forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA PORTRETOWA

Wujek_Pstrykacz - Nie 01 Sty, 2017
Temat postu: FOTOGRAFIA PORTRETOWA
Zapraszam!
90s - Nie 01 Sty, 2017

1.
Erica red 2 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

2.
Erica red 1 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

3.
Ernesta 2 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

4.
90s 2016 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

fazi75 - Nie 01 Sty, 2017

1-Zestawienie kolorów fajne i na tym w mojej opinii koniec :razz: Dość ciężko wyszła modelka. Lewa ręka mimo światłocieni zlewa się z nogami co powoduje ciężki cielisty dół.
Arkowal - Pon 02 Sty, 2017

90s Mocne wejście w Nowy Rok! Bardzo ładne prace.Widać stary ile w to serca kładziesz,ile przygotować i godz przed kompem.Naprawdę szczere gratulacje i czapka z głowy!Z mojej strony co spróbowałbym zrobić inaczej to mniejsze tylne światło na zdjęciu nr 2 bo spore przepalenia na zegarach choć to zdjęcia tak czy inaczej podoba się naj.Podobnie sprawa wygląda na zdjęciu nr 3 w prawym górnym rogu.
90s - Pon 02 Sty, 2017

Arkowal napisał/a:
Widać stary ile w to serca kładziesz,ile przygotować i godz przed kompem


Jak widać nie wystarczająco dużo.

Arkowal napisał/a:
Z mojej strony co spróbowałbym zrobić inaczej to mniejsze tylne światło na zdjęciu nr 2 bo spore przepalenia na zegarach choć to zdjęcia tak czy inaczej podoba się naj.Podobnie sprawa wygląda na zdjęciu nr 3 w prawym górnym rogu.


Zgadzam się z Tobą w 100% zwłaszcza na 3 byłoby to łatwe do wykonania.

cybertoman - Wto 03 Sty, 2017

"To creamy" po mojemu.
Usjwo - Czw 05 Sty, 2017

90s napisał/a:

Arkowal napisał/a:
Z mojej strony co spróbowałbym zrobić inaczej to mniejsze tylne światło na zdjęciu nr 2 bo spore przepalenia na zegarach choć to zdjęcia tak czy inaczej podoba się naj.Podobnie sprawa wygląda na zdjęciu nr 3 w prawym górnym rogu.


Zgadzam się z Tobą w 100% zwłaszcza na 3 byłoby to łatwe do wykonania.

Tylko po co? Przepal to nie grzech!. Na 3 ich nie ma, na 2 jest ich sporo. Ktore zdjcie sie podoba? Chyba watpliwosci nie ma? Obawiam sie ze po wyciagnieciu 2 "na histogram" byloby gorzej. To jest najlepsze z serii, modelka swiecona "w punkt", reszta dodaje blasku. 1 i 3 byly bardziej ciagniete w postprocesie.
Dwojke biore w ciemno ;)

90s - Czw 05 Sty, 2017

Usjwo, Dzięki kolego. Na 3 nie ma przepału, jednak lekka winieta na dachu dodałaby plastyki i ładnie ciągnęła wzrok ku środkowi kadru.
FotoVideo - Wto 24 Sty, 2017

5.
Tutejszyn - Wto 24 Sty, 2017

FotoVideo, moim zdaniem pewne portrety nie wymagają retuszu. Portrety dzieci, portrety sytuacyjne, portrety znanych osobistości...
Jednak istotą portretu studyjnego jest dążenie do ideału. Ostatecznie studio stwarza właśnie takie warunki. Tutaj fotografujesz co prawda dzecko, jednak jest to typowy studyjny portret i powinien być wyretuszowany, lub zrobiony z większej odległości. Nie mówię o jakiejś kilkugodzinnej obróbce. Ot usunięcie drobnych przebarwień skóry, żyłki w białkach oczu, pod lewym okiem też jest jakieś coś, jakby bród z matrycy aparatu...

