forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA LUDZI

Wujek_Pstrykacz - Nie 01 Sty, 2017
Temat postu: FOTOGRAFIA LUDZI
Zapraszam!
Wolański - Sro 08 Lut, 2017
Temat postu: Re: FOTOGRAFIA LUDZI 2017
Refleksja taka..
1.

maziek - Sro 08 Lut, 2017

Ale to do fotografii zwierząt ;) ...
T.B. - Sro 08 Lut, 2017

No nie :shock: :roll:
Różne myśli mię najszły przy tym zdjęciu, ale żeby babcię do zwierząt?

maziek - Sro 08 Lut, 2017

Któryś z koni jest babcią?! :cool:
Wolański - Czw 09 Lut, 2017

maziek napisał/a:
Któryś z koni jest babcią?! :cool:

Witam. Babcia odchodzi, jest już niewyraźna jakby ślad po niej ginął i nikt tego nie zauważa tylko te dwa konie. Ludzkość jest zajęta swoimi poważniejszymi sprawami.

PDamian - Czw 09 Lut, 2017

Myślałem, że babcia po napadzie na pocztę ucieka przed policją. :wink:
Wolański - Czw 09 Lut, 2017

PDamian napisał/a:
Myślałem, że babcia po napadzie na pocztę ucieka przed policją. :wink:

I tak można czytać zdjęcie. Były numery na 'wnuczka' to i na 'babcię' mogą funkcjonować :)

T.B. - Czw 09 Lut, 2017

Babcia dość niewyraźnie dziś wygląda. Nie to co jeden z koni, który przyjął Rutinascorbin.
Tutejszyn - Czw 09 Lut, 2017

Wolański napisał/a:
Babcia odchodzi, jest już niewyraźna jakby ślad po niej ginął i nikt tego nie zauważa tylko te dwa konie. Ludzkość jest zajęta swoimi poważniejszymi sprawami.
Literatura porywająca, ale fotografia słaba. Źle wygląda ten blur. Dodatkowo w kadr złośliwe wjechała karetka pogotowia.
maziek - Czw 09 Lut, 2017

Tutejszyn, muszę Ci coś wyjaśnić, bo będziesz miał kłopoty. To policja, oni z pałami a nie noszami chodzą ;) .

Wolański - to oczywiście tylko moje skromne zdanie - ale nie bierze mnie to. Jak dla mnie to przemajdrowałeś z rozogniskowaniem, ale nawet jakbyś nie przemajdrował, to byłoby to z tym kadrem całkiem fajne zdjęcie koni :) - a babci obciachałeś płetwy.

Wolański - Pią 10 Lut, 2017

maziek napisał/a:
Tutejszyn, muszę Ci coś wyjaśnić, bo będziesz miał kłopoty. To policja, oni z pałami a nie noszami chodzą ;) .

Wolański - to oczywiście tylko moje skromne zdanie - ale nie bierze mnie to. Jak dla mnie to przemajdrowałeś z rozogniskowaniem, ale nawet jakbyś nie przemajdrował, to byłoby to z tym kadrem całkiem fajne zdjęcie koni :) - a babci obciachałeś płetwy.

'Znam Wasze poczucie humoru, od kilku lat śledzę info na forum ...
Tak to jest jak teleobiektyw: 350mm.( trudno aby wszystko było ostre) dźwiga się i robi zdjęcia z reki. Babcia zbyt szybko przemieszczała się do przodu, policji nie zapraszałem, a konisie z przytulaniem mnie zaskoczyły co ujrzały moje gały później już na kompie i rozmyłem nieco tło wybijając konie na plan pierwszy. Oczywiście nie będę tracił Waszego czasu na opowiadanie tego co widzę albo zauważam. Idę focić, fajne słońce, w końcu...

maziek - Pią 10 Lut, 2017

Słusznie (co do pójścia na zdjęcia) - ale to zdjęcie rozogniskowałeś w obróbce a nie obiektywem. Albo też ogólnie nieostre zdjęcie mocno wyostrzyłeś w obrębie łbów koni (pewnie tak, bo nie widać innych śladów strefy ostrości). Babcia, woźnice i przednie kopyta koni są w bardzo różnej odległości od najostrzejszych na tym zdjęciu końskich łbów - a są mniej więcej tak samo nieostre - zwłaszcza w przypadku kopyt, które są w tej samej niemal odległości co łby od aparatu jest to nienaturalne i nie zeszło tak z matrycy.
Matpol7 - Pon 13 Lut, 2017

Proszę o wyrozumiałość, dopiero się uczę :mrgreen:

2

T.B. - Sro 15 Lut, 2017

Skoro nikt inny nie chce, to wypowiem się ja, Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy.

