

arietiss, twoje zdjęcia gór mają to coś!
Jeszcze lovebeer robił świetne ale dawno się nie pokazuje.

Arek - Sro 25 Paź, 2017

To jeszcze kilka fot z Lofotów.
arietiss - Sro 25 Paź, 2017

fatman, dzięki. Fajnie, że się podobają! :smile:
mnich - Sro 25 Paź, 2017

254.
arietiss
Świetna dynamik barw. Bardzo ładny kadr.

arietiss - Sro 25 Paź, 2017

mnich, dzięki! :smile: Ani się to nie umywa do realu... Zawsze mnie dobija "płaskość" zdjęć w stosunku do oryginału. Dlatego nie ma to jak zobaczyć na własne oczy!
BeautySensitive - Pią 27 Paź, 2017

259 Magia jeśli by dać troche więcej tej gory z prawej =D
irek83 - Sob 28 Paź, 2017

Cloghleagh, Co. Wicklow
Yashica Mat 124 + Ektar 100
260.

261.

262.

Wujek_Pstrykacz - Nie 29 Paź, 2017

Ostatnie trzy fajne. :grin:
T.B. - Nie 29 Paź, 2017

Jeden szczegół mi się nie podoba - woda jak pomarszczona skóra na 260.
fatman - Nie 29 Paź, 2017

irek83, 260-262 ładna seria.
Podciągnąłbym troszkę brąz liści aby były bardziej "bukowo-czerwone" :wink:

arietiss - Nie 29 Paź, 2017

irek83, dopracowane zdjęcia!
Wujek_Pstrykacz - Nie 29 Paź, 2017

Dla mnie bardzo dopracowane, takie lubię. :grin:
FotoVideo - Nie 29 Paź, 2017

irek83, 262 Perfect !
Monastor - Pon 30 Paź, 2017

irek83, na środku zdjęcia 260 jest jakiś dziwny artefakt. Koncentryczne, kolorowe okręgi. To jakiś problem przy skanowaniu?
irek83 - Sro 01 Lis, 2017

Monastor napisał/a:
irek83, na środku zdjęcia 260 jest jakiś dziwny artefakt. Koncentryczne, kolorowe okręgi. To jakiś problem przy skanowaniu?

Prawdopodobnie jakiś pyłek dostał się podczas skanowania

T.B. - Czw 02 Lis, 2017

Czasem sam jestem miło zaskoczony.
To stare zdjęcie, zrobione kompaktem Olympus mju 840, pasowało do tematu ("Reflections") więc zgłosiłem je do konkursu na gurushots.com. No i "parę" osób było na "tak" - w tym sporo o statusie Champion i Master, a nawet jeden Guru.



Na optyczne.pl swego czasu zapadł wyrok - a jakże by inaczej:
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=462514#462514

BeautySensitive - Czw 02 Lis, 2017

Ja tam sceptycznie podchodzę do takich witryn - większość klika żeby tylko kliknąć i raczej na tym polega.
T.B. - Czw 02 Lis, 2017

Szkoda, że nie uświadomiłeś mnie wtedy, kiedy dowiedziałem się o istnieniu tej witryny:
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=535600#535600
bo bym sobie głowy nie zawracał :zalamany: :roll:

irek83 - Nie 05 Lis, 2017

263.

T.B. - Pon 06 Lis, 2017

Podoba mi się to zdjęcie.
Czy to jest też klisza i prosto z kliszy tak wyszło? Jeśli nie, to chętnie bym przeczytał parę słów, jak ono zostało zrobione.

espresso - Pon 06 Lis, 2017

irek83 napisał/a:
Cloghleagh, Co. Wicklow
Yashica Mat 124 + Ektar 100
260.
261.
262.


Bardzo. Yaska + Ektar to 50% sukcesu.

