forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - czy zakup samsunga nx300 ma jeszcze sens ?

sztil4 - Sro 23 Sie, 2017
Temat postu: czy zakup samsunga nx300 ma jeszcze sens ?
Witam, potrzebuję pomocy dotyczącej zakupu aparatu, ostatnio zauważyłem że dwóch moich kolegów którzy zawodowo zajmują się fotografią posiadają w swojej kolekcji Samsunga nx300, który bardzo mi się spodobał wiec postanowiłem takiego nabyć( bardzo dobra jakość zdjęć oraz filmów) . Ze względu na fakt że Samsunga mogę kupić tylko używanego rzuciła mi się myśl czy w ogóle opłaca się go kupować ? Znalazłem na olx używkę w idealnym stanie za 1100zł i tutaj moje pytanie czy ze względu na wiek aparatu jego zakup ma jeszcze sens ? czy lepiej dopłacić 600zł i kupić nowego sony alpha a5000 lub nikona 1 J5 i mieć 2 letnią gwarancję ? Aparat używać będę do robienia zdjęć amatorskich. Obecnie używam Olympusa sp-590uz. Proszę bardzo o pomoc lub jakieś sugestie ewentualnie może coś całkiem innego wybrać? Max kwota którą mogę wydać to 2tyś zł
PDamian - Sro 23 Sie, 2017

1. Samsung wycofał się z tego segmentu rynku. Nie produkuje już takich aparatów.
2. Jakby ceny interesujących cię obiektywów były jakieś okazyjne, to może i warto.
W tej chwili nie mam czasu na analizę ofert, ale z rok temu (już po wycofaniu) ceny nie zachęcały do wchodzenia w martwy system.

Nikona J5 też lepiej sobie odpuść, bo nie dorównuje jakością zdjęć.

[ Dodano: Sro 23 Sie, 2017 14:48 ]
Wybór systemu zacząłbym od obiektywu jakiego byś potrzebował -ile kosztuje!
I tak w kwocie 2tys. takiego nie kupisz, ale warto wiedzieć w co się pakujesz.
W SP-590UZ miałeś "26 - 676mm".

Za pomocą jakiegoś programu zrób statystykę ogniskowych z jakich korzystałeś.
Za 2tys kupisz bezlusterkowca z obiektywem kitowym lub najwyżej w double-kicie -czyli że będziesz miał w porywach pokrycie z "28 (24)-300mm" ale aparat bez wizjera.

Arek - Sro 23 Sie, 2017

Nie wchodziłbym w system, który nie jest już rozwijany.
sztil4 - Sro 23 Sie, 2017

Czyli ogolnie odradzacie zakup samsunga. Czyli zostaje nowy sony a5000 lub uzywka a6000 w takim wypadku. Zalezy mi na jakosci zdjec. Czy system Sony a5000 jest cały czas wspierany ?
TS - Sro 23 Sie, 2017

Jest wspierany, ale ostatnie (w sensie kilka lat) premiery wskazują, że Sony trochę odpuściło bagnet E w rozmiarze APS-C i stawia na to samo mocowanie, ale ze szkłami FE, czyli pełnoklatkowymi, w każdym razie to ,,małe Sony'' nie wydają mi się najbardziej perspektywiczne.

Żeby nie kopmlikować, to patrząc przyszłościowo wybierałbym (w zależności od rozmiaru matrycy):
m4/3 - Panasa lub Olka
APS-C - Fuji
EDIT: Sony FF poza budżetem

Patrząc w perspektywie kilku lat, to cokolwiek. Ostatnio obrabiałem foty z NX500, jeśli sprzęt tego systemu da się kupić tanio, to zdecydowanie warto. Ale za parę lat nie będzie co z tym zrobić.

kiltel - Czw 27 Lut, 2020

Aparat już leciwy ale jeszcze sporo osób go używa. Mam na stronce kilka informacji o nim między innymy jak wejść w ukryte menu, czy tez instrukcję serwisową, przebieg migawki więc warto się podzielić może jeszcze się komuś przyda https://czips.pl/ukryte-menu-samsung-nx300-instrukcja-serwisowa/ Tak na marginesie to szkoda, że Samsung zaprzestał rozwoju bezlusterkowców.
Amator79 - Sro 20 Maj, 2020

Owszem, sporo. Sam kupiłem, ze względu na fajne, małe stałki i względnie niskie ceny. Jednak 5 lat po zakończeniu produkcji jestem w szoku, jak bardzo optyka i sprzęt trzyma cenę. Chciałem NX1 dokupić do NX300, a ten 5 letni już korpus nadal na eBay chcą sprzedać niemal za kwotę z premiery ($1499,99).
Liczyłem też, że spadną ceny szkieł. O ile 16-50/2.8 mało mnie interesuje, bo stałkami pokrywam ten zakres i to z fajniejszym światłem, a na co dzień 16-50 PowerZoom jest w zupełności wystarczający i tworzy z NX300 fajny mały zestaw podróżny, to na 50-150/2.8 ostrzyłem zęby, ale nadal szkło za 500zł. Co zabawne, to kitowe 50-200 na bagnet NX trzyma dużo wyższą cenę, niż Samsungowe 50-200 na bagnet PK.

To tak do przemyślenia dla tych, którzy jeszcze rozważają wejście w system, bo nadal są fajne używki NX500 do kupienia (z chwaloną matrycą 28 MPX).

ryszardo - Czw 21 Maj, 2020

Amator79 napisał/a:
...na 50-150/2.8 ostrzyłem zęby, ale nadal szkło za 500zł.


Chyba jednego "0" w tej cenie zabrakło. Gdyby to szkło było za 500 zł, to tylko dla niego kupiłbym korpus Samsunga :!:

Amator79 - Sob 23 Maj, 2020

ryszardo napisał/a:
Amator79 napisał/a:
...na 50-150/2.8 ostrzyłem zęby, ale nadal szkło za 500zł.


Chyba jednego "0" w tej cenie zabrakło. Gdyby to szkło było za 500 zł, to tylko dla niego kupiłbym korpus Samsunga :!:


Oczywiście, że "0" zabrakło.

Ale zestaw Samsunga NX300 z małymi obiektywami bardzo mi się podoba. Z 30/2.0 jest mniejszy niż Pentax ME Super z 40/2.8 !


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group