forum.optyczne.pl

Wolne tematy - Najczęściej fotografowane miasta świata

Presleys - Pon 30 Sty, 2017
Temat postu: Najczęściej fotografowane miasta świata
Czy można wrócić z Paryża bez zdjęcia z wieżą Eiffla? Oczywiście, że tak, ale zdecydowana większość z nas nie może się oprzeć pokusie, aby ją sfotografować. I nie ma w tym nic dziwnego, że lubimy dokumentować swoje podróże na zdjęciach, aby później do nich wracać.

Przeanalizowaliśmy dane z serwisów stokowych i z 507 miast w 194 państwach wyłoniliśmy TOP 20 najczęściej fotografowanych miast na świecie. Jesteście ciekawi wyników naszych badań? Sprawdźcie koniecznie czy już tam byliście i gdzie warto się wybrać z aparatem! :wink:

http://pixers.pl/blog/318...e-miasta-swiata

proJonasz - Sro 24 Sty, 2018

Raczej nie, ale z wykorzystaniem takiego zdjęcia radzę uważać, zwłaszcza jeśli robimy je wieczorem, ponieważ instalacja świetlna na wieży jest chroniona prawem autorskim. Tak prawdę mówiąc wykorzystywanie zdjęć architektury budzi wiele sprzeczności, no chyba, że wykorzystuje się je do użytku własnego.
adik - Wto 06 Lut, 2018

A ja spotkałem się z opinią prawnika, że jeśli dany twór architektury ma tabliczkę i jest podpisany, że zaprojektował go architekt taki i taki, to fotograf udostępniając zdjęcie powinien to umieścić w podpisie, natomiast większość budynków podpisu autora po prostu nie ma, wtedy należy uznać, że skoro autor się nie podpisał, to wyraził zgodę na udostępnianie anonimowe. Co o tym myśleć, sam nie wiem, przekazuję suche fakty.
fatman - Wto 06 Lut, 2018

Dopóki fotografujemy z przestrzeni publicznej a nie np. z działki wlaściciela budynku to prawo jest po naszej stronie.
T.B. - Wto 06 Lut, 2018

Dopóki mamy - tak jak w Polsce - wolność panoramy.
(We Francji, Belgii, Włoszech i Grecji, a także na Białorusi i Ukrainie nie obowiązuje.)

Usjwo - Sro 07 Lut, 2018

T.B. napisał/a:
Dopóki mamy - tak jak w Polsce - wolność panoramy.
(We Francji, Belgii, Włoszech i Grecji, a także na Białorusi i Ukrainie nie obowiązuje.)

Dopuki nie wykorzystujemy zdjec komercyjnie chyba nam nic nie grozi.

Cytat:
Sprawdźcie koniecznie czy już tam byliście i gdzie warto się wybrać z aparatem

Bylem w 7 z 20, (nie licze pobytu tylko na samych lotniskach). W tym roku palnuje byc conajmniej w Berlinie :) .

T.B. - Sro 07 Lut, 2018

Usjwo napisał/a:
Dopuki nie wykorzystujemy zdjec komercyjnie chyba nam nic nie grozi.

Tak jest np. w Słowenii, Bułgarii, czy na Islandii.

(Mówię o prawie. Jego przestrzeganie i egzekwowanie to na pewno inny temat.)

fatman - Sro 07 Lut, 2018

Zostały mi do odwiedzenia:

Singapur (w maju będę)
Melbourne
Pekin
Sydney
Bangkok
Szanghaj

T.B. - Sro 07 Lut, 2018

A ja byłem w Londynie. Ha! :grin:
WueN - Sro 07 Lut, 2018

Byłem tylko w dwóch: Konstantynopolu i Moskwie.
PDamian - Sro 07 Lut, 2018

Coś jak lista miejsc na które najchętniej siadają muchy.
komor - Czw 08 Lut, 2018

PDamian, zazdrość przez Ciebie przemawia. :)
Usjwo - Czw 08 Lut, 2018

WueN napisał/a:
Konstantynopolu

Nie wiem czy sie liczy, bo wtedy jeszcze aparatow nie bylo ;)
PDamian napisał/a:
Coś jak lista miejsc na które najchętniej siadają muchy.

To lista najpopularniejszych turystycznie miast, wiec nie dziwne ze i zdjec tam robia najwiecej
fatman napisał/a:
Zostały mi do odwiedzenia:

a mi dokladnie odwrotnie (oprocz Paryza) :D

adik - Czw 22 Lut, 2018

A to ja byłem w Londynie, czyli jestem schematyczny i statystyczny :D w najcześciej fotografowanym miescie świata.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group