forum.optyczne.pl

Filmowanie cyfrowe - Tani stabilizator do Sony A6000 + 16-50

Piotreq85 - Pią 25 Sie, 2017
Temat postu: Tani stabilizator do Sony A6000 + 16-50
Witam poszukuję taniego flycama do Alphy A6000 z kitem 16-50 oss. Zakres cenowy do 400 zł, wiem że mało ale więcej nie jestem w stanie przeznaczyć. Znalazłem coś takiego: https://mitoya.pl/flycam-glidecam/2427-uchwyt-stabilizator-glidecam-flycam-s60a-60cm-do-3kg-warszawa.html ale się zastanawiam czy nie zmienic na wersje z udźwigiem 1kg, bo boje się że nie uda mi się na tym wyważyć aparatu który waży 460 gram ;)
Wojmistrz - Pon 28 Sie, 2017

Dozbieraj do czegoś elektronicznego, serio. Te tanie gimbale są słabe, ponieważ całość jest tak dobra jak użyte łożyska. To przez nie mało precyzyjnie się to wyważa i podczas pracy dziwnie stabilizuje, np było dobrze, a po chwili już leci na nagraniu pod kątem. Ja mam S60T, śliczny, mały, carbonowy, lekki itd, ale jest to zabawka w porównaniu do posiadanego zestawu Flycam 5000 z Comfort ARM, a ten też jest słaby jeśli porównać go z elektronikiem.
Matpol7 - Wto 29 Sie, 2017

Wojmistrz napisał/a:
Ja mam S60T, śliczny, mały, carbonowy, lekki


Możesz napisać o nim coś więcej? Z jakim zestawem go użytkujesz? Jak sprawdziłby się z Canonem 60D i 18-200 lub stałką 50?

Wojmistrz - Wto 29 Sie, 2017

Do Lumixa G6 z 14-42 trzeba było zlikwidować całkowicie obciążenie a jedynie balansować długością i ustawieniem tych blach w stosunku do aparatu. Z 6D było znacznie lepiej, ale pomimo idealnego wyważenia stabilizowanie nie było udane tak jak to ma miejsce w Flycam 5000. Po prostu nie działa to poprawnie przy "wchodzeniu w zakręt".
Matpol7 - Wto 29 Sie, 2017

Czyli jest to kiepski wybór. Ja mam spider riga, i próbowałem opracować jakieś sensowne (tzn. dobrze stabilizujące) ułożenie dla niego.

PS: Piotreq85 czyli w końcu kupiłeś Sony. Zerknąłem w jego specyfikację i myślę że to dobry wybór.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group