forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Usterki występujące po instalacji Magic Lantern.

Matpol7 - Nie 03 Wrz, 2017
Temat postu: Usterki występujące po instalacji Magic Lantern.
Witam. Jakiś czas temu zainstalowałem na swoim aparacie Magic Lantern. Jakiś 1 dzień po instalacji zaczęły się problemy. Aparat nie chciał się włączyć. Wyjęcie karty i bateri nie pomogło. Jeszcze kilka razy przesunełem włącznik i wreszcie się włączył (problem ten pojawił się również później, już po odinstalowaniu ML). Wystraszyłem się, że aparat zepsuł się przez ML. Odinstalowałem oprogramowanie. Później pojawił się problem z głębią ostrości. Chciałem uzyskać konkretne rozmycie, np. 4.0. Live view pokazywał mi efekt jaki chciałem uzyskać, wciskałem migawkę, patrzę na podgląd a tam zdjęcie dużo ostrzejsze (bez utraty światła). Aktualnie wszystkie te problemy ustały. Bardzo jednak ciągnie mnie ponownie do tego oprogramowania. A teraz pytanie - czy te usterki mógły być spowodowane ML? Czy w razie zepsucia aparatu da się go naprawić? Jeśli tak, to jakim kosztem? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
komor - Pon 04 Wrz, 2017

Nawet nie napisałeś, jaki masz aparat…
Wojmistrz - Pon 04 Wrz, 2017

Matpol7, ML używam kiedy potrzebuję którejś z funkcji. Czasem instaluję na chwilę tylko aby sprawdzić realne dane o podniesieniu lustra, a czasem na całe tygodnie do filmowania. Dla mnie nie jest to niezbędne oprogramowania, które muszę mieć w aparacie na co dzień.
Inna sprawa, to to, co piszesz o zachowaniu swojego aparatu. Myślę, że nie ma to nic wspólnego z ML, tylko zbieg okoliczności, a twój korpus chce niedługo wyzionąć ducha.

Matpol7 - Pon 04 Wrz, 2017

Cytat:
Nawet nie napisałeś, jaki masz aparat…

Racja, przepraszam. Canon 60D. Aparat został zakupiony na allegro w lutym 2017. Stan jego migawki wynosił wtedy ok. 23 tys. zdjęć.

Wojmistrz - Pon 04 Wrz, 2017

Koledze ostatnio też "skończył się" 60D i też z małym przebiegiem. Poszedł układ zasilania i na Żytniej wycenili koszt naprawy na 1000zł :(
Matpol7 - Pon 04 Wrz, 2017

Mi się kończy migawka. Odważyłem się zainstalować ML, patrzę a tam 89K plus 1,5K. Kupowałem w lutym tego roku, rzekomo miał 23K, czyżbym zrobił 70K fotek? Niemożliwe. W Krakowie na stronie podają 525 zł, na żytniej nie wiem ile by wyszło.
Wojmistrz - Wto 05 Wrz, 2017

No właśnie licznik da się skasować, cofnąć czy edytować odpowiednim softem serwisowym, co potem czytając z exif jest nie do wykrycia, ale nie ten wewnętrzny z którego właśnie odczytuje ML.
Matpol7 - Wto 05 Wrz, 2017

Ta migawka faktycznie wytrzymuje do 100 tys.? Ostatnio słyszałem że spokojnie dużo jeszcze pociągnie, nawet dwa razy tyle.
Wojmistrz - Czw 07 Wrz, 2017

Jak nawet sam napisałeś DO. To jest potencjalny przebieg, do którego serwis zazwyczaj wymienia za free lub sam koszt robocizny. Mój pierwszy 30D miał migawkę przeznaczoną do 50k, a przeżył 152K, ale pechowcom potrafiły i po 20k paść.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group