forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - ASTROFOTOGRAFIA 2017

Wujek_Pstrykacz - Nie 01 Sty, 2017
Temat postu: ASTROFOTOGRAFIA 2017
Zapraszam!
cygnus - Wto 03 Sty, 2017

Mam tu dwie fotki z koniunkcji Księżyca i Venus. Zrobione przy użyciu innych obiektywów, Nikon D600. Odległość obiektów spora, w dopuszczalnej rozdzielczości Wenus jest już kropką.
sokarsg-1 - Nie 29 Sty, 2017

3. M42
_IGP0077_MR by Jan Kowalski, on Flickr

W życiu bym nie powiedział, że stareńkim K-X ze statywu da się takie zdjęcie zrobić. Chyba się zainteresuję głębiej tematem.

Arek - Nie 29 Sty, 2017

Da się nim zrobić znacznie więcej :)
Madrian - Czw 02 Lut, 2017

Najlepiej wyposażyć się w prosty statyw do teleskopu EQ3-2 i wyposażyć go w napęd osiowy. po zgraniu go z płaszczyzną ekliptyki, można robić bardzo długie naświetlania i serie zdjęć do późniejszego stackowania, bez rozmycia obiektów. Co prawda pęknie na taki sprzęt z 1200 gold dublonów polskich, ale jest niezły wstęp do astrofotografii.

[ Dodano: Nie 05 Mar, 2017 14:42 ]
Taka mała wykopka i dowód, że kompakt z zoomem i zwykły statyw to trochę za mało na dobre wyniki.
Zdjęcia robione z Sony DSC-HX400V, prawie z centrum Warszawy. Niebo paskudnie zaświetlone, zwykły statyw bez napędu, krótkie naświetlanie. W przypadku Wenus, nawet bardzo krótkie, bo "kokietka" robi flarę jak się patrzy, co skutecznie zasłania jej okrągłą figurę. :) Ale udało się dojrzeć fazę.

4. Wenus crop.



5. Wenus pełne. Zoom optyczny 50x



6. M42 z Warszawy, na kiepskim sprzęcie.


Robert41 - Wto 28 Mar, 2017

7. Jowisz z dzisiejszej nocy. ED 80/600 + Hyperion 5 mm, Nikon D 3200
sokarsg-1 - Wto 28 Mar, 2017

To stack czy też takie idealne warunki były?
Robert41 - Wto 28 Mar, 2017

sokarsg-1 napisał/a:
To stack czy też takie idealne warunki były?


To stack z filmu kręconego Nikonem, ponad 400 klatek z 5000.

[ Dodano: Sob 01 Kwi, 2017 16:48 ]
8. Dzisiejsze plamy na Słońcu.

mickey93 - Czw 13 Kwi, 2017

9.
księżyc z 9 kwietnia 1200mm F5 z nikon d7200


10.
ISS 2400mm F10 ISO 400 czas 1/400 "jasność" stacji -3,2mag

Arek - Pią 14 Lip, 2017

Księżyc z nocy 13/14 lipca.
srebakominikon - Sob 29 Lip, 2017

dzisiejszy księżyc
bhpchmiel - Wto 01 Sie, 2017

Takie z ostatniej soboty - niebo czyste, wieś niedaleko Czyżewa

13.
DSC_9578

14.
DSC_9573

witkot - Wto 01 Sie, 2017

Koniec świata- Chmielciu wstawia w astrofotografii :mrgreen:
ps.Marcin masz miliony wypalonych pikseli na matrycy.Widać gołym okiem :mrgreen: :mrgreen:

bhpchmiel - Wto 01 Sie, 2017

Witek sytuacja na wątku fotoloto zmusiła mnie do znalezienia sobie nowego wątku:)))))))))) :mrgreen: :lol: :cool:
A co pikseli bardziej bym obstawiał zwiechę monitora :) )))))

Wujek_Pstrykacz - Wto 01 Sie, 2017

Chmielu wstawiaj stalowe ptaki. :razz:
bhpchmiel - Wto 01 Sie, 2017

Wujek_Pstrykacz, a te astro nie podobają się? Samolotów na razie nie będzie, bo mam w kolejce fotki z dwóch rodzinnych imprez... :razz: :roll:
Wujek_Pstrykacz - Wto 01 Sie, 2017

