forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Canon eos 1300d lub canon eos m10, apart do +/- 1400zł

Niki - Pon 23 Paź, 2017
Temat postu: Canon eos 1300d lub canon eos m10, apart do +/- 1400zł
Cześć
Dopiero zaczynam.swoją przygodę z fotografią,wiec prosze was o porade.mam do wydania te 1400 lecz jeśli za np 200zł dostane duzo lepszy sprzet to takie oferty tez bym poprosił.Aparatu potrzebuje do fotografii typu street i car spottingu. Wytypowałem te canony sugerując sie testami,ale co test to inna opinia i sam juz nie wiem,byc moze cos pominąłem dlatego zwracam sie o pomoc.

Andrzej.M. - Wto 24 Paź, 2017

Zapomnij. Za tę cene możesz mieć niezły średni kompakt. Chyba że dołożysz https://www.euro.com.pl/l...CFRiMUQod1YQO4Q
Sunders - Wto 24 Paź, 2017

Jeśli nie musi być nowy to może taki zestaw: http://allegro.pl/canon-6...73.html#thumb/5
:?:

Niki - Pon 30 Paź, 2017

Używanych to wolałbym nie,naprawdę do 1400 nie ma nic fajnego? Czytałem o tym bezlusterkowcu canona i wydaje sie być naprawdę ok
zelik76 - Pon 30 Paź, 2017

W tej cenie ciężko będzie. Ja bym poszedł w tą stronę:
http://allegro.pl/aparat-...6797214784.html
i do tego
http://allegro.pl/sony-16...7018822037.html

Matryca dużo lepsza od Canona, mały - do streeta jak znalazł.
Czemu się boisz używek? Jak byś się zdecydował na używkę A5000 to można by złożyć idealny zestaw do streeta ze szkiełkiem 20 2.8 w śmiesznej cenie jak na możliwości.

Niki - Wto 31 Paź, 2017

Bo jest możliwość ze kupie używanego łacha,z dużym przebiegiem,pozatym zależy mi też na gwarancji.O takie propozycje właśnie mi chodzi,jeśli ten używany sprzęt by był dużo razy lepszy od tych nowych to jeśli by nie był zużyty to można sie zastanowić.
Andrzej.M. - Wto 31 Paź, 2017

Niki napisał/a:
jeśli ten używany sprzęt by był dużo razy lepszy od tych nowych

Od K-50 będzie trudno o coś lepszego ... co najwyżej zużytego. :lol:

Wojmistrz - Wto 31 Paź, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
Niki napisał/a:
jeśli ten używany sprzęt by był dużo razy lepszy od tych nowych

Od K-50 będzie trudno o coś lepszego ... co najwyżej zużytego. :lol:
A ja bym właśnie patrzył na Canon EOS M ale pierwszego. Flaki ma jak Canon 650D.
Niki - Czw 02 Lis, 2017

Jednak zdecydowlem sie na canona 1300d.
Andrzej.M. - Pią 03 Lis, 2017

Wojmistrz napisał/a:
laki ma jak Canon 650D.

A co takiego siedzi w tych flakach kiepskiego 3-cyfrowego canona? jak dla mnie taka mocno ujemna "rekomendacja". Z drugiej strony - pewnie i tak niebo lepsze od czterocyfrowego... Takie wybieranie mniejszego zła?

Wojmistrz - Pią 03 Lis, 2017

Pewnie różnica taka, że 1300D to jakby odświeżony 550D. https://www.optyczne.pl/p...=1614&add3=1595
Andrzej.M. - Pią 03 Lis, 2017

No tak - stary 550 w nowej cenie... :lol: Gdzie mu do K-50... Ale napisali Canon - te numery marketingu cwanona to już chyba legenda... :cool:
https://www.optyczne.pl/p...=2078&add2=1755 Takie małe porównanko z tymi lepszymi...

Wojmistrz - Pią 03 Lis, 2017

Fotografuje się tym nawet nie najgorzej, o dziwo to już jest całkiem fajna lustrzanką, no i zawsze można pod to Canonowskie eLki podpiąć.
Andrzej.M. - Pią 03 Lis, 2017

Wojmistrz napisał/a:
można pod to Canonowskie eLki podpiąć.

Raczej to coś pod eLki... :lol:
Niestety matrycowo - przepaść do innych marek... https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
a raczej amator eLek nie kupi...

Wojmistrz - Pią 03 Lis, 2017

Heh, ten test jest do bani. 6D jest na pozycji 59 a niegdyś posiadany przeze mnie k-5 na 60, a między nimi była przepaść :) Nawet K-3 jest widzę gorszy od K-5 :P
Nie zmienia faktu, że 1200D było już udanym produktem, pomimo tego że to najniższa możliwa linia i byłby całkiem dobrym nawet jako backup w plecaku. To samo zdanie mam o 1300D, chociaż osobiście żadnego bym z nich nie kupił specjalnie w takim celu, już wolałbym 100D. Jak na razie jako backup mam 1000D i jeśli musi daje radę, pomimo 10Mpx i jednemu punktowi centralnemu na środku. Moim zdaniem Niki, wcale nie będzie żałował decyzji. Mnie w tej linii denerwują wyłącznie lichej rozdzielczości wyświetlacze, z czego 1300D przynajmniej nie odstaje od aparatów z wyższej półki.