Wolański - Pią 10 Lut, 2017

Według mnie niczego nie trzeba retuszować, przyglądając się od strony technicznej zdjęcia umyka nam to, KTO i po co zrobił to zdjęcie.
Dziewczynka ta może być jego/jej córką, jest mądra, dobrze się uczy i jest w wieku "pomiędzy"- już nie dziecko; prawie kobieta.. fajnie jest patrzeć jak dojrzewa... jak się zmienia... . To jest portret prawdziwy wykonany zapewne przez rodzica kochającego miłością bez warunkową: 'a zmień to i to', 'ustaw się tak a tak'

Tutejszyn - Pią 10 Lut, 2017

Wolański, Czasem fajnie jest poznać historię jakiejś fotografii. Czasem fotograf może zdradzić tajemnice warsztatu, ale zawsze na pierwszym miejscu jest obraz. Obraz z dołączonym obszernym opisem, nie jest już obrazem, a historyjką obrazkową. Najlepiej obrazowi dać przemówić samodzielnie, bez literatury objasniającej widzowi, co powinien zobaczyć.
T.B. - Pią 10 Lut, 2017

W najcenniejszym albumie fotograficznym jaki posiadam, każde zdjęcie jest opatrzone wcale nie zdawkowym tekstem. W kółko oglądam oczywiście obrazy. Tekst przeczytałem raz i rzadko do niego wracam. Jednak ten tekst bardzo wzbogaca album, a nawet przenosi go na wyższy poziom.
Tomasz Tomaszewski "To, co trwałe", tekst Grzegorza Kapli.

FotoVideo - Pon 20 Lut, 2017

6. Magda
matys - Sro 22 Lut, 2017

7. Katrina


Katrina by Mateusz, on Flickr

muzyk - Czw 23 Lut, 2017

Nr 3 zdecydowanie. Świetny kadr!
retrovirus - Wto 28 Lut, 2017
Temat postu: Może warto coś pokazać na początek ...
Witam wszystkich,
W dobrym tonie, wrzucam coś na początek.
Zdjęcia mojego prawie nastolatka.

Pozdrawiam

Marlut - Wto 28 Lut, 2017

retrovirus, co to za cyfrowe piegi na dolnym zdjęciu?
retrovirus - Czw 02 Mar, 2017

Jest to efekt działania jednego z filtrów w Silver Efex Pro.
Marlut - Czw 02 Mar, 2017

Zdjęcia bardzo sympatyczne, tylko ten drobiazg do poprawki.
Matpol7 - Pią 03 Mar, 2017

10

Pozowała Estera.

Marlut - Sob 04 Mar, 2017

Matpol7, świecisz w dziecko dwiema gołymi żarówkami?
Matpol7 - Sob 04 Mar, 2017

Żarówka i blenda, nie mam nic innego. Spróbowałem z tym co mam.
Marlut - Sob 04 Mar, 2017

Zmylił mnie podwójny odblask w oczach.
Skoro masz żarówkę i blendę to tak jakbyś miał dwa źródła światła. Postaraj się zagrać cieniem ustawiając blendę w różnych odległościach po przeciwnej stronie do żarówki.
Jest kilka prostych standardowych ustawień - z góry od przodu (blenda na dole) na ukos z boku ( blenda po przekątnej) itd. Działaj.

Matpol7 - Sob 04 Mar, 2017

Ta żarówka to jest 12W LED ze sklepu budowlanego wsadzona w lampkę z IKEA :mrgreen: Ale fajnie mi się robi nią zdjęcia.
maziek - Nie 05 Mar, 2017

Bezpretensjonalne, całkiem dobre zdjęcie. Ja bym nie słuchał ;) ...
Matpol7 - Pon 06 Mar, 2017

11
12

Tutejszyn - Pon 06 Mar, 2017

Matpol7 Trzy portrety dokladnie takie same. Zobacz, na zdjeciach 2 i 3 coś się dzieje, u Ciebie praktycznie nic.
T.B. - Sob 08 Kwi, 2017

Wujek ma aparat.

