forum.optyczne.pl

Aparaty analogowe - Korekcja wzroku

cosmic - Pią 22 Wrz, 2017
Temat postu: Korekcja wzroku
Cześć,

kupiłem sobie właśnie lustrzankę analogową i szlag mnie trafia. Mimo tego, że mam okulary nie widzę wyraźnego obrazu na matówce (w tym oznaczeń odpowiadających za czas) w okularach i bez nich.

Da się coś z tym zrobić? Lustrzanka to Pentax MX. Przypomniało mi się, ze korzystajac z A7R mam ustawioną korekcję w wizjerze mimo tego, że noszę okulary.

PDamian - Pią 22 Wrz, 2017

Świetny aparat.

Zależy ile dioptrii. Musisz dokupić soczewkę korekcyjną na wizjer.

cosmic - Pią 22 Wrz, 2017

A za przeproszeniem jak to sprawdzić ile dioptrii potrzebuję z założonymi już okularami? No i jak taką soczewkę zamontować - są jakieś gotowe rozwiązania/ramki?
szperacze - Pon 13 Lis, 2017

cosmic napisał/a:
A za przeproszeniem jak to sprawdzić ile dioptrii potrzebuję z założonymi już okularami? No i jak taką soczewkę zamontować - są jakieś gotowe rozwiązania/ramki?


Tak, są gotowe rozwiązania, jedno z nich to canon 300v korekcja to suwaczek nad wizjerem, skoro pentax nie posiada to jest to po prostu marny aparat.
Taka prawda.
A swoją drogą to skandal ten ciągnie się od niepamiętnych czasów, dopiero epoka cyfrowa dała radę skopać tyłki producentom.

Dobrze się zastanów, dziś kombinacje z soczewkami korekcyjnymi mogą być droższe od porządnego aparatu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group