forum.optyczne.pl

Edycja zdjęć cyfrowych i oprogramowanie - Drukowanie zdjęć

dexdorma310878 - Wto 17 Sty, 2017
Temat postu: Drukowanie zdjęć
Cześć,
Na początku bardzo dziękuje za pomoc w innych tematach, mam nadzieje że też pomoże to innym.
Nadszedł czas drukowania zdjęć u fotografa.

Przygotowałem zdjęcia do drukowania, (są juz wyostrzane nie które elementy zdjęcia (oczy, włosy- filtr górnoprzepustowy) jak niżej ustawiłem rozmiar i Dpi(300)w formacie JPG.

Po ustawieniu rozmiaru(15,2x21,00), bo taki chciałem mieć



Z wykadrowanym zdjęciem, użyłem jeszcze maski wyostrzającej
o takich ustawieniach bo czytałem ,że w wysokiej rozdzielczości zdjęcia powinny mieć mniej więcej taki parametry.



Na zdjęcia czekałem zaledwie parę minut, ale to co wyszło to normalnie , dramat zdjęcie ma inne kolory , i jest mega ostre
jak nie to .inne kolory nagle kosmyk włosów zrobił się fioletowy
Druga próba......
Zrobiłem próbę u fotografa drugą i całkowicie usunąłem Ostrość o której wcześniej pisałem(oczy , włosy - filtr górnoprzepustowy).
jak i nie wyostrzałem na samym końcu(maska wyostrzjąca)
Rozmiar ten sam itd, - zdjęcie wyszło miększe, i w sumie ładniejsze, ale powstał zafarb na włosach fioletowy

Gdzie leże błąd
1. Obrabiam w PS6
2. Laptop , więc nie cudo graficzne- tu na pewno kolory się różnią
3. Czasami stosuje różne akcje na swoim zdjęciu , czy to może dlatego kolory na drukarce wychodzą przekłamane

Pan z zakładu fotograficzne twierdzi, że lepiej przynieść, goły plik, ale przecież nie po to się spędza kilka godzin przy zdjęciu, by po wydruku był niezły sajgon

paul80 - Sro 18 Sty, 2017

Zanieś goły plik i wtedy sobie porównasz :wink:

dexdorma310878 napisał/a:
Pan z zakładu fotograficzne twierdzi, że lepiej przynieść, goły plik


Pan fotograf dobrze twierdzi, bo taki monitor nie służy do obróbki zdjęć, ma bardzo duże przekłamania kolorów.

muzyk - Czw 19 Sty, 2017

dexdorma310878 napisał/a:
2. Laptop , więc nie cudo graficzne- tu na pewno kolory się różnią

dexdorma310878 napisał/a:
lepiej przynieść, goły plik,

i jeśli chcesz, swój "nie goły".

viss - Pią 20 Sty, 2017

A w jakiej przestrzeni barw to robisz?
muzyk - Pią 20 Sty, 2017

viss napisał/a:
A w jakiej przestrzeni barw to robisz?

Nie robię, bo nie drukuję póki co tyle, by się nad tym zastanawiać.
Najpierw jakiś monitor z Adobe RGB rzędu 95-99% wypadałoby mieć, a jeśli tego brak, to cóż... pozostaje "na oko" :mrgreen: plus skalibrowany LG (skalibrowany w jakimś tam stopniu).

komor - Pon 23 Sty, 2017

muzyk, naprawdę nie da się przygotować zdjęć do amatorskiego wydruku foto, bez posiadania monitora AdobeRGB? :) Tym bardziej, że sporo miejsc usługowych zdaje się nie wychodzi poza sRGB z plikami…
muzyk - Wto 24 Sty, 2017

komor napisał/a:
naprawdę nie da się przygotować zdjęć do amatorskiego wydruku foto, bez posiadania monitora AdobeRGB?

Ależ... pewnie, że się da. Piszcząc o AdobeRGB miałem na myśli takie wiesz, "idealistyczne podejście".

viss - Sro 25 Sty, 2017

muzyk napisał/a:
viss napisał/a:
A w jakiej przestrzeni barw to robisz?

Nie robię, bo nie drukuję póki co tyle, by się nad tym zastanawiać.
Najpierw jakiś monitor z Adobe RGB rzędu 95-99% wypadałoby mieć, a jeśli tego brak, to cóż... pozostaje "na oko" :mrgreen: plus skalibrowany LG (skalibrowany w jakimś tam stopniu).


Uch nie rozumiem deko. Pytanie bylo raczej do autora watku. Moze ma ProPhotoRGB i pracujac w PSie nawet nie zauwazy roznicy. Albo sRGB, bo to kazdy potrafi wydrukowac, albo dolaczyc profil, albo poprosic o ich profil pod papier (tak najlepiej).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group