forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Lumix FZ50 czy lustrzanka Olympus E-510???

Maverick666 - Sob 10 Maj, 2008
Temat postu: Lumix FZ50 czy lustrzanka Olympus E-510???
Witam ponownie!

Pomimo, że wcześniej odrzuciłem lustrzanki, to jakoś tak wyszło, że jednak myślę o Olympusie E-510.
Z kompaktów zdecydowałem się na LUMIXa FZ50, ale ciągle się waham.
Lustrzankę musiałbym kupić gdzieś w Stanach za ok. 610 USD (zestaw double kit)
Co Wy byście polecili pod względem uniwersalności i jakości zdjęć?
I czy sądzicie, że gwarancja bardzo się przydaje? Bo przy zakupie ze Stanów ich gwarancja w Europie chyba nie ma zastosowania...

Pozdrawiam
Maverick666

rafalg - Nie 11 Maj, 2008

Lustrzanka zawsze będzie lepsza niż kompakt, tylko trzeba trochę się bardziej przyłożyć do zdjęć niż przy kompakcie. Co do gwarancji USA to w europie nie obowiązuje, jak się zepsuje trzeba do stanów wysyłać.
MM - Nie 11 Maj, 2008

Zdecydowanie warto kupić lustrzankę, nie będziesz tego żałował. Ten model Olka jest jakby stworzony dla amatorów chcących mieć lustrzankę.
mavierk - Nie 11 Maj, 2008

Maverick666 napisał/a:
Ten model Olka jest jakby stworzony dla amatorów chcących mieć lustrzankę.
I ja się zgodzę z MM, e-510 jest chyba najwygodniejszym aparatem w tej kategorii cenowej (w porównaniu do d40, e-410, 350/400d, a100), przynajmniej w moich dłoniach bardzo wygodnie leży.
P_M_ - Nie 11 Maj, 2008

mavierk napisał/a:
Maverick666 napisał/a:
Ten model Olka jest jakby stworzony dla amatorów chcących mieć lustrzankę.
I ja się zgodzę z MM, e-510 jest chyba najwygodniejszym aparatem w tej kategorii cenowej (w porównaniu do d40, e-410, 350/400d, a100), przynajmniej w moich dłoniach bardzo wygodnie leży.

Masz dziwne rece. Nie bardzo sie zgadzam odnosnie jego wyzszosci wzgledem wygody nad d40, ale a100 to juz pojechales po bandzie.

Olek na poczatek bedzie niezly, ale schody pojawia sie, kiedy zachce sie koledze dokupic osprzetu, bo kitowce nie beda go zadowalac...
Nie bede sie rozpisywal, bo duzo bylo na ten temat. Wystarczy przejrzec forum. Fakt jednak pozostaje faktem, ze ten olympus, czy d40 (body z malym przebiegiem to circa 700pln - jak za kompakt!) wypluje z siebie duzo lepszej jakosci fotki, niz jaka kolwiek produkowana obecnie hybryda, kiedy zapiac do nich jakies znosne szklo. Nie musi byc z gornej polki.

rafalg - Nie 11 Maj, 2008

P_M_ napisał/a:
mavierk napisał/a:
Maverick666 napisał/a:
Ten model Olka jest jakby stworzony dla amatorów chcących mieć lustrzankę.
I ja się zgodzę z MM, e-510 jest chyba najwygodniejszym aparatem w tej kategorii cenowej (w porównaniu do d40, e-410, 350/400d, a100), przynajmniej w moich dłoniach bardzo wygodnie leży.

Masz dziwne rece. Nie bardzo sie zgadzam odnosnie jego wyzszosci wzgledem wygody nad d40, ale a100 to juz pojechales po bandzie...

.


Buuuuuuuuuuhahahaha dobre, naprawdę dobry tekst.

MC - Pon 12 Maj, 2008

Hehe, tekst nie tylko dobry, ale i prawdziwy :mrgreen:
Maverick666 - Pon 12 Maj, 2008

Dzięki za wszystkie rekomendacje :-)
I hmmm...
Widzę, że wszyscy są za E-510.
Nie pozostaje mi nic innego, jak się na niego zdecydować...

Myślę o sprowadzeniu go ze stanów przez amazon.com - paczką.
Czy wiecie może jak wygląda sprawa z cłem?
Czego mogę się spodziewać i jak to ominąć???
A może znacie jakieś sprawdzone sklepy internetowe w Chinach albo Japonii? Podobno są jeszcze tańsze...

Pozdrawiam
Maverick666

MC - Wto 13 Maj, 2008

Maverick666 napisał/a:
Czy wiecie może jak wygląda sprawa z cłem?
Czego mogę się spodziewać i jak to ominąć???

Jesli jestes uczciwy, to clo zaplacisz. Proste jak konstrukcja cepa.

MM - Wto 13 Maj, 2008

Skoro kolega się już zdecydował na konkretny model to wątek zamykam. Nie będziemy tutaj doradzali jak oszukiwać Skarb Państwa :twisted:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group