forum.optyczne.pl

Propozycje - Sklejanie i kasowanie wiadomości

T.B. - Sro 28 Cze, 2017
Temat postu: Sklejanie i kasowanie wiadomości
Ponieważ "papier" jest cierpliwy, wnoszę następujące dwa wnioski:

1. O nie sklejanie wiadomości po upływie jakiegoś czasu, na przykład po upływie jednego dnia.

Uzasadnienie:
Proszenie o podbijanie wątków jest głupie, a jeszcze głupsze są wiadomości o treści "ping", "pong" itp.

2. O możliwość kasowania własnych wiadomości, dopóki jest to ostatnia wiadomość w wątku. Też może być ograniczona czasowo taka możliwość.

Uzasadnienie: nie wymaga uzasadnienia.


Z pełną wiarą w niezrealizowanie tych propozycji,
serdecznie pozdrawiam,
T.B.

Master Yoda - Czw 18 Sty, 2018

Przychylam sie do punktu pierwszego.
T.B. - Pon 16 Kwi, 2018

Z okazji kolejnych próśb o podbijanie wątków z rozrzewnieniem wspominam moją prostą propozycję. Realną, do zrobienia.
RobertO - Pon 16 Kwi, 2018

T.B.
Ad 1. Temat był wałkowany wiele lat temu. Łączenie postów ma właśnie na celu uniemożliwienie podbijania wątków poprzez głupie posty typu "Podbijam", "Czy ktoś pomoże", itp, itd. Skoro jakiś wątek spadł w dół to znaczy, że nie wzbudził zainteresowania i nie warto go podbijać ponad inne wątki cieszące się zainteresowaniem. W opcjach mamy możliwość albo włączenia, albo wyłączenia łączenia wątków - innych opcji (np. czasowych) tam nie ma. Jeśli wyłączymy to nie będzie próśb o podbijanie, a zacznie się właśnie podbijanie głupimi postami.

Ad 2. Jednak poproszę o uzasadnienie. Jest możliwość edycji własnych postów przez 60 minut, czy ot nie wystarcza?

Wojmistrz - Pon 16 Kwi, 2018

Ad2 Jeśli np dziś napisałem post X i jutro dodam post Y tematy się skleją i nie ma możliwości edycji takiego postu jeśli zrobiłem w nim np błąd, niepoprawny link czy napisałem cokolwiek z czego jednak chciałbym się wycofać.
T.B. - Pon 16 Kwi, 2018

To jest bardzo głupia wiadomość. Będę próbował ją usunąć lub chociaż wymazać.

[ Dodano: Wto 17 Kwi, 2018 00:26 ]
Że nie usunę, to było wiadomo.
Wymazać treści też nie mogę, bo system nie przyjmuje pustych wiadomości.
Muszę zostawić chociażby

[ Dodano: Wto 17 Kwi, 2018 00:26 ]
...

[ Dodano: Wto 17 Kwi, 2018 00:27 ]
ewentualnie

[ Dodano: Wto 17 Kwi, 2018 00:27 ]
..

[ Dodano: Wto 17 Kwi, 2018 00:27 ]
bo jednej kropki nie przyjmuje.

[ Dodano: Wto 17 Kwi, 2018 00:36 ]
Ale to kasowanie jest dla mnie mniej ważne, bo ja nie piszę głupich wiadomości.

Ważniejsze jest to pierwsze, czyli (nie)sklejanie wiadomości, który to wniosek popiera również Master Yoda oraz - jeśli dobrze rozumiem - Wojmistrz (chociaż zaadresował swoją wypowiedź ad 2).

Głosów sprzeciwu - poza Dyrekcją, której wiadomości się nie sklejają - póki co nie ma.

Nie wiem, jak było wiele lat temu, ale od tych paru lat mojej obecności na forum nie widziałem próśb o podbicie wątku dla samego podbicia. Zawsze są to prośby spowodowane tym, że ktoś chce dodać coś nowego i chciałby jednocześnie, żeby było to zauważone.

A jeśli raz na miesiąc zdarzy się oferma podbijająca wątek płaczliwym "no co, no co, czemu nikt mi nie odpowiada" - to co wielkiego?

Jeszcze co do tego kasowania - przypomnę tylko, że chodzi mi o kasowanie wiadomości pod warunkiem, że jest ona ostatnia w wątku. Jeśli jest taka opcja do włączenia, to kogo to będzie bolało, to jej ewentualne włączenie?

RobertO - Wto 17 Kwi, 2018

Cytat:
Nie wiem, jak było wiele lat temu, ale od tych paru lat mojej obecności na forum nie widziałem próśb o podbicie wątku dla samego podbicia. Zawsze są to prośby spowodowane tym, że ktoś chce dodać coś nowego i chciałby jednocześnie, żeby było to zauważone.
A jeśli raz na miesiąc zdarzy się oferma podbijająca wątek płaczliwym "no co, no co, czemu nikt mi nie odpowiada" - to co wielkiego?


wylaczenie laczenia postow to w zasadzie jedno klikniecie, wiec nie bedzie z tmy problemow. skonsultuje temat z moderatorami.


Cytat:
Jeszcze co do tego kasowania - przypomnę tylko, że chodzi mi o kasowanie wiadomości pod warunkiem, że jest ona ostatnia w wątku. Jeśli jest taka opcja do włączenia, to kogo to będzie bolało, to jej ewentualne włączenie?


niestety nie ma takiej opcji

Arek - Wto 17 Kwi, 2018

RobertO, aktywność forum spadła, dużo jest starych wyjadaczy. Ja bym na próbę to łączenie wyłączył.
RobertO - Wto 17 Kwi, 2018

Wylaczone
T.B. - Wto 17 Kwi, 2018

W imieniu własnym, Master Yody, Wojmistrza i milczącej większości - dziękuję :cool:
Wojmistrz - Wto 17 Kwi, 2018

Osobiście też dziękuję :)
komor - Wto 17 Kwi, 2018

Chłopaki, a w tej wiadomości kolegi T.B. widzicie w prawym dolnym rogu taki link „Historia edycji postu”, czy to tylko moderatorzy widzą?
T.B. - Wto 17 Kwi, 2018

Ja nie widzę.
Nic nie widzę, a kiedyś było coś w rodzaju "post edytowno x razy, ostatnio ... data, godzina".

komor - Sro 18 Kwi, 2018

Ok, dzięki T.B..

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group