Damian L - Wto 07 Lis, 2017

Takie tam
irek83 - Wto 07 Lis, 2017

T.B., 263. Pentax K-1 + D-FA 24-70 @ 24mm, F16
Musiałem mocno przymknąć bo miałem ścianę za plecami i nie było się jak ustawić, miejscówka to Dalkey, Co.Dublin, Irlandia.
espresso, dzięki :)

[ Dodano: Sro 08 Lis, 2017 00:48 ]
Panorama Dalkey
265.

BeautySensitive - Sro 08 Lis, 2017

266. Inne ujęcie



Hmmm Irlandia =D Marzec -> Giant’s Causeway =D W trakcie intensywnego planowania.

fatman - Sro 08 Lis, 2017

BeautySensitive, 266 - bardzo!
Arkowal - Czw 09 Lis, 2017

BeautySensitive 266 bardzo ładnie.
witkot - Pią 10 Lis, 2017

266 -całkiem niezła fota ale kolor nieba mi nie "leży" :wink:
fatman - Sob 11 Lis, 2017

witkot napisał/a:
266 -całkiem niezła fota ale kolor nieba mi nie "leży" :wink:


No tak. Na samej górze kadru widać jakies dziwne otoczki na brzegach chmur. Z kontrastem chyba pojechałeś.

BeautySensitive - Wto 14 Lis, 2017

Dzięki wszystkim. Co do nieba to nie wiem ale może i przegiąłem troche =D Przyjrzę się sprawie ;]
cumulus - Pon 20 Lis, 2017

267. Dwernik Kamień Bieszczady.


268. Wschód słońca z widokiem na Krosno.


269.

fatman - Pon 20 Lis, 2017

cumulus, 267 - lekki przepał w chmurach no I... zabraklo troche słonca żeby ożywić te piękne jesienne kolory.
BTW: są jeszcze liście na drzewach czy to jakieś 2 tygodnie temu robiłeś?

szumm - Sro 22 Lis, 2017

270.
271.

sokarsg-1 - Wto 28 Lis, 2017

272 Szkoda że tak daleko od domu.
_IGP1040_DxO_Gimp_MR

T.B. - Sro 29 Lis, 2017

Gdzie jest to daleko od domu?
Arkowal - Sro 29 Lis, 2017

sokarsg-1 272 Bardzo mi się podoba zdjęcie, natomiast jak lubię ramki bo sam też je serwuję na Tą patrzeć nie mogę :razz:
sokarsg-1 - Czw 30 Lis, 2017

T.B. To Żar miejscówkę wyczaiłem z mapy, ale miałem tylko 30 minut na wizytę tam i bynajmniej nie w optymalnym świetle. Chętnie bym wrócił ale trochę daleko, może znowu kiedyś tam trafie przy okazji. A i o dziwo nie znalazłem z stamtąd naprawdę dobrego zdjęcia w necie, a przecież obok przynajmniej dwa duże miasta i masa turystów.

Arkowal Ramka moja pierwsza więc pewnie dlatego mi akurat pasuje.

witkot - Sob 02 Gru, 2017

Jaszcze kilka fotek z Lofotów.

273.

274.

275.

276.

277.

278.

279.

280.

281.

282.

283.

284.

T.B. - Sob 02 Gru, 2017

Nie mam nic lepszego do roboty, to napiszę.

witkot,
Zaatakowałeś mnie (w sensie jednego z miliona czytelników forum optyczne.pl) serią zdjęć tak dziwaczną, że nie sposób tego nie skomentować.
275 i 276 bardzo mi się podobają, a że gust mam bardzo dobry, co mówię z wrodzoną skromnością - myślę, że redakcja National Geographic by nimi nie pogardziła.
274 też może być.
Zdjęcia typu "kamieni kupa" pokazują, że warsztat masz opanowany - i tylko tyle.
Kadry pionowe - w krajobrazie mogą być, ale tak w proporcji jeden na dziesięć w serii. W proporcji siedem na jedenaście są męczące.
Umiem liczyć do dwunastu, ale zdjęcia 281 nie zaliczam do krajobrazu. Dla mnie to bardzo dobre i fajnie, przewrotnie skomponowane zdjęcie fatmana (?) robiącego za truskawkę na torcie.
Gdybym miał wybierać, to z pionowych krajobrazów wybrałbym 280.