13. Iga




14. Kuba




15. Lena


lunislava - Czw 20 Kwi, 2017

16.
Magdalena

T.B. - Czw 20 Kwi, 2017

lunislava,
http://www.fotodays.pl/in...ie-dziewczynie2
Pozycja nr 21. i będzie super.
Ciuszek dożo niżej, a buzi sporo więcej. Teraz jest trochę portret, trochę nagość zakryta, dziewczyny coś chciały, ale się bały :smile: Jest potencjał, ale idźcie na całość.
Wprawdzie tam jest napisane, że czasem wystarczą tylko lekko odkryte ramiona, ale ja bym zaakcentował słowo "czasem" i patrzył na to, co widać.

lunislava - Czw 20 Kwi, 2017

T.B. Twoja propozycja jest bardzo ciekawa - zapewne zdjęcie by sporo zyskało i trzeba będzie coś takiego zrealizować - dzięki za podpowiedź :)

Ale w tym akurat przypadku taki był zamysł :) sesja zaplanowana była w ciuszkach (w innych z resztą ;) ) więc dziewczyna miała na sobie stanik, nie znamy się jeszcze na tyle i nie ustalałyśmy nagości zakrytej więc nie wyskakiwałam podczas sesji ze ściąganiem bielizny ;) (poza tym odciski by zostały)

Tutejszyn - Czw 20 Kwi, 2017

lunislava, Portret OK, ale mam uwagę dotyczącą obróbki. Czegoś brakuje, nie do końca potrafię powiedzieć czego, ale obraz wygląda jakby był "suchy". Prawdopodobnie zbyt mocno jest zredukowana jest czerń i światła, albo oświetlenie modelki było za słabe...
lunislava - Czw 20 Kwi, 2017

Tutejszyn napisał/a:
lunislava, Portret OK, ale mam uwagę dotyczącą obróbki. Czegoś brakuje, nie do końca potrafię powiedzieć czego, ale obraz wygląda jakby był "suchy". Prawdopodobnie zbyt mocno jest zredukowana jest czerń i światła, albo oświetlenie modelki było za słabe...

Z oświetleniem możesz mieć rację :) to moje pierwsze próby z błyskaniem, raz było za mocno raz za słabo - uczę się metodą prób i błędów :)
Co do suchości obrazu, hmm... istotnie zredukowałam czernie, szczerzę mówiąc chciałam uzyskać efekt "matowego" zdjęcia, no ale obróbka moja mocna stroną nie jest.

Tutejszyn - Czw 20 Kwi, 2017

lunislava, i koniecznie musisz zwracać uwagę, przy robieniu tego typu portretów, na takie detale jak włosy. Tutaj są w nieładzie i nie jest to nieład artystyczny, a bałagan. Zwłaszcza na ramiona mogłyby spływać w ciekawszy sposób :)
90s - Sob 22 Kwi, 2017

17.
Femme Fatale Dominika 3 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

18.
Time for tea 2 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

19.
Femme Fatale Dominika 2 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

20.
Femme Fatale Dominika by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

21.
Vocalist by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

22.
Queen of forest 2 by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

Arkowal - Pon 24 Kwi, 2017

Ładna seria 90s Sesja out of door jest rewelacyjna.Na 17 i 20 lekko Ci retusz na czole nie poszedł choć zdaje sobie sprawę, że miejsce wyjątkowo ciężkie.

23
Z głębokiej szuflady.


[ Dodano: Pią 28 Kwi, 2017 22:44 ]
24.


FotoVideo - Sob 06 Maj, 2017

25.Oliwka
muzyk - Czw 11 Maj, 2017

14 - fajnie uchwycony
T.B. - Czw 11 Maj, 2017

Miło mi.
Wirkek - Wto 16 Maj, 2017

23. Super

[ Dodano: Wto 16 Maj, 2017 13:44 ]
26 Natalia. Jeden z moich pierwszych

90s - Wto 16 Maj, 2017

27.
Portrait with cigar by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

Arkowal - Wto 16 Maj, 2017

27 Fajne. Próbowałem kiedyś podobnego, mam gdzieś w archiwum. Na moim mniej dymu gorszy kolor,kadr i w ogóle to dawno temu było.Rozumiem,że to kółeczko miało wylecieć :wink: byłoby jeszcze bardziej na kozaku :cool:
90s - Sro 17 Maj, 2017

Arkowal, W sumie kółeczko byłoby dobrym pomysłem. Dzięki za radę, może następnym razem uda się to zrealizować.
maziek - Sro 17 Maj, 2017