Na zdjęciu 2 nie pasuje mi kadrowanie. Zasady są po to, żeby je łamać - ale tym razem nie zadziałało to dobrze. Wolałbym linię głowa-tułów na lewej linii jednej trzeciej. Poza tym wszystko fajnie. Wesoło, kolorowo.

Marlut - Sro 08 Mar, 2017

3. Ludzie na Pl. Konstytucji w Warszawie, teraz.

[ Dodano: Sro 08 Mar, 2017 18:02 ]
4. jw

T.B. - Pią 10 Mar, 2017

5. Ludzie na molo w Kołobrzegu, wczoraj w południe.
SylwekG - Nie 19 Mar, 2017

6. Ojciec i syn - Stare Powązki.


Tutejszyn - Nie 19 Mar, 2017

6. fajne :) Szkoda, że miejscami przepalone.
FotoVideo - Pią 22 Wrz, 2017

7.Cyrk
T.B. - Pią 22 Wrz, 2017

Bardzo dobre! :cool:
FotoVideo - Pią 22 Wrz, 2017

T.B., Dzięki !
T.B. - Wto 10 Paź, 2017

Próba odpowiedzi na sugestię espresso, czyli wersja b&w zdjęcia z galerii.

8. Marta Alves


espresso - Sro 11 Paź, 2017

T.B. napisał/a:
Próba odpowiedzi na sugestię espresso, czyli wersja b&w zdjęcia z galerii.


Zbyt gładkie, takie cyfrowe. Zapewne to efekt odszumiania. Pozwoliłem sobie nadać zdjęciu nieco analogowego charakteru oraz winety.


T.B. - Sro 11 Paź, 2017

Tak, ciekawie wygląda z tym dodanym ziarnem.
Ja rzeczywiście dodatkowo odszumiałem, bo pojawił się taki nieładny szum, nawet nie podobny do ziarna i na tym poprzestałem.

[ Dodano: Sro 11 Paź, 2017 13:26 ]
A tak na marginesie - ciekawie zmienia się poczucie estetyki.
Gdyby to były osobne zdjęcia i gdyby ...siąt lat temu zanieść film do wywołania z najpowszechniejszym zamówieniem "po jednym z udanych proszę" - to przypuszczam, że dostałbym odbitkę z pierwszej wersji :smile:

espresso - Sro 11 Paź, 2017

T.B. napisał/a:
Tak, ciekawie wygląda z tym dodanym ziarnem.

Gdyby to były osobne zdjęcia i gdyby ...siąt lat temu zanieść film do wywołania z najpowszechniejszym zamówieniem "po jednym z udanych proszę" - to przypuszczam, że dostałbym odbitkę z pierwszej wersji :smile:


Nigdy* nie nosiłem filmów do wołania. Lubię mieć wpływ na efekt końcowy. Wiec od zawsze moczę sam.

*raz zaniosłem, to było smutne doświadczenie.

Damian L - Wto 07 Lis, 2017

Otwarcie Stadionu Slaskiego
T.B. - Nie 21 Paź, 2018

10. Pracownicy winnicy


bhpchmiel - Czw 25 Paź, 2018

Takich kilka moich pociech:))
11.
DSC_3662 by Marcin Chmielecki, on Flickr

12.
DSC_3629 by Marcin Chmielecki, on Flickr

13.
DSC_3502 by Marcin Chmielecki, on Flickr

14.
DSC_3482 by Marcin Chmielecki, on Flickr

15. Mały agent też się załapał:))
DSC_3485 by Marcin Chmielecki, on Flickr

witkot - Wto 06 Lis, 2018

Mały agent trzyma wszystko w garści
Pięknie :wink: :mrgreen:

icterus - Pon 17 Gru, 2018

16
Na plaży w Acapulco

tiuro - Sob 09 Lis, 2019

Fish Market na plaży - Zanzibar
tiuro - Sob 09 Lis, 2019

Arusha - Tanzania

PS. komentarze mile widziane zawsze

TomPL2 - Pią 29 Lis, 2019

Świetne reportażowe, masz dobre oko :cool:
tiuro - Pią 29 Lis, 2019

dzięki!

Zachęcony, wrzucam Masajów! ;-)

LiSzajFuj - Sob 11 Sty, 2020

Nr 30
LiSzajFuj - Pon 22 Lut, 2021

31
LiSzajFuj - Wto 09 Mar, 2021

32
mrooq - Sro 28 Kwi, 2021

33. Iran


34. Iran


35. Shiraz, Iran


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group