Monastor - Sob 02 Gru, 2017

witkot, bardzo fajne kontrasty na 275.
LiSzajFuj - Sob 02 Gru, 2017

285
witkot - Nie 03 Gru, 2017

T.B. dziękuję bardzo.
Widziałem że na ciebie zawsze można liczyć.
To jest relacja z wyprawy krajobrazowej dlatego taka składanka wszystkiego i niczego.
p.s na 281 to nie fatman :wink:

FotoVideo - Nie 03 Gru, 2017

witkot, 275 i 277 świetna kompozycja !
witkot - Nie 03 Gru, 2017

Monastor,FotoVideo-Dzięki

LiSzajFuj
-trafiłaś na bardzo fajne warunki ale mim zdaniem zbyt dużo chciałaś pokazać w kompozycji.
Osobiście wybrałbym jeden może dwa ciekawe "krzaczki" i na tym koniec :wink:

LiSzajFuj - Nie 03 Gru, 2017

Pewnie masz rację .
BeautySensitive - Sro 06 Gru, 2017

Zgodzę się z witkot, wyizolowany temat byłby bardziej interesujący w tych warunkach. Z tym ze 1 lub 3 bym wybrał bo taki układ tworzy mocniejsza kompozycje =D
WojciechW - Sro 06 Gru, 2017

A mnie 285 się bardzo podoba takie jakie jest. Z tym, że jest ono trochę innej kategorii niż inne poprzednio tu pokazywane - chodzi w nim bardziej o reportaż i uchwycenie dramatycznej sytuacji. Pokazuje przy tym wiele bardzo ciekawych szczegółów.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

Lotta - Pią 15 Gru, 2017

286.


287.


288.




To moje pierwsze zdjęcia z Canona 6D / 16-35mm f4. Do tej pory krajobrazy zdarzały mi się przypadkiem, przy okazji, i zaczynały w okolicy 30mm. Szerokokątny obiektyw to dla mnie nowość, i oswojenie się z nim zabierze mi trochę czasu. Bardzo proszę o skierowanie we właściwą stronę - dobre książki? strony? blogi?

Czy na przykład, takie 286 powinnam prostować? Drzewa po prawej stronie "lecą" na ulicę. Z kolei po uciekła mi górka i perspektywa (wersja B na dole)...

286-B

witkot - Sob 16 Gru, 2017

Lotta- Witaj
Dobre książki jak najbardziej.Jest ich mnóstwo na rynku.Na początkek możesz kupić coś z tej serii
Książka .
Oglądaj ,porównuj wstawiaj zdjęcia ,czekaj na opinie a z biegiem czasu sama zrozumiesz które foty są dobre a które słabsze.
Ze zdjęć które wstawiłaś ciekawe jest 288 bo złapałaś fajne światło.
Nie widzę potrzeby czegokolwiek prostować. Nikt nie wie czy te drzewa były pochylone czy nie. Gdy robisz zdjęcia na 16mm musisz pamiętać że na krawędziach zawsze drzewa mogą źle wyglądać. Po prostu unikaj takich kadrów.
Zwracaj uwagę na kompozycję.
286-pies i domek w tle
287-znowu pies i linie telefoniczne
288-bez tego placyku zabaw byłoby ciekawiej
Na pewno znajdziesz ciekawsze tematy

Pozdrawiam

BeautySensitive - Pon 18 Gru, 2017

287. Ciężko było bo pryskało na wszystkie strony i musiałem się troche nagimnastykować ale wybrałem najlepsze.


90s - Wto 19 Gru, 2017

BeautySensitive, Kapitalna praca, piękna dynamika i bardzo ciekawy kadr.
BeautySensitive - Wto 19 Gru, 2017

288.


