forum.optyczne.pl

Teleskopy, lunety i celowniki optyczne - Luneta za 2000

michalkurek - Nie 17 Wrz, 2017
Temat postu: Luneta za 2000
Witam,
Bardzo proszę doświadczonych kolegów o pomoc w wyborze lunety obserwacyjnej, nie jest to mój świat więc potrzebuje pomocy.
Poszukuję lunety głownie do obserwacji przestrzelin na tarczy (strzelectwo to mój świat). Dysponuję kwotą 2tyś plus/minus 300 zł. Wstępnie wytypowałem lunetę obserwacyjną Vortex Diamondback 20-60x80 łamaną, nie wiem jak ma się jakość do ceny i czy za dysponowaną kwotę być może kupię coś lepszego?
Jeżeli chodzi o dystanse obserwacyjne przestrzelin to będą w granicach 300-700 metrów, nie chcę formułować pytani czy na dystansie 500 metrów zobaczę przestrzelinę w tarczy o średnicy 10 mm, natomiast moje pytanie brzmi jaką lunetę proponujecie za kwotę 2000 zł, dodatkowo fajnie by było gdyby luneta posiadała możliwość podpięcia aparatu fotograficznego.

Z góry dziękuje

srebakominikon - Nie 17 Wrz, 2017

Witam, widziałem obraz z Vortex Diamondback 20-60x80 i jest dobrze z jednym ale. Chodzi o turbulencje powietrza. Problem który, gdy napotkamy - nie pokonamy żadnym sprzętem.

Dystans 700 metrów przy powiększeniu już 20x, potrafi być w ciepły dzień całkowicie zamazany przez wspomniana turbulencję a tu mowa o powiększeniu 60x.

Zakładam ze kolega ma na myśli obserwacje na wolnym powietrzu, bo takie strzelnice o ile dobrze mi wiadomo sa tylko na otwartej przestrzeni. Osobiście używam Celestron mini Mak 25-75x70. Powiększenie 50x na dystansie 500m jest możliwe tylko w chłodne dni.

pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group