forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Kompakt 400-500zł. Nowy czy używany?

jck1337 - Pią 07 Lip, 2017
Temat postu: Kompakt 400-500zł. Nowy czy używany?
Witam serdecznie.
Szukam aparatu kompaktowego do domowego użytku + zdjęcia, które będą wykorzystywane np do stron internetowych, do aukcji (allegro).

Zastanawiam się również czy lepiej kupić nowy czy też używany. I tutaj chciałbym prosić Was o radę.

Troszkę poszperałem i z nowych: (+/- 450zł)
1. Canon IXUS 185 Black (1803C001AA)
2. Nikon A100
3. Sony Cyber-shot DSC-W810

Używany:
1. SONY DSC-H300 (400zł)


Który z nich warto wybrać? Lub może w tej kwocie jest coś lepszego nowego lub używanego co jest warte uwagi?

Proszę o pomoc :(

Pozdrawiam!

srebakominikon - Pon 31 Lip, 2017
Temat postu: Re: Kompakt 400-500zł. Nowy czy używany?
jck1337 napisał/a:
Używany:
1. SONY DSC-H300 (400zł)


Mam ten aparat zakupiony nowy i dla tego mogę napisać, ze ma wiele minusów:
-bardzo ogólna instrukcja obsługi, wszystkiego musi się każdy sam nauczyć i domyśleć, chyba ze w sieci jest coś więcej, po za jak nakłada sie baterie...
-wolne ustawianie ostrości, ale gdy ustawi jest dobrze.
-bardzo duże szumy - aparat ma 20MPX na najmniejszej matrycy stosowanej w aparatach. Jeśli uzna się ze powiększenia robi się do połowy możliwości to jest bardzo dobra jakość.
-bardzo mała ilość automatycznych tematów w tym brak sport z priorytetem na szybkość migawki - da się to ustawić w trybie manualnym, ale nie ma mowy o wygodzie i szybkości w obsłudze.

plusy

-35x zoom optyczny.
-dobre makro
-tryb automatyczny ogólnie sprawdza sie bardzo dobrze.

małe podsumowanie - są lepsze aparaty, najmocniej boli zaszumienie i zła jakość zdjęć na pełnej wielkości rozmiaru.

pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group