Mnie przeszkadza, że dym dość dokładnie pasuje do kształtu ust i je całkowicie zasłania poprzez co zdjęcie nieco wygląda na photobombing. Myślę, że usta są tak ważne w twarzy, że lepiej ich w portrecie nie przesłaniać. Ogólnie oczywiście zdjęcie jak dla mnie plasuje się w górnych stanach rejonów niedostępnych :) .
90s - Sro 17 Maj, 2017

maziek, Też takie pierwsze wrażenie miałem, że wszystko fajnie zagrało poza tym dymem na ustach. Ale później wróciłem do tego zdjęcia i je wybrałem, ponieważ w moim przypadku przy oglądaniu tego zdjęcia przez brak mocno zarysowanych ust cała uwaga trafia na oczy i na nich zostaje.
Ale bije się w pierś bo dym mógłby być lżejszy i ciemniejszy. Wtedy byłoby idealnie.
Ale o idealnych zdjęciach to sobie mogę tylko pomarzyć.

Dziękuje też za komentarz.

[ Dodano: Wto 27 Cze, 2017 13:33 ]
28.

Holiday memories by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

rockybalboa - Pią 21 Lip, 2017

Szkoda że nie złapałem kadru niżej.

29.

T.B. - Sob 22 Lip, 2017

A co było niżej? :???:
rockybalboa - Sob 22 Lip, 2017

Nie mam niczego konkretnego na myśli, wydaje mi się po prostu że byłoby troszkę lepiej.
T.B. - Nie 23 Lip, 2017

Żartowałem.
Może by było lepiej, ale tak też jest dobrze. Taki wyciszający, ładny obrazek.

Piotr Maj - Czw 10 Sie, 2017

28. Jest po prostu mega !
vonorlik - Czw 31 Sie, 2017
Temat postu: Pozdrowienia Optyczni
30
Arkowal - Czw 07 Wrz, 2017

Kilak strzałów z ostatniej sesji. Więcej wkrótce ;-)

31.

32.

33.

34.

Arek - Sob 18 Lis, 2017

Stara sesja wrzucona na potrzeby wątku na głównej.
BeautySensitive - Nie 19 Lis, 2017

Arkowal, 33 fajne. Troche emocji na twarzy modelki by nie zawadziło bo troche sztywno to wygląda =D Mogłaby troche ząbków pokazać ;] od amatora ;]
FotoVideo - Nie 19 Lis, 2017

Arek, Sesja bardzo udana wszystkie zdjęcia bardzo dobre ! Tego typu kompozycja portretowa bardzo mi się podoba.....
Arkowal - Wto 21 Lis, 2017

Dzięki BeautySensitive
Arek Dla mnie 39 bardzo fajne.
37 fajnie doświetlone, podejrzewam, że blenda :wink:

Z tej samej sesji.
40.


41.


T.B. - Wto 21 Lis, 2017

Arkowal,
Nie wiem, jak Ty widzisz swoje zdjęcia, ale dla mnie 41 wybija się na plus z Twojej serii.

Arkowal - Sro 22 Lis, 2017

T.B Każdy widzi to po swojemu ;-) Dzięki
FotoVideo - Czw 23 Lis, 2017

42.
T.B. - Czw 23 Lis, 2017

FotoVideo,
Co przeskrobałeś, że musiałeś kupić tyle róż? :???:

FotoVideo - Czw 23 Lis, 2017

20 róż każda róża jeden rok w sumie tanio to wyszło :grin: Ale radość kobiety bez cenna !
Arkowal - Pią 08 Gru, 2017

43.

T.B. - Pią 08 Gru, 2017

Fajne.
Ale gdyby lewa ręka była pusta, zdjęcie nie straciłoby absolutnie nic. Palenie wywołuje raka i źle wpływa na życie i pożycie.

Arkowal - Pią 08 Gru, 2017

T.B dzięki. Początkowo miało być whisky, ale brakło po ostatniej imprezie :razz: cygaro miałem pod ręką więc postanowiłem je wykorzystać.
komor - Sob 09 Gru, 2017

T.B., a czym można by uzasadnić ten dym na zdjęciu, gdyby nie było cygara? Kowboj puścił bąka? :) Cygaro fajnie dopełnia ten obrazek.

