forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Laptop do fotografii i filmów (2000 zł)

Matpol7 - Nie 29 Sty, 2017
Temat postu: Laptop do fotografii i filmów (2000 zł)
Witam, chciałbym zorientować się w temacie laptopów do obróbki zdjęć i tetheringu i obróbki zdjęć oraz filmów.
Chodzi mi o laptopa w cenie 1000 zł - 2000 zł, czy w tej cenie można znaleźć coś dobrego?
Mam jakąś tam wiedzę o "komputerologi" ale o zastosowaniu sprzętu komputerowego w fotografii wiem bardzo mało.
Moje pytania:
1. Jaka matryca; błyszcząca czy matowa? Z jednej strony boję się że matryca błyszcząca będzie przesycać kolory, ale czy na matowej nie będą one zbyt wyprane? Wiem, że mogę dopiąć jeszcze monitor jeśli ten w laptopie byłby jakimś dramatem.
2. Jaka karta graficzna?
3. Procesor?
4.RAM? Wystarczą 4 GB?

Oprócz fotografii chciałbym na laptopie wykonywać podstawowe zadania, ale nie chciałbym żeby po 0,5 roku był zepsuty, a słyszałem że w tańszych modelach się to zdarza.
Jeśli ktoś wie jakie parametry powinien mieć laptop do obróbki filmów Full HD to proszę o podzielenie się wiedzą, chyba, że w tej cenie o obróbce filmów na laptopie mogę zapomnieć. Pamięć nie musi być gigantyczna bo i tak prawdopodobnie zajdzie potrzeba zakupienia dysku zewnętrznego :mrgreen: Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wojmistrz - Nie 29 Sty, 2017

1. Mat i to raczej bezdyskusyjnie.
2. Pod oprogramowanie, fajnie jeśli będzie mieć wydajne CUDA lub OpenCL.
3. Optymalny co do ceny. Jeśli intel, to zdało by się i5. i3 raczej odczuwalnie za słabe, a i7 to praktycznie jak i5 z niepotrzebnymi ci elementami.
4. Nie rób sobie jaj :) 4GB, przy montażu filmów... Pomnóż to x4 i wstępnie będzie OK.

Wybieraj taki model, by potem móc zmieniać w nim to czy owo.

Matpol7 - Pon 30 Sty, 2017

No to w tej cenie będzie ciężko..
RAMu więcej niż 8gb w tej cenie nie ma.
Rozumiem, że jakikolwiek intel HD graphic sobie nie poradzi.
Czyli do filmów laptopa w tej kwocie nie znajdę, do zdjęć może i się uda.

Wojmistrz - Pon 30 Sty, 2017

Intel sobie poradzi... w tej cenie :)
Matpol7 - Pon 30 Sty, 2017

Co myślisz o tym?
Pomijając RAM, typ matrycy sprawdziłbym w sklepie.
Dell Inspiron 15
Rozdzielczość nie za mała?

Wojmistrz - Pon 30 Sty, 2017

Na pokładzie nVidia 920M + prockowa intela, przez HDMI zewnętrzny monitor i looz, dodałbym tylko ramu do co najmniej 8GB.
Matpol7 - Pon 30 Sty, 2017

Czyli jednak się da :mrgreen:
Dzięki :mrgreen:

komor - Sro 01 Lut, 2017

W pecetach nadal robią 15-calowe ekrany z rozdzielczością 1366x768? :shock: Nie da się dołożyć paru stówek i mieć trochę większą rozdzielczość?
slonkaap - Pią 03 Mar, 2017
Temat postu: Jaki laptop do zdjec
Prosze bardziej doswiadczonych kolegow o pomoc.Chce kupic laptopa,przy po ocy ktorego bede mogl w koncu nauczyc sie obroki zdjec.Pod uwave biore Lenowo 310-15 ISK, HP 15-ay 157 nw oraz Acer E155756.Takie sugestie otrzymalem w sklepach z tym sprzetem.Prosze o konkretne rady.Pozdrawiam
komor - Sob 04 Mar, 2017

slonkaap, scaliłem Twoje pytanie do istniejącego już wątku. Budżet chyba mniej-więcej się zgadza z aktualnym tytułem wątku?
Marlut - Sob 04 Mar, 2017

slonkaap, oj namachasz się myszą na takim ekraniku, pomyśl od razu o zewnętrznym monitorze.
slonkaap - Sob 04 Mar, 2017

Czyli jakie wyjscie.Zamiast laptopa kupic kompa
Marlut - Sob 04 Mar, 2017

Jeśli nie potrzebujesz komputera przenośnego zdecydowanie tak.
Wojmistrz - Pon 06 Mar, 2017

Potwierdzam, jeśli tylko możesz zrezygnować z laptopa na rzecz stacjonarnego, wybierz stacjonarny. Nie musisz kupować Bóg wie jak mocnego kompa, ale różnicę między zbliżonymi parametrami, gdzie do stacjonarnego większość porównywalnych podzespołów jest tańsza, możesz wsadzić np w lepszy monitor. Na stacjonarnym się również łatwiej i bardziej komfortowo pracuje, bo pełnowymiarowa klawiatura, mysz czy duży ekran z wysoką rozdzielczością na prawdę pomagają w pracy. Warto też pamiętać, że budowa "z klocków" umożliwi ci ulepszanie z czasem tych komponentów, jakie okażą się najsłabszym ogniwem twojego zestawu. Możesz określić jakiś konkretny budżet?
Gajwer - Czw 15 Cze, 2017

Na co się zdecydowałeś?
remkab - Sob 24 Cze, 2017

Intel albo Apple kup - wymagania takie jak chcesz możesz dobrać

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group