forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - TV 4K jako monitor.

Wojmistrz - Wto 29 Sie, 2017
Temat postu: TV 4K jako monitor.
U mnie to pełzający temat z krótką historią. Wakacje, pogoda nie wyjazdowa, dzieciaki się nudzą, OK, macie kompa do pokoju. Było dobrze kilka godzin, niestety okazało się, że syn przejął jednostkę, a córcia jedynie z żalem stała z boku i patrzyła. Pomijając aspekty wychowawcze, miejsca w pokoju dużo, flaków komputerowych też, więc złożyłem drugą jednostkę, ale z antycznym monitorem. Zaczęły się poszukiwania monitora i padł pomysł - oddaję jeden ze swoich i kupuję TV 40" 4K, tak, aby wielkość pikseli mniej więcej pokrywała się z 27" 2560x1440. Dwa wieczory siedziałem nad specyfikacjami i ku mojemu niezadowoleniu, wybór padł na firmę której nie lubię - szajsung. TV ma być jako podglądowy do składania filmów, edycji grafiki, zdjęć, ...gier i głównie przez to ostatnie zastosowanie, na rynku nie ma niestety nic konkurencyjnego. Samsung postawił w swoich TV na jak najniższy Input Lag i odstawił konkurencję o "lata świetlne"...heh piszę jak by i za to płacili :P , ale to niestety fakt, bo postawili na konsolowców od Xboxa One i PS4.
Wracając do konkretów. Realnie w moim budżecie zmieścić się mogły cztery modele, z czego dwa odrzuciłem choćby za 250cd/m2 i zostały mi modele z 400cdm2 czyli UE40MU6400U z lagiem 21ms i UE40MU6470U z 19ms. Problem jest w tym, że oba panele to matryce VA, wedle szajsunga w 99% pokrywające sRGB (obawiam się, że zacznę klnąć dopiero jak zacznę to coś kalibrować) z jednym ale: 6470 ma 8bit +2bit FRC. No i tu problem, czy w ogóle warto pod grafikę brać taki TV z FRC? Różnica w cenie jest niewielka, ale teoretyczna ilość barw i jeszcze mniejsze latencje kuszą. Co byście wybrali?

komor - Wto 29 Sie, 2017

Sprawdź jeszcze tylko, czy nadal nie ma problemów z odświeżaniem, czyli HDMI 2.0 w monitorze i komputerze, inaczej możesz mieć efekt kursora myszki skaczącego jak w pecetach z lat 90-tych.
Wojmistrz - Wto 29 Sie, 2017

Ja mam R9 290X, tam ponoć problem z HDMI 2.0 został już rozwiązany ze 2 lata temu.
Dżozef - Sro 04 Paź, 2017

A mi naszło na 55 cali, też szajsunga MU6172. Nigdzie nie mogę sprawdzić czy na pewno ma on HDMI 2.0 i czy w 4K pociągnie te 60Hz.
Ponoć na HDMI 1.4 też można uzyskać te 60HZ ale kosztem kolorów.
Noo- niech ktoś się wypowie zanim wtopię :sad:

Wojmistrz - Sro 04 Paź, 2017

Ja jestem na etapie Acera ET430K bo ma DP i do tego z MST.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group