forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Lumix 12-32 umarł po aktualizacji...

espresso - Pon 21 Sie, 2017
Temat postu: Lumix 12-32 umarł po aktualizacji...
A właściwie umarł w trakcie aktualizacji firmware z wersji 1.0 do 1.1 Podpięty pod E-M10. Z początku wszystko było Ok, ale w pewnym momencie się zatrzymało i trwało nieskończenie długo... W końcu odłączyłem. Stan aktualny nie żyje. Warto to naprawiać? Ktoś to przerabiał?
ryszardo - Pon 21 Sie, 2017

Znalazłem podobny przypadek:
https://www.dpreview.com/forums/thread/3218036

Też nieudana aktualizacja szkła Panasa na body Olka. Naprawić się nie udało, sprzedawca wymienił na nowy.
Kilka kolejnych osób pisze, że lokalny serwis w podobnych przypadkach nie był w stanie naprawić. Nie wygląda to optymistycznie, ale nie widzę innej opcji, niż napisanie/wysyłka do serwisu (lub do sprzedawcy, jeśli jest jeszcze na gwarancji).

espresso - Wto 22 Sie, 2017

Serwis z Białegostoku potwierdził dziś że nie będzie problemu z przywróceniem sprawności. Koszt 130 zł.
ryszardo - Wto 22 Sie, 2017

Dobrze, że serwis staną na wysokości zadania. Wychodzi na to, że polski oddział działa sprawniej od indonezyjskiego :)
espresso - Wto 22 Sie, 2017

Nie wszystkie wersje można reanimować. Musiałem podać dokładnie pełny model obiektywu : H-FS12032, wówczas dopiero potwierdzili.
PDamian - Wto 22 Sie, 2017

A o co chodzi -nie można już obiektywów Panasonic używać z aparatami Olympus?
espresso - Wto 22 Sie, 2017

Pewnie można. Pewnie to też odosobniony przypadek gdyż w necie w zasadzie jest cisza na ten temat.
Aplikacja Olka do aktualizacji identyfikowała obiektyw oraz wersję firmware prawidłowo. Tylko że nie przebiegła sprawnie.

PDamian - Wto 22 Sie, 2017

To była aktualizacja oprogramowania obiektywu pobrana ze strony Olka?
espresso - Wto 22 Sie, 2017

Tak, firmware pobiera się poprzez aplikację Olka. Takie też info o sposobie aktualizacji znajduje się na stronie Panasonic.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group