forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Mały aparat do 2500 zł

Bartek28 - Nie 19 Lis, 2017
Temat postu: Mały aparat do 2500 zł
Cześć wszystkim. Bardzo proszę o pomoc w wyborze aparatu. Zależy mi aby sprzęt był mały i wysokiej jakości. Chciałbym fotografować krajobrazy i postaci. Zależy mi również na fotografii artystycznej nieba, zwłaszcza wschody słońca. Priorytetem są kompaktowe rozmiary. Nie mam zamiaru zmieniać obiektywów. Zastanawiam się nad rx100 MK3 lub Sony a6000. Który aparat lepiej by bylo wziac biorąc pod uwagę że nie będę zmieniał obiektywów? Mój budżet to około 2500 zł.
Wojmistrz - Nie 19 Lis, 2017

Jeśli nie chcesz wymieniać obiektywów, to RX100 będzie lepszym wyborem.
Bartek28 - Nie 19 Lis, 2017

Wojmistrz napisał/a:
Jeśli nie chcesz wymieniać obiektywów, to RX100 będzie lepszym wyborem.


Dzięki za odpowiedź. Czyli rozumiem że rx100 z kitem zrobi lepsze zdjęcie krajobrazowe i portretowe niż a6000 z kitem i dodatkowo jest mniejszy?

Jar - Pon 20 Lis, 2017

Bartku, RX100 nie ma "kita". To jest kompakt, aparat z obiektywem wbudowanym na stałe. Czyli to, o co pytasz. Określenie "kit" (oznacza "zestaw" w j. ang.) potocznie odnosi się do tanich obiektywów zoom dodawanych w zestawie do aparatów z wymienna optyką, a takim (nie kompaktem) jest a6000. Nieporozumienie stąd, że niektórzy dystrybutorzy sprzętu foto oznaczają w swoich katalogach aparaty z wymienną optyką, a nie będące lustrzankami, jako "kompakty z wymienną optyką". Taki znaczeniowy potworek, jak widać z (nie tylko Twojej) pomyłki...
Co do meritum, napisał Ci Wojmistrz.
Pozdrawiam
-J.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group