Podobają się. :grin:
witkot - Wto 01 Sie, 2017

bhpchmiel napisał/a:
Wujek_Pstrykacz, a te astro nie podobają się? Samolotów na razie nie będzie, bo mam w kolejce fotki z dwóch rodzinnych imprez... :razz: :roll:

Marcin musisz założyć wątek:
IMPREZY RODZINNE :mrgreen:

bhpchmiel - Wto 01 Sie, 2017

witkot napisał/a:
bhpchmiel napisał/a:
Wujek_Pstrykacz, a te astro nie podobają się? Samolotów na razie nie będzie, bo mam w kolejce fotki z dwóch rodzinnych imprez... :razz: :roll:

Marcin musisz założyć wątek:
IMPREZY RODZINNE :mrgreen:


Hahahahahahahha:)))

Preskaler - Czw 03 Sie, 2017

Też się zdziwiłem jak zobaczyłem w "makro" zdjęcia "Chmiela"ale w "astro" to już zupełnie osłupiałem! :shock:
A w dodatku to są świetne foty!
GRATULACJE!

Arek - Pon 07 Sie, 2017

Zaćmienie Księżyca z dnia 7 sierpnia 2017 roku.
Canon EOS 80D + Sigma S 500 mm f/4 OS HSM.

Arek - Pon 07 Sie, 2017

No i jeszcze jedno. W sumie nie wiem czy do astro czy do lotniczej ;)
Negatyw - Pon 07 Sie, 2017

Witam
Moja pierwsza próba, zaćmienie Księżyca 7 sierpnia 2017r. Samsung GX-10 + Sigma 70-300/4-5,6 DG + statyw.

avalon - Wto 08 Sie, 2017

[ Dodano: Wto 08 Sie, 2017 03:02 ]
Arek napisał/a:
No i jeszcze jedno. W sumie nie wiem czy do astro czy do lotniczej ;)

Zazdroszczę podwójnego farta. Jedyny raz gdy przypadkiem zaobserwowałem przelot na tle tarczy, byłem uzbrojony tylko w
nagie oko ;P
Też coś wrzucę. Na początek takie zwyczajne a później wrzucę małe prowokacje. W sumie to chciałem odpuścić to częściowe zaćmienie. Pojechałem w okolice najwyższego, pobliskiego wzgórza aby tylko zerknąć czy jest sens zawracać sobie głowę i pożałowałem, że nie przyjechałem wcześniej :P Koniec końców, odjechałem 30min po północy :P

Arek - Wto 08 Sie, 2017

Ładny krajobrazik :)

Negatyw, pierwsze chyba poruszone.

Negatyw - Wto 08 Sie, 2017

Nie przygotowałem się do zdjęć. Okazało się, że księżyc nie pojawił się między domami na co liczyłem, więc musiałem wyjść i szukać odpowiedniego miejsca. Później okazało się, że pilot nie działa i przestawiłem na samowyzwalacz. Niestety statyw mam kiepski, chybotliwy. To pierwsze zdjęcie jest na ustawieniach chyba z przed dwóch lat. Dobrze, że akumulator naładowałem. Gdybym miał czas to pojechał bym do Gdyni bo tam mogłem zrobić zdjęcie z wysokości z księżycem wschodzącym nad morzem. Pierwsze zdjęcie: 300mm, f/8 ISO 200, 1/6s, drugie: 300mm, f/5,6 ISO 200, 1/45s. Oba kadrowane, oczywiście w różnym stopniu. Przy czasie 1/6s musiało być poruszone, chociaż bardziej mi to wygląda na poruszenie z powodu ruchu księżyca.
rockatansky - Wto 08 Sie, 2017

Witam,
Ja się do fotografowania zaćmienia nie przygotowałem, ale jak się tak ładnie na wprost balkonu wynurzył złapałem co było pod ręką czyli Fuji X-E2s+XF 55-200 i oto efekt:

avalon - Wto 08 Sie, 2017

Dorzucam jak obiecałem, do tematu :D
Na wzgórzu trafiłem jeszcze dwie osoby świadomie chcące utrwalić częściowe zaćmienie, w tym jeden gościu robił to analogowym Olympusem OM, ot taka ciekawostka. Ciekawostką jest też, że większość młodzieży, która przyjechał na to wzgórze, nie miała pojęcia, że w ogóle takie zjawisko ma akurat ma miejsce.

