forum.optyczne.pl

Filmowanie cyfrowe - Ryzyko zakupu z zagranicznych stron.

Matpol7 - Pią 01 Wrz, 2017
Temat postu: Ryzyko zakupu z zagranicznych stron.
Witam. Od dawna jestem zdecydowany na zakup TakStara 598. Kosztuje on ok 200zł. Ale za granicą dużo mniej. http://www.ebay.com/itm/T...r-/253127341905

Jest to ryzyko podróbki?

Wojmistrz - Pią 01 Wrz, 2017

TakStar 598 to tylko brand. Konstrukcja się na tyle sprawdziła, że obecnie ten sam mikrofon możesz kupić pod innymi nazwami (często drożej), w tym bardziej znanych "marek" znanych z akcesoriów do lustrzanek jak Neewer czy Godox, więc ciężko tu mówić o ryzyku podróbki.
Matpol7 - Pią 01 Wrz, 2017

Czyli nie bać się zakupów w tej cenie :-) 16 dolców, no ładnie :-D
Wojmistrz - Sob 02 Wrz, 2017

Ja nie wiem, dlaczego cena tego mikrofonu tak poszła w górę.
Matpol7 - Sob 02 Wrz, 2017

W górę? Ja go zapamiętałem, że w PL po 200 zł, więc 16 dolców to dla mnie naprawdę mało.
Wojmistrz - Sob 02 Wrz, 2017

Ja, mój pierwszy TakStar SGC-598 kupiłem 19 Listopada 2014 na Amazon za £21.99 z dostawą i nie była to jakaś okazja, tak po prostu kosztowały. Teraz okazyjnie spotkałem £18.94, ale tak normalnie oscylują bliżej £25, a na eBay £30.
Matpol7 - Sob 02 Wrz, 2017

Cytat:
mój pierwszy TakStar SGC-598

Ile ich masz? :grin:

Tej dokładnie aukcji (z linku) się boję - niezbyt pozytywny sprzedawca, cena poniżej standardu. Chyba zdecyduję się na Aliexpress za 25 dolców w zestawie z Death Catem.

Wojmistrz - Nie 03 Wrz, 2017

Ile mam? Jeden. Ale potem jeszcze kupowałem i dodawałem do aparatów/kamer...
Jak ci się chce tyle czekać z ali, to kupuj :)

Matpol7 - Nie 03 Wrz, 2017

Wolę poczekać oraz zapłacić 20 dychy więcej i mieć pewność, że nie będę musiał potem odsyłać z własnej kieszeni do Hong Kongu.
Wojmistrz - Nie 03 Wrz, 2017

No mi z ali już kilka razy kazali odesłać na własny koszt kiedy towar był nie zgodny z opisem. Lepiej żeby nie przyszedł wcale niż np uszkodzony, czy zły model. Zobacz, że zabezpieczenia masz takie:
"- Całkowity Zwrot jeśli nie otrzymasz zamówienia
- Całkowity lub częściowy zwrot kosztów, jeśli produkt będze się różnił od opisu",
a przy towarach masz "Przyjmujemy zwroty, jeśli produkt nie zgadza się z opisem, nabywca placi za zwrot przesylki lub zatrzymuje produkt i uzgadnia zwrot kosztów ze sprzedawcą"


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group