forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - A6500 hot pixele?

carlo - Sro 31 Maj, 2017
Temat postu: A6500 hot pixele?
Witam. Nagle moje zdjęcia, filmy zostały zasypane przez liczne czerwone kropki. Kropki znikają, gdy ściemnie obraz do zera albo nawet skieruje dany fragment kadru na coś ciemnego. Czy to są hot pixele? Ich rozmiar też wydaje mi się duży... Zdecydowanie jest to więcej niż pojedynczy pixel. Wrzucam pełnowymiarowe zdjęcie do wglądu http://imagizer.imageshac...5351/NVLPOB.jpg
Tutejszyn - Sro 31 Maj, 2017

To raczej są hot pixele. Strasznie dużo ich masz, jakby Twój aparat dopadła jakaś zaraza...
carlo - Sro 31 Maj, 2017

No dokładnie. Z tego co doczytałem, serwis wyłącza takie pixele i interpoluje z innych. Przecież przy takim rozmiarze i ilości zinterpolowanych pixeli mogę wręcz liczyć na jakieś deformacje przy drobnych detalach. Mam rację?
Tutejszyn - Sro 31 Maj, 2017

Ale to jest już poważna awaria. Powinni Ci ten aparat wymienić na gwarancji.
carlo - Sro 31 Maj, 2017

Kolejna obserwacja, przy wieczornym świetle i innym balansie bieli te kropki zmieniają kolor... na bardziej fiolotowy. Dziwne te hotpixele :neutral:
matys - Czw 01 Cze, 2017

Pixele same w sobie mogą być dobre ale łączenia gdzieś na płytce już niekoniecznie. Dlatego kolory mogą się zmieniać w zależności od czasu naświetlania, długości używania matrycy itd..

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group