T.B. - Wto 08 Sie, 2017

Hmm.. to po co ta młodzież przyjeżdża na to wzgórze? :???:
avalon - Wto 08 Sie, 2017

T.B. napisał/a:
Hmm.. to po co ta młodzież przyjeżdża na to wzgórze? :???:

Piwko tudzież coś mocniejszego, przytulanie, mizianie, itp. szczególnie w godzinach wieczornych. Bywa też, że urządzane są sobie ogniska, czasem jakiś piknik rodzinny no i bywają oczywiście turyści lub mieszkańcy podziwiający widoki. Zdarzali się też fani sportów motorowych wjeżdżający na szczyt nie tylko motocyklami crossowymi, quadami ale nawet miejskimi terenówkami. A co, prawko niedawno zdane, ojciec dał kluczyki, trzeba było zaszpanować. Na szczycie jest niewielki pomnik żołnierzy, który jednego roku był dewastowany trzykrotnie. Któregoś roku; stosunkowo niedawno, ustawiono duży kamienny stół z zegarem słonecznym pośrodku. Dosyć szybko ktoś zajął się masywnym gnomonem, po prostu go złamano. Wczoraj zauważyłem, że nawet sam kamienny stół nie oparł się zakusom jakiś osiłków. Odłupano spory fragment z 40cm grubości kamiennego blatu. Jakby kogoś to interesowało, wzgórze to Bałczyna, drugie najwyższe wzgórze w Wielkopolsce. Wzgórza ostrzeszowskie są przedłużeniem wału trzebnickiego. Wiosną biegnie przez to wzgórze trasa Crossu Ostrzeszowskiego, cyklicznej imprezy z dużą tradycją.
A to wszystko przy okazji tematu astronomicznego :D Idę zdawać na przewodnika ;P

ophiuchus - Wto 08 Sie, 2017

Fajne foty (plus opowieść :D ), u mnie niestety niebo było zasnute kulturalnie chmurami, więc tylko powzdychałem.
T.B. - Wto 08 Sie, 2017

Cytat:
wzgórze to Bałczyna ...

Wynika, że to w stronę moich stron rodzinnych trochę, ale nie przypominam sobie, żebym coś słyszał dotychczas o tym wzgórzu. Wygląda na to, że nawet koło niego przejeżdżałem i przejeżdżam nie raz przez lat ...dziesiąt :smile:

witkot - Wto 08 Sie, 2017

Arek za 16 -tkę wielkie gratki :roll:
avalon - Wto 08 Sie, 2017

T.B. napisał/a:
Cytat:
wzgórze to Bałczyna ...

Wynika, że to w stronę moich stron rodzinnych trochę, ale nie przypominam sobie, żebym coś słyszał dotychczas o tym wzgórzu. Wygląda na to, że nawet koło niego przejeżdżałem i przejeżdżam nie raz przez lat ...dziesiąt :smile:

Z pewnością, jeśli jechałeś krajową 11-ką. To ta najdłuższa smuga świateł, na wprost :D Za dnia jadąc tą trasą, wzgórze jest bardzo dobrze widoczne.

[ Dodano: Sro 09 Sie, 2017 14:00 ]
No to jeszcze dwie foty z łysym jako motywem przewodnim. Choć nie wiem czy powinienem zamieścić tutaj, czy raczej w wątku fotografii nocnej.

Soniak10 - Czw 10 Sie, 2017

Jakby ktoś miał wątpliwości, to ta pozioma czarna krecha od UFO do prawego brzegu zdjęcia NIE JEST RAMIENIEM LATARNI ULICZNEJ :mad: tylko SMUGĄ CIEMNEJ MATERII :mrgreen:
W związku z tym mam pytanie do znawców: czy Międzynarodowa Unia Astronomów (czy jakoś-tak) lub Ktokolwiek Inny, nie obiecała sowitej nagrody za przedstawienie NAMACALNEGO (prawie) dowodu na istnienie ciemnej materii? I gdzie należy złożyć wniosek: do Komitetu Noblowskiego?

studioP - Sob 12 Sie, 2017
Temat postu: Perseid
Pierwszy w tym roku forumowy Perseid i dla mnie pewnie ostatni, bo dzisiaj, z okazji maksimum, nadciągają chmury burzowe...