(Disklejmer: ja nigdy nie paliłem, cygara są straszne.)

T.B. - Sob 09 Gru, 2017

Oglądałeś stare, dobre westerny? Widziałeś tam kiedy, żeby kowboje siedzieli w dymie?
(Drugie pytanie retoryczne.)
Chyba, że pożar burdelu był - i to może być uzasadnienie.

Kowboje mogą znikać we mgle, choć i to bardzo rzadko, bo w klimacie Teksasu i Meksyku to niemożliwe, a to jest miejsce akcji 99% westernów.

Ale może być kurz. Kowboj może siedzieć w chmurze kurzu wznieconego przez końskie kopyta. Albo przez wybuch dynamitu, bo właśnie wysadził sejf w banku, a to kowboj-bandyta jest.

A tak na koniec - to nie jest kowboj, ten model na zdjęciu. Co najwyżej Krokodyl Dundee.

[ Dodano: Sob 09 Gru, 2017 11:31 ]
A czy to może Arkowal jest? :smile:

[ Dodano: Sob 09 Gru, 2017 11:37 ]
Kowboje wyglądają tak:

bhpchmiel - Wto 12 Gru, 2017

Nie bijcie za mocno - to jednak nie samoloty:))
Sesja zorganizowana na szybko - test parasolek i tła:))
Modelka - moja córeczka Izabela:) Wszystkie pozy to jej pomysł:))

44.
DSC_9758

45.
DSC_9745

46.
DSC_9743

47.
DSC_9741

48.
DSC_9765

49.
DSC_9711

50.
DSC_9698

witkot - Wto 12 Gru, 2017

Ja tam się na portretach nie znam ale modelka extra.
Mi się wszystkie podobają a szczególnie 45 :wink:
Pozdrowionka

90s - Wto 02 Sty, 2018

51.


52.

53.

54.

55.


56.

57.


58.

59.


60.

61.


62.

BeautySensitive - Wto 02 Sty, 2018

53! =D
Wujek_Pstrykacz - Wto 02 Sty, 2018

Ostatni secik wspaniały. Kawał dobrej roboty i pomysłu. :smile:
90s - Wto 02 Sty, 2018

Wujek_Pstrykacz, Dziękuje i szczęśliwego Nowego Roku życzę:)
Arkowal - Czw 08 Lut, 2018

90S fajna seria.

63.

64.

65.

jarek.70 - Wto 13 Lut, 2018

Nadal strasznie przaśne Arkowal...
LadyD - Wto 13 Lut, 2018

T.B. napisał/a:
Oglądałeś stare, dobre westerny? Widziałeś tam kiedy, żeby kowboje siedzieli w dymie?
(Drugie pytanie retoryczne.)
Chyba, że pożar burdelu był - i to może być uzasadnienie.

Kowboje mogą znikać we mgle, choć i to bardzo rzadko, bo w klimacie Teksasu i Meksyku to niemożliwe, a to jest miejsce akcji 99% westernów.

Ale może być kurz. Kowboj może siedzieć w chmurze kurzu wznieconego przez końskie kopyta. Albo przez wybuch dynamitu, bo właśnie wysadził sejf w banku, a to kowboj-bandyta jest.

A tak na koniec - to nie jest kowboj, ten model na zdjęciu. Co najwyżej Krokodyl Dundee.

[ Dodano: Sob 09 Gru, 2017 11:31 ]
A czy to może Arkowal jest? :smile:

[ Dodano: Sob 09 Gru, 2017 11:37 ]
Kowboje wyglądają tak:
Obrazek



Kocham Cię, T.B.

