forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Dobry kompakt przy wyższych czułościach, 3000-4000 zł

weeman - Wto 28 Lis, 2017
Temat postu: Dobry kompakt przy wyższych czułościach, 3000-4000 zł
hej, czy ktos moze polecic dobry aparat, cel to:

1) ostre robienie zdjec dzieci w pomieszczeniach przy swiatle zarowek bez lampy
2) to samo tylko filmy
3) budzet 2-4 tys
4) zagrozenie moje dzieci szybko sie poruszaja

dzieki bardzo

MARBED - Sro 29 Lis, 2017
Temat postu: Nowy użytkownik forum szuka aparatu do 3500 zł
Witam,
Poszukuję aparatu do zdjęć :
-dziecko w ruchu
-okolicznościowe imprezy (mało światła)
-wakacje
-portrety (chciałbym uzyskać rozmazane tło)
-krajobrazy

Chciałbym uzyskać zdjęcia dobrej jakości.
Ja lubię pokombinować sobie z ustawieniami. Ale dobrze gdyby aparat robił dobre fotki na automatcie (żona).

Zastanawiam się nad :
Sony DCS RX100 III
Sony A6000
Panasonic DMC-LX100
Canon G7 X Mark II

Który z tych przedstawionych aparatów podoła moim wymaganiom ?
Dziękuję z góry za podpowiedzi. Pozdrawiam!

TomPL2 - Sro 29 Lis, 2017

Jeśli chodzi ci o kompakty to np. takie jak w sąsiednim wątku:
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=540014&sid=c2ff92edbc4ddfc0e0051bc035f71851#540014
Ale może lepiej lustrzankę?

Wojmistrz - Sro 29 Lis, 2017

Ja tam bym raczej odesłał tutaj
TomPL2 - Sro 29 Lis, 2017

Dajmy koledze szansę, może jego dziecko nie ma ADHD :cool:
komor - Sro 29 Lis, 2017

Scaliłem te dwa wątki, bo są o podobnym problemie i budżecie.
weeman - Sro 29 Lis, 2017

ok, jezeli lustrzanke to jaka i jaki obiektyw i do ilu musialbym zwiekszyc budzet? moze cos na raty wezme chociaz chociaz jak dla mnie jako amatora to moze przerost formy nad trescia?
TomPL2 - Czw 30 Lis, 2017

Jak lustrzanka to pytaj fachowców w innym dziale. Się nie znam :cool: ale sądzę, że twój budżet wystarczy na amatorską lustrzankę i przyzwoity obiektyw...
MARBED - Czw 30 Lis, 2017

Witam ponownie szanowne grono. Szkoda że Pan komor scalił dwa wątki w jeden, ponieważ ja jestem już zdecydowany na kompakt a kolega sam jeszcze nie wie czego szuka... .
Po poczytaniu wcześniejszych postów , analizie za i przeciw zostały na scenie dwa aparaty do wyboru :

Panasonic DMC-LX100
Canon G7 X Mark II


I teraz pytanie do Państwa : co spełni moje oczekiwania ? Proszę mi opisać plusy i minusy tych apartów.
Dziękuje z góry za pomoc !

komor - Czw 30 Lis, 2017

MARBED napisał/a:
Szkoda że Pan komor scalił dwa wątki w jeden, ponieważ ja jestem już zdecydowany na kompakt a kolega sam jeszcze nie wie czego szuka...

W tym wątku dyskutujemy o kompakcie w budżecie 3-4 tysiące, jak ktoś się zdecyduje jednak na lustrzankę, to zapraszam do działu lustrzankowego, tam są już odpowiednie wątki i porady, można się pod coś podłączyć i dopytać.

TomPL2 - Czw 30 Lis, 2017

MARBED napisał/a:
Witam ponownie szanowne grono. Szkoda że Pan komor scalił dwa wątki w jeden, ponieważ ja jestem już zdecydowany na kompakt a kolega sam jeszcze nie wie czego szuka... .
Po poczytaniu wcześniejszych postów , analizie za i przeciw zostały na scenie dwa aparaty do wyboru :

Panasonic DMC-LX100
Canon G7 X Mark II


I teraz pytanie do Państwa : co spełni moje oczekiwania ? Proszę mi opisać plusy i minusy tych apartów.

Proszę sobie przeczytać testy tych aparatów, są na optyczne.pl :cool:

komor - Pią 01 Gru, 2017

MARBED, obydwa te aparaty są sensowne i mają swoje mocne strony, dlatego rzeczywiście zajrzenie do testów może pomóc w wyborze tego, który akurat Tobie podpasuje najbardziej.

https://www.optyczne.pl/3...k_II-Wstęp.html
https://www.optyczne.pl/2...X100-Wstęp.html

Canon jest nowszy, ma nieco większy zoom ale mniejszą matrycę (chodzi o rozmiary fizyczne, a nie ilość megapikseli). Panas ma filmowanie 4K (mimo że jest od dwa lata starszy… :roll: ).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group