forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Kompakt do 2 tys dla amatora

kalusia87 - Nie 30 Lip, 2017
Temat postu: Kompakt do 2 tys dla amatora
Witam, potrzebuję aparatu do zdjęć rodzinnych, turystycznych, nie planuję dokupować optyki dlatego zdecydowałam się na kompakt. Zależy mi na dobrych zdjęciach w trybie automatycznym, chociaż nie wykluczam, że będę korzystać z możliwości trybu manualnego. Poczytałam forum i rozważam następujące modele:
Sony RX100
Canon D9X
Panasonic Lx7.
Niespecjalnie zależy mi na zoomie, jakości filmów, raczej na portretach i zdjęciach w gorszych warunkach oświetleniowych. Nie upieram się przy tych modelach, jestem otwarta na propozycje i rady, na co zwrócić uwagę.

komor - Pon 31 Lip, 2017

Każdy z wymienionych powyżej modeli to dobry wybór, każdy z nich ma swoje wady i zalety. W przypadku RX100 jeszcze pozostaje kwestia, o której generacji mówimy, do dostępnych w sprzedaży nadal jest kilka, różnią się dość znacznie ceną, każdy następny wnosi pewne usprawnienia w stosunku do poprzedniego.

Patrząc na dostępne w tym budżecie modele http://www.optyczne.pl/po...=1599&add2=2040 (no, do RX-100 II trzeba trochę dołożyć, ale chyba warto), widzimy, że G9 X jest najświeższy, LX7 najstarszy, RX-100 II kusi matrycą BSI. LX7 jako jedyny z tych trzech ma ekwiwalent 24 mm, czyli pozwoli na najszersze krajobrazu, ma też niby najjaśniejszy obiektyw, ale za to najstarszą i najmniejszą matrycę. Ja dziś bym pewnie wybierał między Sony a Canonem. Albo rozważył dołożenie do Panasa LX-100.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group