T.B. - Sro 20 Gru, 2017

BeautySensitive,
287 jest ładne, chociaż woda mi się kojarzy. Natomiast 288 byłoby OK gdyby nie kolory w dolinie. Cóś nie mogą one dotrzeć do mojego przekonania.

BeautySensitive - Sro 20 Gru, 2017

T.B., 'kojarzy'?
Co do kolorów na 288 tez nie bardzo mi się podobają ale nie potrafiłem nic z tym zrobić.

90s, Dzięki. Na żywo to lepiej wyglądało niż na zdjęciu niestety. Zależało mi głownie na skalach w centrum płynącej wody ale cos nie wyszły...

T.B. - Sro 20 Gru, 2017

BeautySensitive napisał/a:
T.B., 'kojarzy'?

No wiesz, kojarzy. Farfocle z ektoplazmy, coś glutopodobnego i te sprawy :mrgreen:
Różne są zbączenia :neutral:

90s - Czw 21 Gru, 2017

Moim zdaniem wyszło idealnie, za to drugie bardzo słabo obrobione
szumm - Czw 21 Gru, 2017

288. moim zdaniem bardzo udane zdjecie przypomina mi moja systemowa tapet w macOS High Sierra a Twoje jest... chyba, nawet lepsze:)
kwscore - Czw 21 Gru, 2017

witkot,

274,275 Kapitalne :cool:

witkot - Pią 22 Gru, 2017

kwscore napisał/a:
witkot,

274,275 Kapitalne :cool:

Miło mi-Dziękuję

fatman - Sob 23 Gru, 2017

BeautySensitive, czy to nie three sisters of Glencoe?
Byliśmy tam z witkotem we wrześniu w ubiegłym roku.
:mrgreen:

[ Dodano: Sob 23 Gru, 2017 10:52 ]
Co byście powiedzieli na mały wypad na Wyspy Owcze?

T.B. - Sob 23 Gru, 2017

Powierzchnia Wysp Owczych jest niemal taka sama, jak powierzchnia wód w gminie Savonlinna w Finlandii.
Taka ciekawostka.

AKoch - Sob 23 Gru, 2017

BeautySensitive, gdzie robiłeś zdjęcia? Piękne
BeautySensitive - Sob 23 Gru, 2017

fatman, Oczywiście ze tak =D A dokładniej tylko jedna z nich. Zależało mi na światełku które się przebiło i oświetliło ładnie gore w tle ale niestety nie udało mi się go wydobyć w edycji. Zdjecie robione z parkingu widokowego którego większą część wymazałam. Niestety 12mm było za ciasno =/

AKoch, Dziękuje. Szkocja - Glencoe. Wodospad to - The Meeting of the Three Waters - a głównie jego górna cześć. Dało się pogimnastykować i zejść niżej mniej więcej na wysokość jego podstawy i tam poszukać ciekawego kadru ale znowu 12mm za mało =/

fatman - Nie 24 Gru, 2017

BeautySensitive, jak tam znowu będziesz to idź od wodospadu w kierunku Glencoe. Po minięciu skały (jakieś 200m) wejdź w prawo i idź ścieżka w górę. Dotrzesz do fajnych miejscówek z widokiem na całą dolinę. Kadr zależy od wysokości na którą wejdziesz. Tam sa wrzosy wiec łazić możesz do woli. A widok na dolinę jest przepiękny (i na rzekę),
BeautySensitive - Nie 24 Gru, 2017

fatman, znam te tereny w miarę bardzo dobrze ale dzięki za podpowiedz na pewno wykorzystam. Nie bardzo się łaziło bo celem było Glen Etive. Niestety było tyle lodu na drodze ze po 300m utknęliśmy =D 50m pod górkę pchaliśmy auto 90min! =D Normalnie czysty lód.



[ Dodano: Pon 25 Gru, 2017 21:05 ]
289.



irek83 - Sob 30 Gru, 2017

To jeszcze jedno na koniec, Szczęśliwego Nowego Roku !
290.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group