forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Olympus E-P5 - promocja, warto?

Zibi88 - Pią 24 Lis, 2017
Temat postu: Olympus E-P5 - promocja, warto?
Witam, z racji dzisiejszego black friday znalazłem być może ciekawą ofertę nad którą się zastanawiam. Co prawda poszukiwałem do tej pory raczej lustrzanki aczkolwiek również rozważałem opcję zakupu bezlusterkowca i znalazłem dzisiaj taką ofertę Olympus E-P5 wraz z wizjerem oraz obiektywem:
https://proclub.pl/aparaty/bezlusterkowce/olympus_pen_e-p5_srebrny_17_mm_vf-4.html

Uważacie, że jest to dobra promocja i warto na poważnie rozważać jego zakup? Aparat póki co z przeznaczeniem do nauki, wcześniej nigdy nie byłem w posiadaniu lepszego sprzętu.

TS - Pią 24 Lis, 2017

Całkiem, całkiem... Tylko upewnij się, że obiektyw ma światło f/1.8 (ten co na zdjęciu), a nie f/2.8, bo w opisie tego nie ma.

Obniżka ceny duża, bo koncepcja zaawansowanych PENów z dołączanym wizjerem nie przyjęła się zbyt dobrze na rynku. Olympus też jakoś jej nie rozwija - i aparat, i wizjer są stare (ale były wówczas w czołówce, więc nadal nie mają się czego wstydzić). Sam też wolałbym E-M5 (nawet E-M10) z taką 17-tką, ale w tej cenie się nie dostanie.

Zibi88 - Pią 24 Lis, 2017

Obiektyw f/1.8.
Cenowo wychodzi fajnie bo sam wizjer i szkło kupione osobno to jest jakies 3/4 ceny całego zestawu. A jak wygląda później kwestia obiektywów? Wychodzi porównywalnie z innymi markami?
Największe obawy mam jedynie chyba o wielkość matrycy 3/4, która wydaje mi się chyba troszkę mała. Trudny orzech do zgryzienia... kupić ten czy jednak szukać czegoś lustrzanego

PDamian - Sob 25 Lis, 2017

Atrakcyjna oferta na ten zestaw E-P5.

A to zależy jakie obiektywy będziesz potrzebował.

Były promocje na sporo nowsze aparaty Panasonic z obiektywami: 12-60mm, 14-140mm czy 12-32 + 35-100mm.
Do m4/3 ze stałoogniskowych tanio dokupisz bez promocji standardowy Panasonic 25mm f/1.7.
Za coś innego: 14/2.5, 20/1.7 czy 42.5/1.7 trzeba zapłacić więcej -podobnie jak za tego Olympus 17/1.8 czy 45/1.8.
Do bezlusterkowców za ok. 1500 złotych są też bardzo jasne -ale bez autofokusu Samyangi https://www.optyczne.pl/p...=1372&add3=1317 lub Sigmy z AF https://www.optyczne.pl/p...=1106&add4=1104 -tyle że one bardziej pasują do bezlusterkowców aps-c, a nie m4/3.

Kupowanie nie w zestawie promocyjnym z aparatem obiektywów do m4/3: 12-60mm czy 14-140mm wychodzi dość drogo.

Zoomy ultraszerokokątne taniej kupisz do lustrzanki.
Do lustrzanek też tanio kupisz dobre jasne (f/2.8, f/2.8-4) zoomy standardowe i zoomy uniwersalne (jak Sigma C 18-200mm) firm niezależnych jak Sigma, Tokina czy Tamron.

TS - Nie 26 Lis, 2017

Zibi88 napisał/a:
A jak wygląda później kwestia obiektywów? Wychodzi porównywalnie z innymi markami?

Jeśli ważne są małe wymiary, to w m4/3 zbudujesz zestaw do dowolnych zastosowań. Jeśli aż tak małe wymiary nie są ważne, to w większych systemach zrobisz to samo, ale z lepszą jakością zdjęć lub niższym kosztem.

Zibi88 napisał/a:
Największe obawy mam jedynie chyba o wielkość matrycy 3/4, która wydaje mi się chyba troszkę mała.

Mała do czego? Są różne matryce, kwestia potrzeb. Dla mnie jakość jest ok, a nie ograniczam się do robienia zdjęć w dobrym świetle, ani oglądania ich na małym ekranie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group