forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Tamrac Jazz 85 czy Lowepro Tahoe BP 150

Benedykt - Czw 14 Wrz, 2017
Temat postu: Tamrac Jazz 85 czy Lowepro Tahoe BP 150
Witajcie,

stoję przed dylematem wyboru niewielkiego i niedrogiego (w cenie do 200 zł) plecaka fotograficznego. Po przeglądnięciu ofert w internecie wytypowałem dwa, które pasują mi pojemnościowo i wielkościowo:

Tamrac Jazz 85 -> https://www.bhphotovideo....d_backpack.html
Lowepro Tahoe BP 150 -> http://store.lowepro.com/tahoe-bp-150

Czy ktoś ma lub miał do czynienia z którymś z tych plecaków i mógłby podzielić się swoją opinią na ich temat? Czy różniąca w cenie pomiędzy Tahoe i Jazzem rzeczywiście jest wynikiem wyższej jakości Tahoe, czy tylko "podatkiem od marki"?

Jeśli poza tym ktoś byłby w stanie mi wskazać podobny do wymienionych model nowego plecaka w cenie do 200 zł, to również go rozważę.

EDIT: Plecaków typu SLING nie biorę pod uwagę, bo mi nie pasują.

FotoTomek - Czw 14 Wrz, 2017

Nie jestem pewny, czy porównanie tych plecaków ma sens bo do Tamraca wejdzie więcej szpejów. Przynajmniej tak wynika ze zdjęć. Chociaż wymiary zewnętrzne są podobne.
Co do podatku od marki, to też nie jestem pewny, czy Lowepro jest lepszą marką niż Tamrac.
Tamraca używam od wielu lat i nic specjalnie się nie rozpada. To solidna konstrukcja.

Benedykt - Czw 14 Wrz, 2017

FotoTomek napisał/a:
[...]Tamraca używam od wielu lat i nic specjalnie się nie rozpada. To solidna konstrukcja.

Masz Jazz 85 czy jakiś inny model?

FotoTomek - Czw 14 Wrz, 2017

Benedykt napisał/a:
Masz Jazz 85 czy jakiś inny model?

Nie, mam inny model. Dość już wiekowy, ale trzyma się dzielnie.
Wypowiadałem się tylko w kwestii lepszości Lowepro w porównaniu do Tamraca.

Benedykt - Czw 14 Wrz, 2017

FotoTomek, dziękuję za tą informację.
Zastanawiam się, czy jest coś, co uzasadnia sens wydania ponad 70 zł więcej na Lowepro? Wszak funkcjonalnie obydwa plecaki są podobne. Jeśli dodatkowo Tamrac nie jest złej jakości, to zaczynam się skłaniać ku niemu.

[ Dodano: Wto 19 Wrz, 2017 13:51 ]
Tamrac Jazz 85 na pokładzie. :mrgreen:

Właśnie do mnie dotarł. Plecak zrobił na mnie całkiem dobre wrażenie. Jest przyzwoicie wykonany, nie za mały - nie za duży, taki w sam raz. Bardzo mnie cieszy obecność pasa biodrowego i pas(k)a piersiowego. Niewątpliwym plusem jest niewielki ciężar - trochę ponad 1 kg.
Jak na razie jestem zadowolony z zakupu. Zobaczymy, jak się sprawdzi w użytkowaniu. Mam nadzieję, że nie gorzej niż Tamrac Foto Tomka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group