Wujek_Pstrykacz - Pią 03 Lis, 2017

Ja też mam poczciwe 1000d jako backup. I daje rady, choć z podpiętą większą eLką wygląda śmiesznie. :razz:
Ja tam nie uważam, aby którakolwiek współczesna lustrzanka nie wystarczyła do zrobienia zdjęć na dość wysokim poziomie. :razz:
Pentaxem też można zrobić nieostre zdjęcia i jeszcze je opublikować :razz: :mrgreen:

Andrzej.M. - Pią 03 Lis, 2017

Wojmistrz napisał/a:
ten test jest do bani. 6D jest na pozycji 59 a niegdyś posiadany przeze mnie k-5 na 60,

Nie test jest do bani tylko Twoja interpretacja - tutaj ewidentnie problemem 6D jest rozpiętość tonalna którą ma o 2EV mniejszą (12,1EV vs 14,1EV K-5) co powoduje że tam gdzie w pentaxie K-5(II/IIs) na matrycy zmieści się cały zakres tonalny krajobrazu - tam 6D musi zdobić 2-3 zdjęcia HDR. Co nie zmienia faktu że w słabym oświetleniu większa matryca da mu ok. 1 EV przewagi czyli pozwoli na skrócenie czasu ekspozycji lub przymknięcie szkła o 1 wartość przysłony. Nieco zmienia optykę zastosowanie jasnych zoomów o swietle 1,8 które tę przewagę FF dość skutecznie kasują. Oczywiście do ff można podpiąc jeszcze jaśniejsze stałki i zabawa zacznie się od początku. Przynajmniej teoretycznie - bo jak już kiedyś pisano poniżej f2 zysk z jaśniejszego szkła jest już tylko teoretyczny. Chyba że coś się zmieniło?

[ Dodano: Pią 03 Lis, 2017 20:42 ]
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Pentaxem też można zrobić nieostre zdjęcia i jeszcze je opublikować

Jak każdym aparatem. Ale nie widzę związku.
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
którakolwiek współczesna lustrzanka nie wystarczyła do zrobienia zdjęć na dość wysokim poziomie.

A nawet kompakt... zalezy o jakim poziomie i potrzebach piszemy. Ja mam na uwadze fakt że duży DR w Pentaxach pozwala amatorom na uzyskanie lepszych rezultatów nawet jeśli popełnią błedy w ekspozycji podczas gdy u canona takie zdjęcia nadadzą się tylko do kasacji. A nawet jeśli nie - to te z Pentaxa mogą być całkiem dobre. 2EV jest bardzo dużą różnicą. To jedno. Drugie - drażnią mnie "wydmuszki" - czyli aparaty wykastrowane z uszczelnień, pokręteł, przycisków funkcyjnych itp za które producenci jeszcze słono każą płacić klientom. Dla mnie to nabijanie w butelkę i tyle...

Wojmistrz - Sob 04 Lis, 2017

Andrzej.M., dla mnie wszystkie nowe lustrzanki robią zdjęcia na poziomie absolutnie nie potrzebnym dla 99.9% fotografujących. Zobacz, że lata temu było np 6, 8, 10Mpx i wystarczało. Niespełna 7Mpx ma obecnie 4K jeśli oglądać je w 3:2, a ja daję zdjęcia klientom w takiej rozdzielczości, ba, z takiego właśnie formatu drukuję fotki nawet w na A4, chociaż z reguły kadruję to na 5x7". Jak łatwo policzyć, na papier w tym przypadku daję 432dpi lub 185dpi w przypadku A4, a dzisiejsze drukarki mające np 5760×1440ppi potrafią tak wygładzić przejścia między pikselami, że żaden klient nigdy nie zakwestionował jakości, przynajmniej nie znam zboczeńców oglądających fotki A4 ze szkłem powiększającym. Podniecanie się DR czy innymi parametrami w fotografii jest podobny do tego że "o mój komputer ma 625634 w 3DMark", czy pojechałem 316km/h na autostradzie. Co innego obiektywy, te dają wyraźną różnicę w produkcie końcowym.
Wujek_Pstrykacz - Sob 04 Lis, 2017

I tu się zgodzę z kolegą Wojmistrz, po co mi super uszczelniony Pentax z powiedzmy super DRem skoro nie kupie do niego takiej szklarni jakiej ja wymagam. A przeciętnemu tu pytającemu to już te DR i uszczelnienia są zupełnie obce i niepotrzebne. :lol:
:razz:

Wojmistrz - Sob 04 Lis, 2017

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
... poczciwe 1000d ... z podpiętą większą eLką wygląda śmiesznie.
Zaklejasz czarną taśmą model, markę, dajesz gripa BG-E5 i już przestaje być komicznie :)
Wujek_Pstrykacz - Sob 04 Lis, 2017

Wojmistrz napisał/a:
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
... poczciwe 1000d ... z podpiętą większą eLką wygląda śmiesznie.
Zaklejasz czarną taśmą model, markę, dajesz gripa BG-E5 i już przestaje być komicznie :)


Ha ha ha.
Wstawie kiedyś fotkę 500L z podpiętym 1000d. Wygląda jakby coś się przykleiło do szkła :razz:

Wojmistrz - Nie 05 Lis, 2017

No to się ciesz, że nie 100D czy EOS M :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group