Nr 26

cumulus - Sro 30 Sie, 2017

Droga mleczna. Jedna klatka 15min naświetlania.
27.

mickey93 - Sob 09 Wrz, 2017

słońce z wczoraj, wraz z plamami które ostatnio wywołoały trochę zamieszania
28.

stalowypępek - Pon 18 Wrz, 2017

cumulus, jakiego iso użyłeś, że przez 15 min tylko tyle udało się zarejestrować? Swoją drogą po co te krzaki?
goornik - Sro 18 Paź, 2017

Dzisiejsza koniunkcja Księżyca i Wenus (plus gratis η Vir pod Wenus)
Fuji X-E2 + Nikkor 300/4,5 IF-ED

Master Yoda - Sro 25 Paź, 2017

7 kwiecień, 14;47, zdjęcie przypadkowe ( fotografowałem zegarki :lol: ) ...iphonem.
Jedno to Słońce, drugie...? :cry:
30.

Arek - Czw 26 Paź, 2017

Odblask.
Master Yoda - Czw 26 Paź, 2017

Dzięki, jednak na niebie widziałem gołym okiem jakieś "ciało"....
avalon - Czw 26 Paź, 2017

Arek napisał/a:
Odblask.

A spiskowcy powiedzieliby, że orb :P

Arek - Czw 26 Paź, 2017

Klasyczne UFO :)
Master Yoda - Czw 26 Paź, 2017

Żartujecie a ja dalej nic nie wiem :grin: :smile:
Kerebron - Czw 26 Paź, 2017

No właśnie, wy sobie żartujecie a tu wyraźnie widać, że to Gwiazda Śmierci się zbliża... :shock: :twisted:
avalon - Czw 26 Paź, 2017

Arek napisał/a:
Klasyczne UFO :)

Bo klasyczny NOL zawsze atakuje od strony słońca... Każdy to wie :grin:

slimakfoto - Wto 14 Lis, 2017

nr.30,31
Pod Szczecinem na zaświetlonym miejscu.
30s bez prowadzenia.

Czy ktoś może polecić jakąś miejscówkę z widokiem na góry w Parku Ciemnego Nieba w Izerach ?
Wybieram się w weekend.
Pozdr

cumulus - Pon 20 Lis, 2017

stalowypępek napisał/a:
cumulus, jakiego iso użyłeś, że przez 15 min tylko tyle udało się zarejestrować? Swoją drogą po co te krzaki?


Iso 100. Dlatego miałem mało szumów. Nie obrabiałem tez tego zdjęcia bardzo masakrycznie żeby wszystko powyciągać.

LiSzajFuj - Sob 25 Lis, 2017
Temat postu: astro
niebosklon
FotoVideo - Sob 25 Lis, 2017

Najlepsze zdjęcie w tym temacie Pozdrawiam !
Arek - Sob 25 Lis, 2017

Tyle, że trochę za niebiesko chyba.
FotoVideo - Sob 25 Lis, 2017

Bo to ciała niebieskie przecież ! No i Arka księzyc bardzo mi się podoba !
Wujek_Pstrykacz - Nie 26 Lis, 2017

Numerujemy kolejno zdjęcia - panie i panowie. :grin:
LiSzajFuj - Nie 26 Lis, 2017

Sorry :oops:
Arek - Nie 03 Gru, 2017

Dzisiaj mamy największą superpełnię w 2017 roku. Fotka sprzed chwili. Przez dziury w chmurach i przez cienkie cirrusy. Dokumentacyjnie.
LiSzajFuj - Nie 03 Gru, 2017

U mnie nie ma dziur w chmurach :-(
Fajnie wyszedł.

BeautySensitive - Sro 06 Gru, 2017

Arek, fajny =D
Master Yoda - Pią 08 Gru, 2017

@Arek, to jasne miejsce na godzinie 9, co to jest?
Arek - Pią 08 Gru, 2017

Master Yoda, https://pl.wikipedia.org/wiki/Aristarchus_(krater_ksi%C4%99%C5%BCycowy)
Master Yoda - Pią 08 Gru, 2017

Dzięki, wczoraj obserwowałem Księżyc i mnie zaintrygował ten punkt :cool:
avalon - Pon 01 Sty, 2018

Sylwestrowe halo... choć raczej już noworoczne.
slimakfoto - Wto 02 Sty, 2018

35.
Wczorajsza superpełnia.
Pierwszy dzień roku i już największa pełnia w roku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group