FotoVideo - Wto 13 Lut, 2018

Szkoda że moderator nie utworzył tematu FOTOGRAFIA PORTRETOWA na 2018 rok i parę innych.......
komor - Wto 13 Lut, 2018

FotoVideo, można utworzyć, ale nie robimy tego dla tematów, które mają ledwo parę stron.
Wujek_Pstrykacz - Sro 14 Lut, 2018

FotoVideo, dlaczego szkoda, ten z 2017 miał zaledwie 5 stron, więc dlaczego tworzyć nowy?
FotoVideo - Sro 14 Lut, 2018

Ej Wujek weź i stwórz ! :wink: Bo nie będę miał motywacji na 2018 rok.....
BeautySensitive - Pią 02 Mar, 2018

66. Zimowo...



T.B. - Pią 02 Mar, 2018

Fajne, sympatyczne :smile:
BeautySensitive - Sob 03 Mar, 2018

T.B., Dzieki, musi takie być bo to najlepsza modelka jaka mam - córka =D

[ Dodano: Sob 03 Mar, 2018 18:28 ]
67.


T.B. - Sob 03 Mar, 2018

A ten poważny gościu, to pewnie syn? :smile:
BeautySensitive - Nie 04 Mar, 2018

T.B., no oczywiście =D Do ojca podobny ;]
komor - Nie 04 Mar, 2018

Guziki niektóre rozpięte w koszuli. :) Generalnie fajna fota, 67. 66 też.
BeautySensitive - Nie 04 Mar, 2018

Celowo do innego ujęcia z którego zrezygnowałem. Nie zapięte żeby troche 'rozluźnić' i tak zbyt poważnego modela.

[ Dodano: Czw 29 Mar, 2018 19:50 ]
68.


Arkowal - Wto 17 Kwi, 2018

68.

irek83 - Sro 18 Kwi, 2018

69.

BeautySensitive - Sro 18 Lip, 2018

70.


ophiuchus - Czw 23 Sie, 2018

71.
Kinga by Piotr Soloducha, on Flickr

90s - Pon 27 Sie, 2018

71 Dobry portret, ładnie oświetlony i skadrowany. Jedynie nad skórą warto byłoby popracować trochę. Ale i tak dobra robota kolego.
ophiuchus - Pon 27 Sie, 2018

Dzięki! Pochwała od Ciebie to prawie jak wygrana w konkursie :D Fakt, ze skórą sobie nie radzę, ale po dłuższej przerwie od tego typu zdjęć jestem nawet zadowolony.
Arkowal - Nie 02 Wrz, 2018

72.

ophiuchus - Nie 02 Gru, 2018

Jeszcze z sierpniowej sesji:
73.
Kinga by Piotr Soloducha, on Flickr

74.
Kinga by Piotr Soloducha, on Flickr

90s - Pią 15 Lut, 2019

75.


76.


77.


78.

79.

80.

T.B. - Sro 24 Lip, 2019

81. Opowieści z Puszczy - Klaudia

Dostałem częściowe zielone światło na pochwalenie się zdjęciami, zrobionymi podczas warsztatów z Tomkiem Tomkowiakiem, no to się chwalę :wink:


lcf - Nie 19 Lip, 2020

82.


LiSzajFuj - Nie 19 Lip, 2020

Nr 82 Naturalny portet bez wytrzeszczonych oczu i miny którą się robi przy wypuszczaniu gazów. :mrgreen: :mrgreen:
ophiuchus - Nie 19 Lip, 2020

Troszkę jednak brakuje doświetlenia z prawej strony modelki.
Marek Ambroziak - Wto 09 Lut, 2021
Temat postu: Portret przyjaciela
Byłem ze znajomym na kawie i testowałem sobie nową sigmę Sigma A 50 mm f/1.4 DG HSM. To rezultat :)
Arek - Sro 10 Lut, 2021

Czy możesz nie zakładać osobnych wątków dla każdego zdjęcia? Postaraj się proszę umieszczać je w odpowiednich działach. Np. ta fotka powinna znaleźć się w Fotografii Portretowej.
jasiocha - Sro 29 Wrz, 2021

84.


Kyle - Pią 01 Paź, 2021

LiSzajFuj napisał/a:
Nr 82 Naturalny portet bez wytrzeszczonych oczu i miny którą się robi przy wypuszczaniu gazów. :mrgreen: :mrgreen:
I bez photoshopowej maski na twarzy.

Natomiast .74 jest zmasakrowane photoshopem. Nosa prawie nie ma ;)

foton2023 - Sro 10 Sty, 2024

Sporo dobrych zdjeć! Dobrze się ogląda.
bhpchmiel - Pon 19 Lut, 2024

85. Magda


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group