forum.optyczne.pl

Warsztat foto, literatura, teoria, art - Film poklatkowy

Matpol7 - Pon 13 Lut, 2017
Temat postu: Film poklatkowy
Witam, interesuje mnie zrobienie filmiku poklatkowego. Aparat jest, statyw też, brakuje mi jeszcze programu i interwałomierza. Program na Windowsa, darmowy i najlepiej nie jakiś próbny. Interwałomierz jak najtańszy, ma po prostu mierzyć :mrgreen: Doradzicie?
Usjwo - Pon 13 Lut, 2017

A jaki aparat? Jak ma Wi-Fi I film nie trwa roku, to mozna applikacje na telefonie zinstalowac.
Matpol7 - Pon 13 Lut, 2017

Żadne wi-fi :grin: Canon 450d
Dżozef - Wto 14 Lut, 2017

Program firmowy i darmowy Canona, kabelek USB też. Podłączasz do kompa i masz wszystko, czy jakoś tak.
Matpol7 - Wto 14 Lut, 2017

Kompa też nie mam na zdjęciach :sad:
Usjwo - Wto 14 Lut, 2017

To najpierw ile tych klatek na sekunde/godzine/dzien/miesiac/rok?
Matpol7 - Wto 14 Lut, 2017

Kurcze, ja jestem w tym mało kumaty... Chcę, aby film był płynny więc chyba na sekundę tak z 24 klatki. Co do pojęć typu rok, miesiąc to nie umiem tego zaplanować.

[ Dodano: Wto 14 Lut, 2017 20:10 ]
Takie ujęcia by mnie interesowały: https://youtu.be/pqEGCQq1m9s
Albo taki filmik: https://youtu.be/cnAGES4LZJQ

Usjwo - Wto 14 Lut, 2017

Trzeba policzyc proporcje. Patrzac na ruch chmur to 1s to kilkanasci minut rzeczywistosci. Zalozmy 10min=1s. Przy topnieniu sniegu bedzie jeszcze wiecej, chyba ze uzyjemy suszarki, co jest bardzo dobrym rozwiazaniem.
Jak chcesz 24k/s (film jest 8K, wiec pewnie jeszcze wiecej) to mamy 10min/24=600s/24=25s, czyli jedna klatka na 25s.
O ile pierwsze zalozenie jest dobre, to calosc to pikus, ale na filmie w niektorych scenach porusza sie kamera, a to juz wyzsza (I drozsza) szkola jazdy.
Matpol7 napisał/a:
Co do pojęć typu rok, miesiąc to nie umiem tego zaplanować

a to juz latwo policzyc, tylko trzeba brac poprawke na miesiace I rok przestepny bo wyniki moga sie delikatnie roznic :wink:

Wojmistrz - Wto 14 Lut, 2017

Z Canona 450D można spokojnie 4K robić. Kup po prostu pilota na kabelku, takiego z ustawieniami. Koszt poniżej 100zł.
Matpol7 - Sro 15 Lut, 2017

No za 100 zł można kupić. A program?
Wojmistrz - Sro 15 Lut, 2017

A jaki masz? Możesz próbować na DaVinci Resolve.
Matpol7 - Sro 15 Lut, 2017

Play memories home.
Wojmistrz - Sro 15 Lut, 2017

Ja składam w Sony Movie Studio (Platinum). Tam jest o tyle prosto, że w Opcje >> Preferencje >> Edytowanie ustawiasz "Czas dla nowych nieruchomych obrazów" na 0.040s i wychodzi ci piękny poklatkowy 25fps. Dokładnie tak samo składam filmy z VideoRAW po Magic Lantern.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group