forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Jaki kompakt zamiast Fuji X30? Zdjęcia dzieci

smpn - Czw 03 Sie, 2017
Temat postu: Jaki kompakt zamiast Fuji X30? Zdjęcia dzieci
Witam!
Dotychczas fotografowałem Nikonem d50 z obiektywem nikkor innym niż kitowy. Byłem bardzo zadowolony ze zdjęć jak i samego aparatu. Ale ostatnio na zdjęciach pojawiła się jakaś biała kreska. W serwisie powiedziano mi , ze to coś z matrycą i że już tego nie naprawiają. Kreska sama znikła i aparat robi dalej dobre zdjęcia. Ponadto zaczęła mi przeszkadzać waga sprzętu. Suma sumarum czas na zmianę. Zakupiłem Fuji X30. I nie jestem zadowolony. Aparat bardzo wolno ostrzy. Widać to szczególne wyraźnie przy zdjęciach biegających dzieci. Pewnie go wyślę do serwisu. Ponadto barwa zdjęć, balans itp nie odpowiadają mi. Wiem, że najlepiej byłoby kupić inną lustrzankę, ale zależy mi na małe wadze aparatu i małych rozmiarach. Co polecacie? Czy kompakt czy może coś z wymienną optyką?
Korzystam głównie z programu z preselekcją przesłony. Rzadziej czasu.
Z góry dzięki.

Arek - Czw 03 Sie, 2017

Panasonic LX100. Duża matryca, jasne szkło, filmowanie 4K. Jeśli wystarcza Ci zakres 24-75 mm będziesz zadowolony. Jeśli wolisz większy zoom kosztem wielkości matrycy, to pomyśl o TZ80, TZ90 lub TZ100.
Soniak10 - Sob 05 Sie, 2017

Arek napisał/a:
Panasonic LX100. Duża matryca, jasne szkło, filmowanie 4K. Jeśli wystarcza Ci zakres 24-75 mm będziesz zadowolony.

Całkiem słusznie i naukowo: matryca 4/3 to wg mnie świetny wybór, aczkolwiek jeżeli chciałbyś (mówię do smpn) koniecznie aparat z wymiennym obiektywem, to przyjrzyj się któremuś z Olympusów: EM5m2 lub EM10m2 (nie napisałeś, jaki budżet możesz przeznaczyć).
Myślę, że dobrą alternatywą byłby też któryś kompakt Sony z serii RX100.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group